Elektronika.lt
 2025 m. birželio 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 25 d. 20:47
Netrukus galite likti be prieigos prie „Facebook“ ir kitų platformų, Europoje įsigalios svarbūs pasikeitimai
Birželio 25 d. 17:06
„Scania“ plataus naudojimo sunkvežimiuose montuos naują variklį
Birželio 25 d. 14:30
RRT pirmininkė Jūratė Šovienė: Lietuva pirmauja 5G srityje, tačiau fiksuoto ryšio plėtra kelia susirūpinimą: kur link judame?
Birželio 25 d. 11:33
126 tonų transformatorius pristatytas į išskirtinį Estijos baterijų parką
Birželio 22 d. 18:11
AOC GAMING Q25G4SR, Q27G4ZR ir Q27G42ZE yra įrankiai pergalėms
Birželio 22 d. 12:22
Dar daugiau galimybių sekti savo poilsio rodiklius – „Garmin“ pristato miego matuoklį „Index Sleep Monitor“
Birželio 21 d. 18:35
Naujos kartos „Volkswagen“ komercinės transporto priemonės – modernesnės, efektyvesnės ir universalesnės
Birželio 21 d. 12:09
Naujas etalonas kompaktiškų automobilių klasėje: trečioji „Audi Q3“ karta
Birželio 20 d. 08:21
Kraunate telefoną naktį? Štai kodėl tai kenkia jūsų telefonui
Birželio 19 d. 18:10
Planuojama atnaujinti LitPOS – nematomą, bet ypač svarbų matavimo tinklą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Lietuviai su bepiločiu rado 58 nelegalius statinius

Publikuota: 2017-02-28 18:19
Tematika: Verslo naujienos
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Bepiločių orlaivių operatorius Baltijos šalyse „Laserpas“ šiemet baigė pirmąjį savo projektą Rumunijoje. Vietinio elektros tinklų operatoriaus užsakymu iš oro ištirta daugiau kaip 300 km elektros linijų ir rasta 50 km neužfiksuotų tinklų, 58 nelegalūs statiniai ir grėsmės elektros linijoms.

Lietuviai „Laserpas“ apžiūrai naudojo bepilotį sraigtasparnį, kuriame sumontuota įranga buvo padaryta beveik 200 tūkst. nuotraukų, rašoma pranešime spaudai. Pagal pirminį planą įmonė turėjo patikrinti 308 km kliento infrastruktūros, tačiau technologiškai pažangūs matavimai parodė, kad kliento informacija buvo neatitinkanti realybės.

Lietuviai su bepiločiu rado 58 nelegalius statinius

Paaiškėjo, kad elektros tinklai šiame regione iš tikrųjų yra 358 km ilgio. Lietuvių sukurtomis sistemomis apdorojus nuotraukas ir kitą surinktą medžiagą identifikuoti 5 214 elektros linijų stulpai bei jų koordinatės, kurios nuo teorinių duomenų kartais skyrėsi beveik kilometru. Taip patikslinta užsakovo turima informacija apie infrastruktūrą.

Programinė įranga taip pat padėjo be antžeminės darbuotojų patikros nustatyti, kad elektros linijoms grasina 608 medžiai – nukritę jie nukirstų laidus, o aplink linijas užfiksuota virš 100 tūkst. kv. m labai pavojingos augalijos. Nemažiau svarbus ir kitas rezultatas – orlaivis aptiko 3 762 apsaugos zonoje esančius statinius, 58 iš kurių – nelegalūs. „Laserpas“ su tuo pačiu klientu jau pradėjo antrą projektą, kurio metu bus patikrinta dar 300 km elektros linijų.

„Paties bepiločio mes negaminame, tačiau jam sukuriame įvairų matavimo prietaisų ir kitos aparatinės įrangos komplektą. Kadangi mes geriausiai suprantame jo konfigūraciją, patys paruošiame ir programinę įrangą. Mūsų orlaiviai naudoja „LIDAR“ ir optinius sensorius, t.y. skenuoja vietovę lazeriu ir sukuria erdvinį vaizdą, vadinamą „taškų debesimi“. Esant reikalui, tikslumą garantuoja papildomi antžeminiai taškai ar ypač tikslūs navigacijos prietaisai ore“, – aiškino „Laserpas“ vadovas Mantas Vaskela.

Bendrovė dirba su iš oro padarytomis nuotraukomis, iš kurių sudaromos ortofotografijos – koliažai, kuriuose buvo išnaikinti įvairūs neatitikimai, atsirandantys dėl fotografijos kampo. Naudodama šias technologijas, „Laserpas“ gali vykdyti geležinkelių, elektros ir vandens tinklų, miškų ir žemdirbystės plotų priežiūrą.

Bendrovė jau vykdė skrydžius Lietuvoje, Latvijoje ir Bulgarijoje. Rumunija – naujausia lietuvių stotelė. „Laserpas“ priklauso aviacijos verslo įmonių grupei Rytų Europoje „Avia Solutions Group“, valdančiai daugiau kaip 20 skirtingų aviacijos ir turizmo bendrovių visame pasaulyje.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ar „Chrome“ išties taps nepriklausoma? JAV valdžia jau spaudžia „Google“

JAV technologijų milžinė „Google“ praėjusiais metais pralaimėjo JAV Teisingumo departamento (DOJ) iškeltą bylą dėl paieškos paslaugų monopolio. Šis sprendimas jau dabar laikomas vienu reikšmingiausių precedentų modernioje technologijų rinkos istorijoje.

Baigėsi paraiškų teikimas 102 mln. eurų paramai elektros kaupimo įrenginiams: rinkos susidomėjimas viršijo lūkesčius

Birželio 17 d. baigėsi juridinių asmenų paraiškų teikimas didelės galios elektros energijos kaupimo įrenginių, skirtų teikti balansavimo paslaugas elektros perdavimo sistemos operatoriui, įrengimui. Priemonei buvo skirta 102 mln. eurų.

Sumenkus saulės energijos gamybai elektros kainos ūgtelėjo 19 proc.

Praėjusią savaitę vidutinė didmeninė elektros energijos kaina visose Baltijos šalyse augo: Lietuvoje ir Latvijoje 19 proc. ir siekė 63,19 EUR/MWh, o Estijoje – 38 proc., iki 72,45 EUR/MWh,

2025 m. birželis
2025-06-25 19:01
„Ignitis“ 7 metus tieks elektrą „Litgrid“ už fiksuotą kainą
2025-06-25 18:08
„Xiaomi“ elektromobilių verslas ir toliau auga: pateikiami pirmojo šių metų ketvirčio rezultatai
2025-06-22 21:08
„Volkswagen“ turi rimtų problemų: tūkstančiai automobilių stovi be pirkėjų, nuotraukos atskleidžia liūdną realybę (5)
2025-06-19 19:34
Biržoje elektros energijos kainos išlieka žemos
2025-06-19 09:31
Praėjusią savaitę didmeninės elektros kainos Lietuvoje augo
2025-06-19 07:27
„Apple“ teisiniai pralaimėjimai nesibaigia: bendrovė privalo stabdyti papildomą „App Store“ kūrėjų apmokestinimą
2025-06-18 16:21
„Kilo Health“ – stabilios pajamos ir ambicingi planai ateinantiems metams
2025-06-16 12:17
„Intel“ nustojo mokėti klientams, kad šie pirktų jos procesorius
2025-06-16 09:21
Dveji metai įgyvendinant „Fintech“ gaires: auga aptarnautų klientų kiekis ir sektoriaus įmonių pajamos
2025-06-15 17:53
Gegužę Lietuva pasigamino 95 proc. jai reikalingos elektros energijos
2025-06-15 12:25
Europos Sąjungos reikalavimai virto „Apple“ košmaru: „Meta“ nori net „Wi-Fi“ istorijos ir žinučių turinio
2025-06-15 09:04
Kviečiama naudotis investicijomis elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimui
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama