Elektronika.lt
 2026 m. birželio 14 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 13 d. 16:17
Galingiausias DI nebebus vienas visiems: naujas „Anthropic“ modelis keičia žaidimo taisykles
Birželio 13 d. 10:06
Kur dėti pirmą reklamos eurą: kaip mažam verslui paskirstyti biudžetą internete?
Birželio 12 d. 18:16
Nemokama „Gmail“ talpa gali sumažėti nuo 15 GB iki 5 GB
Birželio 12 d. 16:31
ESO investuoja beveik 12 mln. eurų į modernų tinklą Telšių apskrityje – naudą pajus ir verslas, ir gyventojai
Birželio 12 d. 14:38
„Audi“ pristato naujos kartos Q7: komforto ir universalumo etalonas žengia į skaitmeninę erą
Birželio 12 d. 12:26
Parama mažina abejones, bet jų nepanaikina: ką vertina naudoto elektromobilio pirkėjai?
Birželio 12 d. 10:20
„iOS 27“: naujas „iPhone“ veidas ir DI funkcijos, kurių Europa dar gali nesulaukti
Birželio 12 d. 08:28
„Logitech“ pristato „Spotlight 2“ – pažangų prezentacijų pultelį
Birželio 11 d. 18:34
Laimėk sekmadienį, parduok pirmadienį: kaip pasaulio motociklų čempionato inovacijos atkeliauja į gatves
Birželio 11 d. 16:43
Sukčiai socialiniuose tinkluose taikosi ir į vaikus: ką svarbu žinoti tėvams?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Daugiau kaip 5 mln. eurų ESO investicijų Vilniaus ir Klaipėdos rajonuose – uždegta žalia šviesa verslo plėtrai

Publikuota: 2025-03-14 18:20
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) investavo 5,4 mln. eurų (be PVM) į Dirvupių ir Pagirių transformatorių pastotes (TP) Klaipėdos bei Vilniaus rajonuose, taip užtikrindamas reikiamą elektros galią verslo plėtrai bei didesnes atsinaujinančių išteklių energijos šaltinių prijungimo galimybes šiose vietovėse. Tai – tik dalis iš ESO artimiausiu dešimtmečiu planuojamų 3,3 mlrd. eurų investicijų į tinklo plėtrą ir modernizavimą, užtikrinant patikimą energijos tiekimą visiems Lietuvos vartotojams bei sudarant patrauklias sąlygas Lietuvos ir užsienio investuotojams.

„ESO strateginės investicijos į tinklo modernizavimą ne tik skatina verslo plėtrą, bet ir prisideda prie visos šalies ekonomikos augimo bei naujų darbo vietų kūrimo. Kiekvienas atnaujintas tinklo elementas užtikrina stabilų elektros energijos tiekimą ir gyventojams, ir verslui. Kasmet tikslingai didindami investicijas į tinklą, kuriame ir palaikome modernią, tvariai veikiančią elektros tiekimo infrastruktūrą visiems mūsų klientams Lietuvoje ir siekiame, kad tinklo patikimumas taptų papildomu faktoriumi užsienio investuotojams rinktis mūsų šalį“, – sako ESO vadovas Renaldas Radvila.

Klaipėdos Dirvupių TP: aprūpins pramoninę teritoriją

Klaipėdos rajone, Sendvario seniūnijoje šių metų pradžioje iškilo nauja 110/10 kV Dirvupių transformatorių pastotė. Jos statyba pradėta gavus tarptautinei investicinei VMG grupei priklausančio UAB „Klaipėdos aerouosto“ paraišką 40 MW elektros galios poreikiui. Projekto vertė siekia apie 11 mln. eurų. ESO investuotos lėšos sudaro 2,2 mln. eurų, „Litgrid“ – 7,7 mln. eurų, VMG grupės – 1,1mln. eurų.

Naujojoje pastotėje sumontuoti du 63 MVA galios transformatoriai ir 10 kV skirstykla su 20-čia linijų ir galimybe padidinti linijų skaičių pusantro karto.

„Tiek galios pakanka ne tik užtikrinti dabartinius verslo poreikius, bet ir sukurtas rezervas būsimiems projektams, nes UAB „Klaipėdos aerouostas“ siekia pritraukti į teritoriją daug investuotojų. Ambicingi tikslai, tikiu, bus pasiekti. Tą padės padaryti išskirtinės sąlygos: patogi geografinė padėtis, šalia esantis uostas, greitkelis Klaipėda–Vilnius. Dirvupių pastotė įrengta įvertinus ateities perspektyvas“, – sako ESO Tinklų vystymo tarnybos vadovas Ovidijus Martinonis.

„VMG grupės investicijos į elektros infrastruktūros plėtrą Klaipėdos rajone siekė daugiau nei 1 mln. eurų. Šis projektas sustiprins regiono konkurencinį pranašumą tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu, siekiant pritraukti investicijas į daugiau kaip 100 ha išvystytą pramoninę teritoriją“, – sako už VMG nekilnojamojo turto verslo plėtrą atsakingas Marius Adomaitis.

Vilniaus Pagirių TP: bus prijungta nauja gamykla

Kitas ESO įgyvendintas projektas – Vilniaus rajone, Pagirių seniūnijoje rekonstruota 110/35/10 kV transformatorių pastotė.

ESO investicijos į ją siekia 3,2 mln. eurų(be PVM), o atnaujinus pastotę prie elektros tinklo sudarytos sąlygos prijungti Vokietijos kapitalo įmonės „Homanit Lietuva“ medienos plaušo plokščių gamyklą.

Pastotėje į galingesnius ir turinčius mažesnius technologinius nuostolius buvo pakeisti abu 110 kV galios transformatoriai, sumontuota nauja 10 kV skirstykla, nuo 2 iki 3 padidintas jos sekcijų skaičius. Taip pat atnaujintas skirstyklos pastatas, sumontuota transformatorių alyvos avarinio išsiliejimo sistema, sutvarkytas gerbūvis.

„Homanit Lietuva“ investicijos į gamyklą sudarė daugiau nei 215 mln. eurų. Planuojama, kad joje per parą bus pagaminama apie 1 tūkst. kub. metrų plokščių, o pirmaisiais metais apyvarta gali siekti 60–70 mln. eurų, su galimybe augti triskart. Įmonė planuoja įdarbinti 440 žmonių.

Per mažiau nei dešimtmetį – 3,3 mlrd. eurų

Iki 2033 m. ESO į tinklo modernizavimą ir plėtrą investuos 3,3 mlrd. eurų, iš jų 330 mln. eurų į tinklo plėtros ir atnaujinimo darbus bus nukreipti jau 2025-aisiais.

ESO strateginės investicijos užtikrina, kad visi gyventojai ir verslo objektai galėtų naudotis modernia, tvaria ir patikima elektros tiekimo infrastruktūra. Tai ne tik garantuoja komfortą ir stabilumą, bet ir prisideda prie šalies ekonomikos augimo, kuria palankią aplinką naujoms investicijoms bei darbo vietoms. Patikimas elektros tiekimas – tai kokybiškesnis gyvenimas kiekvienam.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Ondato“ augimas spartėja: pajamos šoktelėjo 70 proc., pelnas – daugiau nei trigubai

Tarptautinius klientų tapatybės nustatymo ir atitikties sprendimus kurianti technologijų bendrovė „Ondato“ 2025 metus baigė rekordiniais rezultatais. Įmonės pajamos per metus išaugo daugiau nei 70 proc. – nuo 7,4 mln. iki 12,6 mln. eurų, o grynasis pelnas viršijo 2,6 mln. eurų ir buvo daugiau nei tris kartus didesnis nei prieš metus.

Elektros fiksuotos kainos planų tarifus didino vienas tiekėjas

Lietuvos nepriklausomų elektros energijos tiekėjų siūlomų vartotojams 12 mėn. ir 24 mėn. fiksuotos elektros kainos planų tarifus didino vienas tiekėjas. Vidutinės 1 kWh kainos per savaitę padidėjo apie 0,1–0,3 procento. Praėjusią savaitę šalyje pasigaminome 92 proc. suvartotos elektros – 198,5 GWh, arba beveik 23 proc. daugiau nei pernai tą pačią savaitę.

Elektra brango visose Baltijos jūros regiono valstybėse

Sumažėjus nacionalinei elektros gamybai, ypač vėjo elektrinių, didmeninės elektros energijos kainos vidurkis Lietuvoje didėjo 42 proc., elektra brango visose Baltijos jūros regiono valstybėse.

2026 m. birželis
2026-06-11 09:27
Didmeninės elektros kainos Lietuvoje per savaitę šoktelėjo 42 proc.
2026-06-08 15:41
„App Store“ ekosistema pasiekė rekordinį 1,4 trilijono dolerių lygį
2026-06-05 11:15
Kokių elektros kainų tikėtis birželį: kainų mažėjimui prielaidų kol kas nedaug
2026-06-03 19:41
Rekordinė saulės gamyba 23 proc. mažino elektros kainas
2026-06-03 15:01
Elektros fiksuotos kainos planų vidutinės kainos padidėjo
2026-06-02 11:33
Elektros energija gegužę Lietuvoje brango 41 proc.
2026-06-01 19:17
95 % Lietuvos įmonių ruošiasi geopolitiniams trikdžiams, didžiausias prioritetas – kibernetinis atsparumas
2026-06-01 17:30
„Polestar“ tęsia plėtrą Europoje – pradedama prekyba Baltijos šalyse
2026-06-01 13:20
Per savaitę atpigo elektra
2026 m. gegužė
2026-05-29 17:29
ESO vadovas: investicijos į tinklą stiprina visos šalies saugumą
2026-05-27 19:47
Inovacijų agentūra: iki 2030 m. Lietuvos ekonomikai – 5,5 mlrd. eurų ir 10 tūkst. darbo vietų
2026-05-27 15:32
Praėjusią savaitę didmeninės elektros kainos Lietuvoje mažėjo 7 proc.
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama