Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 25 d. 12:27
Grėsmės vaikų mobiliuosiuose telefonuose: ką apie tai galvoja tėvai?
Balandžio 25 d. 10:41
Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?
Balandžio 25 d. 08:32
HMD pristatė tris atnaujintus „Nokia“ mygtukinius telefonus
Balandžio 24 d. 20:16
Kaip išjungti ar perkrauti visų modelių „iPhone“
Balandžio 24 d. 17:16
Nuo blynus kepančių robotų iki miesto priežiūros technologijų – „Tech_Champ 2024“ hakatone komandos kūrė naujoves
Balandžio 24 d. 14:32
Pristatytas 816 AG „Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE“ kupė
Balandžio 24 d. 11:26
Švietimo ekspertai sutaria: universitetų aljansai – galimybė turėti geresnę švietimo sistemą
Balandžio 24 d. 08:18
„Nothing“ pristatė „Ear“ ir „Ear (a)“ belaidžius ausinukus
Balandžio 23 d. 20:24
Dauguma Lietuvos tėvų riboja vaikų laiką internete: psichologas patarė, kaip nepažeisti vaiko privatumo
Balandžio 23 d. 17:16
Peteris Higgsas: kaip itin kuklus fizikas sugalvojo dieviškosios dalelės idėją
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Kitos protingos mintys Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Slaptos „Facebook“ gudrybės, kurias verta žinoti

Publikuota: 2015-02-06 09:14
Tematika: Kitos protingos mintys
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Daugiau nei 1 milijardas žmonių reguliariai naudojasi socialiniu tinklu „Facebook“. Tačiau tai toli gražu nereiškia, kad kiekvienas jų puikiai išmano šios svetainės savybes. „Facebook“ bėgant laikui keičiasi, atsiranda naujų funkcijų, kai kurios išnyksta, keičiasi privatumo nustatymai, todėl neatsilikti nuo naujovių daugumai yra gana sudėtinga, rašo time.com.

Parodysime jums penkias per daug neafišuojamas gudrybes, kurios padės jums neatsilikti lenktynėse su šio socialinio tinko atnaujinimais.

1. Perskaitykite savo pirmą „Facebook“ žinutę draugui

Pasiruoškite kelionei į praeitį, kuriai nereikės nesibaigiančio pelės ratuko sukimo per pokalbių juostą. Pats paprasčiausias (ir daugiausiai laiko kainuojantis) būdas pamatyti savo pirmąsias „Facebook“ žinutes draugams – atsisiųsti visus „Facebook“ duomenis – tą galite padaryti eidami į „General Settings“ meniu bei pasirinkdami pačią apatinę nuorodą. Duomenų atsisiuntimas gali trukti kelias valandas ar net dienas, nes ši funkcija kompiliuoja ne tik kiekvieną jūsų parašytą žinutę, bet ir kitus duomenis.

Bet yra ir greitesnis būdas. Įprastiniame kompiuteryje surinkite nuorodą https://m.facebook.com/messages/. Atkreipkite dėmesį – naršyklė jus nukreips į mobiliesiems įrenginiams skirtą svetainę, o nuorodos joje pateikiamos kiek kitaip – tai bus naudinga. Dabar atidarykite pokalbį su draugu. Paspauskite dešinį pelės mygtuką ties „See Older Messages“ ir atsidarykite nuorodą naujame naršyklės lange. Šiame naujame lange adreso laukelyje pamatysite nuorodą su daug skaičių. Raskite adreso dalį „&start=7“. Šiuo atveju skaitmuo „7“ rodo sunumeruotas žinutes. Jūsų žinutės yra numeruojamos sveikais skaičiais, nuo 1 didėjimo kryptimi. Kuo skaičius didesnis, tuo žinutė senesnė. Belieka atspėti, kiek žinučių esate parašęs draugui – maksimalus skaičius ir bus seniausios žinutės numeris.

Kad sužinotumėte šį skaičių, atsidarykite įprastinę „Facebook“ pilnaverčiams kompiuteriams sąsają, https://www.facebook.com/messages/ lange atsidarykite pokalbio su draugu langą ir šiek tiek pasukite pelės ratuką „aukštyn“. Pamatysite kažką panašaus į „Load Older Messages (51583)“. Skaičius skliausteliuose – maždaug toks, kiek žinučių yra susirašinėjime tarp jūsų ir jūsų draugo. Paimkite šį skaičių ir įrašykite į adreso eilutę ankstesniame lange. Užkraukite naująjį adresą. Gali būti, kad ir šiame lange dar teks vieną-kitą kartą paspausti mygtuką „See Older Messages“.... ir pamatysite savo pirmąjį susirašinėjimą su socialinio tinklo draugu.

2. Ką daryti, kad pašnekovas nematytų, jog jo žinutę perskaitėte?

Norite kokį nors žmogų ignoruoti, bet taip, kad jis nesijaustų ignoruojamas? Tuomet tikriausiai norėtumėte padaryti, kad pašnekovas po savo žinute nematytų žymelės „Seen 15:01“ (skaičius žymi žinutės perskaitymo laiką arba datą su laiku).

Pats „Facebook“ socialinis tinklas galimybės nerodyti perskaitymo žymelės neteikia, todėl teks ieškoti pagalbos iš šalies. Ir ši pagalba, beje, skirta tik pilnaverčių kompiuterių naršyklėms. Jeigu naudojate „Chrome“, yra „Facebook Unseen App“ programėlė. O „Chat Undetected“ veikia „Chrome“, „Firefox“ ir „Internet Explorer“ naršyklėse.

Tiesa, už bet kurios iš šių programėlių naudojimą „Facebook“ jūsų nepaglostytų – socialinio tinklo naudojimo sąlygose nurodyta: „Nesiimsite nieko, kas galėtų išjungti, apkrauti ar sutrikdyti „Facebook“ veikimą ar išvaizdą“.

3. Paslėpkite paskutinio prisijungimo prie „Facebook Messenger“ laiką

Dar vienas dažnas mėgėjų akylai saugoti savo privatumą skundas: išmaniesiems įrenginiams skirtoje pokalbių per „Facebook“ programėlėje yra tokia eilutė, kurioje rašoma kažkas panašaus į „Active 1m ago“.

Deja, šiai bėdai pašalinti trečiųjų šalių programėlės nesiūlomos. Vienintelė galimybė – apskritai išnaikinti „Facebook Messenger“ iš telefono ir naudotis „Facebook“ tik per naršyklę (kompiuterio ar mobiliojo įrenginio).

4. Maksimali nuotraukų privatumo apsauga

Visų pirma pasitikrinkite – kokias jūsų „Facebook“ profilio dalis gali matyti kokie žmonės? Nueikite į savo paskyros pagrindinį puslapį ir iš jūsų paskyros viršelio nuotraukos apatiniame dešiniame kampe esančio meniu pasirinkite punktą „View As...“ bei pasirinkite – ar norite pažvelgti į savo paskyrą nepažįstamo žmogaus, ar kokio nors konkretaus draugo akimis.

Galbūt pastebėjote – jeigu „Facebook“ paieškos laukelyje įrašysite „Photos of Andrius Užkalnis“, matysite ir kai kurias nuotraukas, kurios paties gerb. A. Užkalnio (ar bet kurio kito žmogaus paskyroje) pažymėtos kaip privačios – taip yra dėl to, kad draugai, įkėlę nuotraukas, kuriose pažymėtas A. Užkalnis, jas pažymėjo kaip viešas ar matomas draugams.

Jei kas nors kitas į socialinį tinklą įkėlė jūsų nuotraukų, kurias norėtumėte paslėpti, ir padarė jas matomas visiems arba „draugų draugams“, tikėtina, kad netgi jums nepažįstami žmonės gali tas nuotraukas pamatyti. Tai kaip gi padaryti, kad jūsų ne pačios gražiausios nuotraukos nebūtų matomos ne tiems žmonėms?

Keliaukite į savo „Activity Log“ meniu punktą ( jį rasite paspaudę trikampio formos ženklą viršutinėje mėlynoje juostelėje, dešinėje pusėje). Kairėje meniu kolonoje suraskite eilutę „Photos“, o tada - „Photos of You“. Prie viršuje matomo „Shared with:“ pasirinkimų meniu pasirinkite „Public“, „Friends of Friends“ arba „Friends“ ir pamatysite, kokios jūsų nuotraukos yra matomos siauresnei ar platesnei visuomenės daliai.

O jeigu jūsų draugas įkėlė nuotrauką, kuri jums atrodo nemaloni ir ji yra matoma visiems arba draugų draugams, vienintelė jūsų turima galimybė – kreiptis į draugą ir paprašyti pakeisti tos nuotraukos privatumo nuostatas. Jeigu reikalai labai blogi, galite netgi paprašyti, kad nuotrauką matyti galėtų tik paskyros, per kurią ji įkelta, savininkas. Kitas, kiek mažiau patikimas variantas – nuo svetimos nuotraukos pašalinti pažymėjimą, kad nuotraukoje esate ir jūs. Automatizuotoje paieškoje tokios nuotraukos nerodys, tačiau peržiūrint „rankiniu būdu“ kiti žmonės jus vis vien matys.

5. Pamatykite paslėptas žinutes

Asmeninės žinutės iš žmonių, kurie nėra jūsų „Facebook“ draugai, jūsų gautų žinučių dėžutėje („Inbox“) nėra rodomos. Jos yra kitoje dėžutėje, kur kraunamos ir visos reklaminės šiukšlės. Todėl, jeigu norite sužinoti, ar nepraleidote kokios svarbios žinutės iš žmogaus, kuris nėra jūsų draugas, spustelėkite kairėje meniu kolonoje esančią nuorodą „Messages“, o atsivėrusiame lange – paspauskite „Other (99+)“.


Delfi.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaip išvengti didžiausių stojančiųjų klaidų

Pasirinkimas, kur ir ką studijuoti – svarbus sprendimas, tačiau ne mažiau atsakomybės reikalauja ir pats stojimo procesas. Kartais stojantieji padaro tokių klaidų, dėl kurių tenka net atsisveikinti su išsvajotomis studijomis.

Mokėjimo kortelių duomenis internete gali pavogti: paaiškino, kaip neapsigauti ir neprarasti pinigų

Nuolat tobulėjant skaitmeniniams atsiskaitymams jau kelerius metus mokėjimo kortelių duomenų vagystės išlieka dažniausia vagysčių rūšimi. 2021 m. bendra tokio sukčiavimo vertė Europoje siekė 1,28 mlrd. eurų, rodo naujausi Europos centrinio banko duomenys. Kaip šiandien galime nuo to apsisaugoti?

Prieš rinkimus gali padaugėti suklastoto turinio: 5 patarimai, kaip nelikti apgautiems

Skaičiuojama, kad šiemet į rinkimus eis balsuoti už jiems patikusius atstovus ir valstybių vadovus maždaug ketvirtadalis pasaulio gyventojų. Stiprėjant dirbtinio intelekto vaidmeniui informacinėje erdvėje, ekspertai įspėja apie melagienų ir išmaniojo klastojimo derinio grėsmes. Kaip netapti apgautiems?

2024-04-12 08:17
Praradote kriptoturtą? Ne viskas prarasta: yra priemonių, galinčių padėti jį sugrąžinti
2024-03-25 20:12
Dovanos vyrams: nuo elektronikos prekių iki smagių pramogų
2024-03-20 20:25
Kibernetinio saugumo ekspertas pateikė 9 sukčių sistemas: įsidėmėkite, jei nenorite būti apgauti
2024-03-16 13:34
Kaip organizacijoms pasiruošti planiniam Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos patikrinimui?
2024-03-15 17:53
Ekspertai pataria kaip sėkmingai persikvalifikuoti į IT sritį
2024-03-06 14:34
Kaip vaiko atvaizdu viešojoje erdvėje dalintis saugiai?
2024-03-03 15:26
Socialinių medijų žala mūsų psichinei sveikatai ir psichologo patarimai, kaip ją sušvelninti
2024-02-27 10:12
Netikrus profilius dirbtinis intelektas „kepa“ milijardais: 5 žingsniai, kaip juos atpažinti socialiniuose tinkluose
2024-02-27 08:11
Nieko nepirko, bet 42 eurus nuskaičiavo nuo kortelės: ką daryti, jei taip nutiks ir jums
2024-02-14 14:03
Plinta naujas sukčiavimo būdas: paštomate sumokėję kortele prarasite pinigus
2024-02-09 16:40
Įvyko kibernetinis incidentas: kaip nepamesti galvos
2024-02-06 12:39
Lietuvoje populiarėja nauja el. parduotuvė „Temu“: atsakė, ar ja naudotis saugu
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama