Elektronika.lt
 2026 m. kovo 13 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Kovo 13 d. 18:27
Debiutuoja naujasis elektrinis „Mercedes-Benz VLE“ – limuzino komfortas ir išskirtinis erdvumas viename modelyje
Kovo 13 d. 16:20
Kibernetinių sukčių psichologinis paveikslas: kokias manipuliacijas jie pasitelkia ir kaip nuo to apsisaugoti
Kovo 13 d. 14:13
Lietuva – informacinių manipuliacijų paribys, kur botai išbando naujas taktikas
Kovo 13 d. 12:19
Svarbi kiekviena minutė: kodėl apie finansinį sukčiavimą būtina iš karto informuoti savo banką ir policiją?
Kovo 13 d. 10:24
Apie strateginę Lietuvos energetikos perspektyvą
Kovo 13 d. 08:38
Lietuvoje startuoja naujausių „Apple“ įrenginių prekyba
Kovo 12 d. 18:13
Neišnaudotos el. bankininkystės galimybės: ekspertas pataria, kaip apsisaugoti ir sutaupyti
Kovo 12 d. 16:59
Nustemba sužinoję, kiek laiko iš tiesų praleidžia socialiniuose tinkluose: įpročius keisti sunkiau, nei atrodo
Kovo 12 d. 14:36
Vairuotojai siekia taupyti laiką: jis tampa nauja degalinių valiuta
Kovo 12 d. 11:53
„Huawei“ pristatė naujus įrenginius: išmanus laikrodis bėgikams, belaidės ausinės ir „WiFi 7“ maršrutizatorius
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Pasaulinio lygio inovacijoms kurti pagal „EUREKA“ programą – 2,5 mln. eurų

Publikuota: 2018-09-24 14:29
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Prasidėjus „Inovacijų savaitei 2018“ Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra laukia naujų bendrų mokslo ir verslo projektų. Paskelbtas konkursas, kuris skirtas finansuoti tarptautinės programos „Eureka“ projektus. Ši programa remia į rinką orientuotus mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą. Numatomas kvietimo „MTEP rezultatų komercinimo ir tarptautiškumo skatinimas“ (kvietimas Nr. 03) biudžetas yra 2,5 mln. eurų. Šis kvietimas finansuojamas ES struktūrinių fondų lėšomis.

Pasaulinio lygio inovacijoms kurti pagal „EUREKA“ programą – 2,5 mln. eurų

„Mūsų tikslas – skatinti inovacijų kūrimą atviros partnerystės principu, kai bendradarbiaujama ir dalinamasi žiniomis kartu su užsienio partneriais. Šiuo metu aktualu stiprinti Lietuvos mokslo ir verslo gebėjimus įsijungti į tarptautinius projektus bei remti į rinką orientuotų inovatyvių produktų kūrimą“, – sako MITA direktorius Kęstutis Šetkus.

Projektai gali būti inicijuojami pagal šešias Sumanios specializacijos sritis. Paraiškas gali teikti Lietuvos mokslo ir studijų institucijos, o galimi partneriai tiek privatūs juridiniai asmenys, kurių dalyvavimas būtinas, tiek mokslo ir studijų institucijos. Lietuvos privačiam juridiniam asmeniui, dalyvaujančiam projekte, turi tekti ne mažiau kaip 30 procentų projekto biudžeto (Lietuvos dalies). Paraiškos teikiamos iki š. m. gruodžio 3 d.

Projektai turėtų būtų tarptautiniai, tai yra turi būti pasirinktas bent 1 tarptautinis partneris iš Europos Sąjungos valstybių. Tai gali būti tiek užsienio įmonė, tiek mokslo ir studijų institucija. Lietuvos partnerių finansinė dalis projekte negali būti didesnė kaip 75 procentai viso planuojamo projekto biudžeto (su tarptautinių partnerių dalimis).

Didžiausia vienam projektui skiriama lėšų suma yra 300 tūkst. eurų, mažiausia lėšų suma – 100 tūkst. eurų. Projektų veiklų įgyvendinimo trukmė turi būti ne ilgesnė kaip 36 mėnesiai nuo dotacijos sutarties pasirašymo dienos.

Konkursas yra organizuojamas dviem etapais. Pirmajame konkurso etape turi būti suformuotas projekto konsorciumas su tarptautiniu partneriu ir su juo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, taip pat parengtas ir pagal formą anglų kalba užpildytas „Eureka“ programos projektinis siūlymas, paskelbtas „Eureka“ programos svetainėje. Antrajame konkurso etape projektui yra suteikiamas „Eureka“ projekto statusas.

Lietuva „Eureka“ programos valstybė narė yra nuo 1999 metų ir jau yra įgyvendinusi daugiau nei 100 projektų. Aktyviausiai programoje dalyvauja lazerių, informacinių ir ryšių technologijų bendrovės.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Šalti orai ir didelis energijos vartojimas vasarį lėmė dideles energijos išteklių kainas

Vasarį energijos išteklių kainų tendencijas lėmė šalčiai ir didelis energijos vartojimo poreikis. Kainų augimui įtakos turėjo ir pradėjusios ryškėti geopolitinės rizikos, didinusios neapibrėžtumą energijos rinkose.

Vasarį šalčiai palaikė aukštą didmeninių elektros kainų lygį visame Baltijos regione

Vasarį šalti orai, ypač mėnesio pradžioje, lėmė didelį elektros energijos vartojimą ir palaikė aukštą didmeninių elektros kainų lygį, kuris buvo panašus kaip ir pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Fiksuotos elektros kainos planų vidutiniai tarifai padidėjo

Per praėjusią savaitę Lietuvoje pasigaminome 75 proc. suvartotos elektros energijos – 176,7 GWh, likusi dalis vartojimui reikalingos elektros importuota iš Švedijos ir Latvijos.

2026 m. kovas
2026-03-13 07:31
Vasarį elektros kainos Baltijos šalyse išliko aukštos
2026-03-12 17:29
„Skaitmeninės Europos programa“ – kur slypi neišnaudotos galimybės Lietuvai?
2026-03-12 07:52
Lietuvoje elektros kainos augo 22 proc.
2026-03-10 15:26
„Fima“ užbaigė intelektualių transporto sistemų verslo pardavimo sandorį
2026-03-10 07:30
Praėjusią savaitę bendra nacionalinė elektros generacija mažėjo
2026-03-06 16:14
Rekordiniai metai „Ignitis renewables“ – 2025 m. šeši projektai pasiekė komercinės veiklos pradžią
2026-03-06 15:56
Verslo asociacijos ragina nebausti inovacijų – prašo tikslinti MTEP lengvatos taikymo sąlygas
2026-03-06 09:18
EIMIN skelbia 3,75 mln. eurų kvietimą DI sprendimams diegti
2026-03-05 07:24
VERT: vasarį tris kartus išaugo saulės elektrinių generacija, didmeninės elektros energijos kaina per mėnesį augo vos per 2 proc. (1)
2026-03-04 21:11
„Porsche“ Lietuvoje 2025 m.: stabilūs pardavimai ir ryškėjantys klientų pasirinkimo pokyčiai
2026-03-04 15:39
„Paysera“ kuria nuosavą bankomatų tinklą
2026-03-03 19:12
Nepriklausomi tiekėjai mažino fiksuotos elektros kainos planų tarifus
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama