Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 26 d. 08:04
Išskirtinės JUNG naujienos svarbiausioje statybų verslui skirtoje parodoje „RESTA“
Balandžio 25 d. 20:47
Nuo asfalto nulipti drąsinantis elektrinis SUV: kaip gamintojai dėlioja šį pasjansą?
Balandžio 25 d. 18:22
Kosmoso agentūrai NASA Lietuvoje sukurtas palydovas pasiekė orbitą – testuos saulės bures
Balandžio 25 d. 16:36
AOC dovana turinio kūrėjams – tobula drobė tikroms spalvoms „Graphic Pro U3 Series“
Balandžio 25 d. 14:36
Gegužę – svarbūs pokyčiai tūkstančiams „Shopify“ vartotojų (1)
Balandžio 25 d. 12:27
Grėsmės vaikų mobiliuosiuose telefonuose: ką apie tai galvoja tėvai?
Balandžio 25 d. 10:41
Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?
Balandžio 25 d. 08:32
HMD pristatė tris atnaujintus „Nokia“ mygtukinius telefonus
Balandžio 24 d. 20:16
Kaip išjungti ar perkrauti visų modelių „iPhone“
Balandžio 24 d. 17:16
Nuo blynus kepančių robotų iki miesto priežiūros technologijų – „Tech_Champ 2024“ hakatone komandos kūrė naujoves
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Elektronika, technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Mitas ar tiesa, kad vaizdo kameros vagia duomenis?

Publikuota: 2020-04-30 07:03
Tematika: Elektronika, technika
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt

Norėdami apsaugoti namus ar darbo vietą naudojate durų kodus, telefonspynes ir namų vidų ar visą teritoriją stebite kameromis? Puiku! Jūs gerokai saugesni nei to nedarantys jūsų kaimynai, bet ar saugiai elgiatės su savo duomenimis? Tam, kad vaizdo stebėjimo kameros užtikrintų maksimalų jūsų duomenų saugumą, turite bent šiek tiek išmanyti informacines technologijas ir įdėti pastangų, rašoma pranešime.

Mitas ar tiesa, kad vaizdo kameros vagia duomenis?
Asociatyvi nuotr. Pixabay.com

„Kibernetinis saugumas jau seniai tapo pagrindiniu prioritetu kokybiškiems įrangos gamintojams. Tačiau būtina suprasti, kad įsigiję saugią kamerą iš tiesų saugūs tampate tada, kai pasirūpinate ir savo duomenų saugumu“, – sako Andrius Dapkevičius, didžiausio pasaulyje vaizdo stebėjimo sistemų gamintojo HIKVISION prekės ženklo atstovas Lietuvoje.

Ir štai jūsų dėmesiui keletas esminių aspektų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti stebėjimo sistemų sukauptų duomenų saugumą.

Kameros pasirinkimas

Kuo kamera pigesnė, tuo prastesnė bus jos apsauga. Už mažos kainos dažnai slepiasi nesertifikuotos technologijos, o tai – jau pirmasis signalas, kad produktas gali būt nesaugus.

„Rinkdamiesi kamerą pirmiausia pasidomėkite jos gamintoju. Verta atkreipti dėmesį į jo kuriamas technologijas, bet dar labiau į gaminamos įrangos sertifikavimą. Jeigu įranga nėra sertifikuota, tai signalas, kad tokie gaminiai gali turėti saugumo spragų. O ir sertifikavimas turėtų būti atliktas patikimų institucijų. Pavyzdžiui, HIKVISION turi tokius sertifikatus kaip )Secure by default“, patvirtintas Didžiosios Britanijos nacionalinio saugumo centro, FIPS140-2, kuris yra išduodamas JAV institucijų ir apibūdina produkcijos kodavimo lygį, o taip pat ISO 270001 sertifikatą, kuris reglamentuoja informacijos saugumo valdymą“, – komentuoja A. Dapkevičius.

Taip pat įsivertinkite ir savo poreikius: ką norėsite stebėti, kur ketinate kamerą montuoti, kaip analizuosite sukauptus duomenis. Tai bus svarbu kitame etape – norint užtikrinti jūsų kaupiamų duomenų saugumą.

Slaptažodžių parinkimas

Išsirinkote kamerą? Puiku, o dabar metas pasirūpinti jos saugumu. O saugumas šiuo atveju prasideda nuo … Taip, nuo slaptažodžio. Slaptažodį turi ir jūsų maršrutizatorius, kad kiti asmenys, nežinodami slaptažodžio, negalėtų prisijungti prie jūsų Wi-Fi. Tos pačios slaptažodžio saugos rekomendacijos galioja tiek kamerų naudotojams namų ūkiuose, tiek ir didesnių sistemų kūrėjams.

„Kad bet kas negalėtų prisijungti prie jūsų kameros, pirmiausia, pakeiskite gamyklinį slaptažodį. Slaptažodis turi būti tvirtas, t.y. ne trumpesnis kaip 8 simboliai, kurie susidėtų iš skaičių, raidžių ir kitų simbolių“, – sako A. Dapkevičius.

Slaptažodis gali būti ir 11 simbolių, tačiau jei tie simboliai susideda į paprastą žodį „kompiuteris“, tokį slaptažodį atspėti bus lengva. Tačiau jeigu naudosite, pavyzdžiui, simbolius „K0mp1Ut3ri5“, o žodžio pabaigoje dar pridėsite kelis jums gerai žinomus skaičius – bravo, turėsite nenulaužiamą slaptažodį. Tai yra pirminė apsauga, kurią privalote atlikti vos tik inicijuojate kameros darbą.

Tinklo infrastruktūra

Pasirūpinote slaptažodžio saugumu? Sekantis etapas – tinklo infrastruktūra, kurios pagrindinė funkcija yra užtikrinti jūsų duomenų judėjimą iš kameros į įrašymo įrenginius.

„Teisingai sukonfigūravus įrangą WAN ar LAN tinkle, galimybės prisijungti prie kamerų nebėra. Tačiau atsiradus abejonei, jog saugumo lygis, kurį užtikrina kamera, nėra pakankamas, papildomai galima sukonfigūruoti tinklą, kuriame kamera veikia.

Įdiegus ugniasienę yra labai griežtai apibrėžiama, kokią informaciją ir kur kamera transliuos, o visi kiti kreipiniai, pavyzdžiui, neautentifikuoti bandymai prisijungti, bus tiesiog užblokuoti ugniasienės. Kitaip tariant, įdiegus ugniasienę, visiškai užkertamas kelias prisijungimams prie kameros asmenims, kurie neturi tam teisės. Kameras pajungus į uždarą tinklą, kuris neturi interneto prieigos, pašaliniai asmenys apie tokias kameras net nežinos, nes jų tiesiog nematys“, – komentuoja A. Dapkevičius ir pateikia tai iliustruojantį pavyzdį“

„Jeigu naudojate personalinį kompiuterį, į kurį nėra pajungtas interneto kabelis ir nėra Wi-Fi, tai jūs interneto tiesiog nepasieksite. Taip pat ir kitiems interneto vartotojams jūs, kaip vartotojas, būsite nematomas, nes nebūsite prisijungęs prie interneto“.

Montavimas

Kameros ir visos saugumo įrangos montavimas – dar vienas dalykas apie ką privalote pagalvoti. Pažangūs gamintojai nuolatos investuoja į sistemas diegiančių specialistų mokymus, mat nekorektiškai įdiegtose sistemose gali atsirasti saugumo spragų. Tiesa, kad įsigijote kokybišką gaminį rodo ir tai, kad norint inicijuoti kamerų darbą vien tik įjungti kameros nepakaks. Vartotojas bus priverstas inicijuoti naujo, unikalaus slaptažodžio sukūrimą.

„Vartotojas ar instaliuotojas, kuris diegia kameras, turi žinoti kaip teisingai atlikti kameros konfigūravimą, parinkti slaptažodžius, sukonfigūruoti nustatymus ir uždėti papildomas apsaugas tinkle, pavyzdžiui, ugniasienę. Neturint žinių kaip tinkamai diegti kameras ir tinklą, gali būti pažeisti saugumo reikalavimai ir kilti tam tikrų rizikų“, – pasakoja ekspertas.

Kitaip tariant, reikėtų vengti „draugų“ ar neaiškios kilmės IT specialistų pagalbos, jeigu norite jog jūsų duomenys išties būtų saugūs.

Duomenų saugojimas ir jų saugumas

Ir paskutinis akcentas į jūsų duomenų saugumą – jų saugojimas. O saugomi jie gali būti įvairiose laikmenose ir įrenginiuose. Populiariausi yra NVR (Network Video Recorders). Tai pilnai paruoštas naudojimui įrenginys, prie kurio tereikia prijungti vaizdo stebėjimo kamerą. Duomenis taip pat galima saugoti serveriuose, duomenų centruose, debesyse ar kitose integruotose laikmenose.

Duomenų saugumas, panašiai kaip ir kamerų saugumas, priklauso nuo laikmenos slaptažodžių sistemos ir nuo tinklo infrastruktūros konfigūravimo. Kaip ir kameras, duomenų kaupimo įrangą turi konfigūruoti profesionalai, kurie žino tiek pačių įrašymo įrenginių, tiek tinklo struktūros konfigūravimo niuansus.

Na, o reziumė, kuris teisingiausiai apibendrintų duomenų saugos mitus, yra sena tiesa – kad būtum saugus, turi saugotis ir pats, kas šiuo atveju reiškia įgyvendinti bent minimalias gamintojo rekomendacijas duomenų saugai užtikrinti.


15min.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Iš viso rasta:
1 (1–1)
[1]
 bla-bla-bla 2020-04-30 09:36 
UK sugumo sertifikatas, kuri isduoda JAV ??? Cia gal norejo pasakyti, jei be NSA lipduko ar ESSET antivirusines, tai jau nebe saugu?
Atsakymai (0)
Iš viso rasta:
1 (1–1)
[1]




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama