Elektronika.lt
 2022 m. rugpjūčio 14 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Rugpjūčio 14 d. 11:27
Elektromobilį krausim greitai ir (ar) patogiai?
Rugpjūčio 13 d. 17:58
„Samsung“ pristatė jau ketvirtos kartos sulenkiamus išmaniuosius telefonus
Rugpjūčio 13 d. 11:44
Papiktino „Cgates“ sprendimas kelti kainą, įmonė baksnoja į infliaciją
Rugpjūčio 12 d. 18:26
„iPhone“ gerbėjai nekantrauja: netrukus pasirodys vienas reikšmingiausių „iOS“ atnaujinimų
Rugpjūčio 12 d. 16:23
Naujas šaldytuvas namuose – kokį pasirinkti ir kaip prižiūrėti?
Rugpjūčio 12 d. 14:11
„Samsung“ pristatė naujus išmaniuosius laikrodžius
Rugpjūčio 12 d. 12:42
Saulės elektrinės atsiras ant „MV GROUP Production“ gamyklų Alytuje ir Anykščiuose
Rugpjūčio 12 d. 10:54
Lietuvos mokslininkų kuriama IT naujovė leis efektyviau aptikti balso patologijas
Rugpjūčio 12 d. 08:29
Laisvalaikį keičiančios žaidimų konsolės: nuo pramogų šeimoms iki galimybių profesionalams
Rugpjūčio 11 d. 20:29
10 patarimų, kaip apsaugoti išmanųjį įrenginį nuo dalyvavimo žalingoje kibernetinėje veikloje
FS19 Mods
FS19 Courseplay, FS19 Maps, FS19 Seasons
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS22 Mapy
Farming Simulator 19 mody, FS22 Tractor, FS22 Mods
Sims 4 Mods
Sims 4 cheats, Sims 4 money cheat, Sims 4 careers
Lastenvaunut
Turvaistuin, Matkarattaat, Lasten vaatteet
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
FS22 Map mods
Farming simulator 22 mods, FS22 Harvesters, FS22 Seasons
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
Rinkiniai tėvams
8 mėnesių kūdikis, 6 mėnesių kūdikis, 2 mėnesių kūdikis
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Teisininkė: „Geriau mažiau, bet patikimos ir patikrintos informacijos“

Publikuota: 2022-03-09 09:15
Tematika: Kitos protingos mintys
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Ukrainoje vykstantis karas yra pirmasis, taip plačiai nušviečiamas ne tik spaudoje, bet ir socialiniuose tinkluose. Galimybė socialiniuose tinkluose stebėti karo įvykius 24/7 kenkia abiem pusėms. Ukrainos vyriausybė nuolatos prašo gyventojų kuo mažiau kelti informacijos apie Ukrainos karių veiksmus į socialinius tinklus, nes ją stebi ir mato ne tik vietiniai, bet ir priešinga pusė. Tai gali pakenkti Ukrainos gynybai.

Teisininkė: „Geriau mažiau, bet patikimos ir patikrintos informacijos“
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Pasak advokatų kontoros „Glimstedt“ teisininkės, komunikacijos teisės ir duomenų apsaugos ekspertės Ramintos Bučiūtės, Rusijai tokia išsami informacijos sklaida trukdo skleisti propagandą apie „specialią karinę operaciją“. R. Bučiūtė atkreipia dėmesį į tai, kad Rusijoje iš pradžių buvo itin sulėtintas interneto ryšys „Facebook“, „Youtube“, „Instagram“, Twitter“ bei kitiems socialiniams tinklams, kad naudojimasis jais būtų itin sudėtingas. Juk niekas nemėgsta, kai reikia ilgai laukti, kol bus atvertas norimas turinys. Tačiau neseniai buvo imtasi dar griežtesnių priemonių ir „Facebook“ bei „Twitter“ Rusijoje buvo užblokuoti. Be to, 2022 m. kovo 4 d. Rusijoje buvo priimtos baudžiamojo kodekso pataisos, pagal kurias už „neteisingos“ informacijos apie Rusijos ginkluotųjų pajėgų veiklą skleidimą gali būti skirta iki 15 metų įkalinimo bausmė. Taip pat, Rusijoje buvo sustabdytas paskutinių likusių nepriklausomų televizijos kanalų transliavimas, tiesa atsisveikindami žurnalistai žadėjo ieškoti kitų platformų kaip informuoti visuomenę. Šie Rusijos valdžios atlikti įstatymų pakeitimai bei veiksmai dar labiau apribojo Rusijos gyventojų galimybes gauti informaciją iš įvairių šaltinių.

Visuotinai žinoma informacija apie Rusijoje veikiančius „trolių fabrikus“, kurie skleidžia melagingą informaciją (propagandą) ne tik pačioje Rusijoje, bet ir kaimyninėse valstybėse. Pirmąją Rusijos agresijos Ukrainoje dieną Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė įspėjo visuomenę, jog šiuo metu ypač gali sustiprėti „trolių fabriko“ veikla bei sklisti dezinformacija, ir prašė visuomenės būti budrios, o didieji naujienų portalai išjungė komentavimo galimybes po publikacijomis apie įvykius Ukrainoje. Dažnai komentavimo galimybė yra puiki terpė pasireikšti „kremliaus trolių fabriko“ darbuotojams.

Dezinformaciją draudžiantys įstatymai

Teisininkė pažymi, kad Visuomenės informavimo įstatyme nurodoma, jog visuomenės informavimo priemonėse (laikraščiuose, naujienų portaluose, televizijoje, radijuje ir kt.) draudžiama skelbti informaciją, kurioje skleidžiama dezinformacija, karo propaganda, kurstomas karas, raginama prievarta pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą – pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į jos nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) bei Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba (ŽEIT) atlieka nuolatinę visuomenės informavimo priemonių stebėseną dėl galimų įstatymo pažeidimų ir gali atlikti tyrimus savo iniciatyva bei nustačiusios pažeidimus imtis priemonių.

LRTK turi teisę be baudos skyrimo sustabdyti televizijos ar radijo programų transliavimą Lietuvos teritorijoje, jeigu yra nustatomi pažeidimai.

Pavyzdžiui, 2022 m. vasario 25 d. ir vasario 28 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija už nuolatinį tendencingos dezinformacijos bei karo propagandos skleidimą nusprendė laikinai sustabdyti televizijos programų „Planeta RTR“, „Rossija 24“, „NTV Mir“ ir „Belarus 24“ 5 metams, o „Pirmais Baltijas Kanals Lietuva“ („PBK“) ir „TVCi“ 3 metams retransliavimą Lietuvoje. Taip pat šios programos nebėra prieinamos Lietuvos vartotojams ir interneto platformoje „Youtube“. ŽEIT gali įpareigoti visuomenės informavimo priemones pašalinti skelbiamą dezinformaciją, karo propagandą ir kt. Taip pat, nustačiusi įstatymo pažeidimus, ŽEIT gali kreiptis į teismą dėl laikraščio, žurnalo ar naujienų portalo veiklos laikino sustabdymo arba nutraukimo.

Policija skelbia, kad jau kreipėsi dėl keleto dezinformaciją skleidžiančių interneto svetainių prieigos ribojimo Lietuvoje.

Už viešą pritarimą karo nusikaltimams numatyta ir baudžiamoji atsakomybė. Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 1702 straipsnis numato, jog tas, kas viešai pritarė Lietuvos Respublikos ar Europos Sąjungos teisės aktais arba įsiteisėjusiais Lietuvos Respublikos ar tarptautinių teismų sprendimais pripažintiems genocido ar kitiems nusikaltimams žmoniškumui arba karo nusikaltimams, juos neigė ar šiurkščiai menkino, jeigu tai padaryta grasinančiu, užgauliu ar įžeidžiančiu būdu arba dėl to buvo sutrikdyta viešoji tvarka, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Tiek už minėtus pažeidimus, tiek už baudžiamuosius nusižengimus ar nusikaltimus yra atsakingi visi asmenys, kurie viešai skleidžia neteisingą informaciją (yra keletas išimčių). Tad gyventojai apie pastebėtus pažeidimus yra raginami informuoti ŽEIT bei Lietuvos policiją.

Raminta Bučiūtė atkreipia dėmesį į tai, kad apie pastabėtą dezinformaciją socialiniuose tinkluose (įrašus, komentarus) galima informuoti ir jų administratorius, kuriuos įstatymai įpareigoja šalinti tokį turinį. „Tam socialiniuose tinkluose yra įdiegti funkcionalumai, kurie leidžia informuoti apie pastebėtą dezinformaciją, neapykantos kurstymą ir kt. Šių pranešimų pagrindu socialinių tinklų administratoriai įvertina turinį ir gali jį pašalinti bei blokuoti paskyros valdytoją“, – pažymi komunikacijos teisės ekspertė.

Atidumas vertinant gaunamą informaciją

Kaip nurodoma viename pirmosiomis karo dienomis paskleistame „Meme“: „Nuo šiol iš pandemijos ir skiepų eksperto, tampu karo ekspertu“. Pasak „Glimstedt“ teisininkės, socialiniuose tinkluose yra daugybė informacijos apie karinį konfliktą (kartais dalis vaizdinės informacijos yra seni įvykiai iš kitų karinių konfliktų), tad svarbu pasirinkti tinkamus ir patikimus informacijos šaltinius, įvertinti asmenų profilius ar puslapius, kurie skelbia informaciją. Pavyzdžiui, socialiniame tinkle „Facebook“ yra galimybė patikrinti puslapio skaidrumą, t. y. kada jis sukurtas, kaip keitėsi jo pavadinimas, iš kokio regiono žmonės į jį kelia informaciją. Šis funkcionalumas gali pagelbėti įvertinant, ar tai patikima informavimo priemonė. „Atidžiai vertinkite turinį, kurį stebite ir kuriuo norite dalintis socialiniuose tinkluose. Geriau mažiau, bet patikimos ir patikrintos informacijos. Laikykimės informacinės dietos, o apie pastebėtus pažeidimus informuokime socialinių tinklų valdytojus bei institucijas“, – pataria R. Bučiūtė.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Gairės UAB „Perlas energija“ vartotojams dėl sutarčių. Ką daryti?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba pranešime žiniasklaidai paaiškina, ką daryti, kai vartotojas gauna informaciją apie UAB „Perlas energija“ ketinimą pakeisti sutarties sąlygas.

Liepos mėnesio sąskaitos už elektrą: prireiks kruopštumo bei disciplinos

Šią savaitę daugiau kaip 660 tūkst. nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkusių Lietuvos namų ūkių gaus savo pirmąsias sąskaitas už elektros energiją. Rinkoje įvykus vartotojų migracijai, pasikeitė ne tik klientų kodai, atsiskaitymui skirti įmonių sąskaitų numeriai, bet ir deklaravimo bei mokėjimo terminai.

Teisininkas: „Perlas energija“ gaus labai brangią pamoką, kad sutarčių reikia laikytis

Įmonei „Perlas energija“ nusprendus panaikinti fiksuotos kainos planus, teisininkas Tomas Chochrin sako, kad tuo atveju, jei vartotojai nepritaria sutarčių sąlygų pakeitimams, „Perlas Energija“ ir toliau turės teikti paslaugą fiksuota kaina.

2022-08-06 11:38
10 patarimų studijas pradedantiems pirmakursiams
2022-08-05 10:30
Vaikų kelionės dviračiais ir paspirtukais – kokios nelaimės tyko ir kuo turėtų pasirūpinti suaugusieji
2022-08-02 18:39
Įspėja gyventojus „neužkibti“: sukčiai pasitelkia naujus metodus
2022-08-01 20:44
Laisvalaikio prekes perkate internetu? Nepamirškite vartotojų teisių
2022-08-01 12:57
Nuotoliu dirbame ilgesnes darbo valandas nei biure: ką daryti, kad neįprastume dirbti nuolat?
2022-07-31 11:25
Pirmą kartą mokėsite nepriklausomam elektros tiekėjui? Primena ką svarbu žinoti
2022-07-30 11:02
Primena, kaip deklaruoti ir atsiskaityti už elektros energiją pirmąjį nepriklausomo tiekimo mėnesį
2022-07-29 14:49
Pradedu dirbti nuotoliu: ką reikėtų žinoti?
2022-07-28 14:22
Nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkę buitiniai vartotojai netrukus sulauks pirmųjų sąskaitų: kas keičiasi?
2022-07-28 10:12
Išmanus biuras ir jo galimybės
2022-07-21 17:08
Ką dovanoti vaikams, kurie domisi technologijomis?
2022-07-21 11:27
Vasara – kelionių metas. Ką daryti, kad atostogos neapkarstų?
Daugiau...Paieška archyve
Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

Telefonai, kompiuteriai, laikrodžiai, auto – Telefonai.eu

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!


Reklama
‡ 1999–2022 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Ilgalaikiai kreditai, paskola už automobilį, kreditų skaičiuoklė
www.mokilizingas.lt
FS19 Mods, FS17 Mods, FS15 Mods
www.farming2015mods.com
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama