Elektronika.lt
 2023 m. lapkričio 30 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Lapkričio 30 d. 08:39
J. Jatautas: debesėliai virš gaminančių vartotojų elektrinių
Lapkričio 29 d. 20:18
Oficialiai pristatyti „Honor 100“ serijos telefonai
Lapkričio 29 d. 18:26
Baltijos šalių tyrimas: dūmų detektorių namuose mažėja, lietuviai jų turi mažiausiai
Lapkričio 29 d. 16:30
„Mercedes Benz“ E Klasės Plug-in – technologija sujungianti du pasaulius
Lapkričio 29 d. 14:23
Saulės moduliai ant stogo. Nauda žinoma, o rizika?
Lapkričio 29 d. 12:40
RRT iššūkio ėmėsi „Cellular Expert“: kurs sprendimą, leidžiantį efektyviau naudoti radijo dažnius
Lapkričio 29 d. 10:13
Paprastai ir aiškiai: kas yra „VoLTE“ ir „VoWiFi“ technologijos bei kokį iššūkį jos sprendžia?
Lapkričio 29 d. 08:21
Kaip internete rasti informaciją, kuo vienas dalykas skiriasi nuo kito
Lapkričio 28 d. 20:13
Tyrimas atskleidė pirmaujančius automobilių gamintojus pagal vartotojų pasitenkinimą technologijomis
Lapkričio 28 d. 18:32
Iki 160 eurų per metus už „Facebook“ ir „Instagram“ privatumą – ar tai neprieštarauja ES vartotojų duomenų apsaugai?
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS22 Mapy
Farming Simulator 19 mody, FS22 Tractor, FS22 Mods
Lastenvaunut
Turvaistuin, Matkarattaat, Lasten vaatteet
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Starfield Mods
Installing Starfield Mods,
Starfield Tips,
Starfield Cheats
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Įrašote pokalbius su savo klientais? 5 klaidos, kurias daro daugelis ir kurių geriau nekartoti

Publikuota: 2023-08-17 20:38
Tematika: Kitos protingos mintys
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Įrašote pokalbius su savo klientais? Esate vienas iš tų verslų, kurie tai dažniausiai daro dėl kelių priežasčių – telefonu teikiamų paslaugų kokybės gerinimo arba savo interesų saugojimo.

Įrašote pokalbius su savo klientais? 5 klaidos, kurias daro daugelis ir kurių geriau nekartoti
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Kad ir kokia įrašų kūrimo priežastis, privalote užtikrinti atitiktį Bendrajam duomenų apsaugos reglamentui (BDAR). Teisininkai atkreipia dėmesį, kad nepakanka skambučio pradžioje užsiminti, kad pokalbis bus įrašomas ir, jeigu sutinkama, telieka palaukti, kol kažkas iš įmonės atstovų atsilieps.

Verslai vis dar daro grubias klaidas, kuriomis pažeidžia duomenų subjektų teises. Toliau apie 5 vis dar besikartojančias klaidas – kokios jos ir kaip jų išvengti?

1) Nėra aiškios įrašinėjimo tvarkos ir teisinio pagrindo

Daugelis klaidų kyla dėl to, kad paprasčiausiai nėra aiškaus ir sistemingo telefoninių pokalbių įrašymo reglamentavimo. Dar prieš pradėdami įrašyti pokalbius, verslai turėtų pagrįsti tokių įrašų kūrimo teisinį pagrindą. Teisėtumo sąlygos apibrėžtos BDAR 6-ame straipsnyje. Sąlygos apima įvairius aspektus, pavyzdžiui, įmonės teisinių įsipareigojimų vykdymą, pokalbio metu sudaromas sutartis, aiškų pašnekovo sutikimą ir kt. Jeigu esate verslo atstovas ir negalite įvardinti teisinio pagrindo kurti įrašus (jis turėtų atitikti bent vieną iš BDAR teisinio pagrindo sąlygų) – to ir negalite daryti. Apskritai, visas procesas nuo duomenų subjekto sutikimo gavimo iki įrašo kūrimo, naudojimo, saugojimo ir pašalinimo – turi būti reglamentuotas skambučių įrašymo tvarkoje.

2) Neatliekamas poveikio duomenų apsaugai vertinimas

Poveikio duomenų apsaugai vertinimą būtina atlikti kai yra atliekamas telefoninių pokalbių įrašymas. Šis vertinimas įrodo, kad verslo kuriami įrašai (visi su sukūrimu, saugojimu, tvarkymu ar perdavimu susiję procesai) atitinka BDAR. Dokumentu įmonės apibrėžia, kaip vyks procesai, patvirtina jų būtinumą, identifikuoja galimai subjektų teisėms ir laisvėms kylančias grėsmes ir būtinai – kaip jų bus siekiama išvengti. Jeigu įrašo kūrimo teisinis pagrindimas yra teisėtas interesas – papildomai turite atlikti ir teisėto intereso vertinimo testą (kodėl įmonės interesas kurti įrašus, pavyzdžiui, dėl sukčiavimo prevencijos ir pan. yra viršesnis nei duomenų subjekto).

Poveikio duomenų apsaugai vertinimą bei teisėto intereso vertinimo testą atlieka ir daug naudingos informacijos apie verslo procesų atitiktį BDAR savo interneto svetainėje pateikia „Motieka ir Audzevičius“ – advokatų kontora Vilniuje.

3) Klaidinga pašnekovo sutikimo bei reikalingos informacijos pateikimo interpretacija

Viena iš BDAR 6-ame straipsnyje įvardintų teisinio pagrindo sąlygų: pašnekovas aiškiai sutinka, kad pokalbis būtų įrašomas. Kaip turėtų atrodyti sutikimas? Sutikimas turi būti duotas laisva valia, konkretus, informuotas ir nedviprasmiškas. Įmonės prieš kiekvieną pokalbį turėtų informuoti asmenis, kad pokalbis bus įrašinėjamas. Tam, kad sutaupytų laiko, įmonės dažniausiai apie pokalbio įrašymą užsimena pokalbio pradžioje paminėdamos, kad laukiant atsiliepiančio įmonės atstovo yra priimama, jog sutikimas įrašyti yra duotas. Tačiau to nepakanka.

Pirmiausia, verslai turėtų aiškiai įvardinti – kas renka duomenis ir koks yra pokalbio įrašo kūrimo pagrindas, kokiu tikslu bus naudojama surinkta informacija. Šis tikslas jokiu būdu negali būti abstraktus – pavyzdžiui, jei turite verslą ir įrašote telefoninius pokalbius siekdami pagerinti kokybę, tai ir turite aiškiai pasakyti, kaip telefoniniai įrašai gerins kokybę. Kitas svarbus momentas yra paminėti, kokiu veiksmu asmuo išreiškia sutikimą įrašyti pokalbį ir kur gali rasti likusią informaciją apie telefoninių pokalbių įrašymą.

O jei nesutinka? Šiuolaikinėje verslo aplinkoje tai nutinka gana retai, tačiau jei taip nutiktų – svarbu pateikti informaciją, kokiais kitais būdais skambinantysis gali kreiptis į įmonę.

4) Per ilgas duomenų saugojimo laikas

Pagal BDAR reikalaujama, kad asmens duomenys nebūtų saugomi ilgiau, nei būtina nurodytam tikslui pasiekti. Kai kurios įmonės daro klaidą ir šios dalies neįtraukia į įmonės politiką – taigi, galima manyti, kad įrašytus telefoninius pokalbius saugo neribotą laiką. Labai svarbu nustatyti aiškią duomenų saugojimo politiką ir reguliariai peržiūrėti bei ištrinti nebereikalingus įrašus. Jeigu pokalbis kuriamas tik dėl kokybės gerinimo, jo saugoti ilgiau nei pusmetį tikriausiai nėra pagrindo. Tačiau visai kita situacija, jeigu įrašas kuriamas dėl įmonės interesų apsaugos, pavyzdžiui, telefonu aptariant sutarties sąlygas ir jas patvirtinant. Tuomet įrašus logiška saugoti tol, kol sutartis galioja.

5) Neapgalvotas scenarijus: duomenų subjekto prašymas pateikti įrašo kopiją

Beje, kuriant įmonės telefoninių pokalbių įrašymo politiką, svarbu apgalvoti visus scenarijus, pavyzdžiui – kaip bus sprendžiami atvejai, kai duomenų subjektas paprašys gauti įrašo kopiją. Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas nurodo, kad duomenų subjektas turi teisę susipažinti su savo asmens duomenimis. Tad esant aiškiam pagrindui, įmonė turi pateikti įrašo – asmens duomenų – kopiją.

Taigi, dar viena dažna klaida – neapgalvotas scenarijus, kai duomenų subjektas reikalauja gauti įrašyto telefoninio pokalbio kopiją. Daugiausia nesusipratimų kyla tuomet, kai tokios situacijos nėra iš anksto apgalvotos, ir ypač tais atvejais, kai viso įrašo kopijos perdavimas pažeidžia pačios įmonės interesus, konfidencialumą. Jeigu yra pagrindas prašyti įrašo kopijos, į šią duomenų subjekto teisę turi būti atsižvelgta, net jei yra iššūkių (tokiais atvejais teisininkai neretai rekomenduoja pateikti tik tam tikras įrašo ištraukas arba dialogo stenogramą).

Tai tik keli dažni atvejai, tačiau šį sąrašą būtų galima pratęsti dar keletu punktų. Reikia apgalvoti viską – teisinį pagrindą, kiek laiko saugosite pokalbius, parengti pokalbių įrašymo politiką. Galiausiai, juk pokalbyje yra ir daugiau dalyvaujančių šalių – darbuotojai ar už pokalbių įrašymą atsakingos kitos įmonės. Norint apsaugoti savo ir kitų interesus, reikėtų apgalvoti kiekvieną detalę, sudaryti sutartis. Tai nėra paprasta užduotis, todėl neturint pakankamo žinių ir patirties bagažo, verta pasikonsultuoti su duomenų apsaugos srityje besispecializuojančiais teisininkais.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaip internete rasti informaciją, kuo vienas dalykas skiriasi nuo kito

Internetas yra beribė žinių jūra, kurioje galima rasti atsakymus į beveik bet kokius klausimus. Viena iš dažnai užduodamų užklausų yra sužinoti, kuo vienas dalykas skiriasi nuo kito. Ši užduotis gali atrodyti paprasta, tačiau iš tikrųjų reikalauja tam tikrų ieškojimo įgūdžių ir gebėjimo atrinkti patikimą informaciją.

Kaip apsaugoti savo asmeninius duomenis, lankantis e. parduotuvėse bei socialiniuose tinkluose?

Teisininkas pasakoja, kas labiausiai turėtų saugoti savo asmeninius duomenis, kaip juos saugoti apsiperkant, ar dalinantis kasdienėmis akimirkomis socialiniuose tinkluose ir kada galima prašyti pašalinti savo asmeninius duomenis iš viešosios erdvės ar iš tinklalapių duomenų bazių.

Juodojo penktadienio išpardavimai – šansas kibernetiniams sukčiams: kaip apsisaugoti?

Juodojo penktadienio išpardavimai į skaitmenines apsipirkimo platformas pritraukia minias žmonių, o pastarosios – kibernetinius sukčius. Prieš apsiperkant internetu reikėtų ne tik įvertinti, ar ekrane matomi pasiūlymai yra tikri, bet ir interneto ryšio saugumą bei kitus aspektus. Nepasirūpinę reikiama apsauga, pirkėjai rizikuoja prarasti itin svarbius asmeninius duomenis.

2023-11-23 20:47
„Mama, noriu būti influenceris“: kaip su vaikais kalbėtis apie žinomumą internete?
2023-11-23 18:33
Šventinio laikotarpio nuolaidų laukia ir sukčiai: kaip nepakliūti į jų pinkles
2023-11-21 20:34
Patarimai e. parduotuvėms kaip „Juodąjį penktadienį“ neperdegti
2023-11-21 08:37
Didieji išpardavimai: į kokius ženklus verta atkreipti dėmesį saugantis elektroninių sukčių
2023-11-17 14:20
Kaip išlaikyti pagarbą vienas kitam ir realiame gyvenime, ir internete?
2023-11-12 13:10
Į sukčių pinkles pakliūva vis daugiau lengvų pinigų ieškančių lietuvių: kaltas neatsakingumas
2023-11-06 11:35
Planuojantys pirkti kalėdines dovanas turėtų suklusti: sukčiai jums jau paruošė spąstus
2023-11-01 16:25
Kaip pasirūpinti mirusio artimojo soc. tinklų paskyromis?
2023-10-29 16:26
Būkite atidūs – finansiniai sukčiai įsisuko į „Booking“ ir „Airbnb“
2023-10-22 17:31
Ekspertai įsitikinę: draudimai nepadės, tik tarpusavio pasitikėjimas bei tėvų pavyzdys padės vaikams įveikti socialinių tinklų iššūkius
2023-10-16 19:11
RRT primena: paslaugų teikėjui vienašališkai pakeitus sutarties sąlygas, jūs galite ją nutraukti anksčiau laiko
2023-10-04 12:58
Dirbtinis intelektas rinkodaroje: neteisingai užduoti klausimai gali lemti nesėkmę
Daugiau...Paieška archyve
Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2023 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Ilgalaikiai kreditai, paskola už automobilį, kreditų skaičiuoklė
www.mokilizingas.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama