Elektronika.lt
 2025 m. lapkričio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 20 d. 13:16
Ką sukčiai daro su nutekintais duomenimis ir ką daryti, jei jus apgavo?
Lapkričio 20 d. 11:39
Studijose, darbe, asmeniniame gyvenime: kaip išnaudoti AI įrankių galimybes?
Lapkričio 20 d. 09:22
Naujos kartos telefonų ekranai dažnai braižosi lengviau: kodėl taip nutiko?
Lapkričio 20 d. 07:29
Nuo koncertų bilietų iki sutarčių: ar saugu kelti PDF failus į internetą?
Lapkričio 19 d. 20:20
Teismas nagrinėjo šokiruojančią bylą: vaiko žaidimai virto milžiniška skola, teismo sprendimas nustebino
Lapkričio 19 d. 17:44
„Philips Evnia 27M2N6501L“ – aukščiausios kokybės vaizdas QD-OLED ekrane
Lapkričio 19 d. 14:48
3 darbuotojų klaidos, atveriančios duris jautrios informacijos nutekėjimui
Lapkričio 19 d. 11:22
RRT primena: prieš Juodąjį penktadienį verta prisiminti saugaus apsipirkimo ir siuntimo taisykles
Lapkričio 19 d. 08:20
Juodasis penktadienis gali tapti juodai liūdnas: kaip nuolaidų sūkuryje apsipirkti saugiau?
Lapkričio 18 d. 20:40
„OnePlus“ paskelbė apie naująją „OxygenOS 16“ vartotojo sąsajos versiją su daugiau DI galimybių
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Lietuvoje atpigo elektra: kaina mažesnė nei Latvijoje ar Estijoje

Publikuota: 2020-09-14 19:41
Tematika: Verslo naujienos
Aut. teisės: ©tv3.lt
Inf. šaltinis: tv3.lt

Praėjusią savaitę elektros energijos kaina Lietuvoje buvo mažiausia Baltijos šalyse. Šalyje buvo pagaminta daugiau nei pusė reikalingos elektros energijos, o jos eksportas per Latvijos pjūvį išaugo 274 proc.

Rugsėjo 7–14 d. vidutinė elektros energijos kaina Lietuvoje buvo mažiausia Baltijos šalyse. Ji nukrito 12 proc. lyginant su praėjusia savaite ir siekė 38,2 EUR / MWh. Latvijoje kaina sumažėjo 9 proc. ir siekė 39,8 EUR / MWh, o Estijoje kaina traukėsi 9 proc. ir siekė 39,2 EUR / MWh.

„Praėjusią savaitę vėjo jėgainių gamyba regione didėjo. Tačiau elektros gamyba įprastai aktyviai ją gaminančioje Estijoje sumažėjo beveik ketvirtadaliu, 24 proc. Lietuvoje, tuo metu, elektros gamyba didėjo ir elektros eksportas per Latvijos pjūvį išaugo 274 proc., tai yra, beveik keturis kartus“, – pokyčius aiškina Liutauras Varanavičius, „Litgrid“ Strategijos departamento vadovas.

Išaugus vėjo elektrinių gamybai ir nukritus rinkos kainoms, Estijoje gamyba šiluminėse elektrinėse mažėjo 46 proc., todėl traukėsi ir bendras pagamintos elektros energijos kiekis. Praėjusią savaitę Estijoje pagaminta elektra užtikrino vidutiniškai 62 proc. elektros suvartojimo, kai prieš savaitę šis vidurkis siekė 81 proc.

Lietuvoje elektros suvartojimas praėjusią savaitę padidėjo nežymiai, 1 proc. iki 223 GWh. Elektros gamyba šalyje tuo metu paaugo 12 proc. ir užtikrino 56 proc. šalies elektros energijos suvartojimo. Iš viso Lietuvoje buvo pagamintos 125 GWh elektros.

Šiluminės elektrinės praėjusią savaitę pagamino 38,6 proc. visos Lietuvoje pagamintos elektros energijos. Vėjo jėgainės pagamino 28 proc., hidroelektrinės – 16 proc., kitos elektrinės – dar 17 proc. elektros energijos. Gamyba vėjo elektrinėse augo sparčiausiai – 78 proc.. Hidroelektrinės gamino 11 proc. daugiau, o šiluminės elektrinės – 5 proc. mažiau elektros, nei praėjusią savaitę.

Pagal importo / eksporto (saldo) santykį, 49 proc. mūsų šalies elektros energijos poreikio buvo importuota, bendras importo srautas beveik nesikeitė ir buvo 1 proc. mažesnis, nei prieš savaitę. Daugiau nei pusė (53 proc.) elektros importo į šalį pateko iš trečiųjų šalių, 41 proc. – iš Skandinavijos per „NordBalt“ jungtį. Per sieną su Latvija importuoti 5 proc., per „LitPol Link“ jungtį su Lenkija į Lietuvą pateko 1 proc. importuotos elektros energijos.

Bendras elektros srautas iš Lietuvos praėjusią savaitę paaugo 17 proc. Daugiausiai – 50 proc. – eksporto buvo nukreipta per „LitPol Link“ jungtį. Per Latvijos pjūvį buvo nukreipti 46 proc. elektros energijos eksporto, likusi 4 proc. dalis buvo eksportuota per „NordBalt“ jungtį su Švedija.

Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 42 proc., Lietuvos kryptimi – 3 proc., „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 66 proc., o Švedijos kryptimi – 3 proc.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Lietuvos kosminių palydovų gamintoja „Kongsberg NanoAvionics“ plečia veiklą Jungtiniuose Arabų Emyratuose

„Kongsberg NanoAvionics“, pasaulinė lyderė mažųjų palydovų gamybos ir misijų paslaugų srityse, plečia savo veiklą bei palydovų surinkimo paslaugas Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

„Meta“ stato savo dirbtinio intelekto duomenų centrą, kompleksas taps energetiniu milžinu

Technologijų milžinė „Meta“ paskelbė apie dar vieną įspūdingą projektą, tai 1,5 mlrd. eurų vertės dirbtinio intelekto (DI) duomenų centrą El Paso mieste, Teksase. Tai bus jau 29-asis „Meta“ duomenų centras pasaulyje ir trečiasis šioje valstijoje.

2025 m. lapkritis
2025-11-19 21:06
„Tesonet“ spartina dirbtinio intelekto kryptį – 6 naujos investicijos ir švedų vienaragis portfelyje
2025-11-18 21:06
Praėjusią savaitę rekordiškai išaugus vėjo gamybai, elektros kaina išliko stabili
2025-11-18 16:38
Padidėjus vietinei generacijai – mažesnė didmeninė elektros kaina, o mokėjimo planų kainas didino tik vienas tiekėjas
2025-11-17 21:09
EIMIN skiria finansavimą DI reguliacinei smėliadėžei
2025-11-17 13:31
Energijos išteklių kainos praėjusią savaitę išliko stabilios, keitėsi apie vieną procentą
2025-11-16 13:33
Spalį elektros kainų augimą lėmė jungčių remontai (2)
2025-11-16 07:38
Didmeninių elektros energijos kainų vidurkis spalį kilo 25 proc. beveik visame Baltijos jūros regione
2025-11-13 07:37
Sumažėjus vietinei generacijai, didmeninė elektros kaina – mažesnė nei prieš metus, o mokėjimo planų kainos – didesnės
2025-11-12 15:35
Kinai perrašo automobilių rinkos istoriją: BYD aplenkė „Hyundai“ ir „Honda“, o Europa praranda lyderystę
2025-11-12 13:27
„Kilo Health“ tampa „Kilo™“ – platesnė vizija ir daugiau investicijų
2025-11-12 07:52
Didmeninė elektros energijos kaina praėjusią savaitę didėjo 7 procentais
2025-11-11 19:33
Praėjusią savaitę išaugus elektros vartojimui ir sumenkus vėjo gamybai, elektros kaina Lietuvoje augo 7 proc.
2025-11-11 16:07
RRT: pašto rinka toliau auga, o siuntinių kiekis per metus padidėjo beveik trečdaliu
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama