Elektronika.lt
 2025 m. gegužės 1 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 1 d. 21:08
Kibernetiniai nusikaltėliai naudoja NFC pinigų vagystėms iš žmonių
Gegužės 1 d. 15:32
Šią klaidą su mikrobange daro beveik visi: ne tik trumpina prietaiso gyvavimo laiką, bet ir kelia pavojų
Gegužės 1 d. 09:27
NEO TOOLS raktų komplektai lagaminuose
Balandžio 30 d. 20:39
Išmanusis telefonas nukrito ant žemės? Štai kodėl neverta iškart panikuoti, bet ir delsti pavojinga
Balandžio 30 d. 17:15
Nuo laboratorijos Vilniuje iki Tarptautinės kosminės stoties – lietuviškos molekulės prieš radiaciją
Balandžio 30 d. 14:39
5 aukštosios mokyklos skirs 1 mln. EUR finansavimą EDINA sistemos atnaujinimui
Balandžio 30 d. 11:29
Kvantiniai deimantai – įrankis ir karo lauke, ir vėžio diagnostikoje
Balandžio 30 d. 08:51
„Trafic“, „Estafette“ ir „Goelette“ – pirmosios „Renault“ programiškai valdomos transporto priemonės, sukurtos „Ampere“
Balandžio 29 d. 20:25
8K televizoriai – revoliucija ar brangus triukas? Štai ką gamintojai nutyli
Balandžio 29 d. 17:43
Naujos taisyklės darbo rinkoje: dirbtinis intelektas atims darbą iš tų, kurie juo nesinaudos
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Elektronika, technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Apsipirkimas internetu karščių metu: kaip apsaugoti savo siuntas?

Publikuota: 2024-08-16 15:22
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai
Apsipirkimas internetu karščių metu: kaip apsaugoti savo siuntas?
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Apsipirkimas internetu – mūsų kasdienybė. Ne išimtis ir elektronikos prietaisai. Pastarieji, ypač turintys baterijas, gali būti paveikti tiek itin karštų, tiek itin šaltų orų. Ekspertai pranešime žiniasklaidai dalijasi, kokie gedimai gali pasitaikyti dėl temperatūros nuokrypių bei kaip jų išvengti.

Internetinės parduotuvės BIGBOX informacinių technologijų (IT) produktų grupės vadybininkas Vytautas Jonas Taraila dalijasi, kad karščio sukeltas komponentų perkaitimas kartais gali sugadinti įrenginį, tačiau labiausiai jo nemėgsta įrenginių baterijos. Perkaitusios baterijos talpa gali negrįžtamai sumažėti, o ypač retais atvejais pati baterija netgi užsidega.

„Visgi dauguma gedimų dėl temperatūros pokyčių atvejų registruoti naudotuose ir defektus turėjusiuose prietaisuose. Patys gamintojai teigia, kad ilgalaikis buvimas aukštesnėje nei 35–40 laipsnių temperatūroje gali neigiamai paveikti baterijos talpą. Tad mūsų klimato juostoje neigiamas poveikis yra, palyginti, nedidelis“, – teigia V. J. Taraila.

Nepulkite įrenginiu naudotis tik parnešę jį namo

Kalbėdamas apie žemą temperatūrą, ekspertas pabrėžia, kad poveikis gali atsirasti, kai ji nusileidžia žemiau 0 laipsnių ir sustiprėja jai nukritus žemiau 10 laipsnių šalčio. Žema temperatūra visų pirma sumažina baterijos efektyvumą ir galią, nes šaltis sulėtina cheminius procesus, vykstančius jos viduje. Tačiau šis efektas yra laikinas, o baterijai sušilus, jos talpa ir galia grįžta į ankstesnį lygį. Žymiai daugiau žalos gali padaryti šalutinis žemos temperatūros poveikis – drėgmės kondensatas. Mat jis padidina trumpojo jungimo tikimybę baterijose ir gali sugadinti įrenginį.

„Be to, drėgmė skatina korozijos židinių formavimąsi, o jų pasekmės pasireiškia gerokai vėliau. Norėdami išvengti tokių padarinių, iš šalčio į namus parsineštą prietaisą išpakuokite ir palaikykite kol jis sušils iki kambario temperatūros, leiskite išgaruoti drėgmės likučiams. Jeigu yra galimybė, išimkite bateriją ir palikite atvirą dangtelį. Praėjus kelioms valandoms, prietaisą galima saugiai įjungti. Taip pravartu elgtis ne tik su iš lauko paštomato pasiimtomis prekėmis, bet ir su kurjerių į namus pristatytais elektronikos prietaisais. Mat šalčio poveikį siuntos gali patirti ir transportavimo metu“, – pataria ekspertas.

Rinkitės vidinius paštomatus arba pristatymą į namus

V. J. Taraila pataria karščiausiu ir šalčiausiu metų laiku, jeigu užsakinėjate elektronikos prietaisus, rinktis pristatymą į namus arba vidinius paštomatus: „Patalpų viduje esantys paštomatų skyreliai turi net keletą privalumų. Jie užtikrina optimalias pirkinio saugojimo sąlygas. Be to, šaltyje ar karštyje transportuota siunta tokiame skyrelyje įgyja eksploatavimui tinkamą temperatūrą. Todėl į namus parsineštą daiktą galima iš karto pradėti naudoti“.

Jam antrina ir bendrovės „Smartpost Itella“ atstovai. Įmonės pernai atlikta apklausa atskleidė, kad siuntoms, kurios yra jautrios temperatūrų ir aplinkos poveikiui, siųsti lietuviai yra linkę rinktis patalpų viduje esančius ir nuo išorinio poveikio apsaugotus paštomatus. Siuntų terminalų tinklas „Smartpost“ Lietuvoje turi 388 vidinius atsiėmimo taškus ir paštomatus.

„Pastebime tendenciją, kad vartotojai vis daugiau dėmesio skiria siuntų apsaugai nuo išorės veiksnių – karščio, šalčio ir drėgmės. Ir kalbame ne tik apie elektronikos prietaisus. Tarp populiariausių esančios siuntos – pavyzdžiui, kosmetikos gaminiai – taip pat neretai yra jautrios aplinkos poveikiui. Siuntų apsauga nuo aplinkos poveikio ypač aktuali vyraujant permainingiems orams, kuriuos pastaruoju metu stebime Lietuvoje“, – sako Justas Januškevičius, „Smartpost Itella“ pardavimų vadovas Baltijos šalims.

Ar įmanoma atskirti potencialiai pažeistą įrenginį?

V. J. Taraila priduria, kad kai kurie defektai, pavyzdžiui, baterijos darbo sutrikimai, gali pasireikšti iš karto. Kiti, tokie, kaip korozijos poveikis ar nestabilus elektronikos komponentų darbas, gali pasireikšti jau naudojantis įrenginiu: „Ar įrenginys buvo pažeistas, požymių, kuriuos būtų galima vertinti vienareikšmiškai, nėra. Tai gali būti nestabilus įrenginio darbas ar greitai išsikraunanti baterija. Tačiau šie gedimai gali atsirasti ir dėl kitų, su temperatūros režimo pažeidimais nesusijusių defektų“.

Visais atvejais svarbu laikytis bazinių elektronikos prietaisų eksploatavimo taisyklių – pirkinį pirmą kartą įjungti tik įsitikinus, kad jis pasiekė kambario temperatūrą ir ant jo nėra kondensato žymių. Be to, geriausiai nuo išorės poveikio gaminį apsaugo gamintojo pakuotė. Netinkamai panaudotos papildomos priemonės, pavyzdžiui, nehermetiška plėvelė, gali paskatinti kondensato kaupimąsi pakuotės viduje ir atnešti daugiau žalos negu naudos.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Šią klaidą su mikrobange daro beveik visi: ne tik trumpina prietaiso gyvavimo laiką, bet ir kelia pavojų

Mikrobangų krosnelė dažnai asocijuojasi su greitu maisto šildymu ar vakarykščiu troškiniu. Ji tarsi tylus pagalbininkas, kuris dirba tada, kai skrandis nekantriai laukia. Bet ji gali daug daugiau – jei tik žinotume, kaip ją išnaudoti.

8K televizoriai – revoliucija ar brangus triukas? Štai ką gamintojai nutyli

Kai reikia išsirinkti televizorių, kuriuo džiaugtumėmės ne vienerius metus – nesinori permokėti, bet ir nusivilti, kad išleidome mažiau nei galėjome, o rezultatas netenka. Televizorius daugeliui tampa ir laisvalaikio pramoga, ir foniniu įrenginiu, ir neretai net namų interjero detale.

Namų saugumo paslaptys: kodėl pasenusios apsaugos sistemos gali tapti ne tik problema, bet ir rizika jūsų ramybei

Statistika rodo, kad reikšminga dalis vagysčių ir kitų su turtu susijusių incidentų įvyksta ne dėl apsaugos priemonių stokos, o dėl jų netinkamo naudojimo. Remiantis naujausiais duomenimis, net iki 15 proc. vagysčių įvyksta todėl, kad signalizacija nebuvo įjungta arba jos įranga buvo pasenusi, neveikianti ar netinkamai prižiūrėta.

2025-04-13 10:19
Gaisrininkai įspėja: elektriniai paspirtukai užsidega vis dažniau, gali supleškinti ir kaimynų namus – kaip apsisaugoti?
2025-04-08 17:19
Pavasario vadovas elektromobilių savininkams: svarbiausi patikrinimai ir rekomendacijos
2025-03-25 17:27
Modernūs apšvietimo sprendimai namuose: apšvietimo specialistas atskleidžia, kokiam apšvietimui lietuviai negaili pinigų
2025-03-21 14:23
Svarbiausi patarimai, kaip taupyti elektrą, tausojant energijos resursus ir aplinką
2025-03-06 20:24
Kompiuterinė automobilių diagnostika gali apsaugoti nuo didelių nemalonumų
2025-03-04 20:20
Kaip atsisakyti „Apple TV+“ prenumeratos
2025-03-04 08:24
5 dažniausios klaidos, kurios gali sugadinti jūsų dulkių siurblį
2025-02-26 13:22
Dažniausiai vagiamos automobilių dalys: kaip nuo to apsisaugoti?
2025-02-17 20:27
Ličio jonų baterijos, paspirtukai ir šaltis: ar mažesnė talpa – vienintelė rizika?
2025-01-31 18:22
Kaip paprastai sugrąžinti automobilio žibintų skaidrumą?
2025-01-29 14:21
Populiarusis LED juostų apšvietimas namuose: kaip efektyviai sukurti stilingą ir praktišką interjerą
2025-01-28 14:01
Automobilio akumuliatoriaus priežiūra – nuo paprastų patarimų iki naujovių rinkoje
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama