Elektronika.lt
 2025 m. gegužės 21 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 21 d. 08:38
Patarimai renkantis išmanią buitinę techniką: kaip išsirinkti atsakingai ir išvengti klaidų
Gegužės 20 d. 20:26
Kiekvienas jūsų žingsnis – stebimas: jūsų privatumas jau seniai neegzistuoja ir tai tik pradžia (1)
Gegužės 20 d. 17:20
Padarykite susirašinėjimą „iPhone Messages“ aplikacijoje saugesniu
Gegužės 20 d. 14:20
Kai dingsta ryšys: kodėl svarbus operatorių ir savivaldybių bendradarbiavimas?
Gegužės 20 d. 11:39
KTU tyrėjai kurs dirbtinio intelekto įrankius, padėsiančius plėtoti įtraukųjį ugdymą
Gegužės 20 d. 08:39
Baterijų proveržis iš Azijos: ar Lietuva pasiruošusi naujajai energetikai?
Gegužės 19 d. 20:27
Ar verta mokėti 1000 eurų už kamerą telefone?
Gegužės 19 d. 17:39
„Huawei“ pristatė naujus išmaniuosius įrenginius: daugiau dėmesio sveikatos stebėjimui ir naujoms funkcijoms
Gegužės 19 d. 14:15
KTU profesorius M. Pal: Lietuvos energijos ateitis gali slypėti po žeme (1)
Gegužės 19 d. 11:26
„Sony“ pristato naują triukšmo slopinimo evoliuciją – „WH-1000XM6“
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Saugumo spragos įmonių el. pašto sistemoje: 6 efektyvūs būdai, kaip jas panaikinti

Publikuota: 2025-01-31 08:14
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Daugumai įmonių elektroninis paštas yra esminė komunikacijos priemonė, leidžianti greitai dalintis informacija ir bendradarbiauti. Visgi dėl savo plačiai paplitusio naudojimo tai taip pat tampa pagrindiniu kibernetinių atakų taikiniu, keliančiu rimtą grėsmę tiek duomenų saugumui, tiek organizacijų veiklos tęstinumui.

Saugumo spragos įmonių el. pašto sistemoje: 6 efektyvūs būdai, kaip jas panaikinti
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Remiantis JAV telekomunikacijų ir technologijų įmonės „Verizon“ pernai metų ataskaita, sukčiavimas (angl. phishing) išlieka viena dažniausių kibernetinių atakų formų, sudaranti 15 proc. visų saugumo pažeidimų ir vidutiniškai sukelianti 4,88 mln. JAV dolerių nuostolių organizacijai.

Kaip teigia vyresnysis kibernetinio saugumo inžinierius ir ESET ekspertas Ramūnas Liubertas, mažos ir vidutinės įmonės, turinčios ribotus išteklius, yra ypač pažeidžiamos dėl el. pašto grėsmių: „El. pašto saugumo stiprinimas ir pažangių apsaugos priemonių diegimas yra būtini, norint užtikrinti organizacijos saugumą ir nenutrūkstamą veiklą. Šiuolaikinės grėsmės, kaip sukčiavimas, socialinė inžinerija ir verslo el. pašto pažeidimai, gali organizacijai sukelti didžiulius nuostolius. Todėl svarbu ne tik reaguoti, bet ir taikyti prevencines priemones – diegti pažangias technologijas, nustatyti aiškias saugumo taisykles ir didinti darbuotojų informuotumą.“

6 būdai kovoti su el. pašto grėsmėmis

Ekspertai pateikia keletą svarbiausių žingsnių, padedančių kovoti su šiomis grėsmėmis:

1.Saugumo auditas

Reguliarus el. pašto saugumo auditas padeda užtikrinti, kad organizacijos apsaugos priemonės būtų efektyvios ir atitiktų kintančius saugumo standartus. „Jo metu IT specialistai identifikuoja galimas spragas, kurias reikėtų nedelsiant pašalinti, taip sumažinant riziką įmonei tapti kibernetinių nusikaltėlių taikiniu“, – aiškina ekspertas R. Liubertas.

2. Nepageidaujamų laiškų filtrai

Pažangūs nepageidaujamų laiškų filtrai yra pagrindinis gynybos įrankis el. pašto saugumui užtikrinti. Naudojant mašininio mokymosi algoritmus (vieną iš dirbtinio intelekto (AI) šakų) identifikuojami įtartini pranešimai ir blokuojami dar prieš jiems pasiekus jūsų pašto dėžutę. Be to, el. pašto autentiškumo patvirtinimo mechanizmai, tokie kaip DMARC, SPF ir DKIM, padeda išvengti klastojimo ir užtikrina, kad gavėjai gautų tik saugius laiškus, taip stiprinant pirmąją apsaugos liniją nuo kibernetinių grėsmių.

3. Kibernetinio saugumo mokymai

Kaip teigia R. Liubertas, norint apsaugoti organizaciją ir jos turtą, būtinas kibernetinio saugumo sąmoningumo ugdymas tiek darbuotojams, tiek vadovams: „Reguliarūs mokymai padeda darbuotojams atpažinti sukčiavimo bandymus, riziką, kylančią dėl įtartinų nuorodų ir priedų, bei teisingai reaguoti į grėsmes. Taip pat simuliacinės pratybos suteikia praktinės patirties, leidžiančios realistiškai susidurti su atakomis ir sustiprinti bendrą organizacijos atsparumą.“

Verta įsidėmėti, kad net ir aukščiausios grandies vadovai gali tapti aukomis. „Tai vadinama „banginių medžiokle“ (angl. whale phishing), kai el. laiškai suklastojami taip, kad jie atrodytų atsiųsti iš patikimo šaltinio, pavyzdžiui, iš kito tos pačios organizacijos vadovo, arba kai pavagiama jų tapatybė ir laiškas to asmens vardu yra siunčiamas žemesnės grandies vadovams“, – tvirtina R. Liubertas ir priduria, kad organizacijoje būtina kurti stiprią saugumo kultūrą, kai vadovai ne tik nustato prioritetus, bet ir skiria reikalingus išteklius prevencinėms priemonėms įgyvendinti. Kaip teigia IT žinovas, aiškios politikos gairės padeda darbuotojams suprasti, kaip saugiai naudoti el. paštą, o paskatinimas pranešti apie įtartinus laiškus be baimės, užtikrina organizacijos saugumą ir stiprina tarpusavio pasitikėjimą.

4. Slaptažodžių politika ir autentiškumo nustatymas

Griežta slaptažodžių politika ir daugiafaktorinis autentiškumo patvirtinimas (MFA) suteikia papildomą apsaugą. Stiprūs slaptažodžiai ir jų reguliarios keitimo praktikos mažina paskyrų pažeidimo riziką. „Be to, MFA užtikrina papildomą saugumą – net jei slaptažodis pavogtas, prisijungimui reikalingas papildomas patvirtinimo žingsnis, pavyzdžiui, vienkartinis slaptažodis iš mobiliojo įrenginio ar biometriniai duomenys, kas apsunkina neteisėtą prieigą“, – sako vyresnysis kibernetinio saugumo inžinierius.

5. Pažangios saugumo technologijos

Šiuolaikinės saugumo technologijos, tokios kaip įrenginių apsauga ir tinklo stebėjimo sprendimai, užtikrina stiprią gynybą nuo pažangių kibernetinių grėsmių. „Tinklo stebėjimo sprendimai apsaugo įrenginius ir nuolat stebi duomenų srautus, kad būtų galima greitai identifikuoti ir užkirsti kelią kenkėjiškam veikimui“, – teigia R. Liubertas. Visgi kovojant su naujų pažeidžiamumų grėsmėmis, kurios pasinaudoja iki šiol nežinomais programinės įrangos trūkumais, tradiciniai metodai tampa nepakankami. „Norint užtikrinti efektyvią apsaugą, rekomenduojama pasitelkti dirbtinį intelektą ir debesijos sprendimus, kurie greitai atpažįsta grėsmes ir į jas reaguoja“, – pataria ekspertas.

6. Nuolatinis stebėjimas ir atnaujinimai

Kintančios el. pašto grėsmės reikalauja nuolatinio budrumo ir prisitaikymo. „Kibernetiniai nusikaltėliai tobulina savo taktikas, todėl organizacijos turi nuolat stebėti naujausias grėsmes ir technologijas, – akcentuoja ESET kibernetinio saugumo ekspertas R. Liubertas ir priduria, kad prevencinės priemonės bei saugumo kultūros ugdymas yra pagrindiniai veiksniai, mažinantys riziką ir užtikrinantys el. pašto apsaugą. – Šiuolaikinėje kibernetinių grėsmių aplinkoje aktyvios saugumo priemonės yra ne pasirinkimas, o būtinybė, kad organizacijos galėtų apsaugoti savo sistemas ir išvengti didelių finansinių nuostolių bei reputacijos žalos.“


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Mobiliojo telefono naršyklė gerai jus pažįsta: kuri renka daugiausiai privačių duomenų?

Atliktas mobiliųjų telefonų naršyklių tyrimas rodo, kad „Google Chrome“ yra daugiausiai informacijos apie naudotoją renkanti naršyklė. Visgi ji nesidalija duomenimis su trečiosiomis šalimis, o trečdalis analizuotų mobiliųjų naršyklių, tokių kaip „Bing“, „Pi Browser“ ir „Opera“, naudojo duomenis perduoda.

Sukčiai internete kėsinasi ir į vaikus: ekspertas papasakojo, kaip apsisaugoti

Daugelis esame pratę saugoti savo pinigus nuo sukčių internete, tačiau ne kiekvienas susimąstome, kad apsaugos nuo apgavikų reikia ir mūsų vaikams. Jiems augant rizika susidurti su sukčiavimu virtualioje erdvėje tik didėja.

Ką daryti, jei tavo buvęs turi tavo slaptažodį?

Šiandien bendra paskyra – tarsi skaitmeninė santuoka, tačiau išsiskyrus ji gali virsti rimta kibernetine grėsme. Dalintis bendrų paskyrų slaptažodžiais su artimaisiais neatrodo pavojinga, iki kol informacija nenuteka ir nepakliūva į blogas rankas.

2025-05-05 17:29
Kaip sumažinti tarpus tarp piktogramų „Mac“ meniu juostoje
2025-04-16 20:23
Daugiau jokių dramų ir keistų įrašų: 7 paprasti socialinio tinklo „Facebook“ triukai
2025-04-14 17:28
Tik slaptažodžio nepakanka: apsaugos priemonė, apie kurią dažnas pamiršta
2025-04-14 08:16
Kaip „iOS 18“, „iPadOS 18“ ir „macOS Sequoia“ nurodyti pasirinktus „iCloud“ failus saugoti įrenginyje
2025-04-07 08:51
Edukacija ir tėvų įsitraukimas yra raktas į vaikų saugumą internete
2025-03-31 08:40
Kaip perkelti nuotraukas ir vaizdo įrašus iš „Google Photos“ į „iCloud Photos“
2025-03-28 08:19
SEO ateitis – optimizavimas atsakymų paieškos sistemoms (AEO)
2025-03-27 20:22
Kibernetiniai nusikaltėliai kelia grėsmę net ir vaikams: ar atlikote bent 5 juos apsaugančius veiksmus?
2025-03-27 14:36
Pavogė el. pašto paskyrą – pavogs ir duomenis
2025-03-26 08:28
El. parduotuvės – kibernetinių nusikaltėlių akiratyje: ne tik nutekina duomenis, bet ir pašalina iš „Google“ paieškos
2025-03-24 20:25
Kaip „macOS“ panaikinti failo atsisiuntimo šaltinio informaciją
2025-03-20 08:18
„Spotify” ir „Netflix” traukia ne tik milijonus vartotojų, bet ir kibernetinius nusikaltėlius: 6 patarimai, kaip apsisaugoti
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama