Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 18 d. 20:33
„Audi Q6 e-tron“ platformos inovacijos: išradingas paprastumas, 800 voltų spartusis įkrovimas ir išmanusis temperatūros valdymas
Balandžio 18 d. 17:23
Šiaulių gimnazistų išradimas gali pagerinti tragiškus matematikos egzaminų rezultatus: siūlo mokytis... žaidžiant
Balandžio 18 d. 14:22
Įvardijo, kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: nepasitikrinę ryšio nustatymų, galite būti nepasiekiami
Balandžio 18 d. 11:15
4 iš 10 šalies gyventojų be sutikimo gauna el. laiškus su reklamomis. Ar tai teisėta?
Balandžio 18 d. 08:43
Kaip išvengti didžiausių stojančiųjų klaidų
Balandžio 17 d. 20:25
Mokėjimo kortelių duomenis internete gali pavogti: paaiškino, kaip neapsigauti ir neprarasti pinigų
Balandžio 17 d. 17:52
Roveris „Curiosity“ pradėjo naujo Marso regiono tyrimus
Balandžio 17 d. 14:35
Visapusis namų klimato valdymas su „Komfovent KOMBI“
Balandžio 17 d. 11:38
Atskleistos itin detalios smegenų nuotraukos, padarytos galingiausiu pasaulyje MRT aparatu
Balandžio 17 d. 08:23
Paprastai ir aiškiai: kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Elektronika, technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Buitinės technikos valymo atmintinė: ekspertai pataria, ką daryti ir kokių klaidų vengti

Publikuota: 2021-06-07 17:31
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Bet kurio daikto ilgaamžiškumas bei suteikiama nauda labai priklauso nuo to, kaip juo rūpinamasi. Tai supranta daugelis, tačiau neretai prisimena tik tuomet, kai buities prietaisas ima veikti prastai ar galutinai sugenda. O visai be reikalo – pastangų išsiugdyti prietaiso priežiūros įpročius reikia tikrai mažiau nei biudžeto, laiko ir nervų, kurių tektų atseikėti, prietaisui išėjus iš rikiuotės. Ypač kai esminės gairės, kaip tą padaryti, pateikiamos ant lėkštutės – tai yra prietaiso instrukcijoje.

Buitinės technikos valymo atmintinė: ekspertai pataria, ką daryti ir kokių klaidų vengti
„Electrolux“ nuotr.

Šaldytuvui kenkia ne tik apšerkšnijęs šaldiklis

Kai kuris nors didysis buitinis prietaisas turi tam tikrų problemų, nemaloniai stebinti ima ir didesnės nei anksčiau sąskaitos už elektrą. Pavyzdžiui, tam, kad pasiektų optimalių veikimo rezultatų, šaldytuvas turi veikti našiau, taigi jam reikia daugiau energijos.

„Taigi šaldymo prietaisų priežiūra, galima sakyti, prasideda renkant jiems tinkamiausią vietą virtuvėje – tai yra atokiau nuo kaitlentės, viryklės ar orkaitės. Jei galinėje šaldytuvo sienelėje įrengtos grotelės, kartais reiktų prietaisą išjungus nuvalyti nuo jų dulkes.

Visgi viena svarbiausių elektros energiją taupančių šaldymo prietaisų priežiūros taisyklių – reguliarus atitirpinimas, jei kameroje susikaupia 5 mm šerkšno sluoksnis. Tai negalioja bešerkšniams šaldytuvams, tačiau bet kokiu atveju derėtų bent kartą metuose šaldytuvą išjungti ir išvalyti, naudojant atitinkamas priemones – taip dar ir palaikysite šaldytuvo higieną“, – pataria Ignas Bernotas, „Electrolux“ buitinės technikos ekspertas.

Temperatūra šaldytuvo viduje turėtų siekti 5–6 °C, o šaldiklyje maždaug –18 °C. Jei jame laikoma mėsa ar žuvis, šaldymą gali padidinti iki –21 °C. Derėtų atminti, kad pakisti šaldymo prietaiso temperatūra gali ir savaime, nuolat laikant jame ką nors karšto, tad, pavyzdžiui, vos iš orkaitės ištrauktam patiekalui reikia leisti natūraliai atvėsti, prieš įdedant į šaldytuvą. Tokiu būdu kiti maisto produktai dėl reikiamos šaldymo temperatūros ilgiau išliks švieži, o technika suvartos tik tiek energijos, kiek reikia.

Patikimos valymo priemonės veikia geriau

Jei namuose turite elektrinę kaitlentę ir gaminate ypač dažnai, išvengti šiokios tokios kūrybinės netvarkos nepavyks. Tačiau žinant, kaip ja tinkamai pasirūpinti, net didžiausi nešvarumai ant paviršiaus iš stiklo keramikos bei nerūdijančiojo plieno nekels jokio galvos skausmo. Valymo paslaugas teikiančios įmonės „Ainava“ mobilaus valymo padalinio vadovas Saulius Mikalainis sako, kad šiuo klausimu nereiktų eksperimentuoti.

„Skirtingiems paviršiams reikalingos atitinkamos priežiūros priemonės. Aklai vadovaujantis nuogirdomis apie tai, ką ir kuo valyti, neretai gaunasi taip, kad į specialistus kreipiamasi jau po laiko – pageidaujama, jog buitinė technika būtų išvalyta, tačiau pasirodo, kad dėl kokių nors pažeidimų jau reikalinga rimtesnė techninė apžiūra ar net remontas“, – dėsto jis.

Kokiais metodais prižiūrėti techniką ir kokia buitinė chemija jai tinka, ekspertas pataria iškart pasiteirauti, įsigyjant daiktą, ir akcentuoja, jog savo asortimente gamintojas dažniausiai turi specialių priežiūros priemonių. Kylant bet kokių dvejonių, geriau kreiptis į profesionalus, o ne aplinkinius – buitinės technikos priežiūra vienuose namuose nebūtinai bus tinkama ir efektyvi kituose.

Jam antrina ir I. Bernotas, teigiantis, kad valymas gamintojo teikiamomis priemonėmis bus efektyviausias dėl konkretiems paviršiams ar technologijoms prižiūrėti sukurtų komponentų. Pavyzdžiui, to paties gamintojo valymo priemone, sukuriančia apsauginę plėvelę, nušveista kaitlentė ilgiau tviskės švara, o įsisenėjusius nešvarumus lengvai pašalins specialus peiliukas. Tačiau svarbiausia bet kokiam jautriam gaminimo prietaiso paviršiui nenaudoti abrazyvių valiklių ar šiurkščių kempinėlių ir rinktis švelnias šluostes, šiek tiek sudrėkintas vandeniu.

Sankaupos skalbyklės ir džiovyklės filtruose

Norint ilgaamžės ir taip, kaip reikia, tarnaujančios skalbyklės, I. Bernotas pirmiausia pataria kartą per mėnesį atlikti valomąjį skalbimą: nustačius aukščiausią medvilnės programos temperatūrą, subėrus į skalbyklės stalčiuką ar būgną valymo priemones ir paleidus prietaisą veikti be skalbinių viduje.

„Skalbdami kaip įprastai neperpildykite prietaiso būgno – tai kenkia prietaiso veikimui, prastėja skalbimo kokybė. Taip pat, baigę skalbti, palikite prietaiso dureles praviras, kad išgaruotų drėgmė, ir periodiškai išvalykite skalbyklės priekyje apačioje esantį filtrą, kuriame kaupiasi ne tik nešvarumai, bet ir kišenėse užsilikusios „išskalbtos“ monetos ar sagos. Kaip prižiūrėti filtrą teisingai, detaliai aprašyta buitinės technikos instrukcijoje“, – primena I. Bernotas.

Kitas skalbimo rutiną palengvinantis prietaisais – džiovyklė – taip pat turi panašų filtrą, kurį po didesnio kiekio skalbinių, ypač pūkuotų, džiovinimo būtinai reikia išvalyti. Jei iškart neplanuojate dar vieno džiovinimo ciklo, praplaukite filtrą tekančiu vandeniu ir gerai išsausinę vėl įstatykite į džiovyklę. Jos efektyvumas bus geresnis ir bent kelis kartus metuose nuo kondensatoriaus grotelių kryptimi iš viršaus į apačią nuvalius dulkes.

Kaip rūpintis indaplove?

Šis buities pagalbininkas, pasak I. Bernoto, nereikalauja daug ypatingos priežiūros, tačiau visgi neretai nepaisoma lengviausios taisyklės – pašalinti maisto likučius. Pastarųjų turi likti kuo mažiau, tačiau perskalauti lėkščių nebūtina.

„Taip pat svarbu bent kartą per mėnesį naudojant specialias valymo priemones įjungti indaplovę plovimui be indų ir nepamiršti išvalyti filtro, kuriame kaupiasi purvas bei riebalai. Tam naudojant ir specialią indaplovės valymo druską, atnaujinančią vandens minkštinimo filtrą, bei skalavimo skystį indų plovimo kokybė bus geresnė. Kaip dažnai filtrą reikia atnaujinti, priklauso nuo vandens kietumo, kurį galima nustatyti indaplovės valdymo skydelio parinktyse“, – komentuoja I. Bernotas.

Daugelyje šiuolaikinės buitinės technikos, kuriai būtina specifinė priežiūra, yra įdiegtos specialios valymo priminimo funkcijos bei programos, o naujausios kartos prietaisus belaidžiu internetu galima susieti su išmaniuoju įrenginiu. Tai dar labiau palengvina profilaktinės buitinės technikos priežiūros rutiną, mat atsisiuntus programėlę ji informuoja, kada prietaisą reikia valyti, bei parenka optimalią programą.

Amžino nėra nieko, bet pratęsti buities pagalbininkų gyvavimo laiką iki maksimumo galima vien vadovaujantis esminėmis jų priežiūros gairėmis – tereikia atsiversti prietaiso instrukciją. Štai kodėl svarbu jį įsigijus išsaugoti ateičiai, kad visuomet būtų po ranka tiek jums, tiek naujajam šeimininkui, jei nuspręsite daiktą kam nors perleisti.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ar muzikos per ausines klausotės saugiu garsu? Kelios klaidos gali lemti suprastėjusią klausą

Nors iš esmės ausinės – saugus ir patogus būdas klausytis mėgstamos muzikos ar kitų garso įrašų, saugant savo sveikatą svarbu žinoti, kaip jomis teisingai naudotis.

Renkamės naują televizorių: kokias savybes svarbu įvertinti?

Televizorius nėra tas pirkinys, kurį renkamės labai dažnai, tačiau jis reikalauja nemažų investicijų, tad natūralu, jog norime geriausio varianto už turimą biudžetą. Tikrai ne visi pirkėjai nusimano apie televizorius ir kaip išsirinkti geriausią, kokias savybes vertinti. Tad ši informacija bus naudinga, jei kaip tik planuojate tokį pirkinį ir nežinote, nuo ko pradėti renkantis.

Kaip užtikrinti ilgesnį karšto vandens išlaikymą ir energijos taupymą namuose?

Tiek šaltą, tiek karštą vandenį savo kasdienybėje kiekvienas naudojame nuolat. Šis praverčia maudantis, valant dantis, skalbiant, plaunant indus. Kita vertus, daugelis žmonių vandenį naudoja itin netaupiai. Tai ne tik didina komunalines sąskaitas, tačiau ir kenkia planetai. Taigi – kaip užtikrinti ilgesnį karšto vandens išlaikymą bei energijos taupymą namuose?

2024-04-09 11:46
Kaip sumažinti jūros ligos tikimybę dėvint „Vision Pro“
2024-04-05 20:33
Sužinokite, kaip tinkamai prižiūrėti savo turimą RC modelį ir kas yra svarbiausia
2024-03-27 18:19
4 išmanūs sprendimai, leidžiantys efektyviai taupyti elektrą
2024-03-20 08:41
Planuojate pirkti elektrinį automobilį? Štai ką turite žinoti apie jo įkrovimą namuose
2024-03-10 13:13
Savaitgalis su šeima: patarimai, kaip išnaudoti technologijas unikaliam laisvalaikiui gamtoje
2024-03-07 14:26
Ekspertas pataria, kaip valyti plokščiaekranį televizorių
2024-02-29 20:15
Kokiais atvejais saulės elektrines įsirengti apsimoka, o kokiais – ne?
2024-02-27 16:17
„Apple Music“ skamba prastai? Greičiausiai tai ne ausinių kaltė
2024-02-05 12:25
Kaip įgalinti „Apple Watch“ ciferblatų keitimą pirštu braukiant per ekraną
2024-02-02 20:07
Žiema ir elektronikos įrenginiai – ką svarbu žinoti norint nesugadinti savo prietaisų?
2024-01-24 12:50
Tinkamas apsaugos sistemų pasirinkimas
2024-01-19 14:29
Elektriniai radiatoriai ir šildytuvai: atsakė, kada apsimoka ir kiek kainuos elektra
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama