Elektronika.lt
 2026 m. kovo 7 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Kovo 6 d. 18:21
Pasaulio verslas ruošiasi inovatyvių technologijų šuoliui. O Lietuvos?
Kovo 6 d. 14:31
Ar dirbtinis intelektas žino geriau? Štai kuo pasikliauti perkant būstą
Kovo 6 d. 10:27
Vieninga bilietų platinimo ir pardavimo sistema. Ar misija (ne)įmanoma?
Kovo 5 d. 19:38
Klaida, kurią daro daugelis: KTU mokslininkas papasakojo, kaip teisingai saugoti nuotraukas ir dokumentus
Kovo 5 d. 16:52
Apklausa: kas penktas Lietuvos gyventojas reguliariai susiduria su sukčiais
Kovo 5 d. 14:27
Šalčininkų rajone į tinklą įjungtas 65 MW galios „Elektrum Lietuva“ saulės parkas
Kovo 5 d. 12:37
Žvejų mėgėjų dėmesiui – atnaujinta „eLaimikis“ programėlė kviečia registruoti laimikius dar patogiau
Kovo 5 d. 10:46
KTU doktorantas kuria naują DI sistemą svarbią ūkiams – padės gyvulių sveikatos pokyčius pastebėti anksčiau
Kovo 5 d. 08:17
Asmens duomenų saugumo pažeidimai: ar gresia realios baudos?
Kovo 4 d. 20:28
Megavatų įkrovimo technologija: pritaikė realiame versle
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Nesąžininga konkurencija kaltinama „Apple“ pasiūlė Europos Sąjungai susitarti

Publikuota: 2012-09-03 16:16
Tematika: Verslo naujienos
Aut. teisės: ©TipTop.lt tinklaraštis
Inf. šaltinis: TipTop.lt tinklaraštis

„Apple“ ir dar keturi dideli leidėjai pasiūlė Europos Sąjungos antimonopolinėms institucijoms susitarti: pastarosios leis mažmeninės prekybos tinklams, tarp jų ir „Amazon“, pardavinėti elektronines knygas su nuolaida maždaug dviejų metų laikotarpiu, tuo tarpu reguliuojančios institucijos nutrauks antimonopolinį tyrimą ir neskirs milžiniškų baudų. Apie tai savaitės pabaigoje pranešė naujienų agentūra „Reuters“, pacitavusi anoniminį šaltinį, kuris susijęs su šia byla.

Priminsime, jog Europos Komisija dar 2011 m. pabaigoje ėmė įtarti „Apple“ ribojant konkurenciją elektroninių knygų rinkoje. ES antimonopolinės institucijos ėmėsi tirti „potencialiai antikonkurencinius metodus“, kuriuos naudoja „Apple“ ir penki dideli leidėjai: „Hachette Livre“, „Harper Collins“, „Simon & Schuster“, „Penguin“ ir „Verlagsgruppe Georg von Holzbrinck“. Reikia pažymėti, jog leidėjas „Penguin“ neminimas tarp tų kompanijų, kurios pabandė susitarti su Europos Komisija.

„Electronic Arts“ teigia, jog „Xbox 720“ ir PS4 pasirodys maždaug po metų

Susitarimai su visais penkiais leidėjais leido „Apple“ savo parduotuvėje „iTunes“ pardavinėti el. knygas už fiksuotą kainą, nuo kurios „Apple“ gaudavo 30 %. Sutartyse buvo nurodyta, jog kitos interneto parduotuvės, tokios kaip „Amazon“, negali pardavinėti tų pačių knygų pigiau, taigi galima kalbėti apie susitarimą fiksuoti kainas ir taip riboti konkurenciją. Natūralu, jog dėl tokių veiksmų vartotojai sumokėdavo daugiau.

Kaip žinome, Europos Sąjungoje bauda už antimonopolinius veiksmus, pavyzdžiui, susitarimą fiksuoti kainas, pagal galiojančius teisės aktus ir direktyvas gali siekti 10 % visų tais metais gautų kompanijos pajamų.

Pasiūlymas, kurį pateikė „Apple“ ir jos partneriai, yra panašus į tą, kuris leido kompanijai iš Kupertino dar šių metų pavasarį susitarti su JAV antimonopolinėmis struktūromis, kurios tyrė bylą dėl kainų suokalbio tarp „Apple“ ir leidėjų „HarperCollins“, „Simon & Schuster“ bei „Hachette“.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
«« Atgal Į pradžią

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama