Elektronika.lt
 2026 m. birželio 3 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 2 d. 18:34
DI nepadeda, o tik nuvilia? Gali būti, kad darote vieną klaidą
Birželio 2 d. 16:40
Ultragarsas – ne tik diagnostikai: KTU mokslininkai tiria jo poveikį kraujotakai
Birželio 2 d. 14:05
„Datamate“ signaliniai jungtys reikalaujantiems taikymams
Birželio 2 d. 12:38
„Visi klasėje turi, tik aš ne“: kodėl vaikai reikalauja pinigų virtualiems drabužiams?
Birželio 2 d. 10:36
Kaip automatizuoti „iPhone“ perkrovimą ir padidinti jo našumą bei saugumą
Birželio 2 d. 08:33
Ekspertai sunerimę: pagal elektroninių cigarečių vartojimą – lietuviai tarp lyderių Europoje
Birželio 1 d. 20:31
Įspėjo poilsiautojus – viena naktis Nidoje gali baigtis šimtų eurų sąskaita už ryšį
Birželio 1 d. 18:34
„Sony“ pristato „BRAVIA® 9 II“ ir „BRAVIA 7 II“ RGB televizorius bei „BRAVIA Theatre Trio“
Birželio 1 d. 16:51
Kaip neprapulti tarp konspektų ir „TikTok“: programėlės abiturientams prieš egzaminus
Birželio 1 d. 14:57
Kelyje Vilnius–Klaipėda atidarytas naujos kartos elektromobilių įkrovimo parkas
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Elektronika, technika Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Naujasis „Peugeot 308“ logotipas nėra toks paprastas, kaip atrodo – emblema slepia aukštųjų technologijų paslaptį

Publikuota: 2022-02-21 19:13
Tematika: Elektronika, technika
Aut. teisės: ©Technologijos.lt
Inf. šaltinis: Technologijos.lt

„Peugeot“ 2021-ųjų vasarį pristatė naują logotipą. Jis seka visas naujų logotipų madas – liūto galva pasižymi plokščiu, dvimačiu dizainu ir pasižymi retro stiliumi. „Peugeot 308“ yra pirmasis markės automobilis su šiuo logotipu, bet išdidžiai jo grotelių centre esanti emblema turi ir technologinę paskirtį.

„Peugeot 308“ grotelės © „Peugeot“ nuotrauka
„Peugeot 308“ grotelės © „Peugeot“ nuotrauka

Tikriausiai esate susimąstę, kodėl automobilių gamintojai ir kitos technologijų kompanijos dabar renkasi tokius dvimačius logotipus. Priežastis, pasirodo, paprasta – toks plokščias dizainas yra geriau suderinamas su skaitmeniniais formatais. Ankstesni 3D logotipai gražiai atrodė kaip skulptūros ant automobilių ir automobilių salonuose, bet atspausdinti ar atvaizduoti ekranuose jie atrodė keistai. O juk dabar didelė mūsų gyvenimo dalis yra plokščia kaip telefono ar kompiuterio ekranas.

Naujasis „Peugeot“ logotipas iš tikrųjų atrodo klasiškai gražiai. Bet ne visi 308 turi vienodas emblemas. Tie automobiliai, kurių komplektacijoje yra aktyvi greičio palaikymo sistema, turi ypatingas „Peugeot“ emblemas su plonu indžio sluoksniu.

„Peugeot“ sugalvojo savo naująja emblema užmaskuoti radarą. Radaro bangos gali keliauti per plastiką, bet viskas ne taip paprasta. Jis privalo būti vienodo storio ir negali turėti metalų, kurie tampa trikdžiais radaro bangoms. Taigi, iš kelių skirtingo storio plastikų pagamintas logotipas netinka. Kaip ir chromas. Todėl „Peugeot“ pirmą kartą savo istorijoje sukūrė ypatingą emblemą radarui pridengti. Jo gamybos procesas atrodo maždaug taip:

  • Pirmiausia išliejamas skaidraus polikarbonato sluoksnis – jis tampa logotipo fasadu.
  • Tuomet nugarinėje jo dalyje klijuojamas plonas indžio lydinio sluoksnis. Indis netrukdo radaro bangoms.
  • Indžio sluoksnis apdorojamas lazeriu, pašalinant viską, kas nėra liūto galva ar užrašas „Peugeot“.
  • Galinė emblemos dalis dažoma juodai, taip sukuriant juodą foną.
  • Visas logotipas lakuojamas apsauginiu lako sluoksniu ir galiausiai tvirtinamas prie automobilio grotelių.

Ir taip, nors „Peugeot“ ši technologija yra visai nauja, kai kurie kiti gamintojai jau yra panašiai maskavę negražius radaro skydelius. Tačiau tai vis tiek įdomu. Juolab, kad neužmaskuoti skydeliai iš tikrųjų gali rėžti akį. Be to, įdomu ir tai, kad ne visų 308 emblemos yra vienodos, nors iš pirmo žvilgsnio jų ir neatskirsi.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Omniva“ pradeda naujos kartos paštomatų plėtrą mažesniuose miesteliuose

Logistikos ir technologijų bendrovė „Omniva“ Lietuvoje pradeda naujos kartos paštomatų plėtrą regionuose. Mažesnėms bendruomenėms skirti paštomatai leis siuntų paslaugas priartinti prie gyventojų net ir ten, kur iki šiol tradicinio paštomato įrengimas buvo sudėtingas.

„Ferrari Luce“ – pirmasis legendinio prekės ženklo elektromobilis

Garsioji italų kompanija „Ferrari“ pristatė pirmojo savo istorijoje visiškai elektrinio automobilio dizainą. Jis gavo „Ferrari Luce“ vardą ir yra 5 vietų liftbekas.

„Oppo“ sukūrė išorinį magnetinį ekraną išmaniesiems telefonams – asmenukėms ir grupinėms nuotraukoms

Bendrovė „Oppo“ Kinijoje pristatė naują aksesuarą, pavadintą „Oppo Bubble“, kuris, anot kompanijos, skirtas padaryti asmenukių ir grupinių nuotraukų kūrimą patogesniu.

2026 m. birželis
2026-06-01 21:06
„Ignitis gamyba“ užtikrino savo pajėgumų prieinamumą Lenkijos rinkoje
2026 m. gegužė
2026-05-26 13:55
Atsinaujinančios energetikos naujienos: balandį pasiektas visų laikų gaminančių vartotojų generacijos rekordas
2026-05-22 11:11
Aplinkos apsaugos departamentas stiprina techninius pajėgumus – įsigyti povandeniniai dronai vandens telkinių žvalgymui
2026-05-21 13:25
Lietuva – tarp pirmųjų Europoje, kur automobiliai nuo šiol gali vairuoti patys
2026-05-21 07:17
„Sony“ išleido jubiliejines ausines „WH-1000X The ColleXion“ su triukšmo slopinimu ir sumažinta autonominio veikimo trukme
2026-05-18 19:49
Praėjusią savaitę – saulės elektrinių generacijos rekordas, kaina mažėjo 4 proc.
2026-05-15 13:26
TCL pristatė „TCL A400U Premium Wallpaper QD-Mini LED TV“ televizorių seriją
2026-05-15 07:20
„Canon“ pristatė pilno kadro beveidrodinį fotoaparatą „Canon EOS R6 V“ su ventiliatoriumi, tačiau be vaizdo ieškiklio
2026-05-14 13:25
„Rheinmetall“ pradėjo drono FV-014 masinę gamybą
2026-05-13 11:51
Bus diegiamos modernios dinaminės svarstykles pagrindiniuose keliuose
2026-05-12 09:22
Per balandį Lietuvoje įregistruota rekordinis skaičius lengvųjų elektromobilių – daugiau nei 2 400
2026-05-11 17:34
Naujos tendencijos: gaminantys vartotojai vietoje perteklinės galios renkasi kaupiklius
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama