Elektronika.lt
 2025 m. liepos 12 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 12 d. 08:36
„Samsung“ pristatė „Galaxy Watch8“: laikrodžiai, kurie leis sekti net senėjimo procesus
Liepos 11 d. 20:49
Jeigu savo namuose turite kaitlentę – reikėtų suklusti: šią klaidą daro daugelis, o tai gali brangiai kainuoti
Liepos 11 d. 17:28
„Samsung“ pristatė naują sulenkiamų išmaniųjų kartą
Liepos 11 d. 14:23
Vilniaus universiteto tyrimas įvertino egzaminų rezultatus: kas daro didžiausią įtaką mokinių pasiekimams?
Liepos 11 d. 11:21
99 atvejais iš 100 navigacijos telefone pakaks, bet vienas kartas gali būti lemiamas: kada nerizikuoti?
Liepos 11 d. 08:43
„Astrolight“ sėkmingai išbandė lazerinio ryšio terminalą su Lietuvos Karinėmis jūrų pajėgomis
Liepos 10 d. 20:47
Mokslininkams pavyko tai, ko nesitikėjo niekas: saulė atskleidė slapčiausią savo pusę
Liepos 10 d. 17:58
Įspėja dėl karščio pavojų: vasarą baterijos gali virsti sprogmenimis
Liepos 10 d. 14:13
Kauno rajonas pristato išmaniąją naujieną gyventojams – startuoja oficiali savivaldybės programėlė
Liepos 10 d. 11:23
Tyrimas: Lietuvos jaunimas dirbtinį intelektą aktyviai naudoja mokymuisi, bet darbo paieškai – dar vangiai
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Crayon“ žengia į Rytų Europos rinką: plėtrą pradėjo nuo Baltijos šalių

Publikuota: 2020-05-05 21:07
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Visame pasaulyje veikianti tarptautinė programinių technologijų kompanija „Crayon“ pradėjo savo plėtrą į Rytų Europos rinką. Vienos iš pirmųjų šalių, kuriose įkurti biurai – Lietuva, Latvija, Estija. Dirbtinio intelekto (DI), mašininio mokymosi, debesijos ir programinės įrangos sprendimus siūlančioje bendrovėje šiuo metu dirba virš 1,5 tūkst. darbuotojų daugiau nei 35 skirtingų šalių. Kompanija yra listinguojama Oslo vertybinių akcijų biržoje.

Kompanija „Crayon“ jau įžengė į Vidurio Europos rinką, o biurai jau sėkmingai atidaryti ir Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje, Serbijoje, Ukrainoje bei Rusijoje. Pradedant nuo Baltijos šalių, kompanija toliau tęs plėtrą į rytus, o pasak „Crayon Group“ viceprezidento Rytų ir Centrinės Europos regionui Alexander Kutowski, Baltijos šalys – logiškas plėtros į Rytų Europą atskaitos taškas.

„Rytų Europos regionas turi dideli potencialą IT srityje, o savo vaidmenį matome tame, kad galėsime padėti jį greičiau ir efektyviau atskleisti. Baltijos šalys jau ne pirmus metus garsėja savo pažangiais IT sprendimais bei šioje srityje stipriai pažengusiomis įmonėmis. Tiek šio regiono darbuotojai, tiek bendrovės daug dėmesio skiria IT žinių bei savo infrastruktūrų gerinimui, todėl tai – puiki terpė mūsų ekspertiniams sprendimams“, – teigia A. Kutowski.

Kaip teigia „Crayon“ vadovas Baltijos šalims Tomas Ruzgys, „Crayon“ rinkoje išsiskiria savo pajėgumais būtent dirbtinio intelekto srityje. Pasak jo, per paskutinis šešis metus kompanija visame pasaulyje įgyvendino daugiau nei 100 DI projektų bei įkūrė 5 DI žinių centrus, kurių resursais galės naudotis ir biurai Baltijos šalyse bei Rytų Europoje. Prie DI projektų kompanijoje dirba akademikai, taip pat buvę CERN ir kitų organizacijų darbuotojai, todėl bendrovė turi visas galimybes išnaudoti DI atskirose srityse, pavyzdžiui, optika, neurolingvistika ir kt.

„Pritaikant IT sprendimą jau konkrečiu atveju, į procesą įtraukiami ir akademikai, todėl pavyksta įgyvendinti net labai nestandartiškus projektus. Vienas pavyzdžių gimė kompanijos viduje – norint pritraukti į įmonę duomenų mokslininkų, buvo sukurtas specialus dirbtinis intelektas, vykdęs šią atranką. DI tikrino ir atrinkinėjo tuos žmones, kurie domėjosi specifinėmis DI ar duomenų mokslo sritimis ir potencialiai tiko į bendrovės pozicijas. Taip pat DI sprendimus pavyksta pritaikyti ir kitoms bendrovėms. Pavyzdžiui, drauge su didžiausiu Norvegijos pieno produktų gamintoju, platintoju ir eksportuotoju „TINE SA“, pasitelkę mašininį mokymąsi, stipriai pakeitėme visą Norvegijos pieno pramonę. Mašininio mokymosi dėka, mums pavyko prognozuoti pieno gamybą ir tiekimą iš kiekvienos karvės, ūkio bei šalies mastu 24 mėnesiams į priekį“, – išskiria T. Ruzgys.

Šiuo metu bendrovėje dirba net 600 techninių specialistų visose IT srityse, todėl įmonė geba pasiūlyti įvairaus masto sprendimus priklausomai nuo konkrečių iššūkių.

„Kita sritis, kurioje esame stiprūs – debesų kompiuterijos ir programinės įrangos licencijų, infrastruktūros optimizavimas, automatizavimas bei valdymas. Mūsų išskirtinumas šioje srityje – dirbame ne su viena, bet visomis IT paslaugų lyderėmis kaip „Microsoft“, „Google“ ar „Amazon“. Taip pat sudarome galimybę visus konkrečiai įmonei reikalingus IT sprendimus gauti iš vienų rankų bei patogiai valdyti savo IT ūkį. Atėję į Baltijos šalis, matome, kad būtent šiai sričiai skirsime daug dėmesio, nes tam yra paklausa – šiandien Baltijos šalyse jau turime klientų. Šiuo metu Baltijos šalyse jau dirba 9 darbuotojai, o iki metų galo tikslas yra ir toliau plėsti komandą bei formuoti klientų portfelį“, – sako T. Ruzgys.

Pagrindinė „Crayon“ būstinė yra Norvegijoje, Osle, bet kompanija nuolat plečiasi ir šiuo metu turi 50 biurų 35 šalyse.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Nuo metų pradžios JAV technologijų bendrovės dėl dirbtinio intelekto atleido 94 000 darbuotojų

Iki 2025 m. vidurio darbą prarado beveik 94 000 didžiausių JAV technologijų bendrovių darbuotojų. Tai jau ne tik dar vienas optimizavimo ar kaštų taupymo etapas – rinkos dalyviai pradėjo transformuoti savo žmogiškuosius išteklius, prisitaikydami prie dirbtinio intelekto realijų.

„Google“ keis paiešką dėl ES spaudimo: paieškos rezultatų viršuje dabar bus konkurentų svetainės

„Google“ pasirengusi iškelti konkuruojančių prekybos ir kelionių platformų nuorodas į paieškos rezultatų puslapio viršų, kad atitiktų ES „Skaitmeninių rinkų akto“ (DMA) reikalavimus ir išvengtų baudų.

„Apple“ teisinės problemos nesibaigia: teisme atsidūrė dar vienas ieškinys, šįsyk jį pateikė bendrovės akcininkai

„Apple“ susiduria su nauju teisiniu iššūkiu ir šįkart iš pačių savo akcininkų. Birželio 20 dieną federaliniame Kalifornijos teisme buvo pateiktas grupinis ieškinys dėl vertybinių popierių sukčiavimo, kuriame teigiama, jog kompanija klaidino investuotojus dėl dirbtinio intelekto funkcijų.

2025 m. liepa
2025-07-11 21:27
Liepos pradžioje – didesnė vietinė elektros gamyba nei reikia vartojimui ir žemos didmeninės kainos
2025-07-11 19:45
Iš žaliosios elektros energijos gamintojų surinkta virš 300 tūkst. eurų įmokų
2025-07-11 13:49
Birželį elektros kainos mažėjo 36 proc.
2025-07-11 07:25
„Fintech“ sektorius toliau augina raumenis – vidutinis atlyginimas čia du kartus didesnis nei šalies vidurkis
2025-07-10 22:09
Daugiau elektros eksportavome nei importavome
2025-07-09 21:53
Didmeninė elektros kaina Baltijos šalyse birželį – viena mažiausių Europos Sąjungoje
2025-07-08 16:23
Indijos IT paslaugų teikėja Lietuvoje įkurs pirmąjį padalinį Europoje: ieškos programuotojų
2025-07-07 21:53
Lietuvių aeronautikos bendrovė suomiams ir švedams pagamins 10 orlaivių
2025-07-03 19:32
Lietuvos kosmoso ambicijos: nuo kraujo tyrimų kortelėje iki durpynų stebėjimo iš palydovo
2025-07-03 13:57
„Elinta Charge“: Strateginiai pokyčiai ir investicijos į augimą – pamatai tvaresniam rytojui
2025-07-03 07:21
VERT suderino dalį AB „Ignitis gamyba“ 2025 m. investicijų
2025-07-02 21:56
Elektros didmeninės kainos – mažiausios per kelerius metus, o fiksuotos kainos planų tarifai didėjo
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama