Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 25 d. 12:27
Grėsmės vaikų mobiliuosiuose telefonuose: ką apie tai galvoja tėvai?
Balandžio 25 d. 10:41
Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?
Balandžio 25 d. 08:32
HMD pristatė tris atnaujintus „Nokia“ mygtukinius telefonus
Balandžio 24 d. 20:16
Kaip išjungti ar perkrauti visų modelių „iPhone“
Balandžio 24 d. 17:16
Nuo blynus kepančių robotų iki miesto priežiūros technologijų – „Tech_Champ 2024“ hakatone komandos kūrė naujoves
Balandžio 24 d. 14:32
Pristatytas 816 AG „Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE“ kupė
Balandžio 24 d. 11:26
Švietimo ekspertai sutaria: universitetų aljansai – galimybė turėti geresnę švietimo sistemą
Balandžio 24 d. 08:18
„Nothing“ pristatė „Ear“ ir „Ear (a)“ belaidžius ausinukus
Balandžio 23 d. 20:24
Dauguma Lietuvos tėvų riboja vaikų laiką internete: psichologas patarė, kaip nepažeisti vaiko privatumo
Balandžio 23 d. 17:16
Peteris Higgsas: kaip itin kuklus fizikas sugalvojo dieviškosios dalelės idėją
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Elektronika, technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Didžiausias elektros prietaisų priešas – įtampos svyravimai: pataria, kaip nuo jų apsisaugoti

Publikuota: 2023-04-03 20:26
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Dažniausiai baiminamasi, kad namuose turimi elektros prietaisai suges juos sudaužius arba suliejus vandeniu, tačiau dažnai įrenginius gali sugadinti ir plika akimi nematomas priešas – elektros įtampos svyravimai. Nesusidūrus su tuo gali atrodyti, kad ši problema ištinka retai, tačiau ekspertai pastebi, kad įtampos svyravimų kasmet pasitaiko vis daugiau, o nuo jų vienodai nukenčia tiek miestų, tiek kaimiškų vietovių gyventojai.

Didžiausias elektros prietaisų priešas – įtampos svyravimai: pataria, kaip nuo jų apsisaugoti
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

„Įprasta įtampa elektros tinkle siekia 220–230 voltų (V), leistinas svyravimas yra maždaug po 10 proc. į abi puses. Smarkiau svyruojanti elektros įtampa arba staigūs jos šuoliai, kitaip viršįtampiai, gali būti sukeliami daugelio faktorių – pradedant žaibais ir baigiant per dideliu įjungtų elektros prietaisų skaičiumi. Tačiau nepriklausomai nuo to, kokia yra įtampos svyravimų kilmė, jie visi yra pavojingi, nes sugadina tuo metu prie elektros tinklo prijungtus prietaisus, o kartais gali sukelti ir gaisrus“, – sako energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ produktų vystymo vadovas Mantas Kavaliauskas.

Sukelia ir gamta, ir žmonės

Ekspertas pasakoja, kad įtampos svyravimai gali ištikti bet kuriuo metų laiku, mat juos lemia keletas skirtingų priežasčių. Dažnai įtampos svyravimus lemia elektros tinkle įvykę trumpieji jungimai, kuriuos savo ruožtu sukelia stiprių vėjų ant oro linijų užversti medžiai ar, vykdant įvairius statybų bei kelių tiesimo darbus, pažeisti požeminiai elektros kabeliai, taip pat gedimai pačiuose elektros tinkluose. Viršįtampius gali sukelti ir žaibas.

Šios priežastys nuo gyventojų nepriklauso, tačiau labai dažnai ir jų elgesys tampa elektros svyravimų priežastimi – kai vienu metu yra įjungiama keletas skirtingų namuose esančių elektros prietaisų.

Nors nuo elektros įtampos svyravimų neapdrausti nei miestų, nei kaimų gyventojai, visgi pastarieji su jais susiduria dažniau, nes, jungdami daug prietaisų, viršija momentinę įvado galią, kuri senos statybos namuose gali būti labai nedidelė.

„Kai gyventojai vienu metu sujungia keletą elektros prietaisų, pavyzdžiui, elektrinį šildytuvą, arbatinį, televizorių ir panašiai, elektros įtampa visame tinkle arba kurioje nors jo atšakoje gali staigiai kristi. Dažniausias ženklas – išmušinėjami saugikliai, būna, kad pradeda lydytis jungikliai, taip pat sugenda ir tuo metu veikiantys buitiniai prietaisai. Tad norėdami maksimaliai sumažinti įtampos svyravimų bei įrenginių gedimų tikimybę, gyventojai turėtų elektros prietaisus naudoti ne vienu metu“, – sako M. Kavaliauskas.

Staigūs įtampos šuoliai gali kilti ir dėl susidėvėjusio, neprižiūrimo namų elektros tinklo, netvarkingos vidaus instaliacijos, tad jų keliamo pavojaus galima išvengti reguliariai tikrinant namuose esančio tinklo būklę ir neignoruojant galimų problemų ženklų.

Apie tai, kad įtampa tinkle svyruoja, gali pranešti neįprastai „besielgiančios“ elektros lemputės – jos ima šviesti blausiau arba ryškiau, mirkčioja. Taip pat gali išsijungti ar persikrauti elektroniniai prietaisai.

Žala gali siekti tūkstančius

Lietuvoje elektros įtampos svyravimų sukeltų nuostolių turtui skaičiai kasmet auga, kaip ir išmokos jiems atlyginti. Pasak draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ Žalų departamento vadovo Artūro Juodeikio, 2022 m. nuo elektros įtampos svyravimų nukentėjo daugiau nei 3,5 tūkst. klientų, kuriems buvo išmokėta daugiau nei 1,2 mln. eurų nuostoliams atlyginti. Vidutinė nuostolio suma buvo 354 eurai, tačiau jų būna ir kur kas didesnių, kelių tūkstančių eurų vertės.

Jis atkreipia dėmesį, kad nuosavuose namuose nuostolių būna daugiau nei butuose, nes name dažnu atveju veikia daug skirtingų ir brangių sistemų, tokių kaip šilumos siurbliai, vandens siurbliai, katilai, saulės elektrinės, oro vėdinimo ir kondicionavimo sistemos.

„Pernai didžiausia išmokėta suma nuostoliams atlyginti buvo beveik 11 tūkst. eurų. Dėl elektros įtampos svyravimų name sugedo saulės elektrinės keitiklis, dalis apšvietimo, taip pat garažo ir namo vartų automatika, buitinė technika ir elektronika, tokia kaip televizorius, šaldytuvas, indaplovė, kiti daiktai“, – vardija A. Juodeikis.

„Elektrum Lietuva“ atstovas atkreipia dėmesį, kad elektros įtampos svyravimai didelį pavojų kelia ir gamybinėms įmonėms ar biurams. Tokiose vietose paprastai veikia daug elektroninių prietaisų, nuo kompiuterių iki sudėtingų gamybinių įrenginių, kuriuos gali sugadinti įtampos svyravimai. Jis akcentuoja, kad siekiant apsisaugoti nuo tokių nemalonių staigmenų, rekomenduojama imtis ir prevencinių priemonių, ir pasirūpinti turto ar viršįtampių draudimu.

„Tiek gyventojai, tiek verslo įmonės gali iš anksto pasirūpinti prevencinėmis priemonėmis, tokiomis kaip viršįtampio ribotuvai, įtampą stabilizuojantys įrenginiai, nepertraukiamos srovės šaltiniai. Šios priemonės gali padėti užkirsti kelią nelaimei, o jei ji vis dėlto įvyktų, derėtų iš anksto pasirūpinti turto arba viršįtampių draudimu. Jį paprasta įsigyti, tereikia pasirašant elektros tiekimo sutartį pažymėti, kad papildomai norite gauti draudimo paslaugą. Tokiu atveju būtų atlyginta dėl elektros įtampos svyravimų patirta žala“, – sako M. Kavaliauskas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina. Pasak ekspertų, naudojant išmaniąsias buitinės technikos energijos taupymo funkcijas, galima sutaupyti iki 70 proc. elektros išlaidų.

Ekspertas patarė kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš gabenant šią įrangą, kad galutinį tašką ji pasiektų saugiai.

Ar muzikos per ausines klausotės saugiu garsu? Kelios klaidos gali lemti suprastėjusią klausą

Nors iš esmės ausinės – saugus ir patogus būdas klausytis mėgstamos muzikos ar kitų garso įrašų, saugant savo sveikatą svarbu žinoti, kaip jomis teisingai naudotis.

2024-04-15 20:29
Renkamės naują televizorių: kokias savybes svarbu įvertinti? (1)
2024-04-15 17:19
Kaip užtikrinti ilgesnį karšto vandens išlaikymą ir energijos taupymą namuose?
2024-04-09 11:46
Kaip sumažinti jūros ligos tikimybę dėvint „Vision Pro“
2024-04-05 20:33
Sužinokite, kaip tinkamai prižiūrėti savo turimą RC modelį ir kas yra svarbiausia
2024-03-27 18:19
4 išmanūs sprendimai, leidžiantys efektyviai taupyti elektrą
2024-03-20 08:41
Planuojate pirkti elektrinį automobilį? Štai ką turite žinoti apie jo įkrovimą namuose
2024-03-10 13:13
Savaitgalis su šeima: patarimai, kaip išnaudoti technologijas unikaliam laisvalaikiui gamtoje
2024-03-07 14:26
Ekspertas pataria, kaip valyti plokščiaekranį televizorių
2024-02-29 20:15
Kokiais atvejais saulės elektrines įsirengti apsimoka, o kokiais – ne?
2024-02-27 16:17
„Apple Music“ skamba prastai? Greičiausiai tai ne ausinių kaltė
2024-02-05 12:25
Kaip įgalinti „Apple Watch“ ciferblatų keitimą pirštu braukiant per ekraną
2024-02-02 20:07
Žiema ir elektronikos įrenginiai – ką svarbu žinoti norint nesugadinti savo prietaisų?
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama