Valdymas per garso plokštės mikrofono lizdą
Paprasčiau nebūna – viena detalė :) (Kaune TSOP1736 kainuoja apie 8 Lt). Veikia ir nuo 4,5 V (plokščios baterijos), bet siūlyčiau maitinimą imti iš kompiuterio, pvz. atjungiam FDD maitinimą (atjungti/įjungti FDD, HDD arba CD-ROM maitinimą galima tik kai kompiuteris yra išjungtas!) pamatuojam, kuris laidas +5 V (ten bus tik 5 V ir 1 2V) ir pajungiam laidą.
Pultelis tiks bet koks su „InfraRed“ diodu, pvz. nuo TV ar muzikinio centro. Veikimo atstumas apie 8 metrai, tačiau tarp pultelio ir „InfraRed“ imtuvo negali būti jokių kliūčių šviesai sklisti (pultelis turi būti nukreiptas į IR imtuvą).
Programą kompiuterio valdymui rasite čia.
P.S. jei turit seną garso plokštę, gali kilti ir sunkumų, pavyzdžiui, jei bus paleistas „Winamp“ arba kita programa naudojanti garso plokštę, tai programa naudojama IR imtuvui valdyti nepasileis. Problemą galima spręsti pagal kitokią schemą, naudojant laisvą kompiuterio COM prievadą.
Valdymas per COM prievadą
Veikimo atstumas maždaug toks pat. Šioje schemoje nereikalingas ir papildomas 5 V maitinimo šaltinis, nes reikalinga maitinimo įtampa gaunama iš COM prievado per stabilitroną D1. Beje, nebūtina naudoti nurodyto modelio stabilitroną – tinka bet koks mažos galios 5 V stabilitronas, tarkim, rusiškos serijos КС147А, КС147Г, КС447А – (4,7 V); Д815А, КС156А, КС156Г, КС456А – (5,6 V).
Darant šį prietaisėlį, geriausiai visas detales sudėti prie COM prievado kištuko (detalės pakankamai mažos ir tai nesudarys didelių problemų). Patį IR imtuvą ant trijų laidelių galite patalpinti kur norite, aišku jis turi būti pulteliui „matomoje vietoje“ (kaip žinia, IR spinduliai neapeina kliūčių, nebent per atspindžius nuo kitų objektų, tačiau tai negarantuoja normalaus veikimo, nes sumažėja galia).
Programą valdymui „Plug-in“ galite rasti čia. Programa yra universali, ir todėl norint, kad ji „susikalbėtų“ su padarytu įrenginiu, dar papildomai reikės parsisiųsti „Plug-in IgorPlug.dll“ IgorPlug.dll plug-in'ą.
Schema išbandyta ir tikrai veikia, jei visos detalės geros, veikia iš karto. Tiesa, galbūt reiktų pastebėti tai, kad gali būti senesnio modelio nuotolinio valdymo pulteliai su kuriais neveiks, tai tiesiog skiriasi standartai. Jei neveiks su vienu pulteliu, pabandykite susirasti kitokį, tiesa kaip nustatyti ar pultelis tinka, ar ne pagal užrašus ant pultelio – sunku pasakyti.
Papildymas: suderinamumas su LIRC
GNU/„Linux“ operacinei sistemai yra sukurtas LIRC paketas, leidžiantis priimti „infrared“ signalus ir atlikti norimus veiksmus. Norint, kad LIRC rastų mūsų įrenginį, reikia atlikti vieną pakeitimą. LIRC sukompiliuotas taip, kad lauktų signalo ant DCD linijos (RS232 lizdo kojelė #1), o pas mus signalas paduodamas į DSR liniją (kojelė #6). Norint, kad tebeveiktų programos kurios veikė iki šiol, ir papildomai suderinti su LIRC, reiktų DCD sujungti su DSR (kojelę #1 sujungti su kojele #6).