Elektronika.lt
 2025 m. gruodžio 15 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 14 d. 21:08
„Panasonic“ paleidžia šilumos siurblių monstrą: naujoji serija keičia taisykles visoje Europoje
Gruodžio 14 d. 19:23
Internete sukčiai seka skaitmeniniais pėdsakais: kaip juos sumažinti?
Gruodžio 14 d. 17:30
KTU „Informiko žinių forumas“: kur mokiniai pamato, kiek daug sugeba
Gruodžio 14 d. 15:11
„Telia“ pradeda teikti 5G SA internetą namams – VIP klientams rezervuos srauto pajėgumus
Gruodžio 14 d. 13:15
Šventinis bruzdesys didina elektros tinklo rizikas: ekspertai įspėja apie pavojus
Gruodžio 14 d. 11:25
„OpenAI“ duomenų nutekėjimas: kas nutiko ir kaip apsaugoti verslą?
Gruodžio 14 d. 09:33
Globalus investicijų lėtėjimas: kaip Lietuva gali laimėti permainų laikotarpiu?
Gruodžio 14 d. 07:10
Šalies keliuose modernizuoti šviesoforai ir eismo valdymo sistemos: kaip dėl to pasikeis eismo pralaidumas
Gruodžio 13 d. 21:03
Tankai tampa bejėgiai: JAV kariuomenė testuoja spiečių robotų atakas prieš šarvuotą techniką
Gruodžio 13 d. 19:23
Dinamiškoje rinkoje – stabili kaina: už ką mokate įkraudami savo elektromobilį?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Must have farming mods
Farming simulator modhub, Best farming simulator mods
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

LOGIN 2014: mitas, kad vietinėms IT įmonėms sunkiau konkuruoti prieš „gigantus“

Publikuota: 2014-03-20 11:40
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Jungtinėse Amerikos Valstijose programinės įrangos kūrėjo profesija per metus iš septintos vietos pakilo iki pirmos ir šiemet įvardijama kaip patraukliausia profesija – iki 2022 m. jai planuojamas beveik 23 proc. augimas. Kaimyninėje Estijoje septynmečiai jau nuo pirmos klasės mokomi programavimo pagrindų. Lietuvoje, kuri pasaulyje garsėja IT sektoriaus plėtra, vis dar populiariausios socialinių mokslų studijos, nors specialistų IT rinkoje itin trūksta. Tad ką daryti dabar, kad po 5 metų nereikėtų kaltinti valdžios dėl mažos bedarbio pašalpos? Apie tai ir apie IT sektoriaus ateities perspektyvas, skaitmenizacijos procesų įtaką „LOGIN Digital Job Market“ platformoje diskutuos didžiausių kompanijų bei talentų paieškos agentūrų atstovai.

„Darbo rinka dažniausiai prognozuojama 2–3 metams į priekį, tad labai sunku tiksliai pasakyti, kokių specialistų reikės dabartiniams pirmokams pabaigus vidurinę mokyklą. Vis tik tendencija aiški – visos profesijos orientuojamos į skaitmenizacijos procesus: jei anksčiau buvo tik rinkodara, dabar yra ir skaitmeninė rinkodara“, – sako tiesioginės darbuotojų paieškos agentūros „Master Class Lietuva“ vadovė Laura Duksaitė. Specialistė įsitikinusi, jog IT sektoriaus problema – ne aukštųjų mokyklų programų senumas. „Tiek Lietuvoje, tiek Vakarų Europoje trūksta žmonių su techniniu išsilavinimu. Esant dabartinei IT specialistų paklausai, studentai nespėja taip greitai baigti universitetų, o specialistų darbo rinkoje reikia šiandien. Dėl šios priežasties dažnai kviečiame specialistus iš trečiųjų šalių“, – teigia L. Duksaitė ir kaip išeitį pataria rinktis fundamentalų išsilavinimą, pavyzdžiui, matematikos, informatikos, fizikos, chemijos mokslus ir pan. – tada galima daug lengviau planuoti karjerą ar keisti kryptį.

L. Duksaitė atkreipia dėmesį, kad yra ir žmogiškųjų problemų, kodėl reikiami specialistai nepasiekia potencialių darbdavių. Darbdaviai vis mažiau dėmesio skiria asmeniniams pokalbiams, informacijos dažniau ieškoma skaitmeninėje erdvėje. Žvelgiant iš darbuotojų pusės, pastarieji dar neišmoko tinkamai savęs pristatyti, trūksta tinkamų akcentų, dažniausiai pasirenkami ne tie faktai, kuriuos tikisi pamatyti darbdavys. Ši problema niekur nedingsta jau 10–20 metų.

Kita problema, su kuria susiduria Lietuvos IT sektorius, yra ta, kad stiprius šios srities žinovus išgraibsto didelės užsienio bendrovės. Tarptautiniai „gigantai“, steigdami paslaugų centrus Lietuvoje, didina paklausą, tad vietinio kapitalo kompanijoms yra sunkiau pritraukti stiprius IT specialistus ne vien dėl augančio atlyginimo. „Atlyginimas yra tik viena iš verčių, kurias kompanija siūlo darbuotojams, ir tikrai ne pagrindinė. Vietiniai verslai, ypatingai tie, kurie vykdo veiklą tarptautiniu mastu, turi galimybę konkuruoti su tarptautiniais „gigantais“, savo darbuotojams siūlydami daugiau atsakomybės – tai skatina ir didesnes augimo, tobulėjimo galimybes. Iššūkių reikalaujantis darbas specialistus traukia ne mažiau nei atlyginimas“, – teigia personalo paieškos ir atrankos bendrovės „People Link“ konsultantė Indrė Bruzgytė. Specialistė pastebi, kad tokios priemonės kaip dėmesys socialinei atmosferai, pusryčiai darbe, įvairūs žaidimai (stalo tenisas, stalo futbolas ir pan.), komandos laisvalaikio išvykos, kelių savaičių darbo kelionės į užsienio šalis ir kt. taip pat didina kompanijos, kaip darbdavio, patrauklumą. Ilgainiui IT specialistai rinksis kompanijas pagal tai, ką jie siūlo, o ne kokį statusą (tarptautinė ar vietinio kapitalo įmonė) turi.

Šiemet pristatoma nauja „LOGIN Digital Job Market“ platforma bus skirta karjeros skaitmeninėje erdvėje aptarimui ir geriausių IT specialistų diskusijoms apie laukiančius iššūkius. Savo įžvalgomis, ateities vizijomis, IT sektoriaus tendencijomis ir talentų paieškos būdais „LOGIN Digital Job Market“ platformoje dalinsis ir šiomis temomis diskutuos skaitmeninių sprendimų lyderės Lietuvoje „Gaumina“ direktorius Darius Bagdžiūnas, pasaulyje pirmaujančios internetinio darbo platformos „Elance“ specialistas Kjetil J. Olsen, žmogiškųjų išteklių ir įdarbinimo analizes atliekančios bendrovės „Joberate“ direktorius Michael Beygelman, personalo paieškos ir atrankos bendrovės „People Link“ konsultantė Indrė Bruzgytė, tiesioginės darbuotojų paieškos agentūrai „Master Class Lietuva“ vadovaujanti Laura Duksaitė. Specialioje diskusijoje apie darbo tendencijas technologijų sektoriuje kalbės ir „Barclays“, „Adform“, „People Link“ bei „Wix“ atstovai.

Progreso konferencija, kurios ilgametė partnerė yra bendrovė „Omnitel“, vyks balandžio 10–11 dienomis parodų ir konferencijų centre „Litexpo“.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Xiaomi“ šturmuoja automobilių rinką: per dvejus metus jau pagamino pusė milijono elektromobilių

Elektrinių automobilių rinka nuolat stebina savo tempu, o nauji gamintojai pasirodo ir dingsta greičiau nei bet kada anksčiau. Tačiau tarp visų naujokų išsiskiria „Xiaomi“, kuri per labai trumpą laiką tapo rimtu konkurentu. Kinų technologijų milžinas ką tik paskelbė pagaminęs savo 500 tūkst. elektromobilį.

Už elektrą Lietuvos vartotojų mokama galutinė kaina išliko stabili, o didmeninė kaina šiemet – mažesnė nei vidutiniškai ES šalyse

Sausio–lapkričio mėnesiais mūsų šalyje vidutinė didmeninė elektros kaina buvo 86 Eur/MWh, arba apie 3,4 proc. mažesnė nei ES šalių kainų vidurkis, kuris siekė 89 Eur/MWh. Galutiniams vartotojams elektra šiemet vienuolika mėnesių Lietuvoje vidutiniškai kainavo 25,3 ct/kWh ir tai atitiko ES valstybių vidurkį.

Fiksuotos elektros kainos planų tarifus didino du tiekėjai

Praėjusią savaitę Lietuvoje pasigaminome 48 proc. suvartotos elektros energijos, arba 130,7 GWh, toliau vykstant remontui Elektrėnų komplekse, likusi dalis vartojimui reikalingos elektros importuota iš Švedijos ir Latvijos.

2025 m. gruodis
2025-12-10 21:12
Praėjusią savaitę atšilus orams elektros kaina smuko 5 proc.
2025-12-10 16:13
Gruodį prasideda didžiausios metų šventės: kaip tai gali paveikti elektros kainas?
2025-12-10 13:14
Praėjusią savaitę didmeninė elektros energijos kaina Lietuvoje sumažėjo
2025-12-10 07:24
Danijos žaliųjų technologijų įmonė „Watts“ plečiasi Vilniuje
2025-12-09 18:52
Skambina pavojaus varpais: BYD išstūmė „Volkswagen“, kiniški automobiliai uždirba daugiau
2025-12-09 09:14
„Tesla“ ir GM nusisuka nuo Kinijos: JAV automobilių gigantai slapta traukiasi iš Kinijos glėbio
2025-12-08 07:56
Į pirmąją Šiaurės ir Baltijos šalių „Visa Innovation Program“ grupę pateko aštuonios „fintech“ įmonės
2025-12-06 21:04
„European Energy“ fiksuoja augimą: finansiniai rodikliai gerėja nepaisant svyravimų rinkoje
2025-12-05 07:20
Išmaniųjų telefonų kainos šoktels jau 2026 m. – ir nesunku suprasti kodėl (1)
2025-12-04 16:22
Praėjusią savaitę itin išaugus elektros vartojimui, elektros kainos augo 23 proc.
2025-12-04 07:37
Fiksuotos elektros kainos planų tarifus didino visi trys tiekėjai
2025-12-03 21:02
Įvardijo 3 faktorius, kurie darys įtaką elektros kainoms gruodį
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama