Elektronika.lt
 2024 m. gegužės 1 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 1 d. 09:32
Naujieji izoliacijos varžos matuokliai „Fluke“ 1535 ir 1537
Balandžio 30 d. 20:21
Elektrinio „Range Rover“ bandymai: nuo –40 °C laipsnių poliariniame rate iki +50 °C laipsnių dykumose
Balandžio 30 d. 17:35
„Mercedes-Benz“ G serija – stipresnis už laiką, o dabar – dar ir elektrinis
Balandžio 30 d. 14:49
Mitai apie žaliąją energiją, kuriais vis dar tikime
Balandžio 30 d. 11:17
HMD kompanijos atstovai oficialiai pademonstravo naujuosius „Pulse“ serijos įrenginius
Balandžio 30 d. 08:28
Kaip susikurti asmeninį kino teatrą po atviru dangumi? Ekspertas dalijasi, kokios įrangos gali prireikti
Balandžio 29 d. 20:27
Kaip „iPhone“ išjungti „NameDrop“ funkciją
Balandžio 29 d. 17:16
„Opel“ pristato stulbinantį naujos kartos „Grandland“ visureigį
Balandžio 29 d. 14:15
Kriptovaliutų apmokestinimo aspektai. Kaip „prikasus“ pelno, nesulaukti VMI dėmesio
Balandžio 29 d. 11:48
„Samsung“ pristatė 2024 m. televizorių liniją: centre – „AI TV“ dirbtinis intelektas geresniam vaizdui ir garsui
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kaip išvengti didžiausių stojančiųjų klaidų

Publikuota: 2024-04-18 08:43
Tematika: Kitos protingos mintys
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Pasirinkimas, kur ir ką studijuoti – svarbus sprendimas, tačiau ne mažiau atsakomybės reikalauja ir pats stojimo procesas. Anot Vilniaus Gedimino technikos universiteto („Vilnius Tech“) Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro direktorės dr. Justės Rožėnės, kartais stojantieji padaro tokių klaidų, dėl kurių tenka net atsisveikinti su išsvajotomis studijomis.

„Vilnius Tech“ nutor.
„Vilnius Tech“ nutor.

Pasak dr. Justės Rožėnės, tokių klaidų kaina – didžiulė, nes pasekmes pajunta ir patys jaunuoliai, ir jų tėvai. Kad stojimo į universitetą procesas būtų sėkmingas ir sklandus, dr. J. Rožėnė įvardija pagrindines stojančiųjų klaidas ir dalijasi patarimais, kaip jų išvengti.

Pradėkite domėtis iš anksto

Kur dažniausiai klysta stojantieji – nepasidomi stojimo tvarkos pokyčiais ir naujienomis. Tvarkos keičiasi nuolat, tad sekti naujausią informaciją yra tiesiog būtina. Ja dalijasi Nacionalinė švietimo agentūra, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, pastaroji paruošia ir atmintinę abiturientams su svarbiausia informacija apie brandos egzaminus, priėmimo į profesines bei aukštąsias mokyklas sąlygas, naujoves.

Naudingos informacijos galima ieškoti ne tik internete – dr. J. Rožėnė ragina naudotis visomis galimybėmis: „Jei mokyklos organizuoja išvykas į atvirų durų dienas – važiuokite. Tai praleisti būtų apmaudu. Nueikite į atviras paskaitas kartu su studentais, apsidairykite, įvertinkite, ar patinka auditorijos, dėstytojai ir atmosfera.“

Daug ką galima sužinoti ir studijų mugėse, tačiau moksleiviai jose neretai visą dieną pramogauja arba aplanko tik tų įstaigų stendus, kuriomis domisi. Dr. J. Rožėnė kviečia pasidomėti net ir tomis įstaigomis, į kurias stoti neplanuojama. Didieji universitetai, tokie kaip „Vilnius Tech“, turi daugybę studijų programų, tad tikėtina, kad žinios apie jas praplės pasirinkimų galimybes ir visai netikėtai pasirinksite niekada negirdėtą, bet sudominusią profesiją.

Dalis moksleivių klysta, apsiribodami tik vienu miestu.

„Pavyzdžiui, moksleiviai iš Kauno neretai renkasi savo miesto įstaigas. Nedarykite taip – jei tik turite galimybę išvažiuoti, pasidomėkite ir kitų miestų aukštosiomis mokyklomis. Gali būti, kad konkursas jūsų miesto institucijoje bus didžiulis, o kitame – mažesnis, todėl lengviau pateksite į norimą studijų programą“, – sako J. Rožėnė.

Apsidrauskite – pasirašykite išankstinio stojimo sutartį

Labai svarbu pasidomėti ir išankstinio stojimo galimybėmis. Nors tai gali nuskambėti įpareigojančiai, dr. J. Rožėnė ramina, kad, pasirašę išankstinio stojimo sutartį, jūs parodote, kad ketinate studijuoti pasirinktoje įstaigoje, tačiau dar nestojate. Vis tik, ji gali labai pasitarnauti finaliniame stojimo etape.

„Tai – jūsų draudimas. Tarkime, pasirašėte išankstinio stojimo sutartį, nes 100 proc. žinote, kad kūrybinės industrijos yra jūsų svajonių programa. Pildydami LAMA BPO prašymą, pirmiausia pretenduosite į nemokamą vietą, o antroje pozicijoje nurodysite ir mokamą. Tokiu atveju, net jei 2 turuose nepavyktų įstoti į nemokamą vietą, jūs įstosite į mokamą. Pasirašant sutartį, universitetas matys, jog vykdėte pasirašyto išankstinio stojimo sutarties sąlygas, tad jūsų studijas kompensuos šimtu procentų! Jei tik besimokydami nenukrisite žemiau grupės vidurkio, kompensacija bus tęsiama ir antraisiais, ir trečiaisiais metais. Išankstinis stojimas – jūsų saugiklis“, – privalumus vardija dr. Justė Rožėnė.

Kaip nesuklysti, renkantis studijų programą?

Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro specialistai dažnai sulaukia klausimo – ko reikia, kad įstotum į vieną ar kitą studijų programą? Patariama negalvoti vien tik apie programą, verčiau susižinoti, ko reikia pasirinktai mokslų krypčiai. Pavyzdžiui, visoms informatikos mokslo krypties studijų programoms taikomi lygiai tie patys reikalavimai dėl egzaminų rezultatų.

Vis tik, ne visi vyresniųjų klasių moksleiviai jau yra tvirtai apsisprendę, ką studijuos. Dalis abejonių susijusios su pasitikėjimo stoka. Sumaišties renkantis įneša ir įmantrūs studijų programų pavadinimai. Pavyzdžiui, ,,Multimedija ir kompiuterinis dizainas“ daugeliui skamba kaip menų krypties studijos, tačiau pasirinkus jas, reikia ir matematikos, ir informatikos. Pasak SPIC direktorės, kliautis vien studijų programos pavadinimu – didelė klaida.

„Pavadinimai sukurti taip, kad trauktų, sudomintų. Reikia gilintis į studijų programos aprašą. Tinklelyje pamatysite, ką studijuosite ir ar tai atitinka jūsų lūkesčius. Taip pat rekomenduojama pasiklausti jau studijuojančių, kas ir kaip dėstoma“, – pataria dr. J. Rožėnė.

Renkantis studijų programą, svarbu sau atsakyti į keletą klausimų: kas man patinka, kokios mano vertybės, ką aš gebu ir ko noriu? O tuomet išsiaiškinti, kokios yra darbo rinkos tendencijos. Nepaklausios specialybės pasirinkimas ateityje gali labai apsunkinti darbo paieškas. Kad taip nenutiktų, specialistė ragina atkreipti dėmesį į žiniasklaidoje dominuojančias aktualijas. Jos, kaip ir darbdavių skiriamos stipendijos, sufleruoja, kokios specialybės yra perspektyvios, paklausios. Taip pat naudinga įvertinti įsidarbinimo rodiklius, baigus vienas ar kitas programas, vidutinį atlyginimą, pasidomėti, kokios studijų programos yra valstybės arba pasaulio prioritetinių programų sąrašo viršuje, o kurioms studijų programoms finansavimas kasmet mažinamas.

Paskutinius žingsnius ženkite atsakingai

Klaidų galima padaryti ir priartėjus prie finišo tiesiosios – pagrindinio stojimo etapo. Nemažai jaunuolių klysta delsdami registruotis LAMA BPO sistemoje. Anot dr. J. Rožėnės, šį darbą geriausiai atlikti jau birželio pradžioje.

„Kai suvesite visus duomenis, pradėkite žymėti jus dominančias studijų programas. Jeigu įsirašysite programą, kuriai reikia papildomų testų ar stojamųjų egzaminų, pati LAMA BPO sistema jums atsiųs priminimus, atnaujinimus. Taip jūs nieko nepraleisite ir nebus per vėlu“, – pataria „Vilnius Tech“ SPIC direktorė.

Duomenų pildymas LAMA BPO anketoje – itin atsakingas darbas. Neatidi klaida gali brangiai kainuoti. Pavyzdžiui, neteisingai įrašius savo el. pašto adresą, lemtingą dieną laiško apie įstojimą į universitetą nesulauksi.

Kita didelė klaida – iš 9 galimų pageidavimų įrašyti tik 1 ar 2, ir nepasirūpinti atsarginiu planu. Jei pasirinktos programos nesulaukia pakankamo stojančiųjų susidomėjimo ir nesusidaro grupės, jaunuoliai tais metais niekur neįstoja. Būtent pildant tuščiąsias vietas pageidavimų sąraše praverčia išankstinis domėjimasis įvairių institucijų siūlomomis studijų programomis.

Toks pat liūdnas scenarijus laukia ir tuo atveju, jei įstoję į universitetą, pamiršite pasirašyti sutartį. Pasak dr. J. Rožėnės, gana dažnai nutinka, kad jaunuoliai išvyksta atostogų, nepasirūpinę įgaliojimu kitam, arba nuotoline sutarties pasirašymo galimybe. Pasirūpinkite tuo iš anksto, ir būsite sėkmingai įveikę visus stojimo etapus.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami: ekspertas pataria, kaip nepasimesti

Bene efektyviausias internetinių sukčių ginklas – netikėtumas. Dažniausiai sukčių siųstos žinutės ragina nedelsiant imtis veiksmų dėl užblokuotos banko sąskaitos, neteisingai nurodyto siuntos gavėjo adreso ar gautos baudos. Vis dėlto, tam tikru laiku šios taktikos galime būti pažeidžiami labiau.

Kaip išvengti didžiausių stojančiųjų klaidų

Pasirinkimas, kur ir ką studijuoti – svarbus sprendimas, tačiau ne mažiau atsakomybės reikalauja ir pats stojimo procesas. Kartais stojantieji padaro tokių klaidų, dėl kurių tenka net atsisveikinti su išsvajotomis studijomis.

Mokėjimo kortelių duomenis internete gali pavogti: paaiškino, kaip neapsigauti ir neprarasti pinigų

Nuolat tobulėjant skaitmeniniams atsiskaitymams jau kelerius metus mokėjimo kortelių duomenų vagystės išlieka dažniausia vagysčių rūšimi. 2021 m. bendra tokio sukčiavimo vertė Europoje siekė 1,28 mlrd. eurų, rodo naujausi Europos centrinio banko duomenys. Kaip šiandien galime nuo to apsisaugoti?

2024-04-16 17:24
Prieš rinkimus gali padaugėti suklastoto turinio: 5 patarimai, kaip nelikti apgautiems
2024-04-12 08:17
Praradote kriptoturtą? Ne viskas prarasta: yra priemonių, galinčių padėti jį sugrąžinti
2024-03-25 20:12
Dovanos vyrams: nuo elektronikos prekių iki smagių pramogų
2024-03-20 20:25
Kibernetinio saugumo ekspertas pateikė 9 sukčių sistemas: įsidėmėkite, jei nenorite būti apgauti
2024-03-16 13:34
Kaip organizacijoms pasiruošti planiniam Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos patikrinimui?
2024-03-15 17:53
Ekspertai pataria kaip sėkmingai persikvalifikuoti į IT sritį
2024-03-06 14:34
Kaip vaiko atvaizdu viešojoje erdvėje dalintis saugiai?
2024-03-03 15:26
Socialinių medijų žala mūsų psichinei sveikatai ir psichologo patarimai, kaip ją sušvelninti
2024-02-27 10:12
Netikrus profilius dirbtinis intelektas „kepa“ milijardais: 5 žingsniai, kaip juos atpažinti socialiniuose tinkluose
2024-02-27 08:11
Nieko nepirko, bet 42 eurus nuskaičiavo nuo kortelės: ką daryti, jei taip nutiks ir jums
2024-02-14 14:03
Plinta naujas sukčiavimo būdas: paštomate sumokėję kortele prarasite pinigus
2024-02-09 16:40
Įvyko kibernetinis incidentas: kaip nepamesti galvos
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama