Elektronika.lt
 2024 m. kovo 28 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Kovo 28 d. 14:50
„Logitech“ pristato „Signature Slim“ klaviatūrą ir darbo bei gyvenimo derinį prie rašomojo stalo
Kovo 28 d. 11:17
Kaip atrodys mokslai, studijos ir darbas DI eroje: pagrindiniai parodos „Karjera & studijos Lietuvoje“ akcentai
Kovo 28 d. 08:52
Jungikliai pagaminti iš atliekų – naujovė tvariems namams
Kovo 27 d. 20:30
Saulės elektrinė – daugiabučio balkone: ar tai įmanoma Lietuvoje? (1)
Kovo 27 d. 18:19
4 išmanūs sprendimai, leidžiantys efektyviai taupyti elektrą
Kovo 27 d. 16:36
Ekspertė apie dirbtinį intelektą ir darbuotojų produktyvumą: „Svarbu suprasti, jog nėra vieno stebuklingo įrankio, kuris išspręstų visas problemas“
Kovo 27 d. 14:14
„Philips Monitors“ E1 serija turės tris naujus daugiafunkcinius modelius, skirtus hibridiniam ir nuotoliniam darbui
Kovo 27 d. 12:43
Reikalavimas elektrifikuoti penktadalį stovėjimo vietų glumina verslą: nukentės galutiniai vartotojai
Kovo 27 d. 10:37
KTU mokslininkų ir partnerių bendras darbas: virtuali realybė padės mokantis chirurgijos
Kovo 27 d. 08:12
Prarasti Lietuvos mokslininkai: kodėl moksleiviai dažnai nenori tapti mokslininkais ir kaip tai pakeisti?
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

16,1 mln. eurų vertės tamsiojo interneto rinka iš arčiau

Publikuota: 2022-06-10 14:57
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Naujajame kibernetinio saugumo bendrovės „NordVPN“ tyrime analizuota viena tamsiojo interneto rinka, kurioje per visą istoriją neteisėtai parduota daugiau negu 720 tūkst. dokumentų ir duomenų už 17,3 mln. JAV dolerių (16,1 mln. eurų). Tyrimas parodė, kad lietuviškas pasas parduodamas už vidutiniškai 3 534 eurus, o tai yra aukščiausia kaina, lyginant su kitomis šalimis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

16,1 mln. eurų vertės tamsiojo interneto rinka iš arčiau
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Tarp visame pasaulyje rastų dokumentų buvo pasai, asmens tapatybės kortelės, vairuotojo pažymėjimai, el. pašto adresai, mokėjimo kortelių duomenys, mobiliųjų telefonų numeriai, internetinės paskyros, banko sąskaitų prisijungimo duomenys, kriptovaliutų sąskaitos ir kiti asmeniniai duomenys.

„Ši rinka tėra ledkalnio viršūnė. Tamsiajame internete šiuo metu yra daugiau negu 30 tūkst. svetainių. Nepamirškite, kad vos 4 % viso interneto priklauso paviršiniam internetui, kuris yra prieinamas kiekvienam interneto vartotojui, – sako „NordVPN“ kibernetinio saugumo ekspertas Adrianus Warmenhoven. – Mūsų tyrime analizuota rinka buvo pasirinkta todėl, kad praeityje ja naudojosi kelios didelės programišių grupės – pavyzdžiui, toji, kuri dalyvavo praėjusių metų rugpjūtį įvykdytoje AT&T duomenų vagystėje.“

Tyrimas atliktas bendradarbiaujant su trečiųjų šalių kibernetinio saugumo tyrėjais, siekiant įspėti vartotojus apie galimas tamsiajame internete vykdomos neteisėtos veiklos grėsmes.

Vidutinės rastų lietuviškų dokumentų ir duomenų kainos:

  • Lietuviški pasai brangiausi pasaulyje – vidutinė vieno jų kaina siekia 3 534 Eur. Kiti lietuviški dokumentai parduodami kur kas žemesnėmis kainomis. Suklastotą lietuvišką asmens tapatybės kortelę galima įsigyti vos už 9,3 Eur. Kaina priklauso nuo daugelio veiksnių, pavyzdžiui, nuo to, kaip sudėtinga suklastoti dokumentą, kaip plačiai jis parduodamas ir kaip dažnai perkamas.
  • Panašiai kaip ir kitose šalyse, lietuviški duomenys, kuriuos galima atspėti ar išgauti nuoseklaus perrinkimo (angl. brute force) metodu, parduodami daug žemesnėmis kainomis. Mokėjimo kortelių duomenys kainuoja apie 15,6 Eur. Prisijungimo duomenų užpildymas (angl. credential stuffing) – dar vienas lengvas būdas įsilaužėliams pavogti naudotojo duomenis ar skaitmeninį turtą (kai nutekintas slaptažodis ar el. paštas naudojamas prisijungti prie kitų platformų). Būtent todėl internetinės paskyros kainuoja nebrangiai: nulaužtą „Netflix“ paskyrą galima įsigyti už 9,3 Eur, „Uber“ – už 11,2 Eur, o „Twitter“ paskyrą – vos už 1,9 Eur.
  • Kriptovaliutų piniginės ir investicinės sąskaitos kainuoja brangiau negu mokėjimų apdorojimo sąskaitos ir netgi brangiau negu kai kurios banko sąskaitos. Vidutinė jų kaina yra 367,3 Eur, o brangiausi kriptovaliutų sąskaitų duomenys yra iš „Binance“ – toliau seka „Kraken“ (358,1 Eur) ir „Crypto.com“ (326,3 Eur). Vidutinė mokėjimų apdorojimo sąskaitų (pvz., „PayPal“) kaina yra 93 Eur. Brangiausia šios kategorijos prekė yra „CashApp“ sąskaita, kainuojanti apie 226,9 Eur.
  • Kai kurie nusikaltėliai taip pat masiškai perka elektroninius paštus ir naudoja juos duomenų vagystės atakoms ar kitiems piktavališkiems tikslams. Tyrėjai pastebėjo, kad šiuos el. paštus galima suskirstyti į tris kategorijas: asmeniniai el. paštai (vidutinė kaina pasaulyje – 14,9 Eur), verslo el. paštai (vidutinė kaina pasaulyje – 9,5 Eur) ir rinkėjų el. paštai (vidutinė kaina pasaulyje – 13,3 Eur).

Ką galite padaryti, kad jūsų duomenys neatsirastų tamsiojo interneto prekybvietėje?

„Plati nusikalstamose rinkose siūlomų duomenų pasiūla rodo, kaip svarbu pasirūpinti savo saugumu ir privatumu internete. Jūsų kibernetinis saugumas yra jūsų rankose. Žinodami apie pavojus bei turėdami tinkamas priemones bei informaciją, smarkiai padidinsite savo ir savo šeimos saugumą“, – sako kibernetinio saugumo ekspertas Adrianus Warmenhoven. Anot jo, galite pradėti nuo šių žingsnių:

  • Naudokitės patikimomis interneto svetainėmis ir paslaugomis. Įsilaužėliai gauna daugybę duomenų taikydamiesi į svetaines bei paslaugas, kurioms atiduodate savo duomenis. Jūs patys negalite apsaugoti serverių, kuriuose saugomi jūsų duomenys, bet galite parodyti tiekėjams, kad jums rūpi saugumas, pasirinkdami naudotis paslauga ir mokėti už ją arba ne. Duomenų saugumas turėtų būti esminis kriterijus, renkantis paslaugos tiekėją. Jei svetainė ar paslauga prašo jūsų pateikti slaptus duomenis, užduokite rimtus klausimus apie tai, kaip įmonė užtikrina jų slaptumą ir ką ji darys, jei bus pažeistas duomenų saugumas.
  • Švieskitės. Užtikrinant jūsų duomenų saugumą svarbų vaidmenį atliekate jūs patys. Nors jūsų lankomos interneto svetainės tam turi daug įtakos, galite ir patys imtis aktyvių veiksmų ir ieškoti būdų, kaip užtikrinti saugumą jūsų naudojamuose įrenginiuose ir paslaugose.
  • Būkite budrūs. Viena – žinoti, kaip apsaugoti savo duomenis, kita – žinoti, kaip greitai ir veiksmingai reaguoti, kai jūsų konfidencialūs duomenys naudojami be sutikimo.
  • Prižiūrėkite savo paskyras. Užsisakykite kassavaitinius banko išrašus arba programėlėje įjunkite pranešimus apie pavedimus. Įsijunkite visų savo paskyrų saugumo nustatymus, kad žinotumėte, kada buvo bandoma prisijungti iš įtartinų įrenginių. Pasinaudokite savo naudojamų svetainių ar paslaugų siūlomais įrankiais (pavyzdžiui, slaptažodžių patikimumo testą, kuris jums parodys, ar jūsų slaptažodis yra pažeidžiamas) .

Metodologija: Duomenys surinkti bendradarbiaujant su nepriklausomais tyrėjais, kurie specializuojasi kibernetinio saugumo įvykių tyrimuose. Jie įvertino vieną tamsiojo interneto prekyvietę ir išanalizavo jos skelbimų duomenis: pavadinimus, kainas ir išsiuntimo šalis. Atliekant tyrimą nebuvo naudojama jokia informacija, susijusi su identifikuotu ar atpažįstamu asmeniu (pvz., vardai, kontaktinė informacija ar kita asmeninė informacija). Atliekant tyrimą, nė vienas iš šių objektų nebuvo nupirktas ar peržiūrėtas išsamiau negu nurodyta anksčiau. Duomenys gauti 2022 m. balandžio 1 d. Konvertavimo metu (2022 04 25) JAV dolerio ir euro keitimo kursas buvo 1:0,93.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaip „iOS 17.3“ įgalinti pavogto įrenginio apsaugą

Dėl padidėjusio „iPhone“ vagysčių kiekio viešose vietose, tokiose kaip barai ar kavinės, „Apple“ pradėjo kurti papildomą apsaugos sluoksnį „iOS“ sistemoje, kuris padėtų naudotojams labiau apsaugoti savo duomenis esančius įrenginyje.

Programišiai didina apsukas – kokios verslo galimybės išlikti saugiam?

Gyvename laikmečiu, kai 12-metis paauglys, pažiūrėjęs filmuką internete, gali įsilaužti į įmonės IT sistemas, o dirbtinio intelekto sugeneruotas įmonės vadovo veidas skambučio metu gali paprašyti pervesti milijonines sumas į sukčių sąskaitą. Kokios verslo galimybės nepaslysti ir atsilaikyti pasaulyje, kuriame kibernetiniu nusikaltėliu gali tapti praktiškai bet kas, turintis priešiškų ketinimų?

Kaip „macOS Sonoma“ išjungti kalbos indikatorių

„Mac“ kompiuteriams skirtoje „macOS Sonoma“ operacinėje sistemoje „Apple“ įdiegė nemažai patogių naujovių, tačiau kai kurios gali patikti ne visiems naudotojams. Kaip „macOS Sonoma“ išjungti kalbos indikatorių rodomą prie rašomo teksto, jei jis jus erzina ar trukdo dirbti.

2024-03-02 15:11
IT ekspertas įvardijo dažniausiai interneto svetainių savininkų daromas klaidas
2024-02-29 16:25
Brangiau kainuoja kibernetinių atakų pasekmės ar apsauga?
2024-02-12 10:23
Draudikai pataria, kaip valdyti kibernetinius incidentus
2024-02-08 14:48
Šiuolaikinių tėvų realybė – vaikus internete viliojantys nusikaltėliai: kaip jų išvengti? (1)
2024-02-08 10:29
Dirbtinis intelektas tampa sukčių įrankiu: kaip apsaugoti savo svetainę?
2024-02-07 16:24
Sąskaitos, el. bankininkystė ir socialiniai tinklai: paaiškino, kaip elgtis su mirusio artimojo paskyromis
2024-01-31 12:19
Rado dar vieną būdą apgauti: nuskenavus „QR“ kodą bando pavogti svarbius duomenis
2024-01-22 14:35
Kaip „iOS 17“ susikurti ir naudoti asmeninį balsą
2024-01-15 18:25
Kaip apsaugoti vaikus nuo internete tykančių pavojų?
2024-01-12 14:10
Kiek gali kainuoti nemokamas viešasis internetas ir kaip naršyti saugiai?
2024-01-11 20:22
Kodėl SEO optimizacija yra svarbi?
2024-01-08 11:35
Kaip nustatyti automatinį vienkartinių kodų trynimą „iOS 17“
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama