Elektronika.lt
 2026 m. birželio 10 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 10 d. 14:26
„Apple“ pristatė spartesnę „iOS 27“
Birželio 10 d. 12:25
Ekspertas paaiškino, kodėl elektromobilių vairuotojams Lietuvoje – vieni privalumai
Birželio 10 d. 10:25
Dirbtinis intelektas ekonomikoje: augimo variklis ar naujas neapibrėžtumo šaltinis?
Birželio 10 d. 08:38
Balsu telefone jau galima ne tik ieškoti
Birželio 9 d. 17:28
ES griežtina kovą su pinigų plovimu: kodėl keičiamos taisyklės?
Birželio 9 d. 14:40
Du nauji automobilių prekės ženklai – „Omoda“ ir „Jaecoo“ Lietuvoje (1)
Birželio 9 d. 12:52
Mato, ką rašote klaviatūra: įspėja apie 8 kartus išaugusią grėsmę, kurios galite net nepastebėti
Birželio 9 d. 10:10
Ką apie valstybės valdymą pasako Registrų centro valdomų duomenų vagystės atvejis?
Birželio 9 d. 08:17
Egzaminams ruošiesi su „ChatGPT“? Ekspertai perspėja apie dažną klaidą
Birželio 8 d. 18:34
Ekspertas pagaliau padėjo tašką, ar telefonas gali pritraukti žaibą?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Ukmergės savivaldybės įstaigoms bus tiekiama žalioji energija iš saulės elektrinių parko

Publikuota: 2022-06-03 19:21
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Pasirašyta sutartis tarp Ukmergės savivaldybės valdomos įmonės „Ukmergės šiluma“ ir energetikos bendrovės „Ignitis“, kuri rajone įrengs 3,6 MW galios saulės elektrinių parką. Pagal pasirašytą sutartį „Ignitis“ bus atsakinga už elektrinės įrengimą ir jos priežiūrą pirmuosius dvylika mėnesių. Vėliau elektrinės priežiūros funkcijas perims „Ukmergės šiluma“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Numatyta, kad saulės parkas pagamins daugiau kaip 3,7 mln. kWh elektros energijos per metus. Ši energija bus tiekiama 35 Ukmergės savivaldybės įstaigoms (darželiams, mokykloms, savivaldybės administraciniams pastatams, ligoninei) bei savivaldybėje esančioms 12 seniūnijų. Numatoma, kad saulės parkas patenkins apie 90 proc. Ukmergės savivaldybės elektros energijos poreikių. Numatomas projekto įgyvendinimo terminas – 2023 metų pavasaris.

„Džiugu, kad Ukmergės rajono savivaldybė viena pirmųjų Lietuvoje ryžosi šiam sudėtingam, bet kartu ir duodančiam didelę naudą projektui. Viso projekto vertė apie 4 mln. Eur (su PVM), Ukmergės savivaldybė prisidės – 28 proc., likusios lėšos – Europos sąjungos finansinė parama. Planuojama, kad savivaldybės investicijos atsipirks per 2-2,5 metų“, – informavo Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas.

„Šis bendradarbiavimas yra vertingas pavyzdys, kaip savivaldybė gali žengti koja kojon su inovacijomis ir vystyti žaliąją gamybą. Esant tokiam geopolitiniam neapibrėžtumui ir dėl to kylant iškastinių resursų kainoms, žalioji energija yra viena iš išeičių savivaldybėms, kurios nori suvaldyti kylančias energijos kainas ir prisidėti prie aplinkai draugiškų technologijų plėtros“, – sako Haroldas Nausėda, „Ignitis“ valdybos narys.

Ukmergės saulės parkas pasižymės itin efektyviu techniniu sprendimu. Didelio formato saulės moduliai įsigyti iš vienos iš didžiausių pasaulyje gamintojų „Trina Solar Co., Ltd“, įtampos keitikliai – iš Vokietijos gamintojo „SMA Solar Technology AG“. Saulės elektrinė bus prižiūrima ir eksploatuojama naudojant pažangią „MeteoControl VCOM“ stebėsenos platformą, o montavimo konstrukcijos suprojektuotos ir pritaikytos dvipusiams saulės moduliams.

„Naujausi pažangios technologijos dvipusiai saulės moduliai sudarys galimybę saulės parkui efektyviau išnaudoti saulės energiją skirtingu paros metu ir generuoti kone trečdaliu daugiau energijos, nei buvo pirminis Ukmergės savivaldybės lūkestis“, – teigia H. Nausėda. Anot jo, šis saulės parkas yra vienas didžiausių šiuo metu vystomų žaliosios gamybos projektų Lietuvoje, o įmonės patirtis sudaro galimybę pasitelkti naujausias šios srities žinias ir sprendimus.

„UAB „Ukmergės šiluma“ būdama projekto valdytoja dėjo daug pastangų, kad projektas vyktų sklandžiai ir saulės elektrinių parką įsipareigotų įrengti patikimas partneris. Saulės elektrinių parko įrengimo sutarties pasirašymas tai vieno projekto etapo pabaiga, o kito pradžia. Darbų laukia daug, žinau, kad bus nelengva, tačiau tikiu, kad mūsų įmonė kartu su partneriais UAB „Ignitis“ savivaldybės keliamus uždavinius įgyvendins ir tikslai bus pasiekti“, – sakė Vydas Paknys, UAB „Ukmergės šiluma“ direktorius.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Elektros fiksuotos kainos planų tarifus didino vienas tiekėjas

Lietuvos nepriklausomų elektros energijos tiekėjų siūlomų vartotojams 12 mėn. ir 24 mėn. fiksuotos elektros kainos planų tarifus didino vienas tiekėjas. Vidutinės 1 kWh kainos per savaitę padidėjo apie 0,1–0,3 procento. Praėjusią savaitę šalyje pasigaminome 92 proc. suvartotos elektros – 198,5 GWh, arba beveik 23 proc. daugiau nei pernai tą pačią savaitę.

Elektra brango visose Baltijos jūros regiono valstybėse

Sumažėjus nacionalinei elektros gamybai, ypač vėjo elektrinių, didmeninės elektros energijos kainos vidurkis Lietuvoje didėjo 42 proc., elektra brango visose Baltijos jūros regiono valstybėse.

„App Store“ ekosistema pasiekė rekordinį 1,4 trilijono dolerių lygį

Pasaulinė „App Store“ ekosistema 2025 m. kūrėjams suteikė daugiau nei 1,4 trilijono dolerių pajamų. Dirbtinis intelektas skatina spartų kūrėjų augimą.

2026 m. birželis
2026-06-05 11:15
Kokių elektros kainų tikėtis birželį: kainų mažėjimui prielaidų kol kas nedaug
2026-06-03 19:41
Rekordinė saulės gamyba 23 proc. mažino elektros kainas
2026-06-03 15:01
Elektros fiksuotos kainos planų vidutinės kainos padidėjo
2026-06-02 11:33
Elektros energija gegužę Lietuvoje brango 41 proc.
2026-06-01 19:17
95 % Lietuvos įmonių ruošiasi geopolitiniams trikdžiams, didžiausias prioritetas – kibernetinis atsparumas
2026-06-01 17:30
„Polestar“ tęsia plėtrą Europoje – pradedama prekyba Baltijos šalyse
2026-06-01 13:20
Per savaitę atpigo elektra
2026 m. gegužė
2026-05-29 17:29
ESO vadovas: investicijos į tinklą stiprina visos šalies saugumą
2026-05-27 19:47
Inovacijų agentūra: iki 2030 m. Lietuvos ekonomikai – 5,5 mlrd. eurų ir 10 tūkst. darbo vietų
2026-05-27 15:32
Praėjusią savaitę didmeninės elektros kainos Lietuvoje mažėjo 7 proc.
2026-05-27 10:31
Nepriklausomų elektros energijos tiekėjų siūlomų planų vidutinės kainos padidėjo
2026-05-26 09:27
Atleisti darbuotojus dėl DI tampa ekonomiškai nenaudinga – pastarasis pasirodė esantis brangesnis
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama