Elektronika.lt
 2025 m. gegužės 1 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 30 d. 20:39
Išmanusis telefonas nukrito ant žemės? Štai kodėl neverta iškart panikuoti, bet ir delsti pavojinga
Balandžio 30 d. 17:15
Nuo laboratorijos Vilniuje iki Tarptautinės kosminės stoties – lietuviškos molekulės prieš radiaciją
Balandžio 30 d. 14:39
5 aukštosios mokyklos skirs 1 mln. EUR finansavimą EDINA sistemos atnaujinimui
Balandžio 30 d. 11:29
Kvantiniai deimantai – įrankis ir karo lauke, ir vėžio diagnostikoje
Balandžio 30 d. 08:51
„Trafic“, „Estafette“ ir „Goelette“ – pirmosios „Renault“ programiškai valdomos transporto priemonės, sukurtos „Ampere“
Balandžio 29 d. 20:25
8K televizoriai – revoliucija ar brangus triukas? Štai ką gamintojai nutyli
Balandžio 29 d. 17:43
Naujos taisyklės darbo rinkoje: dirbtinis intelektas atims darbą iš tų, kurie juo nesinaudos
Balandžio 29 d. 14:46
Pažangūs automobiliai sensta vis lėčiau – kaip gamintojams tai pavyksta?
Balandžio 29 d. 11:22
„Microsoft“ darbo tendencijų indekso ataskaita atskleidžia „Pionierių įmonių“ atsiradimą, žyminčių naują darbo jėgos raidos erą
Balandžio 29 d. 08:23
Suomijoje į miškus išvažiavo ypatingi šarvuočiai: vairuotoją atstojo 5G ryšys
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

CERN išvystytas technologijas taikantys Lietuvos startuoliai užsitikrino finansavimą

Publikuota: 2021-01-20 09:49
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) finansuoja Lietuvoje įsikūrusio CERN inkubatoriaus – vienintelio CERN technologijų verslo vystymo centro Vidurio bei Rytų Europoje – dalyvių projektus. 2020 m. pabaigoje pasirašę dotacijų sutartis finansavimą užsitikrino trys pirmojo kvietimo finalistai. Startuoliams pagal priemonę „Inočekiai“ skirta po 40 tūkst. eurų.

„Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija (CERN) jungia mokslo ir verslo pasaulius. Remdami novatoriškų idėjų kūrimą ir taikymą su CERN veikla susijusiose techninėse srityse, padedame fundamentinius tyrimus atliekantiems mokslininkams ir technologijų vystytojams“, – teigia finansinę paramą inkubatoriaus dalyviams teikiančios agentūros vadovas Gintas Kimtys.

„Finansinė parama yra labai svarbus atspirties taškas tokio jauno amžiaus startuoliams. Šios įmonės įsikūrė vos prieš tris mėnesius turėdamos labai gausų technologinių žinių bagažą, kurį paversti veikiančia technologija reikia finansinių ir žmogiškųjų resursų“, – sako dr. Adomas Jelinskas, CERN inkubatoriaus Lietuvoje koordinatorius.

Pirmojo CERN Technologijų verslo vystymo centro kvietimo finalą pasiekė trys progresyvios įmonės: UAB „Paulai Tech“, MB „Cyber POD“ ir UAB „Volatile Technologies LT“. Jų projektai buvo pripažinti tinkamiausiais CERN išvystytų technologijų ir sukauptų kompetencijų taikymui. 2020 m. rugsėjo mėnesį inkubatoriuje dvejiems metams įsikūrę startuoliai naudodamiesi ekpertų konsultacijomis bei MITA dotacijomis vysto inovatyvius multidisciplininius projektus.

Prognozuojamas 3D spausdintuvų rinko s perversmas

Startuolis „Cyber POD“ vysto elektronikos prietaisų 3D spausdinimo technologijas ir kuria specializuotą spausdinimo įrangą šių technologijų taikymui. Manoma, kad 3D spausdintuvų rinkoje jos sukels tikrą perversmą, nes leis pagreitinti sudėtingų elektronikos sistemų gamybą: atpigins ir palengvins elektronikos inžinierių profesionalų bei mėgėjų darbą kuriant elektronikos prototipus ir sumažins atliekų kiekį gamybos metu.

„Cyber POD“ komanda, komanda. Viduryje – įmonės vadovas Einius Okunevičius
„Cyber POD“ komanda, komanda. Viduryje – įmonės vadovas Einius Okunevičius

„Elektronikos spausdinimo srityje mūsų komanda dirba gana seniai, bet iki šiol tai buvo mokslinis projektas ir hobis su galimai didele perspektyva ateityje. Pamatę galimybę dirbti su CERN, supratome, jog sėkmės atveju, galėtume pagreitinti šios technologijos vystymąsi ir pradėti komercializaciją“, – sprendimą dalyvauti CERN inkubatoriuje komentuoja „Cyber POD“ vadovas Einius Okunevičius.

Dotacijos dėka startuolis padengs techninio gyvybingumo tyrimą ir toliau vystys technologiją bei produktą.

Siekia padaryti CERN vystomas technologijas prieinamas kiekvienam vaikui

UAB „Paulai Tech“ vysto papildytosios realybės (angl. Augmented Reality) mobiliąją platformą „Universe for Kids“.

„CERN yra viena didžiausių ir žinomiausių mokslo ir tyrimų institucijų pasaulyje, turinti ilgametę savo mokslo pasiekimų viešinimo plačiajai visuomenei, ir ypač vaikams, patirtį. CERN patirtis ir mokslo eksperimentų turinys įgalins sukurti „Universe for Kids“ platformą su labai įdomiais ir įtraukiančiais eksperimentais. Joje įvairaus amžiaus vaikai galės patirti CERN vykdomas tyrimų veiklas realioje aplinkoje“, – įsitikinusi startuolio vadovė Dr. Monika Paulė.

„Paulai Tech“

Biotechnologijų srities ir inovacijų ekspertė pabrėžia technologinio švietimo svarbą per vaikų patyrimą ir įsitraukimą bei siekia padaryti CERN vystomas technologijas prieinamas kiekvienam įvairaus amžiaus vaikui visame pasaulyje.

Planuojama, kad „Universe for Kids“ platforma naudotis galės įvairaus amžiaus vaikai. Pateikiamas turinys bus pritaikytas skirtingoms amžiaus grupėms, kuo vaikas mažesnis – tuo bus daugiau integruotų žaidimų, o kuo vyresnis – tuo daugiau mokymosi elementų. Papildytoji realybė įgalins „Universe for Kids“ platformos interaktyvumą, o dirbtinis intelektas (angl. Artificial Intelligence) padės pritaikyti turinį prie individualaus vaiko poreikių bei įgūdžių.

„Supažindindami su įvairių mokslo sričių eksperimentais bei profesijomis realioje aplinkoje, vaikus bei paauglius sieksime sudominti STEM disciplinomis (mokslu, technologijomis, inžinerija ir matematika) bei paskatinti savo ateitį sieti su STEM srities studijomis ir profesijomis“, – pasakoja socialinių mokslų daktarė M. Paulė, taip pat vadovaujanti ir aukštųjų technologijų įmonei „CasZyme“.

Dotacija, gauta pagal „Inočekių“ priemonę, sudaro sąlygas „Paulai Tech“ atlikti techninę „Universe for Kids“ platformos galimybių studiją bei įvertinti platformos technologinį, intelektinį, finansinį ir komercinį potencialą.

Produktų analizę palengvins elektroninės uoslės technologija

UAB „Volatile Technologies LT“ vysto dirbtinio intelekto algoritmais paremtą cheminės maisto produktų analizės technologiją. „Tai yra iš esmės naujos kartos elektroninė nosis. Pagrindinis jos privalumas lyginant su praeityje kurtais produktais – vabzdžių biologinės reakcijos į kvapus įkvėpti dirbtinio intelekto modeliai. Remiantis mūsų bandymais galima tikėtis didesnio technologijos tikslumo ir stabilumo, nei anksčiau kurti produktai. Kadangi viskas paremta kvapų ir cheminių junginių duombazės sukūrimu, eksperimentuojame su maisto produktų pavyzdžiais, tarp jų – ir alaus kvapais“, – pasakoja vienas iš įmonės įkūrėjų Adomas Malaiška. Tai jau trečiasis anksčiau Londone dirbusio rizikos kapitalo investuotojo įkurtas startuolis.

UAB „Volatile Technologies LT“ vystomos „elektrinės nosies“ dizainas
UAB „Volatile Technologies LT“ vystomos „elektrinės nosies“ dizainas

Startuolio bendraįkūrėjas Lucas Lopez daugiau nei 10 metų kuria dirbtinio intelekto modelius. Per porą metų trukusius mokslinius tyrimus jis sukūrė unikalų algoritmą, leidusį atskirti skirtingus kvapus realiu laiku.

Technologija bus naudojama maisto produktų testavimui produkcijos metu. Ja bus stebimi kokybės parametrai ir defektai, siekiant sumažinti testavimo kaštus, numatyti defektus prieš jiems atsirandant ir taip užkirsti kelią maisto išmetimui.

„Į CERN inkubatoriaus programą aplikavome dėl galimybės dirbti su CERN ekspertais išbandant jų naudojamus sensorius ir tobulinant mūsų dirbtinio intelekto algoritmus bei dėl papildomo finansavimo. Gauta dotacija naudojamaatliktos techninės galimybių studijos išlaidoms finansuoti. Studijos metu buvo iš esmės perdaryta sensorių sistema, sukurtos naujos mikroschemos, instrumento dizainas, atlikti bandymai su maisto pavyzdžiais. Studija žymiai prisidėjo prie naujos kartos prietaiso vystymo“, – tvirtina A. Malaiška.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Galėsime pamiršti apie pigius elektromobilius iš Kinijos? Jų kainos gali išaugti

Europos Sąjunga ir Kinija pradėjo svarstyti naują modelį, kaip reguliuoti prekybą elektromobiliais tarp regionų. Vietoje dabar galiojančių tarifų, svarstoma galimybė taikyti minimalių kainų ribas kiniškiems modeliams, kurie parduodami Europoje.

2025 metų pradžioje ženkliai išaugo BMW grupės elektrinių automobilių pardavimai

BMW grupė paskelbė apie reikšmingą visiškai elektrinių automobilių pardavimų augimą. Pranešama, jog pasaulinėje rinkoje jie išaugo net 32,4 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

2025 m. balandis
2025-04-30 18:18
Balandžio mėnesį – mažiausia šiais metais vidutinė elektros kaina
2025-04-30 12:37
Praėjusią savaitę elektra brango
2025-04-25 19:26
„Tele2“ pirmąjį ketvirtį stiprino veiklos efektyvumą
2025-04-25 15:48
EIMIN: verčiamas naujas puslapis, skatinant giliųjų technologijų startuolius
2025-04-24 21:03
EIMIN: atveriamos debesijos galimybės viešajam sektoriui
2025-04-24 12:38
Nepriklausomi tiekėjai fiksuotos kainos planų tarifų nekeitė
2025-04-23 21:01
Šventinę savaitę toliau pigo beveik visi energijos ištekliai
2025-04-23 15:25
Šiltas pavasario oras lėmė elektros kainos mažėjimą
2025-04-18 07:02
Vokietijos automobilių milžinė skaičiuoja georkai išaugusius pardavimus
2025-04-17 19:50
Nuo balandžio 22 d. – kvietimas teikti paraiškas paskoloms energijos kaupimo įrenginiams
2025-04-17 15:41
Elektrifikavimo bangai neslūgstant „Forveda“ spurtuoja: nauja gamykla ir stipresnė komanda
2025-04-16 21:16
Elektros energijos kaina mažėjo 35 proc.
2025-04-16 15:23
Įmonės kviečiamos pasinaudoti iki 1,5 mln. eurų parama ir efektyviau naudoti energiją
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama