Elektronika.lt
 2026 m. birželio 6 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 6 d. 16:38
Kaip žmogaus kūnas reaguotų į ilgas kosmines keliones: FTMC mokslininkai pateikia naujų žinių
Birželio 6 d. 10:41
Išmanusis laikrodis tapo sveikatos stebėtoju: kada nereikėtų numoti ranka į jo signalus
Birželio 5 d. 18:35
3 dalykai, kurių bankas niekada neprašo telefonu
Birželio 5 d. 16:09
Ar Lietuvai vis dar reikalinga saulės energetika?
Birželio 5 d. 14:36
Kaip meninė instaliacija padeda vizualizuoti nematomas DI grėsmes
Birželio 5 d. 12:24
Fizikos teismas Holivudui: kas įmanoma, o kur filmai klysta?
Birželio 5 d. 10:24
Ekonomikos augimas priklausys nuo to, kaip žmonės priims technologijas: atskleidė, kokie pokyčiai laukia kasose
Birželio 5 d. 08:30
Programišiai pergudravo „Meta“ DI robotą ir perėmė paskyras: žmogaus budrumo jau nebepakanka
Birželio 4 d. 18:36
Bemiegės naktys prieš egzaminus: kodėl „dar viena valanda prie knygų“ gali pakenkti?
Birželio 4 d. 16:26
Klaipėdos universitete įvyko didžiausias Europos STEAM mokytojų festivalis
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Europos Sąjunga ruošiasi dar vienai kovai su „Apple“

Publikuota: 2018-08-14 07:10
Tematika: Verslo naujienos
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt

Europos Sąjungos reguliuotojai planuoja išsiaiškinti, ar nereikėtų įvesti prievolės išmaniųjų įrenginių gamintojoms, kad šios savo produktams naudotų standartizuotus įkroviklius. Tokia pareiga sukeltų problemų turtingiausiai pasaulio IT kompanijai „Apple“, kurios įtaisuose naudojama nestandartinė „Lightning“ jungtis, rašoma svetainėje „Ars Technica“.

Turbūt jau nedaugelis atsimena tuos laikus prieš daugiau nei dešimt metų, kai parduotuvėse gan populiarūs buvo telefonų įkrovikliai, primenantys šveicariškus peiliukus – šie įtaisai turėdavo po kelis skirtingus kištukus. Tais „laukiniais“ laikais, beveik kiekvienos gamintojos mobilieji įrenginiai turėjo specifinius įkroviklius.

„Nokia“ telefono įkroviklio kištukas netiko „Sony“, o šis kištukas netikdavo „Samsung“, o šis netikdavo LG ir taip be galo. Kai kurios gamintojos net skirtingoms savo gaminių serijoms gamindavo skirtingus įkroviklius. Šiandien toks chaosas būtų neįsivaizduojamas ir vis dažniau tenka susierzinti, pamačius dar neseniai tokį įprastą „micro-USB“ kištuką. Juk dauguma naujausių mobiliųjų įrenginių naudoja patogų standartizuotą USB-C jungtį savo įkrovikliuose ir duomenų perdavimo kabeliuose. Tokiai tvarkai pasiekti užtruko beveik dešimt metų – ir už tai iš dalies dėkoti reikia ES institucijoms, kurios telefonų gamintojas skatino ir vertė pereiti prie standartizuotų įkroviklių.

Pagrindinė priežastis – sumažinti elektronikos atliekų kiekius. Anksčiau įsigijus naują telefoną, senojo įkroviklis jam netiko, todėl keliaudavo į šiukšliadėžę. Nors pasaulyje vis daugiau elektronikos atliekų perdirbama, visgi dalis jų atsiranda sąvartynuose – ES statistika rodo, kad kasmet ten atsiduria apie 51 tūkst. tonų įkroviklių.

Todėl geresnė išeitis, kai senas įkroviklis ir toliau gali būti naudojamas. Norima pasiekti tokią situaciją, kai įkrovikliai ir telefonai būtų parduodami atskirai, tad žmogus įkroviklį pirktų ilgesniam laikui ir jis „pergyventų“ keletą telefonų „kartų“. 2009-aisiais didžiausios elektronikos gamintojos, įskaitant ir „Apple“, „Samsung“ bei „Nokia“ pasirašė susitarimą, kuriame pasižadėjo palaipsniui pereiti prie tuo metu efektyviausios „micro-USB“ jungties.

Tai reiškė, kad daugelis įrangos turėtų naudoti kabelius su „micro-USB“ jungtimi viename gale ir tuo metu labiausiai paplitusią „USB-Type-A“ jungtimi kitame gale. Tai kėlė sunkumų „Apple“, kuri savo įrenginiuose naudojo kitokias jungtis, todėl turėtų gaminti specialius adapterius.

Daugelis elektronikos gamintojų laikėsi šio susitarimo ir šiandien beveik visi išmanieji mobilieji įrenginiai naudoja USB-C kabelius. Tik ne „Apple“, kuri per tą laiką sugebėjo netgi sukurti naują jungti „Lightning“ – ir kol kas atrodo, kad šios jungties amerikiečių kompanija nesiruošia atsisakyti. ES reguliuotojai nėra patenkinti tokiu savanorišku susitarimu, todėl šiuo metu yra planuojamas tyrimas, turėsiantis nustatyti, ar nereikėtų įvesti prievolės, kad ES būtų parduodami tik tokie telefonai, kurie naudoja standartizuotą įkroviklį.

Toks draudimas daugeliui gamintojų būtų nė motais, nes ir taip jų įrenginiai jau naudoja standartinius USB-C įkroviklius, tačiau „Apple“ tai taptų tikru galvosūkiu. Beje, šioje kovoje „Apple“ gali likti net ir be savo ištikimųjų fanų paramos. Juk USB-C jungties įkrovikliai vis dažniau naudojami ir nešiojamuosiuose kompiuteriuose. Todėl ateina laikas, kai tuo pačiu USB-C įkrovikliu galėsime įkrauti tiek išmanųjį telefoną, tiek planšetę, tiek „noutbuką“. Kas tada norės nešiotis antrą, specialiai „iPhone“ ar „iPad“ skirtą įkroviklį?


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kokių elektros kainų tikėtis birželį: kainų mažėjimui prielaidų kol kas nedaug

Gegužę vidutinė didmeninė elektros energijos kaina Lietuvoje siekė 82,33 Eur/MWh ir buvo 21,7 proc. aukštesnė nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, kuomet mėnesio vidurkis buvo 67,64 Eur/MWh. Birželį kainų mažėjimui prielaidų kol kas nedaug – rinką toliau veikia riboti tarpvalstybiniai elektros perdavimo pajėgumai, žaliavų kainos, geopolitinis neapibrėžtumas ir prognozuojami šiltesni bei sausesni orai.

Elektros fiksuotos kainos planų vidutinės kainos padidėjo

Lietuvos nepriklausomų elektros energijos tiekėjų siūlomų vartotojams 12 mėn. ir 24 mėn. fiksuotos elektros kainos planų vidutinės 1 kWh kainos per savaitę padidėjo apie 1 procentą. Praėjusią savaitę šalyje pasigaminome apie 121 proc. suvartotos elektros – 256,3 GWh.

Elektros energija gegužę Lietuvoje brango 41 proc.

Gegužės mėnesį elektros kaina biržoje augo net 41,4 proc., o vidutinė mėnesio megavatvalandės kaina siekė 82,33 euro. Ekspertų teigimu, pagrindine tokio augimo priežastimi tapo jungties remontas.

2026 m. birželis
2026-06-03 19:41
Rekordinė saulės gamyba 23 proc. mažino elektros kainas
2026-06-01 19:17
95 % Lietuvos įmonių ruošiasi geopolitiniams trikdžiams, didžiausias prioritetas – kibernetinis atsparumas
2026-06-01 17:30
„Polestar“ tęsia plėtrą Europoje – pradedama prekyba Baltijos šalyse
2026-06-01 13:20
Per savaitę atpigo elektra
2026 m. gegužė
2026-05-29 17:29
ESO vadovas: investicijos į tinklą stiprina visos šalies saugumą
2026-05-27 19:47
Inovacijų agentūra: iki 2030 m. Lietuvos ekonomikai – 5,5 mlrd. eurų ir 10 tūkst. darbo vietų
2026-05-27 15:32
Praėjusią savaitę didmeninės elektros kainos Lietuvoje mažėjo 7 proc.
2026-05-27 10:31
Nepriklausomų elektros energijos tiekėjų siūlomų planų vidutinės kainos padidėjo
2026-05-26 09:27
Atleisti darbuotojus dėl DI tampa ekonomiškai nenaudinga – pastarasis pasirodė esantis brangesnis
2026-05-26 07:11
Per savaitę atpigo elektra, saulės elektrinės pagamino daugiausia elektros
2026-05-25 19:22
„Bitė Lietuva“ pajamos 2025 metais augo iki 340 mln. eurų, sumokėjo 40 mln. eurų mokesčių
2026-05-20 19:38
„StartupBlink 2026“ pasauliniame reitinge – rekordinis Vilniaus pakilimas
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama