Elektronika.lt
 2025 m. liepos 1 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 1 d. 17:38
Išmanus eismo valdymas: KTU studentas kuria aplinkos suvokimo modelį autonominėms sistemoms
Liepos 1 d. 14:14
Dviračių ir pėsčiųjų takų kokybės tyrimai išmaniai: „Via Lietuva“ dangos būklę analizuoja nuotoliniu būdu
Liepos 1 d. 11:43
Netikra tikrovė: kaip atpažinti DI sugeneruotą realistišką vaizdą?
Liepos 1 d. 08:31
„Microchip“ komponentai ir BLDC variklių valdymas
Birželio 30 d. 20:36
NASA aptiko planetą, kuri sugriauna visas teorijas
Birželio 30 d. 17:45
Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo: ką tai reiškia darbuotojams ir darbdaviams?
Birželio 30 d. 14:17
Prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją gavęs M. Šimėnas: svarbiausia – proveržį kurianti idėja
Birželio 30 d. 11:38
Suaktyvėję GPS trikdžiai kelia nerimą keliaujant, bet ne bendraujant: mobilusis ryšys išlieka stabilus
Birželio 30 d. 08:20
Patarė, kaip elgtis, jeigu tapote sukčių auka
Birželio 29 d. 20:18
„OpenAI“ ir „Google“: dirbtinio intelekto lenktynės nesutrukdė bendradarbiauti, kaip keisis debesijos rinka?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Elektronika, technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Dažniausiai vagiamos automobilių dalys: kaip nuo to apsisaugoti?

Publikuota: 2025-02-26 13:22
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Net ir gerai apšviestoje vietoje paliktas automobilis gali lengvai tapti vagių taikiniu. „carVertical“ duomenimis, dažniausiai vagiami BMW, „Audi“ bei „Mercedes-Benz“ automobiliai, tačiau ilgapirščiai taikosi ir į nesunkiai išimamas automobilių dalis, kurias vėliau gali greitai parduoti juodojoje rinkoje, išgabenti į kitas šalis arba panaudoti kitų transporto priemonių remontui.

Asociatyvi „Shutterstock“ nuotr.
Asociatyvi „Shutterstock“ nuotr.

Automobilių duomenų įmonės „carVertical“ eksperto Mato Buzelio teigimu, vagys dažniau taikosi į naujesnių automobilių detales, kurias pardavę gali daugiau uždirbti. Nusikaltėlius domina tiek automobilių katalizatoriai, tiek ratlankiai ir net valstybiniai numeriai. Tačiau kaip apsisaugoti nuo tokių vagysčių?

Šoniniai veidrodėliai ir veidrodėlių stiklas

Aukštesnės klasės automobilių veidrodėliai gali kainuoti šimtus eurų, todėl nieko keisto, kad šios prekės likvidžios bei domina vagis. Veidrodėliai gana dažnai apgadinami smulkiuose eismo įvykiuose, todėl juodojoje rinkoje tokių dalių pirkėjų netrūksta.

Pasitaiko ir tokių vairuotojų, kurie sudaužę savo veidrodėlio stiklą, „pasiskolina“ jį nuo kito automobilio. Išimti veidrodėlio stiklą – paprastas ir pastangų nereikalaujantis darbas.

Nuo veidrodėlių vagystės gali apsaugoti ant stiklo išgraviruotas automobilio VIN numeris. Toks automobilis bus mažiau patrauklus ilgapirščiams ir tikėtina, kad jie tokią transporto priemonę paliks ramybėje.

Priekiniai ir galiniai žibintai

Priklausomai nuo automobilio modelio, žibintų kaina gali siekti net ir kelioliką tūkstančių eurų. Dėl didelio parduodamų daužtų arba importuotų iš JAV automobilių srauto, žibintų paklausa naudotų dalių rinkoje labai stipri, o vagys neretai susivilioja lengvu grobiu. Pavogti žibintai ar kitos dalys nebūtinai gali atsidurti Lietuvos skelbimų portaluose, neretai jos išvežamos į kitas šalis.

„Taupydami laiką, per kurį daromas nusikaltimas, vagys dažnai naudoja specialias metalo žirkles ir smarkiai apgadina automobilio sparnus, buferį, groteles ir variklio gaubtą. Tokiu atveju, patirti nuostoliai dar išauga“, – sako M. Buzelis.

Automobilio žibintus, jei šie yra dažnai vagiami, taip pat rekomenduojama pažymėti, išgraviruojant ant jų VIN numerį. Nors tai nėra patikimas vagių atbaidymo receptas, tačiau tikimybė rasti automobilį be žibintų reikšmingai sumažės. Tiesa, prieš darydami tai, vairuotojai turi pasidomėti, kurioje vietoje reikėtų žibintus pažymėti, kad besimatantis kėbulo numeris nepakenktų apšvietimui.

Valstybiniai numeriai

Automobilių valstybiniai numeriai paprastai tampa kitų nusikaltimų atlikimo įrankiu. Tokią taktiką nusikaltėliai naudoja siekdami išvengti miestuose įrengtų stebėjimo kamerų ir suklaidinti policijos pareigūnus. Pasisavinę kito automobilio numerius vagys gali planuoti vagystes ar išvažiuoti iš degalų kolonėlės už benziną ar dyzelį nė nesumokėję.

Valstybinius numerius pavogti nesunku, todėl vienintelis būdas apsaugoti savo automobilį – laikyti jį uždarame parkinge arba bent jau gerai apšviestoje vietoje. Vairuotojai, pastebėję, jog nėra bent vieno numerių ženklo, turėtų nedelsdami kreiptis į „Regitrą“, o po naujų numerio ženklų išdavimo policijai bus pranešta apie numerio ženklų praradimą.

Vairas

Ekonominės klasės automobilio vairo kaina gali siekti keliasdešimt eurų, tačiau prabangaus „Porsche“ ar „Mercedes-Benz“ vairas gali kainuoti ir pusantro tūkstančio eurų. Į Lietuvą įvežama daug smarkiai apgadintų automobilių iš JAV bei kitų šalių, todėl vairas yra paklausi prekė.

Vienintelis būdas sumažinti vairo vagystės tikimybę – palikti automobilį saugioje vietoje. Tačiau net daugiabučių požeminėse aikštelėse paliktų gerai įrengtų automobilių vairai gali būti pavogti.

Salono detalės

Nors automobilio salono detalės vagiamos rečiau nei žibintai ar veidrodėliai, tarp ilgapirščių jos irgi populiarios. Dažniausiai vagys taikosi į prabangesnių automobilių salonus, o vogtos prietaisų skydo apdailos dalys arba sisteminiai blokai vėliau parduodami apgadintus automobilius remontuojantiems asmenims arba išgabenamos tokiam pačiam tikslui į užsienį.

Ratlankiai

Ant kaladžių ar plytų stovintis automobilis – nesenstanti Lietuvos vagių klasika. Ratų nuėmimas gali užtrukti, todėl vagys paprastai renkasi nejudriose gatvėse pastatytus automobilius, kurie palikti neapšviesti.

„Gražūs automobilio ratlankiai yra geidžiama prekė, todėl surasti jiems pirkėją niekada nebus sudėtinga. Patikimiausias būdas išvengti nemalonaus rytinio siurprizo – naudoti specialius apsauginius varžtus ar veržles, kurios neleis atsukti rato naudojant įprastus įrankius. Žinoma, automobilio statymas į saugesnę vietą gali taip pat padėti išvengti tokio nemalonumo“, – aiškina M. Buzelis.

Katalizatoriai

Katalizatoriuose naudojami brangieji metalai – platina, paladis ir rodis, kurie itin vertinami metalo supirkėjų. Pardavę katalizatorių, vagys gali tikėtis uždirbti bent keletą šimtų eurų. Ypatingai atidūs turėtų „Toyota“ ir „Lexus“ automobilių vairuotojai, nes būtent šios markės hibridiniai automobiliai dažniausiai tampa nusikaltėlių taikiniu.

Nemažai vairuotojų siekdami apsisaugoti nuo vagių, patys išpjauna savo automobiliuose sumontuotus gamyklinius katalizatorius ir pasirenka pigesnes jų versijas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Technologijos, girdinčios jūsų kūno signalus: mokslininkė pataria, kaip išvengti perfekcionizmo spąstų

Kas geriau žino, kaip jaučiatės – jūs patys ar jūsų išmanusis įrenginys? Šiandien vis daugiau žmonių savo dieną pradeda ne nuo kavos puodelio, o peržiūrėdami išmaniojo laikrodžio duomenis, kurie leidžia įsivertinti miego kokybę. Technologijos padeda geriau suprasti savijautą, tiksliai fiksuoja fizinius rodiklius ir net įspėja apie pavojingas ligas.

Griaustinis artėja: ar tikrai telefonas pritraukia žaibą?

Perkūnija – natūralus reiškinys, kurio dažnai nesureikšminame, kol jis neįvyksta visai šalia. Vienas populiariausių mitų – kad mobilieji telefonai traukia žaibus. Bet ar tai tiesa? Ką daryti, jei esate lauke ir griaudi?

Nuo triukšmo iki didelių sąskaitų: ženklai, kad jūsų buitinė technika jau pasiekė savo tarnavimo pabaigą

Šaldytuvas, kuris nebeatšaldo maisto. Mikrobangų krosnelė, kuri šildo netolygiai. Skalbimo mašina, kuri veikia vis garsiau ir vis dažniau genda. Šie kasdieniai požymiai gali atrodyti nereikšmingi, tačiau ilgainiui jie sukelia nepatogumus, didesnes išlaidas ir netgi kelia pavojų saugumui.

2025-06-15 10:35
Kokį pasirinkti – naudotą ar naują elektromobilį? Aptarė privalumus ir minusus
2025-06-12 17:16
Tyrimas atskleidė, kokius elektros prietaisus lietuviai naudoja dažniausiai: eksperto patarimai, kaip sutaupyti
2025-06-11 11:56
ABC: Kaip atpažinti, kad ličio baterija kelia grėsmę?
2025-06-04 20:21
Kaip tinkamai prižiūrėti televizorių? Šios paprastos klaidos gali pridaryti daug nuostolių
2025-06-03 20:28
Vaizdo projektorius ar išmanusis televizorius? Pasirinkimas, kuris gali kardinaliai pakeisti jūsų vakarus
2025-06-03 17:26
Patarė, kaip išsirinkti pirmą elektromobilį: dėmesys – poreikiams ir baterijos talpai
2025-06-02 20:27
Gartraukis burzgia, bet neduoda jokios naudos? Priežastis slypi tame, ką daro net 9 iš 10 žmonių
2025-06-02 14:13
Kai televizoriai tampa kibernetinių atakų taikiniu: ką daryti, kad jis būtų saugus?
2025-05-27 20:39
Ekspertai įvardijo 5 pagrindines klaidas, dėl kurių naujas išmanusis televizorius tampa galvos skausmu
2025-05-21 08:38
Patarimai renkantis išmanią buitinę techniką: kaip išsirinkti atsakingai ir išvengti klaidų
2025-05-17 11:28
Elektros energijos kaupiklis: kodėl verta įsirengti ir kaip efektyviai naudoti?
2025-05-15 20:19
Įkišo kortelę į bankomatą ir viskas dingo akimirksniu: štai ką bankai dažniausiai nutyli
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama