Elektronika.lt
 2024 m. kovo 29 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Kovo 28 d. 20:32
„Elektrum Lietuva“ į elektromobilių įkrovimo tinklo plėtrą šiemet investuos 9 mln. eurų
Kovo 28 d. 17:25
NASA „BurstCube“ palydovas paleistas tirti galingiausius sprogimus kosmose
Kovo 28 d. 14:50
„Logitech“ pristato „Signature Slim“ klaviatūrą ir darbo bei gyvenimo derinį prie rašomojo stalo
Kovo 28 d. 11:17
Kaip atrodys mokslai, studijos ir darbas DI eroje: pagrindiniai parodos „Karjera & studijos Lietuvoje“ akcentai
Kovo 28 d. 08:52
Jungikliai pagaminti iš atliekų – naujovė tvariems namams
Kovo 27 d. 20:30
Saulės elektrinė – daugiabučio balkone: ar tai įmanoma Lietuvoje? (1)
Kovo 27 d. 18:19
4 išmanūs sprendimai, leidžiantys efektyviai taupyti elektrą
Kovo 27 d. 16:36
Ekspertė apie dirbtinį intelektą ir darbuotojų produktyvumą: „Svarbu suprasti, jog nėra vieno stebuklingo įrankio, kuris išspręstų visas problemas“
Kovo 27 d. 14:14
„Philips Monitors“ E1 serija turės tris naujus daugiafunkcinius modelius, skirtus hibridiniam ir nuotoliniam darbui
Kovo 27 d. 12:43
Reikalavimas elektrifikuoti penktadalį stovėjimo vietų glumina verslą: nukentės galutiniai vartotojai
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Operacinės sistemos ir tinklai Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Administruojate įmonės „Facebook“ profilį? Štai, ką turite žinoti apie saugumą internete

Publikuota: 2020-03-04 07:04
Tematika: Operacinės sistemos ir tinklai
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Socialiniais tinklais naudojasi bent viena iš dviejų ES veikiančių verslo įmonių, Lietuvoje šis rodiklis dar aukštesnis. Kompanijų paskyros „Facebook“ ar kituose pasirinktuose kanaluose tampa puikiomis priemonėmis pristatyti veiklą, produktus, dalintis įžvalgomis ar bendrauti su klientais. Tiesa, siekiant geriausių rezultatų, svarbu išmanyti ne tik komunikacijos socialiniuose tinkluose principus bei techniką, bet ir saugumo reikalavimus. Ką apie saugų elgesį internete turi žinoti kiekvienas, administruojantis kompanijoms priklausančius profilius? Kaip asmeninio profilio žmogaus saugumas susijęs su jo prižiūrimų kompanijų profilių saugumu?

Administruojate įmonės „Facebook“ profilį? Štai, ką turite žinoti apie saugumą internete
Asociatyvi nuotr. Pixabay.com

Kaip rodo naujausi ES statistikos biuro „Eurostat“ duomenys, Bendrijoje veikiančios verslo įmonės savo veikloje vis dažniau pasitelkia socialinius tinklus – per penkerius metus iki 2019-ųjų jų dalis padidėjo nuo 34 iki 50 proc. Palyginimui: Lietuvoje nuo 2014 iki 2019 metų įmonių, turinčių bent vieną paskyrą socialiniuose tinkluose, dalis išaugo nuo 36 iki 55 proc. Atsižvelgdami į tokias tendencijas, IT ekspertai primena dažniausius saugumo iššūkius ir esminius saugumo principus, kuriais turėtų vadovautis kiekvienas socialinių tinklų paskyrų administratorius.

Daugiausia kainuojanti problema

Kaip pastebi Ramūnas Liubertas, informacinių technologijų saugumo kompanijos „ESET Lietuva“ IT inžinierius, vienas paprasčiausių, bet daugiausia kainuojančių saugumo iššūkių, su kuriais gali susidurti įmonių paskyras prižiūrintys specialistai, – slaptažodžių vagystės. Juos pasisavinę piktavaliai gali tuoj pat prisijungti prie įmonių paskyrų, pakeisti iki tol naudotus slaptažodžius ir imtis kenksmingų veiksmų.

Praktiniai saugumo patarimai

„Siekiant išvengti tokių situacijų, visuomet rekomenduojame prisijungimui prie asmeninės ir prie įmonės paskyros naudoti skirtingus slaptažodžius. Taip asmeninius duomenis pasisavinę piktavaliai negaus prieigos prie įmonės profilio konkrečiame socialiniame tinkle. Priešingu atveju, patekę į asmeninį „Facebook“ profilį, jie tuo pačiu įgyja teisę keisti ir administruojamos įmonės profilio turinį ar net jį panaikinti“, – sako R. Liubertas.

Rekomenduojami saugumo sprendimai

Papildomą saugumo sluoksnį paskyroms „Facebook“ tinkle suteikia dviejų veiksnių autentifikacija (2FA) – suvedus slaptažodį, papildomai paprašoma įvesti, pavyzdžiui, telefonu gautą specialų prisijungimo kodą. Be to, patvirtinti prisijungimą prašoma kiekvieną kartą, kuomet tai bandoma padaryti iš neįprastos naršyklės ar mobiliojo įrenginio. Šią saugumo priemonę pasitelkęs administratorius gauna įspėjimus ir apie nesankcionuotus bandymus prisijungti.

Siekiantiems maksimalaus saugumo, R. Liubertas pataria naudoti slaptažodžių valdymo sistemą – taip galima suteikti prieigą tvarkyti paskyras nesidalijant tikraisiais prisijungimo duomenimis su trečiosiomis šalimis. Tokia priemonė padeda palaikyti įgaliojimų vientisumą ir kartu kontroliuoti prisijungimų pakeitimus. Įmonėms ekspertas rekomenduoja pasirūpinti prieigą prie socialinių tinklų paskyrų turinčių darbuotojų mokymais, aiškiai apibrėžti atsakomybes ir saugaus elgesio internete gaires.

Vengti viešųjų belaidžio interneto tinklų

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus saugumo aspektas – žinios apie viešuosius belaidžio interneto tinklus. Dirbantiems su konfidencialia informacija, administruojantiems įmonių svetaines ir paskyras socialiniuose tinkluose, rekomenduojama susilaikyti nuo naudojimosi tokiais tinklais. Nepalankiai susiklosčius aplinkybėms, toks įprotis gali baigtis tiek asmens, tiek ir įmonės profilio vagyste ar duomenų nutekinimu vartotojui to net neįtariant.

Taisyklės, jungiantis prie Wi-Fi

„Viešieji belaidžio interneto tinklai dažnai turi saugumo spragų. Viena labiausiai paplitusių grėsmių – vadinamoji „Man-in-the-Middle“ (MitM) ataka, pasireiškianti neteisėtu informacijos perėmimu. Kompiuteriui prisijungus prie interneto, duomenys siunčiami iš taško A (kompiuteris) į tašką B (paslauga/svetainė), o piktavalis gali įsibrauti tarp šių perdavimų ir perskaityti siunčiamus duomenis. Tokiu būdu tai, kas buvo privatu, staiga tampa vieša. Jei įrenginys neturi naujausių operacinės sistemos atnaujinimų ar tinkamos antivirusinės apsaugos, kenksminga programine įranga apkrėstas viešojo belaidžio interneto maršrutizatorius naršant internete į įrenginį gali įsiūti kenkėją be naudotojo žinios“, – sako R. Liubertas.

Ekspertas primena, jog vienas geriausių būdų apsaugoti viešuoju belaidžio interneto tinklu perduodamą informaciją – virtualiojo privataus tinklo, dar vadinamo VPN, naudojimas. Tuomet naršant internete siunčiami duomenys yra šifruojami.

Ką daryti, jei turimos apsaugos nepakako?

Vis dėlto, pastebėjus, kad asmeninėje ar įmonės paskyroje atsirado informacijos, kurios administratorius netalpino, išsiųsti pranešimai, kurių jis nekūrė, pasikeitė anksčiau nurodyti duomenys (pvz., vardas ir pavardė, pavadinimas ar kt.), akivaizdu – naudotų saugumo priemonių nepakako.

„Dažniausiai asmeninės ar įmonės profilio prieigos pasisavinamos naudojant socialinę inžineriją, DNS įrašų užvaldymą ar sukčiavimą. Praradus bet kurios svetainės paskyrą, tuoj pat reikia kreiptis į tos svetainės pagalbos tarnybą ir vykdyti numatytas paskyros teisių atkūrimo procedūras. Pavyzdžiui, jei piktavaliai perėmė jūsų „Facebook“ paskyrą ir pakeitė su ja susietą el. pašto adresą, tuomet kreipiantis į „Facebook“ pagalbos centrą jums bus atsiųstas pranešimas su specialia nuoroda atkurti el. paštą į anksčiau buvusį“, – primena R. Liubertas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaip „iOS 17.3“ įgalinti pavogto įrenginio apsaugą

Dėl padidėjusio „iPhone“ vagysčių kiekio viešose vietose, tokiose kaip barai ar kavinės, „Apple“ pradėjo kurti papildomą apsaugos sluoksnį „iOS“ sistemoje, kuris padėtų naudotojams labiau apsaugoti savo duomenis esančius įrenginyje.

Programišiai didina apsukas – kokios verslo galimybės išlikti saugiam?

Gyvename laikmečiu, kai 12-metis paauglys, pažiūrėjęs filmuką internete, gali įsilaužti į įmonės IT sistemas, o dirbtinio intelekto sugeneruotas įmonės vadovo veidas skambučio metu gali paprašyti pervesti milijonines sumas į sukčių sąskaitą. Kokios verslo galimybės nepaslysti ir atsilaikyti pasaulyje, kuriame kibernetiniu nusikaltėliu gali tapti praktiškai bet kas, turintis priešiškų ketinimų?

Kaip „macOS Sonoma“ išjungti kalbos indikatorių

„Mac“ kompiuteriams skirtoje „macOS Sonoma“ operacinėje sistemoje „Apple“ įdiegė nemažai patogių naujovių, tačiau kai kurios gali patikti ne visiems naudotojams. Kaip „macOS Sonoma“ išjungti kalbos indikatorių rodomą prie rašomo teksto, jei jis jus erzina ar trukdo dirbti.

2024-03-02 15:11
IT ekspertas įvardijo dažniausiai interneto svetainių savininkų daromas klaidas
2024-02-29 16:25
Brangiau kainuoja kibernetinių atakų pasekmės ar apsauga?
2024-02-12 10:23
Draudikai pataria, kaip valdyti kibernetinius incidentus
2024-02-08 14:48
Šiuolaikinių tėvų realybė – vaikus internete viliojantys nusikaltėliai: kaip jų išvengti? (1)
2024-02-08 10:29
Dirbtinis intelektas tampa sukčių įrankiu: kaip apsaugoti savo svetainę?
2024-02-07 16:24
Sąskaitos, el. bankininkystė ir socialiniai tinklai: paaiškino, kaip elgtis su mirusio artimojo paskyromis
2024-01-31 12:19
Rado dar vieną būdą apgauti: nuskenavus „QR“ kodą bando pavogti svarbius duomenis
2024-01-22 14:35
Kaip „iOS 17“ susikurti ir naudoti asmeninį balsą
2024-01-15 18:25
Kaip apsaugoti vaikus nuo internete tykančių pavojų?
2024-01-12 14:10
Kiek gali kainuoti nemokamas viešasis internetas ir kaip naršyti saugiai?
2024-01-11 20:22
Kodėl SEO optimizacija yra svarbi?
2024-01-08 11:35
Kaip nustatyti automatinį vienkartinių kodų trynimą „iOS 17“
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama