Elektronika.lt
 2026 m. vasario 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 25 d. 20:37
Pirmasis legendinio gamintojo elektromobilis stebina: dizainerio sukurtas salonas kelia susidomėjimą
Vasario 25 d. 17:38
Sniegas ir ledas ant saulės elektrinių – valyti ar nevalyti?
Vasario 25 d. 14:39
Žiemos išbandymai elektromobiliams: šalčio poveikis nuvažiuojamam atstumui tampa vis mažesnis
Vasario 25 d. 11:31
Elektromobilių įkrovimo tinklo operatorių investicijos formuoja ateities degalinių viziją
Vasario 25 d. 08:26
AOC GAMING Q27G4ZD: trečios kartos QD-OLED ekrano technologija
Vasario 24 d. 20:37
Mokslininkai intensyviai ieško alternatyvos Žemei, naujas teleskopas žada revoliuciją kosmoso paieškose
Vasario 24 d. 17:36
Kompiuteriniai žaidimai – nebe vaikų žaislas: lietuviai tam renkasi galingiausią įrangą
Vasario 24 d. 14:28
Į Lietuvą atkeliavęs naujasis „Lexus“ elektromobilis – pirmasis su visiškai elektronine vairavimo sistema
Vasario 24 d. 11:31
KTU žengia į naują erą: įsigijo kvantinį kompiuterį
Vasario 24 d. 08:47
Naujasis „Audi RS 5“: 639 arklio galių hibridinė jėga
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Tesla“ aplenkė absoliučiai visus ir užnugaryje liko net labai ilgai pirmavusi „Toyota“

Publikuota: 2020-06-14 13:48
Tematika: Verslo naujienos
Autorius: Darius Verbickas
Aut. teisės: ©Technologijos.lt
Inf. šaltinis: Technologijos.lt

„Tesla“ dabar yra verta daugiau nei „GM“, „Ford“ ir „FCA“ drauge paėmus. „Tesla“ net aplenkė labai ilgai pirmoje pozicijoje buvusią „Toyota“. Elektromobilių gamintojo akcijų kaina pasiekė dar neregėtas aukštumas ir ryškėja kelios įdomios tendencijos.

2020-ųjų metų pradžia „Tesla“ kompanijai buvo labai sėkminga: užbaigta ir pradėjusi dirbti Šanchajaus „Gigafactory 4“ gamykla, naujųjų „Model Y“ gamybos pradžia, puikūs bendri elektromobilių gamybos bei pristatymo rezultatai.

„Tesla“ aplenkė absoliučiai visus ir užnugaryje liko net labai ilgai pirmavusi „Toyota“
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Ir sėkmė puikiai atsispindėjo „Tesla“ (TSLA) akcijų kainoje – metų pradžioje, sausio pabaigoje, viena „Tesla“ akcija buvo pasiekusi ir 917 dolerių ribą. Tačiau viskas sugriuvo.

Pasaulinė koronaviruso pandemija ekonomikai smogė labai stipriai ir automobilių gamintojai nebuvo išimtis. „Tesla“ gamyklos buvo priverstos užsidaryti ir akcijų kaina vos per porą mėnesių nusirito iki seniai matytos 360 dolerių ribos.

Situaciją šiek tiek gelbėjo tik tai, kad tuo metu, kai JAV esančios gamyklos dėl koronaviruso pandemijos buvo uždarytos, Kinijoje situacija jau buvo suvaldyta ir Šanchajuje esanti gamykla dirbo bei gamino „Model 3“ ir „Model Y“ elektromobilius.

„Tesla“ po truputi pradėjo atsigauti. Situaciją pagerino ir pagaliau gautas leidimas atidaryti JAV gamyklas bei akivaizdžiai pastebimas investuotojų išaugęs susidomėjimas.

Per šią pandemiją išryškėjo labai įdomi tendencija: investuotojai pasirodė esantys linkę savo pinigus labiau investuoti į elektromobilių kompanijas, nei senuosius automobilių gamintojus. Papildomi investuotojų pinigai padėjo auginti „Tesla“ vertę.

Šią savaitę pastebėta ir tai, kad nei vieno automobilio dar nepardavusios elektrinių sunkvežimių gamintojos „Nikola“ vertė išaugo iki 34 mlrd. ir taip kompanija aplenkė tokius gigantus, kaip „Ford“ ir „FCA“. Tai tik įrodo, kad investuotojai pasitiki elektromobilių kompanijų šviesia ateitimi.

Rimtesnis „Tesla“ akcijų šuolis pastebėtas ir po istorinio „SpaceX“ pasiekimo, kai kompanija sugebėjo į Tarptautinę kosminę stotį nuskraidinti du Amerikos astronautus.

Nors tai ir skirtingos kompanijos, bet finansų analitikai jau yra seniai pastebėję, kad jos abi yra glaudžiai susijusios ir kiekvienos Elono kompanijos sėkmė atsiliepia kitos kompanijos rezultatams. Šiuo atveju „SpaceX“ sėkmė suteikė dar didesnio optimizmo dėl „Tesla“ kompanijos ateities.

Ir štai, po kelių labai sunkių mėnesių – „Tesla“ akcijų vertė viršijo 1025 dolerių ribą (birželio 11 d. duomenimis aut. past.). Tiek „Tesla“ akcijos iki šiol dar niekada nekainavo ir, remiantis labai patogia automobilių mėgėjų sukurta skaičiuokle, matome, jog „Tesla“ šiuo metu yra įvertinta virš 190 mlrd. dolerių.

Šioje lentelėje rasite 25 didžiausių pasaulyje automobilių gamintojų vertes ir jų akcijų kainas.

Automobilių gamintojų vertė ir akcijų kaina birželio 11 d. © docs.google.com
Automobilių gamintojų vertė ir akcijų kaina birželio 11 d. © docs.google.com

Sąžiningumo vardan reikia pasakyti, kad „Tesla“ tapo NR.1 pasaulyje ne vien tik dėl savo pasirinktos teisingos verslo strategijos, bet ir dėl to, kad kitų automobilių gamintojams šie metai yra labai prasti.

Štai ir ta pati „Toyota“ nuo metų pradžios prarado 7 proc. savo vertės. Per pačią pandemiją Japonijos automobilių gamintojas buvo praradęs net 20 proc. savo vertės, bet dabar jau atsigauna ir didžiąją dalį patirtų nuostolių susigrąžino.

Šiek tiek ironiška yra tai, kad „Toyota“ anksčiau yra turėjusi daug „Tesla“ akcijų. 2010-aisiais Japonijos kompanija į „Tesla“ buvo investavusi 50 mln. dolerių ir už labai gerą nuolaidą pardavė „NUMMI“ gamyklą, kurią dabar žinome, kaip didžiausią „Tesla“ elektromobilių gamyklą Fremonte.

„Toyota“ įsigytas „Tesla“ akcijas pardavė 2017-ais metais ir uždirbo gerą pelną, tačiau tai tėra dalelė to, ką gautų šiandien.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (3)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Per savaitę fiksuotos elektros kainos planų tarifus padidino vienas nepriklausomas tiekėjas

Per praėjusią savaitę Lietuvoje pasigaminome 71 proc. suvartotos elektros energijos – 220,8 GWh, likusi dalis vartojimui reikalingos elektros importuota iš Švedijos ir Latvijos.

Automobilių milžinė pripažino klaidą: elektromobilių revoliucija kainavo milijardus

Europos automobilių gamintoja, valdanti „Vauxhall“, „Citroen“ ir „Fiat“ prekių ženklus, paskelbė, kad už antrąją praėjusių metų pusę fiksuos 22 mlrd. eurų dydžio atidėjinį, pripažinusi, jog „pervertino energetinės transformacijos tempą“.

„Hostinger“ pajamos per ketverius metus išaugo keturgubai: proveržį spartina DI agentai

„Hostinger“, dirbtiniu intelektu (DI) grįsta platforma, leidžianti kurti ir auginti verslą internete be programavimo žinių, paskelbė per 2025 metus pajamas išauginusi 51 proc., iki 275,4 mln. eurų. Tai ketvirti metai iš eilės, kai „Hostinger“ auga daugiau nei 50 proc. per metus, padėję jai įtvirtinti pozicijas tarp Europos technologijų lyderių.

2026 m. vasaris
2026-02-24 16:39
Energijos išteklių kainos mažėjo
2026-02-24 10:40
VERT: vartotojams, turintiems su birža susietus planus, šiuo metu nereikėtų skubėti jų keisti
2026-02-24 09:39
Elektromobilių ambicijos susidūrė su realybe, „Stellantis“ pripažįsta brangią strateginę klaidą
2026-02-24 07:31
„Sylius“ kūrėjai perėmė „PrestaShop“ – prasideda nauja e. komercijos era
2026-02-23 19:52
Lietuvos „fintech“ lyderystė: suformuota brandžiausia sektoriaus bendruomenė Baltijos šalyse
2026-02-23 13:16
Teigiami pokyčiai „Topo grupėje“: pelningas gruodis, nuostoliai pernai sumažinti perpus
2026-02-21 15:22
Fiksuotos elektros kainos planų tarifai per savaitę nepakito, didmeninei energijos kainai sumažėjus
2026-02-20 19:40
Sumažėjus vartojimui, atpigo elektra
2026-02-20 15:31
Autonominiams automobiliams skirta rekordinė 16 mlrd. dolerių investicija
2026-02-20 10:22
„MG“ skelbia istorinį etapą: parduotas 1 milijonas automobilių Europos rinkoje
2026-02-19 16:11
Sumažėjus vartojimui, atpigo elektra
2026-02-19 12:22
Kinų automobilių gigantui prasidėjo tamsūs laikai: pardavimai smuko, gamyba stabdoma
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama