Elektronika.lt
 2025 m. rugsėjo 28 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Rugsėjo 28 d. 07:16
Išmanus WC puodas „LavaPura“ su „iFrame“ rėmu – naujas „hansgrohe“ vonios komforto standartas
Rugsėjo 27 d. 19:28
Slaptas išmaniųjų telefonų gamintojų planas: atskleista, kodėl naujų telefonų pažanga stovi vietoje
Rugsėjo 27 d. 17:27
Technologijos – humanitarams: profesijos, kuriose nereikia programavimo
Rugsėjo 27 d. 15:27
„Xiaomi“ pristatė naujus išmaniuosius telefonus – į rinką žengia „T15“ serijos flagmanai
Rugsėjo 27 d. 11:31
Atsinaujinanti energetika – Lietuvos ekonomikos variklis?
Rugsėjo 27 d. 07:46
Skaitmeninių platformų vertė verslui: daugiau klientų be papildomų rūpesčių
Rugsėjo 26 d. 20:22
Naujas televizorius gražiai atrodo tik parduotuvėje: išjunkite šią funkciją ir vaizdas ekrane bus kaip kino teatre
Rugsėjo 26 d. 17:26
Kaip kompiuterinį namų tinklą ir savo duomenis padaryti saugesniais
Rugsėjo 26 d. 14:52
Ar elektromobilis jau atsiperka?
Rugsėjo 26 d. 11:27
„Huawei“ pristatė naujienas: ilgaamžė baterija ir profesionalios sporto funkcijos
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Fun football drills
Football Training Equipment, Defending drills football, Kids football training kit
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Lietuvos gyventojai negaili pinigų naujausioms technologijoms

Publikuota: 2016-12-20 16:18
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Lietuvos gyventojai renkasi brangesnę ir pažangesnę namų ir išmaniąją įrangą. Metų pabaigoje pirkėjai rinkosi vidutiniškai 15 proc. brangesnį televizorių, kompiuterį ar telefoną nei metų pradžioje. O prieš įsigydami naują telefoną, pirkėjai informacijos pirmiausiai ieško per „Google“, antras pagal populiarumą pasirinkimas – „Omnitel“ internetinis puslapis, tokius rezultatus atskleidė rinkos tyrimų bendrovės GFK atliktas tyrimas.

„Naujai įrangai įsigyti Lietuvos gyventojai šiuo metu skiria daugiau lėšų nei bet kada iki šiol. Populiarėjant brangesniems įrenginiams, auga tendencija už įsigyjamas technologijas mokėti dalimis. Technologijos tobulėja taip sparčiai, jog pirkti nepažangius įrenginius tiesiog neapsimoka. Pavyzdžiui, televizorių klientai keičia vidutiniškai kas 5–6 metus. Todėl šiandien įsigydami brangesnius įrenginius jie perka ateities technologiją ir taip užsitikrina, kad geriausia TV žiūrėjimo patirtimi galės mėgautis ir ateityje“, – sako „Teo“ ir „Omnitel“ privačių klientų padalinio vadovas Norbertas Žioba.

Itin ryškus pokytis per metus įvyko televizorių rinkoje – ženkliai išaugo didesnės įstrižainės, didžiausios raiškos televizorių paklausa. „Teo“ ir „Omnitel“ duomenimis, paskutinį šių metų ketvirtį pirmą kartą itin didelės raiškos „Ultra HD (4K)“ televizorių buvo nupirkta daugiau nei mažesnės raiškos „Full HD“ televizorių. Labiausiai augo 50 colių įstrižainės ir didesnių televizorių paklausa.

„Matome tendenciją, kad senus televizorius į naujus keičiantys mūsų klientai beveik visais atvejais renkasi didesnių įstrižainių ekranus, leidžiančius žiūrėti itin aukštos kokybės vaizdo turinį. Nors Lietuvoje vis dar vyrauja 22–43 colių įstrižainės televizoriai, pagal įsigyjamų televizorių įstrižainių dydį vejamės Skandinavijos šalis, kur šiuo metu populiariausi 50 colių įstrižainės ir didesni televizoriai“, – pastebi N. Žioba.

„Ultra HD“ raiškos televizorių populiarumą lemia sparčiai auganti itin didelės (4K) raiškos turinio pasiūla. Tokios kokybės vaizdo turinį galima populiariausiose internetinių transliacijų platformose, tokiose kaip „YouTube“ ir „Netflix“. Tokią raišką jau palaiko ir naujos žaidimų konsolės, o 4K raiškos vaizdus fiksuoja naujausi išmanieji telefonai. Be to, naudojami inovatyvūs vaizdo konversijos sprendimai „Ultra HD“ televizoriams leidžia kur kas geriau atkurti ir mažesnės raiškos vaizdus nei tai gali padaryti įprasti televizoriai.

Didžioji dauguma Lietuvos gyventojų mobilų telefoną keičia bent kartą per dvejus metus, rodo GFK atlikta pirkėjų apklausa. 70 proc. apklaustųjų naujam telefonui įsigyti yra pasiryžę skirti 200 eurų ir daugiau. Į klausimą, dėl kokių priežasčių dažniausiai keičia telefoną, beveik pusė atsakė dėl noro turėti telefoną su geresnėmis savybėmis, 36 proc. telefoną ryžtasi keisti dėl naujų galimybių, kurių neturėjo prieš tai turėtas įrenginys.

Renkantis telefoną, daugiausiai dėmesio skiriama spartai, baterijos veikimo laikui bei kameros kokybei, mažiau aktualūs veiksniai yra gamintojas, įrenginio spalva ar telefono priedai. Prieš įsigydami naują telefoną, daugiausia apklaustųjų informacijos apie jį ieško per „Google“ paiešką, antras pagal populiarumą pasirinkimas – „Omnitel“ internetinis puslapis.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Naujas „fintech“ žaidėjas Lietuvoje – „payabl.“ pasirinko Vilnių plėtrai Baltijos šalyse ir Skandinavijoje

Europos elektroninių pinigų įstaiga „payabl.“ steigia naują padalinį Vilniuje, kuris taps pagrindine įmonės veiklos baze Baltijos ir Šiaurės Europos šalyse. Šis žingsnis leis plėsti komandą, stiprinti paslaugų pasiūlą ir atliepti augančią verslų paklausą moderniems finansiniams sprendimams.

„EMBank“ klientams – greitesni tarptautiniai mokėjimai su „Visa“

„European Merchant Bank“ prisijungė prie „Visa B2B Connect“ – pažangiausio tarptautinių mokėjimų tinklo, kuris yra „Visa Direct“ ekosistemos dalis.

2025 m. rugsėjis
2025-09-26 21:26
„Kesko Senukai“ tapo įgaliotu „Apple“ produktų pardavėju Baltijos šalyse
2025-09-25 13:15
Lietuvos kosmoso sektorius plečiasi sparčiau nei planuota: 44 įmonės, milijoniniai kontraktai ir realūs projektai
2025-09-25 07:25
„Modus Group“ pusmetis: augančios pajamos, gerėjantis pelningumas ir nauji automobilių prekių ženklai
2025-09-24 21:28
Informacijos ir ryšių veiklos proveržį Lietuvoje lėmė inovatyvios paslaugos ir orientacija į eksportą
2025-09-23 19:37
Praėjusią savaitę sustiprėjus vėjui elektros kaina mažėjo net 44 proc.
2025-09-23 16:27
Sekmadienį fiksuota viena mažiausių didmeninių elektros kainų šiais metais
2025-09-22 21:35
Strateginis sprendimas: „Continental“ automobilių komponentų padalinys tampa AUMOVIO
2025-09-21 22:03
ABB investuoja į vėjo energetikos ateitį: atidarė kompetencijų centrą ir naują statorių gamybos liniją Estijoje
2025-09-21 15:05
Lenkai meta milijonus į kosmosą: investuoja į įspūdingus palydovus, kelias į technologinę nepriklausomybę
2025-09-21 09:30
Desperatiškas žingsnis finansinio išlikimo link: „Nissan“ parduoda savo stiklinę būstinę Jokohamoje
2025-09-21 07:24
Energetikos ministerijos inicijuojami pokyčiai gaminantiems vartotojams
2025-09-19 15:43
Elektrinių automobilių rinkos karas: kinai planuoja nukonkuruoti „Tesla“ ir užvaldyti Europos rinką
2025-09-19 09:41
Prancūzijos valdžia spaudžia „Renault“ gaminti dronus: atskleista, kodėl darbuotojai tam priešinasi
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama