Elektronika.lt
 2025 m. liepos 8 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 8 d. 20:16
Šveicarijoje kilo skandalas dėl elektromobilių: kodėl valdžia nuslėpė milijonų vertės elektromobilių tyrimą?
Liepos 8 d. 17:42
Kodėl buvusio darbuotojo elektroninis paštas gali tapti galvos skausmu?
Liepos 8 d. 14:26
Skaitmeninis pervargimas: mažinti nuovargį nuo technologijų gali padėti... technologijos
Liepos 8 d. 11:50
KTU magistrantė tyrė Kauno mokytojų pasirengimą dirbtinio intelekto taikymui mokymo procese
Liepos 8 d. 08:20
Kaip „Messages“ aplikacijoje kontroliuoti siunčiamų nuorodų išvaizdą
Liepos 7 d. 20:49
Šis triukas padės naudotis televizoriumi kaip monitoriumi, bet turi ir vieną didžiulį trūkumą
Liepos 7 d. 17:46
KTU profesorius Tomas Ruzgas: matematinis modeliavimas versle – tas pats, kas kompasas jūroje
Liepos 7 d. 14:12
Ką daryti, jei „Google“ paieškoje randate klaidinančią informaciją apie save?
Liepos 7 d. 11:54
Kandidatų patirtys, kurių verslai nenori girdėti: kaip DI transformuoja atrankas
Liepos 7 d. 08:49
Saulė ir jūra – malonu odai, bet pavojinga telefonui: kodėl vasarą įrenginiai nukenčia dažniau?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Elektronika, technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Skaitmeniniai įrenginiai pasienio ruože: saugumo ekspertų patarimai saugiam keliavimui

Publikuota: 2018-01-25 19:19
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Skaitmeniniai įrenginiai pasienio ruože: saugumo ekspertų patarimai saugiam keliavimuiPer pastaruosius keletą metų mes matėme daugybę nerimą keliančių naujienų apie žmones, kurie sustoja pasienio kontrolės punktuose, o jų elektroniniai įrenginiai apieškomi. „Chaos Communication Congress“ renginyje Kurt Opsahl ir William Budington atskleidė, kas iš tiesų vyksta šiame ruože.

1. Darbuotojams nerūpi jūsų privatumas

Galima daryti prielaidą, kad pasienio darbuotojai bet kurioje jūsų lankomoje šalyje vadovaujasi įstatymais, leidžiančiais patikrinti jūsų skaitmeninius įrenginius. Taip pat teisinga manyti, kad jie ne itin rūpinasi jūsų privatumo apsauga. Pasieniečiai turi pakankamai galių, kad apsunkintų jūsų gyvenimą, jeigu nesilaikysite jų nurodymų. Jei atvykote tik pasisvečiuoti, jie gali atmesti jūsų prašymą įvykti į šalį (šis punktas negalioja, jei esate tos šalies pilietis ar nuolatinis gyventojas); Išeikvoti daug jūsų brangaus laiko, dėl ko galbūt praleisite savo skrydį ar sutrikdysite savo kelionės/verslo grafiką; Konfiskuoti jūsų turtą, įskaitant ir elektroninius įrenginius.

Tai nereiškia, kad iš karto turite paaukoti savo privatumą. Geriausia pasiruošti iš anksto. „Kaspersky Lab“ ekspertai jums papasakos, kaip tai padaryti.

2. Skaitmeninė patikra niekados nevyksta pirminio patikrinimo metu

Tik atvykus pasienio darbuotojai atlieka pirminį patikrinimą. Jei viskas gerai – jums leidžiama įvykti į šalį. Bet jei kažkas pasirodys įtartina, pareigūnas jus nukreips į išsamesnę patikrą, o čia gali būti apieškoma jūsų nuosavybė, įskaitant skaitmeninius įrenginius. Taigi, prieš keliaudami įsitikinkite, kad jūsų dokumentai yra tvarkingi. Būkite pasiruošę parodyto bet kokius papildomus dokumentus, kurių iš jūsų gali pareikalauti (grįžimo bilietai, viešbučio rezervacija ir kt.). Pasienyje būkite mandagūs, ramūs, pasitikintys savimi ir pasiruošę paaiškinti, kur keliaujate ir kodėl, kada planuojate grįžti namo ir t. t.

3. Skaitmeninė patikra nėra labai dažna

Net jei jus nusiunčia išsamiam patikrinimui, tai nebūtinai reiškia, kad bus apieškomi jūsų įrenginiai. Patikrų skaičiai labai skiriasi net didžiausiuose Europos oro uostuose – nuo 7 % Frankfurte iki 48 % Paryžiuje. JAV tokių patikrų skaičius išaugo nuo 4 764 (2015 m.) iki 23 877 (2016 m.), o 2017 metais padidėjo maždaug iki 30 000, tačiau tai tik 400 milijonų bendrų sienos kirtimų per metus, arba 1 patikrinimas iš 13 000.

4. Pareigūnai gali turėti keletą gudrybių

Pasienio darbuotojai gali turėti specialią įrangą greitam ir efektyviam duomenų išgavimui iš mobiliųjų įrenginių. Populiariausi „Cellebrite“ įrenginiai, kurie gali pamatyti net ištrintą informaciją. Kai kuriais atvejais ši įranga gali patikrinti duomenis net ir užrakintuose įrenginiuose.

5. Pirštų atspaudai yra silpnesni nei slaptažodžiai

Slaptažodžiai yra šiek tiek apsaugoti dėl teisės tylėti, tačiau pirštų atspaudai – ne. Todėl pasienio darbuotojams lengviau atrakinti pirštų atspaudu apsaugotą įrenginį. Be to, pareigūnams iš tikrųjų nereikia prašyti jūsų pirštų atspaudų: jie gali tiesiog paimti jūsų pirštą ir atrakinti jūsų įrenginį. Geriausias būdas užtikrinti, kad taip neįvyktų, tai operacinėje sistemoje įjungti viso disko šifravimą (FDE) ir išjungti įrenginį dar prieš pasiekiant pasienio ruožą.

6. Žmonės, kuriems atliekama patikra, turėtų viską užsirašinėti ir pakeisti savo slaptažodžius

Jei jus apieško – užsirašykite visas detales: kokios agentūros buvo įtrauktos, darbuotojų vardus, ženkliukų numerius, tai, ką jums buvo liepta padaryti ir kt. Jeigu buvo konfiskuotas jūsų turtas – gaukite kvitą. Po patikros nedelsdami pakeiskite bet kokius slaptažodžius, kuriuos suteikėte pasienio darbuotojams. Geras slaptažodžių valdytojas gali atlikti šį darbą už jus, sukurdamas stiprius, atsitiktinius slaptažodžius ir juos saugodamas.

7. Duomenys saugojami „debesyje“ yra saugesni nei vietiniai duomenys

Kai kirsite pasienio ruožą, „debesyje“ esantys duomenys greičiausiai bus geriau apsaugoti nei tie, kurie saugomi prietaiso atmintyje. Pasienio pareigūnai gali patikrinti jūsų įrenginį ir jame saugomus duomenis, tačiau jie neturi teisės peržiūrėti „debesyje“ saugomų duomenų.

8. Darbiniai prietaisai patenka į darbdavių politiką

Sužinokite, ar jūsų darbdavys sutinka, kad jūs naudosite savo darbo įrenginius kitoje šalyje. Įsitikinkite, kad neprisiimate atsakomybės tais atvejais, jei pradingtų ar būtų pasisavinti įmonės duomenys. Jei jums tų įrenginių tikrai nereikės, tai palikite darbo prietaisus darbovietėje. Apsvarstykite galimybę palikti ne tik savo darbo įrenginius, bet ir asmeninius įrenginius. Jeigu neturėsite jokio prietaiso, tai nebus ir ko patikrinti. Tačiau neturint jokio įrenginio, galite pasirodyti labai įtartini pasienio darbuotojams, todėl patartina turėti laikiną įrenginį. Tas pats pasakytina ir apie jūsų duomenis: neimkite to, ko jums tikrai nereikia. O reikalingus duomenis saugokite „debesyje“, bet darykite tai atsakingai.

Prieš keliaudami susikurkite atsargines duomenų kopijas. Kirsdami šalies sieną, naudokite stiprius paslaugų ar programų slaptažodžius ir atsijunkite iš visų programėlių. Ištrinkite duomenis, kurių jums nereikia ar kurie gali kelti klausimų jūsų paskirties vietoje (nuotraukos, dėl kurių gali kilti problemų kitose šalyse, pvz.: kuriose matosi daug nuogo kūno, ar narkotikų vartojimas). Turėkite omenyje, kad kai jūs tiesiog ištrinate failus, jie iš tikrųjų nėra pašalinam iš disko, todėl duomenis ištrinkite saugiai ir patikimai.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ketinate įsigyti naują dulkių siurblį? Įvardintos klaidos, kurias daro daugelis pirkėjų ir paskui gailisi

Žmonės, besiruošiantys įsigyti siurblį, dažnai vadovaujasi vien reklaminiais pažadais arba greitais palyginimais internete. Jie žiūri į galią, kainą ar dizainą, bet pamiršta tai, kas iš tiesų lems, ar siurblys ilgai tarnaus ir bus patogus naudoti.

Technologijos, girdinčios jūsų kūno signalus: mokslininkė pataria, kaip išvengti perfekcionizmo spąstų

Kas geriau žino, kaip jaučiatės – jūs patys ar jūsų išmanusis įrenginys? Šiandien vis daugiau žmonių savo dieną pradeda ne nuo kavos puodelio, o peržiūrėdami išmaniojo laikrodžio duomenis, kurie leidžia įsivertinti miego kokybę. Technologijos padeda geriau suprasti savijautą, tiksliai fiksuoja fizinius rodiklius ir net įspėja apie pavojingas ligas.

Griaustinis artėja: ar tikrai telefonas pritraukia žaibą?

Perkūnija – natūralus reiškinys, kurio dažnai nesureikšminame, kol jis neįvyksta visai šalia. Vienas populiariausių mitų – kad mobilieji telefonai traukia žaibus. Bet ar tai tiesa? Ką daryti, jei esate lauke ir griaudi?

2025-06-17 14:05
Nuo triukšmo iki didelių sąskaitų: ženklai, kad jūsų buitinė technika jau pasiekė savo tarnavimo pabaigą
2025-06-15 10:35
Kokį pasirinkti – naudotą ar naują elektromobilį? Aptarė privalumus ir minusus
2025-06-12 17:16
Tyrimas atskleidė, kokius elektros prietaisus lietuviai naudoja dažniausiai: eksperto patarimai, kaip sutaupyti
2025-06-11 11:56
ABC: Kaip atpažinti, kad ličio baterija kelia grėsmę?
2025-06-04 20:21
Kaip tinkamai prižiūrėti televizorių? Šios paprastos klaidos gali pridaryti daug nuostolių
2025-06-03 20:28
Vaizdo projektorius ar išmanusis televizorius? Pasirinkimas, kuris gali kardinaliai pakeisti jūsų vakarus
2025-06-03 17:26
Patarė, kaip išsirinkti pirmą elektromobilį: dėmesys – poreikiams ir baterijos talpai
2025-06-02 20:27
Gartraukis burzgia, bet neduoda jokios naudos? Priežastis slypi tame, ką daro net 9 iš 10 žmonių
2025-06-02 14:13
Kai televizoriai tampa kibernetinių atakų taikiniu: ką daryti, kad jis būtų saugus?
2025-05-27 20:39
Ekspertai įvardijo 5 pagrindines klaidas, dėl kurių naujas išmanusis televizorius tampa galvos skausmu
2025-05-21 08:38
Patarimai renkantis išmanią buitinę techniką: kaip išsirinkti atsakingai ir išvengti klaidų
2025-05-17 11:28
Elektros energijos kaupiklis: kodėl verta įsirengti ir kaip efektyviai naudoti?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama