Elektronika.lt
 2025 m. liepos 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 18 d. 20:38
Elektromobilių baterijos pinga, bet ekspertai perspėja dėl pavojingo scenarijaus
Liepos 18 d. 17:24
Internetas atsimena viską: slapukai, kurie jus pažįsta geriau nei mama
Liepos 18 d. 14:47
„Mercedes-AMG“ triukšmingoje šventėje pristatė įspūdingų parametrų koncepcinį „AMG GT XX“
Liepos 18 d. 11:07
Telefonas vietoje banko skyriaus: revoliucija, kurios bankai nebegali ignoruoti (1)
Liepos 18 d. 08:12
„AOC Essential E4“ serija: sukurta verslui, draugiškai planetai
Liepos 17 d. 20:38
Nuo pažangos simbolio iki milžiniškos problemos: „Tesla“ susiduria su neparduotų automobilių krize
Liepos 17 d. 17:32
Tiltas tarp teorijos ir praktikos: kaip verslas ir universitetas augina IT profesionalus
Liepos 17 d. 14:39
„Garmin“ plečia saugaus nardymo galimybes pristatydamas išmaniąją „Descent S1 Buoy“ plūdę
Liepos 17 d. 11:22
Dirbtinio intelekto revoliucija: kas Lietuvoje ruošia talentus naujai darbo realybei?
Liepos 17 d. 08:52
Telefonas kaip tvirtovė: patarė, kaip apsaugoti savo informaciją ir pinigus
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Ryšio technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Rekordiniai karščiai Lietuvoje puola ir išmaniuosius įrenginius: 10 punktų atmintinė

Publikuota: 2019-06-10 10:36
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Pastarosiomis dienomis oro temperatūra bando mūsų kantrybę. Taip pat tenka apsirūpinti dideliais kiekiais vandens, pamiršti dietas ir vaduotis ledais, o išeiti į lauką be rimtos priežasties nerekomenduojama. Tačiau šie rekordus mušantys karščiai gali būti itin nedraugiški ir mūsų išmaniesiems įrenginiams. Todėl „Bitės Profai“ parengė 10 punktų atmintinę, kurią galima pasikabinti biure, namuose ar išsisaugoti sau ir šiomis dienomis vadovautis.

Rekordiniai karščiai Lietuvoje puola ir išmaniuosius įrenginius: 10 punktų atmintinė

„Tenka pastebėti, kad tokiomis karštomis dienomis kaip šią savaitę stipriai padaugėja klientų su kaistančiais ar gendančiais telefonais. Tokiomis situacijomis visada padėsime, bet pirmąją pagalbą telefonui būtina suteikti jau vietoje. Taip pat yra nemažai klaidų, kurias gelbėdami telefoną galime padaryti netyčia, todėl ir sukūrėme šią specialią atmintinę. Joje – viskas nuo spąstų kelnių kišenėse ar dėkliukų iki specialių programėlių arba įrenginių krovimo“ – sako „Bitės Profė“ Agnė Adomaitytė ir dalinasi 10 punktų atmintine, kuri padės apsaugoti išmaniuosius įrenginius nuo rekordinių karščių.

1. „Skrydžio režimas“ gali atstoti „karščio režimą“

Kadangi nuolat naudojamas išmanusis telefonas ar planšetinis kompiuteris kaista patys, didelė temperatūra iš išorės tampa itin pavojinga. Tam, kad šie įrenginiai neperkaistų, galima įjungti „skrydžio režimą“. Taip telefonas bus mažiau apkraunamas arba greičiau atvės. Žinoma, nebegalėsite naudotis internetu ar skambinti bei rašyti, tačiau galėsite toliau žiūrėti įrenginiuose esančius vaizdo įrašus, klausytis muzikos ar fotografuoti.

2. Kelnių kišenė – viena nesaugiausių vietų

Dažnai mėgstame įsidėti išmanųjį telefoną į kelnių ar šortų kišenę. Nesusimastydami, taip elgiamės ir karštą dieną, nes norime turėti telefoną su savimi. Bet karštą dieną tokioje beorėje erdvėje kaip kelnių kišenė telefonui kenkia ir kūno šiluma, kuri nuo vaikščiojimo tik didėja. Tad geriausia telefoną ar kitą išmanųjį įrenginį saugiai patalpinti į kuprinę ar, blogiausiu atveju, pasinešti rankoje.

3. Krauti įrenginį galime ne bet kur

Itin pavojingas derinys yra tiesioginė saulės kaitra ir besikraunantis išmanusis įrenginys. Tikriausiai tenka pastebėti, kad besikraunantis išmanusis telefonas, laikrodis ar planšetinis kompiuteris tampa karštesni. O jei jie dar gauna papildomo karščio iš išorės – gresia perkaitimas ir gedimai. Kur reikėtų atsargumo? Kištukiniai lizdai dažnai būna sienose prie langų ar palangių, todėl kraunamas telefonas atsiduria pavojingoje vietoje. Tad jei krovimas vyksta ilgiau, saulė gali pradėti šviesti tiesiai į jūsų įrenginį.

4. Dėkliukai neapsaugo nuo karščio

Dėkliukai – geriausi išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių draugai. Tačiau karštos vasaros dienos gali tapti viena nemalonia išimtimi. Kad ir kaip būtumėte pripratę prie savo dėkliukų, jei matome, kad įrenginys labai kaista, geriausia bent trumpam išimti jį iš dėkliuko, nes taip jis taps laidesnis orui ir geriau vėsinsis. Na, o jei nenorite palikti savo įrenginio be dėkliuko net trumpam, tuomet vasarai rinkitės iš baltos spalvos dėkliukų.

5. Jokių eksperimentų su šaldytuvais

Turint stipriai įkaitusius išmaniuosius įrenginius gali kilti mintis bent trumpam įdėti juos į šaldytuvą. Atsisakykite jos. Kaip žiemą, taip ir vasarą, išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai labai bijo staigaus temperatūrų pokyčio. Taip pat iškyla grėsmė, kad laikant šaldytuve į telefoną pateks drėgmė ir jį apgadins. Geriau su įkaitusiu įrenginiu tiesiog pereiti į vėsesnę patalpą, jį išjungti ir palaukti, kol jis atvės natūraliai.

6. Atidžiau stebėkite įrenginių veikimą

Esant dideliems karščiams ir naudojantis išmaniaisiais įrenginiais lauke, reikėtų atidžiau stebėti jų veikimą. Jei matote, kad jie ima šiek tiek strigti, sulėtėja ar pan., nedelskite ir iš karto išjunkite įrenginį. Taip leisite jam greičiau atvėsti, nes priešingu atveju gali tekti įrenginį taisyti.

7. Išmanieji įrenginiai mažiau atsparūs karščiui nei kompiuteriai

Kovojant su karščiu, svarbu žinoti temperatūras, kurias jūsų išmanieji įrenginiai gali „pakelti“. Nešiojamieji kompiuteriai, paprastai, gali atlaikyti iki 50 laipsnių karštį, tačiau tai negalioja išmaniesiems įrenginiams. Kai kurių įrenginių gamintojai nurodo, kad idealiausia temperatūra jų išmaniesiems įrenginiams yra nuo 16 iki 22 laipsnių, naudotis jais galima iki 35 laipsnių temperatūros. Tačiau 35 laipsniai jau yra riba – didesnė temperatūra gali pažeisti išmaniųjų įrenginių baterijas. Ir nereikėtų pamiršti, kad tiesiogiai plieskiant saulei temperatūra gali būti gerokai didesnė, tad pačioje atokaitoje išmaniaisiais įrenginiais geriau nesinaudoti. O jei būtina naudotis išmaniuoju įrenginių būnant lauke – rinkitės pavėsį.

8. Nelaikykite įjungtų išmaniųjų įrenginių vienoje vietoje

Naudojantis daugiau nei vienu išmaniuoju įrenginiu, pavyzdžiui, telefonu ir planšetiniu kompiuteriu, karštu oru iškyla dar viena grėsmė. Laikant juos kartu, tarkime, kuprinėje, kur mažai oro, jie kais abu ir taip kaitins vienas kitą, kas taip pat gali nulemti įrenginių perkaitimą. Tad jei tenka tokius įrenginius laikyti vienoje vietoje, geriausia juos išjungti.

9. Pagalvokite apie vėsesnes automobilio vietas

Įsėdus į automobilį, kuris bent kelias valandas pabuvo lauke, gali pasidaryti bloga ne tik jums, bet ir jūsų išmaniajam įrenginiui. Ypatingai, jei juo nemažai naudojotės ir jis taip pat įkaitęs. Tokiu atveju prieš sėdant į automobilio saloną, pravartu telefoną ar planšetę kartu su kuprine padėti į vėsiausią automobilio vietą, pavyzdžiui, bagažinę. O išlipant iš automobilio geriau jame nepalikti telefono. Ypač salone.

10. Padėti gali ir specialios programėlės

Jei norite visą laiką sekti savo išmaniojo įrenginio temperatūrą ir keliais paspaudimais išjungti daugiausiai prie įrenginio kaitimo prisidedančias programėles, atsisiųskite būtent tam skirtą programėlę. Pavyzdžiui, „Cooling Master“.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)  
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Telefonas kaip tvirtovė: patarė, kaip apsaugoti savo informaciją ir pinigus

Šiuolaikiniame išmaniajame telefone – ne tik pažįstamų kontaktai ir žinutės. Čia sukaupti svarbūs prisijungimai, dokumentai, nuotraukos ar net medicininiai duomenys. Todėl telefonas tampa ypač patraukliu taikiniu kibernetiniams nusikaltėliams. Savo mobiliojo saugumą užtikrinti galima laikantis kelių paprastų taisyklių.

Praktiški patarimai, kaip pagerinti „Wi-Fi“ ryšį namuose

Kodėl „Wi-Fi“ signalas namuose silpnas, nors esu užsisakęs greitą internetą? Daugelis žmonių iki šiol nesusimąsto, kad dažniausiai dėl prasto ryšio kaltas būna ne pats internetas, o tai, kaip jis naudojamas namų aplinkoje.

Ekspertai dalinasi patarimais: geresnes nuotraukas telefonu gali fiksuoti kiekvienas

Telefonų kamerų techninės galimybės pasiekė itin aukštą lygį ir tobulėja vis lėčiau. Pastebima, kad net turint 2–3 metų senumo aukščiausios klasės telefoną, galima užfiksuoti tokios pat kokybės kadrus, kaip ir su visiškai nauju įrenginiu. Norintieji geriausių kadrų turi kiek pasistengti ir išnaudoti įvairius papildomus priedus, nors kai kuriais atvejais netgi nebūtina nieko pirkti – pakanka vos kelių programėlių ar tiesiog nuvalyti kamerą.

2025-07-11 11:21
99 atvejais iš 100 navigacijos telefone pakaks, bet vienas kartas gali būti lemiamas: kada nerizikuoti?
2025-07-10 08:26
Išmanus pasirinkimas: kaip sutaupyti pinigų ir tausoti gamtą renkantis telefoną?
2025-07-07 08:49
Saulė ir jūra – malonu odai, bet pavojinga telefonui: kodėl vasarą įrenginiai nukenčia dažniau?
2025-07-06 16:40
Nenorite, kad vaikui rašytų nepažįstamieji? „Apple“ siūlo sprendimą
2025-07-06 08:49
Skaitmeninis šlamštas telefone – naujasis XXI a. triukšmas: štai kaip jį suvaldyti
2025-07-04 14:47
Vaikų saugumas internete prasideda nuo tėvų pavyzdžio: ar esate pasiruošę pažvelgti į veidrodį?
2025-06-29 08:38
Kelionėse naudojatės viešu „Wi-Fi“ ir įkrovimo stotelėmis? Ekspertas įspėja dėl grėsmių
2025-06-20 08:21
Kraunate telefoną naktį? Štai kodėl tai kenkia jūsų telefonui
2025-06-16 18:27
Greitas išmaniojo telefono įkrovimas: sužinokite, ar tai išties kenkia jūsų įrenginiui ir ką reikėtų daryti
2025-06-16 08:09
3G ryšio eros pabaiga – ką būtina padaryti jau šiandien
2025-06-10 17:51
Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?
2025-06-10 14:09
Kaip vaikui išrinkti pirmąjį telefoną ir užtikrinti jo saugumą internete
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama