Elektronika.lt
 2024 m. spalio 10 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 9 d. 20:50
Lietuvių įrengta 375 kW saulės elektrinė aprūpins elektra pabėgėlių stovyklą Sakartvele
Spalio 9 d. 17:30
Iš tekstų į transliacijas ir „Snapchat“ vykdoma „TikTokizacija“: kas vyksta su dabartiniais socialiniais tinklais?
Spalio 9 d. 14:09
SAP papildo DI asistentą „Joule“ bendradarbiavimo galimybėmis
Spalio 9 d. 11:20
„Portathon 2024“ sprendimai – alternatyviai energijai įdarbinti uostuose ir jūriniame sektoriuje
Spalio 9 d. 08:26
BMW pristatė laukiamiausią sezono motociklą „BMW R 1300 GS Adventure“
Spalio 8 d. 20:20
Kam elektromobiliui gali reikėti vidaus degimo variklio?
Spalio 8 d. 17:45
Superkompiuteris – galingas įrenginys, galintis pasitarnauti ir moksle, ir kine
Spalio 8 d. 14:29
Ličio jonų baterijos tarp mūsų: kaip saugiai prižiūrėti namuose turimus prietaisus?
Spalio 8 d. 11:38
Kodėl elektromobiliai dažniau patenka į avarijas? (1)
Spalio 8 d. 08:35
„iOS 18“ pasiūlė ne tik lietuvių kalbą, bet ir daugiau įvairių naujovių
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Privalu žinoti išmaniojo telefono savininkui: kokie pavojai tyko ir kaip pašalinti kenksmingas programėles

Publikuota: 2023-07-31 20:07
Tematika: Ryšio technika
Autorius: Lukas Snarskis
Aut. teisės: ©Telefonai.eu
Inf. šaltinis: Telefonai.eu

Apie išmaniuosius telefonus puolančius virusus kalbama ne taip dažnai, kaip apie kompiuterinius. Tiesą sakant, daugelis interneto vartotojų netgi ginčysis dėl jų egzistavimo. Tačiau realybė yra kiek kitokie, o kenkėjiškos programos yra labiau paplitusios telefonuose nei kompiuteriuose.

Privalu žinoti išmaniojo telefono savininkui: kokie pavojai tyko ir kaip pašalinti kenksmingas programėles

„Android“ išmanieji telefonai yra labiau imlūs kenkėjiškoms programoms, lyginant su „iPhone“, o pagrindinė to priežastis - atvirasis kodas, kurio pagrindu sukurta populiariausia mobilioji operacinė sistema. Bet jei žinote, kaip pašalinti kenkėjiškas programas iš „Android“, tikrai nereikės per daug jaudintis dėl galimų pavojų.

Dabar gali kilti klausimas, kur „Android“ telefonai gali pasigauti kenkėjiškas programas? Kaip jau minėjome, „Android“ yra atvirojo kodo platforma. Tai leidžia atsisiųsti failus ir programas iš įvairių šaltinių, o programos ir failai iš trečiųjų šalių paprastai yra nesaugūs „Android“ sistemai. Kai kuriuos iš jų galima sukonfigūruoti taip, kad būtų galima gauti prieigą prie jūsų neskelbtinų duomenų.

Prieš sužinant, kaip pašalinti kenkėjiškas programas iš „Android“ įrenginių, vertėtų gerai jas suprasti. „Android“ arba mobiliosios kenkėjiškos programos, dažnai painiojamos su virusais, apima Trojos arklius, šnipinėjimo programas ir pan. Ir jos labai skiriasi nuo virusų.

Kuo kenkėjiškos programos skiriasi nuo virusų?

Kenkėjiška programa iš esmės yra platus terminas. Bet kokia piktybinė programinė įranga ar programa, kuri patenka į jūsų įrenginį be jūsų sutikimo, gali būti vadinama kenkėjiška programa. Atsižvelgiant į tai, galima būtų sakyti, kad virusas yra kenkėjiškų programų rūšis. Jis prisijungia prie programos, kuri gali būti bet kokia - nuo medijos failų iki programų ir dokumentų.

Tačiau pagrindinis dalykas, kuris skiria virusą nuo kenkėjiškų programų, yra tai, kad kenkėjiška programai nereikia pagrindinės programos. Kad virusas plistų, reikia atidaryti arba dirbti su užkrėstu failu. Tuo tarpu kenkėjiška programa gali veikti iškart po to, kai patenka į jūsų įrenginį. Kitaip tariant, jos gali padaryti žalą net jų neatidarius.

Kenkėjiškų programų, kurios nusitaikę į jūsų telefonus, pavyzdžiai

Yra daugybė „Android“ kenkėjiškų programų. Tačiau kai kurios iš jų yra labiau paplitusios nei kitos. Štai trumpas aprašymas programų, kurios praeityje sukėlė šurmulį telefonuose:

CARIBE. Iš esmės „Caribe“ yra kirminas, išplitęs „Symbian“ telefonuose dar 2004 metais, tačiau jis buvo nekenksmingas. Viskas, ką jis padarė, buvo žodžio „Caribe“ rodymas ekrane. Svarstote, kaip jis plinta? Jis perduodamas iš vieno telefono į kitą per „Bluetooth“ signalus.

ANDROID/FILECODER.C. Tai išpirkos reikalaujanti programinė įranga, kuri pasirodė 2019 m. Ir kaip išpirkos reikalaujanti programa, ji užrakino visus failus ir privertė savininkus sumokėti už prieigą prie jų.

OPFAKE. Tai Trojos arklys, galintis slapta siųsti keletą tekstinių pranešimų. Ši kenkėjiška programa taip pat turi galimybę prašyti įrenginio administratoriaus teisių ir jei suteikiate teises, ji gauna išskirtinę prieigą prie visko.

LOKI BOT SPYWARE. Tai dar vienas Trojos arklys, galintis pavogti jūsų vartotojo vardus ir slaptažodžius. Be to, jis gali pasiekti labai jautrius duomenis, įskaitant jūsų banko informaciją ir kitus prisijungimo duomenis.

Kiek pažeidžiamas yra jūsų išmanusis telefonas?

„Android“ telefonai yra labiau pažeidžiami kenkėjiškų programų nei „iPhone“. Galų gale, „iPhone“ operacinė sistema „iOS“ yra uždarojo kodo. Ši uždara ekosistema trukdo vartotojams atsisiųsti ir įdiegti trečiųjų šalių programas, kas ir suteikia papildomo saugumo.

Tačiau laikui bėgant „Android“ saugos sistema buvo atnaujinta daug kartų. Nepaisant to, kenkėjiškų programų kūrėjai randa būdą, kaip apeiti „Android“ saugumą ir įdiegti savo kenkėjiškas programas jūsų telefone.

Nepaisant to, svarbiausia yra tai, kad kuo daugiau atnaujinamas jūsų „Android“ telefonas, tuo mažiau jis bus pažeidžiamas kenkėjiškų programų. Ir kuo mažiau atnaujintas ar senesnis jūsų įrenginys, tuo labiau jis bus pažeidžiamas.

Kaip nustatyti ar jūsų telefonas yra apkrėstas ir ką daryti tada?

Yra keletas klasikinių ženklų, kurie gali parodyti, ar jūsų „Android“ telefonas buvo užkrėstas kenkėjiška programa. Jie yra:

  • Programos nustos tinkamai veikti ir dažniau strigs;
  • Padidės duomenų ar išteklių naudojimas;
  • Jūsų įrenginys siųs tekstus ir nuorodas išsaugotiems kontaktams jums nežinant;
  • „Android“ telefono baterija pradės greitai išsikrauti;
  • Jūsų prietaisas gali labai įkaisti nieko nedarant;
  • Jūsų programų bibliotekoje gali būti keistų programų;
  • Naršyklėje būsite nukreipti į skirtingus tinklalapius.

Pastebėjote klasikinius kenkėjiškų programų požymius savo „Android“ įrenginyje? Štai veiksmai, kurių galite imtis norėdami pašalinti jas iš „Android“.

Nustatykite, kurios programėlės turi kenkėjišką kodą. Dauguma šių dienų „Android“ telefonų turės specialią saugos programą. Pavyzdžiui, „Samsung“ turi „Device Care“, o „Xiaomi“ – „Security Scan“. Patikrinkite, ar jūsų telefone yra tokia programa, ir atlikite visą sistemos nuskaitymą. Patikrinkite, ar programa aptiko grėsmių. Jei taip, nedelsdami jas pašalinkite.

Naudokite „Android“ saugųjį režimą, kad pašalintumėte kenkėjiškas programas. Norėdami įjungti „Android“ saugųjį režimą, laikykite nuspaudę maitinimo mygtuką ir palaukite, kol pasirodys maitinimo meniu. Kai tai padarysite, bakstelėkite ir palaikykite parinktį „Išjungti“. Tada „Android“ telefonas bus paleistas iš naujo į saugųjį režimą. Stebėkite, ar jūsų telefonas veikia normaliai.

Privalu žinoti išmaniojo telefono savininkui: kokie pavojai tyko ir kaip pašalinti kenksmingas programėles

Jei ne, turite rankiniu būdu peržiūrėti visas įdiegtas programėles ir pašalinti įtartinas. Kai kurių „Android“ programėlių gali nepavykti tiesiog pašalinti. Tokiu atveju turėsite naudoti ADB arba „Debloater“ įrankį.

Išvalykite savo naršyklės laikinąją talpyklą ir įjunkite „Google Play Protect“. Programėlės saugo svetainės failus, kad jos būtų įkeliamos greičiau, kai dar kartą jose apsilankote. Juos išvalius, svetainės gali būti įkeliamos šiek tiek lėčiau, kai vėl jose apsilankysite, tačiau išvalę talpyklą taip pat galite ištrinti ryšį tarp telefono ir kenkėjiškų svetainių.

„Google Play Protect“

Be to, turėtumėte įjungti „Google Play Protect“. Jis nuskaito kiekvieną jūsų įdiegtą programėlę, nepriklausomai nuo to, kur ja atsisiuntėte. Norėdami jį įjungti, eikite į „Google Play“ parduotuvę, bakstelėkite savo profilį, pasirinkite „Play Protect“ ir įjunkite „Google Play Protect“.


Telefonai.eu

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Naujas tyrimas atskleidžia: 86 proc. vartotojų nepaiso maršrutizatoriaus saugumo

Manote, kad programišiams jūsų asmeninė informacija neįdomi? Naujausi tyrimai atskleidžia, kad net 9 iš 10 žmonių nepakeičia pirminio savo maršrutizatoriaus slaptažodžio. Numodami ranka į maršrutizatoriaus saugumą, paliekate savo duomenis pasiekiamus programišiams.

Gavote žinutę iš banko? 3 patarimai, kaip patikrinti, ar tai ne sukčiai

Iš savo banko gavote trumpąją žinutę su prašymu atnaujinti asmeninę informaciją? Nors tokia žinutė iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti patikima, visgi kokios pasekmės gali laukti įvykdžius panašius nurodymus?

Paprastos gudrybės, kurios leis tausoti įrenginio bateriją

Išmaniojo baterija turi savo tarnavimo laiką. Jos nėra geriausios būklės amžinai. Tačiau gera žinia yra ta, kad pakoregavę keletą paprastų įrenginio nustatymų ir asmeninių įpročių ne tik padėsite sumažinti įkrovų skaičių, bet ir galite prailginti akumuliatoriaus tarnavimo laiką. Štai ką turėtumėte išbandyti.

2024-09-19 08:19
Nustokite naudoti telefonams skirtus dėkliukus ar ekrano apsaugas: tai gali pridaryti daugiau žalos nei suteikti naudos (1)
2024-09-13 20:29
Į gatves grįžta rudens tamsa: kaip išmanusis gali padėti gintis nuo užpuolikų?
2024-09-12 08:27
Miegokite ramiai: ką daryti, kad išmanusis nežadintų naktį?
2024-09-11 08:25
Kaip savo žinutes papildyti kombinuotais emoji paveikslėliais
2024-09-08 17:48
Telefonas – darbo, bet skambučiai – mamai? Specialistė paaiškino, ko nedaryti su darbo telefonu
2024-09-02 14:16
Telefono numeris gali būti jautresnė informacija nei galima įsivaizduoti: 5 patarimai, kaip išvengti žalos
2024-08-14 09:12
Apsaugokite savo telefoną nuo virusų
2024-08-13 15:32
Atlikę šiuos paprastus žingsnius pagerinsite „Wi-Fi“ ryšį savo name
2024-08-13 09:12
Pastebėjote, jog sukčiai turi jūsų telefono numerį ar el. paštą? Štai, ką turėtumėte padaryti nedelsiant
2024-08-12 20:20
Telefonas vaikui: būtinybė ar prabanga? Patarimai, renkantis pirmąjį įrenginį
2024-08-12 11:25
10 patikrintų patarimų norintiems sukurti GPS sekimo verslą
2024-07-31 14:42
Kelionėse lietuviai gali išleisti iki 450 Eur už gigabaitą interneto. Kaip išvengti tokių išlaidų?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama