Elektronika.lt
 2024 m. gegužės 2 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 2 d. 17:11
Dar vienas KTU chemikų žingsnis efektyvesnių saulės elementų link
Gegužės 2 d. 14:27
Ar būtina visiškai uždaryti programėles, kad telefonas neišsikrautų ilgiau?
Gegužės 2 d. 11:21
Geologas Jonas Šečkus: „Mes esame žvaigždžių gabalėliai ir magmos padariniai“
Gegužės 2 d. 08:18
„Garmin Connect“ įgauna naują išvaizdą: supaprastinta, moderni ir patogi naudoti
Gegužės 1 d. 17:39
Dirbtinis intelektas, nuo kurio nepasislėpsime: į „Facebook“ ir „Instagram“ atkeliauja neišjungiamas „Meta AI“ asistentas
Gegužės 1 d. 13:59
Vilniuje vyksianti 30-oji Baltijos šalių informatikos olimpiada dalyviams dovanoja ne tik iššūkį, bet ir bendruomenę
Gegužės 1 d. 09:32
Naujieji izoliacijos varžos matuokliai „Fluke“ 1535 ir 1537
Balandžio 30 d. 20:21
Elektrinio „Range Rover“ bandymai: nuo –40 °C laipsnių poliariniame rate iki +50 °C laipsnių dykumose
Balandžio 30 d. 17:35
„Mercedes-Benz“ G serija – stipresnis už laiką, o dabar – dar ir elektrinis
Balandžio 30 d. 14:49
Mitai apie žaliąją energiją, kuriais vis dar tikime
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Programinė įranga Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kaip žinoti, kas apie jus kalbama internetinėje erdvėje

Publikuota: 2009-08-19 11:01
Tematika: Programinė įranga
Aut. teisės: ©Inspired Communications
Inf. šaltinis: Inspired.lt

Kiekvienas branginame savo vardą. Ir kiekvienam iš mūsų svarbu, kokia aplinkinių nuomonė apie mus. Visa tai tinka ar kalbame apie asmenį, ar apie kompaniją, ar apie prekės ženklą. Interneto skverbtis Lietuvoje nuosekliai auga, o tai reiškia, kad vis daugiau žmonių ima naudotis internetu – taigi, dalis komunikacijos taip pat keliasi į internetą: socialinius tinklus, forumus, klubus, blogus. Keletas galimybių būti ten, kur yra jūsų vartotojas – reklamuotis, susikurti įmonės profilį socialiniuose tinkluose, moderuoti forumus, aktyviai sekti komunikaciją bloguose, ir esant reikalui – nedelsiant prabilti į savo klientus. Tai ne tik svarbu siekiant pasirūpinti savo įmonės vardo reputacija, bet ir puiki galimybė suprasti vartotojų lūkesčius ir galbūt geriau prie jų prisitaikyti. Taigi, laikas pradėti domėtis, jei ik šiol to nedarote, kas apie jus rašoma internete.

Kaip žinoti, kas apie jus kalbama internetinėje erdvėje

Jei mokėti už komunikacijos internete sekimą negalite ar nenorite, galite pasinaudoti nemokamomis sistemomis ir savarankiškai domėtis nuomonių tendencijomis. Pasaulyje yra ne viena sistema, kuri seka atsirandančius įrašus tinklapiuose ar bloguose, deja, ne visos gali būti naudojamos pasauliniu mastu (tarkim, neatlieka monitoringo lietuvių kalba, arba nemonitoringuoja lietuviškų tinklapių). Šiame straipsnyje aptarsime tas sistemas, kurios gali padėti sužinoti, kas apie jus kalbama.

„Google Alerts“ ir „Yahoo Alerts“

Jei turite sąskaitą Gmail.com (kitaip tariant, turite elektroninį adresą gmail.com pašto serveryje), galite Google Alerts naudoti tam, kad būtumėte informuoti, jei tinklapiuose, bloguose bus paminėtas jūsų vardas ar jums rūpimi raktažodžiai, žodžių junginiai, o pranešimus gausite į el. pašto dežutę taip dažnai, kaip norite – kasdien, karta į savaitę ar atsiradus tokiam įrašui. Panašiai veikia ir Yahoo Alerts. Ir tai jums nieko nekainuoja.

„Google Blog Search“

Ši sistema ieško įrašų jums rūpima tema bloguose. Kartais Google neindeksuoja blogų įrašų, todel pasitelkę vien google paiešką galite ir nesužinoti, kas kalbama apie jus. Google Blog Search paieškos informacijos bloguose, vėlgi – nemokamai.

„Yahoo Pipes“

Sistema, kurios pagalba galite atlikti paiešką įvairiuose šaltiniuose, tačiau tam reikia turėti sąskaita (el.adresą ) „Yahoo“ pašto serveryje. Šiek tiek teks skirti dėmesio sistemos perpratimui.

„Google Video“

Šios sistemos pagalba, kuri indeksuoja Youtube.com ir MetaCafe, galite sužinoti, ar kas neįdėjo videosiužeto apie jūsų kompaniją ar produktą, o gal kas įsidėjo jūsų videonuorodą į savo tinklapį.

„Keotag.com“

Sistema, kur suvedus raktinius žodžius galite pamatyti, kas ir kur tuos žodžius minėjo. Apjungia keletą pasaulyje populiariausių portalų ir paieškų sistemų (kaip: youtube.com, twitter.com, google blog search, Icerocket blog search, Windows Live search ir t.t.). Bėda ta, kad kai kurie yra populiarūs pasaulyje, bet ne Lietuvoje, tai tokiuose portaluose informacijos apie save nerasite, jei jus domina komunikacija Lietuvoje. Patogus įrankis tuo, kad tai yra paieškos sistemų ir monitoringuojamų portalų rinkinukas vienoje vietoje. Tereikia patikrinti, ar kuriame neminimas jūsų vardas.

O ką vertėtų sekti ir monitoringuoti? Dauguma, rašančių apie šias sekimo sistemas pataria, kad kompanijos turėtų domėtis šiais dalykais:

Kompanijos vardas. Tai bene pats svarbiausias dalykas, - žinoti, kur ir kokiame kontekste minimas jūsų kompanijos vardas.

Kompanijos URL (universaliosios resursų žymės). Norint žinoti tuos atvejus, kai kas nors nurodo jūsų tinklapio nurodą tiesiogiai, neminėdamas jūsų pavadinimo.

Kompanijos darbuotojai. Vertėtų bent retkarčiais pasidomėti, kas kalbama apie jūsų darbuotojus (bent jau tuos, kurie atstovauja kompaniją ryšiams su visuomene ar yra žinomi visuomenei). Nes tai, kas kalbama apie juos, atspindi nuomonę ir apie pačią įmonę. Ir galbūt nepamaišytų pasidomėti, ką patys darbuotojai rašo, jei jie rašo blogus, nes tokiu būdu jie kaip ir tampa įmonės ambasadoriais internete rašydami viešus įrašus.

Produktų pavadinimai ir jei yra, produktų URL. Stebėkite, ką žmonės kalba apie jūsų prekės ženklus, pačius produktus ar kompanijos teikiamas paslaugas.

Įrašai apie tą verslo sritį, kuriai priklausote. Vertėtų žinoti kaip apskritai vertinama jūsų atstovaujama verslo šaka, kas rašoma bloguose, vartotojų apžvalgose ir pan. Kartais tai gali padėti suprasti, kaip galite pagerinti savo produktus ar paslaugas.

Prekės ženklas. Kaip bendrai vertinamas jūsų prekės ženklas, teigiamai ar neigiamai. Tą irgi reikėtų sekti.

Komentarai. Žinodami, kas rašoma komentaruose, galėsite patys dalyvauti pokalbyje apie jūsų kompaniją. Bėda ta, kad esančios komentarų sekimo Commentful, coComment, ir co.mments sistemos neturi galimybės monitoringuoti lietuviškų komentarų. Tikėkimes – ateityje tuo bus pasirūpinta.

Jūsų konkurentai. Galiausiai jums vertėtų visos tos informacijos, kurios ieškosite apie save, paieškoti ir apie jūsų konkurentus. Idant žinotumėt savo trūkumus ir pranašumus.


Inspired Communications

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (1)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Užderėjo pavasarinis „Facebooko“ problemų derlius – kaip jas spręsti?

Jau kuris laikas „Facebooko“ vartotojai skundžiasi suprastėjusia socialinio tinklo veikla. Sudarytas pagrindinių problemų, su kuriomis susiduria besinaudojantys šia internetine platfoma, sąrašas.

Vaizdo įrašų (video) paieška pagal garsą juose

Ar žinote, kad „Photos“ aplikacijoje vaizdo įrašų galima ieškoti pagal garsus juose? Nors galimybė „Photos“ aplikacijoje vaizdo įrašų ieškoti pagal garsą juose nebuvo plačiai diskutuojama, tačiau man atrodė, kad daugelis šią funkciją žino.

Naudojatės „WhatsApp“ savo „Android“ telefone? Netrukus už vieną pokytį gali tekti susimokėti

Visų, kurie „WhatsApp“ žinučių siuntimo platforma naudojasi „Android“ išmaniajame telefone, laukia pokytis. Visos „WhatsApp“ esančios žinutės, nuotraukos ar vaizdo įrašai saugomi „Google Drive“ debesijos paslaugoje, kurioje nemokamai galima saugoti iki 15 GB duomenų. Nuo šiol pasiekus šį limitą, naudotojams už papildomus duomenis teks sumokėti.

2024-02-22 14:30
Statistika atskleidė dažniausiai į Lietuvos gyventojus nutaikomą kibernetinių atakų būdą: ar jau mokate apsisaugoti?
2024-02-15 09:33
Naujasis Kupidonas – dirbtinis intelektas: patarimai, kuo jis gali pasitarnauti
2024-02-12 16:25
Kaip naudotis nauja „Messages“ funkcija „Check In“
2024-01-29 12:56
„Apple Maps“ žemėlapiai pasiekiami neprisijungus prie tinklo
2024-01-26 14:45
Gera žinia „Messenger“ naudotojams: jau galima išjungti „seen“ funkciją, redaguoti išsiųstas žinutes
2024-01-21 13:34
Kaip naudotis ta pačia „WhatsApp“ paskyra keliuose skirtinguose įrenginiuose?
2024-01-11 08:14
5 patarimai kaip lietuviškai įvaldyti „ChatGPT“
2023-12-20 11:24
Programėlės ir žaidimai smagūs, bet gali būti grėsmingi: ekspertas pateikia 5 patarimus, kaip apsisaugoti
2023-12-19 20:39
Ekspertai abejoja veidus gražinančio įrankio „My Puzzles“ patikimumu ir pataria, kaip įsitikinti, ar duomenys nesiunčiami kitur
2023-12-19 17:43
Kaip ištrinti „Instagram“ žinutes ar pokalbius ir ką daryti norint atgauti tam tikrą informaciją
2023-12-04 20:22
Kaip „iOS 17“ tausoti akis naudojant „iPhone“ ar „iPad“
2023-12-04 12:29
Dirbtinis intelektas mokykloje: kam su juo kovoti, jei galime išnaudoti?
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama