Elektronika.lt
 2025 m. gruodžio 17 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 17 d. 20:28
Apie šią automobilio funkciją nežino daugelis: pultelis turi daugiau galimybių nei jūs galvojate
Gruodžio 17 d. 11:48
„Vibe coding“ keičia inovacijų kūrimo taisykles: tai atveria naują galimybių lauką verslams
Gruodžio 16 d. 20:40
Nauja „ChatGPT“ apsipirkimo funkcija iš esmės pakeis jūsų apsipirkimo internete patirtį
Gruodžio 16 d. 17:38
Kaip švęsti neišauginant elektros sąskaitos? Atsako ekspertai
Gruodžio 16 d. 14:51
Observatorijos Mėnulyje
Gruodžio 16 d. 11:14
Lietuvių startuolis „Blackswan Space“ dalyvaus pirmoje Europoje palydovų papildymo orbitoje misijoje
Gruodžio 16 d. 08:28
Kaip „Finder“ įrankių juostą padaryti naudingesne
Gruodžio 15 d. 20:11
Nusipirkote naują televizorių? 8 vietos, kur jo geriau nestatyti, nes sugadins visą žiūrėjimo patirtį
Gruodžio 15 d. 17:26
Dirbtinio intelekto efektyvumo matuoti nebūtina: svarbiausia – pradėti dirbti, tobulinti – eigoje
Gruodžio 15 d. 14:28
„Vilnius Tech“ tyrėjo sukurtas lustas – inovacija transporto elektronikoje
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Must have farming mods
Farming simulator modhub, Best farming simulator mods
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Lietuvoje prasidės nauji atsinaujinančios elektros energijos aukcionai

Publikuota: 2019-08-08 09:48
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Po mėnesio bus skelbiami atsinaujinančios energijos gamybos aukcionai. Rugpjūčio 2 d. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) priėmė galutinius sprendimus, kurie leis surengti skaidrius, atvirus ir konkurencingus aukcionus.

Tautvydo Levinsko nuotr.
Tautvydo Levinsko nuotr.

„Po penkerių metų pertraukos skelbiami aukcionai pradės naują atsinaujinančios energetikos plėtros etapą ir leis siekti strateginių atsinaujinančios energetikos tikslų. Lietuva yra tarp pažangiausių ES šalių pagal žaliosios energetikos tikslus, todėl svarbu neatidėliojant pradėti šių ambicingų planų įgyvendinimą“, – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

VERT patvirtintuose aukcionų rengimo nuostatuose numatoma, kad 2019 m. rugsėjo 2 d. bus paskelbta svarbiausia informacija apie pirmąjį aukcioną bei jo sąlygų aprašas. Šiame apraše bus nustatytas aukcione paskirstomas elektros energijos kiekis, skatinimo laikotarpis, aukciono dalyvio mokestis bei gegužės pabaigoje VERT patvirtinta didžiausioji kaina (48,93 Eur/MWh), atskaitinė kaina (45,07 Eur/MWh) ir kainos priedas (3,86 Eur/MWh).

„Tikimės, kad pagal VERT patvirtintas sąlygas aukcione dalyvaus pakankamas dalyvių skaičius ir bus pasiūlytas konkurencingas kainos priedas prie elektros energijos biržos kainos. Visi rinkos dalyviai aukcione su skirtingomis technologijomis dalyvaus lygiomis sąlygomis ir vienodomis teisėmis“, – sako VERT pirmininkė Inga Žilienė.

2018 m. pabaigoje Seimas pritarė naujam atsinaujinančios energetikos plėtros modeliui, pagal kurį parama AEI elektrinėms bus skirstoma technologiškai neutralių aukcionų būdu. Technologiškai neutralūs aukcionai reiškia, kad juose dalyvauti galės įvairias atsinaujinančios energetikos technologijas elektros energijos gamybai naudojančios elektrinės. Technologiškai neutralūs aukcionai leis atrinkti tik ekonomiškai pačius naudingiausius projektus.

Svarbiausias kriterijus, lemsiantis naujų aukcionų laimėtojus – mažiausias priedas prie elektros energijos rinkos kainos „Nordpool“ biržoje, kuris bus mokamas 12 metų laikotarpiu.

Nacionalinėje energetikos strategijoje numatoma, kad 2025 m. AEI naudojančios elektrinės pagamins iki 5 TWh elektros energijos (2018 m. „Litgrid“ duomenimis buvo pagaminta 2 TWh) ir tai leis 30 proc. sumažinti elektros energijos importo poreikį.

Iki 2025 metų ne mažiau kaip 38 proc. Lietuvoje suvartojamos elektros energijos bus pagaminta iš atsinaujinančių energijos išteklių. Iki 2030 metų ne mažiau kaip 45 proc. Lietuvoje suvartojamos elektros energijos bus pagaminta iš atsinaujinančių energijos išteklių ir sudarys ne mažiau kaip 7 TWh.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Vėjo elektrinės pasiekė naują elektros gamybos rekordą – 31,7 GWh per parą

Praėjusią savaitę dėl išaugusios nacionalinės elektros generacijos, ypač didelės vėjo elektrinių gamybos, bei mažėjusio elektros vartojimo, didmeninė elektros energijos kaina Lietuvoje sumažėjo 45 proc.

Lapkritį atvėsę orai didino elektros paklausą, kainos augo 6 proc.

Lapkritį vidutinė didmeninė elektros kaina, palyginti su praėjusiu mėnesiu, Lietuvoje ir Latvijoje augo 6 proc. ir siekė 110,91 Eur/MWh, o Estijoje elektros kaina ūgtelėjo 7 proc., iki 95,90 Eur/MWh.

Įtampa elektromobilių rinkoje auga: „Tesla“ ir toliau praranda savo pozicijas, BYD įsitaisė viršuje

Pasaulio perėjimas prie elektrinių automobilių spartėja, o kova dėl lyderystės tampa vis įtemptesnė. Naujausi duomenys rodo, kad šių metų trečiąjį ketvirtį pasaulyje parduota 5,39 mln. naujos energijos transporto priemonių. Tai 31 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

2025 m. gruodis
2025-12-17 21:05
Lapkritį rekordinį elektros kiekį suvartojo elektromobiliai
2025-12-15 13:20
Tarptautinio akceleratoriaus rezultatai – 8 mln. Eur Lietuvos startuoliams ir kelias į Silicio slėnį
2025-12-13 16:52
„Xiaomi“ šturmuoja automobilių rinką: per dvejus metus jau pagamino pusė milijono elektromobilių
2025-12-12 19:14
Už elektrą Lietuvos vartotojų mokama galutinė kaina išliko stabili, o didmeninė kaina šiemet – mažesnė nei vidutiniškai ES šalyse
2025-12-11 19:48
Fiksuotos elektros kainos planų tarifus didino du tiekėjai
2025-12-10 21:12
Praėjusią savaitę atšilus orams elektros kaina smuko 5 proc.
2025-12-10 16:13
Gruodį prasideda didžiausios metų šventės: kaip tai gali paveikti elektros kainas?
2025-12-10 13:14
Praėjusią savaitę didmeninė elektros energijos kaina Lietuvoje sumažėjo
2025-12-10 07:24
Danijos žaliųjų technologijų įmonė „Watts“ plečiasi Vilniuje
2025-12-09 18:52
Skambina pavojaus varpais: BYD išstūmė „Volkswagen“, kiniški automobiliai uždirba daugiau
2025-12-09 09:14
„Tesla“ ir GM nusisuka nuo Kinijos: JAV automobilių gigantai slapta traukiasi iš Kinijos glėbio
2025-12-08 07:56
Į pirmąją Šiaurės ir Baltijos šalių „Visa Innovation Program“ grupę pateko aštuonios „fintech“ įmonės
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama