Elektronika.lt
 2026 m. balandžio 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 24 d. 09:23
Vis daugiau laiko prie ekranų praleidžia ne tik jaunuoliai, bet ir senjorai: ekspertai įžvelgia naudą
Balandžio 23 d. 18:03
19 sekundžių, kurios pakeitė internetą: pirmasis „YouTube“ vaizdo įrašas švenčia gimtadienį
Balandžio 23 d. 15:16
Nematomas skaitmeninis pėdsakas: ar žinome, kiek kainuoja viena dirbtinio intelekto užklausa?
Balandžio 23 d. 12:52
KTU mokslininkai sukūrė modelį, kuris gali pagerinti autonominių sistemų saugumą
Balandžio 23 d. 09:36
Asmeninis eksperimentas virto tyrimu: kokią įtaką darbui daro išmaniojo telefono atsisakymas?
Balandžio 22 d. 18:30
Jūsų duomenys jau dirba prieš jus: nauja sukčių taktika, kuri veikia net atsargiausius
Balandžio 22 d. 16:10
Kova su vėjo malūnais? Atsakė, ar įmanoma sustabdyti socialinių tinklų botus (1)
Balandžio 22 d. 14:38
Saugumas DI amžiuje: kiek privatumo esame pasiruošę iškeisti į patogumą?
Balandžio 22 d. 12:21
„LG Electronics“ 2026 m. televizorių inovacijos
Balandžio 22 d. 10:37
KTU mokslininkė apie dirbtinio intelekto poveikį smegenims: stebime kognityvinės evoliucijos pradžią
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Visorių IT parke – aukštųjų technologijų tyrimų klasteris

Publikuota: 2010-04-09 12:42
Tematika: Verslo naujienos
Aut. teisės: ©Balsas.lt
Inf. šaltinis: Balsas.lt

5 aukštųjų technologijų įmonės Visoriuose per trejus metus investuos 150 mln. litų , pranešė Ūkio ministerija.

Aukštųjų technologijų tyrimų klasterį kuriančios 5 įmonės Visorių IT parke (VITP) steigs medicinos, biofarmacijos ir saulės energijos technologijų tyrimų ir eksperimentinės gamybos centrus. Bendros jų planuojamos investicijos per artimiausius trejus metus sudarys 150 mln. litų, iš jų trečdalis bus finansuojama ES paramos lėšomis.

10 000 kv. m ploto saulės energijos ir optinių-skaitmeninių laikmenų technologijų tyrimų centro statybos prasidės jau rudenį, teigiama ministerijos pranešime.

Ūkio ministerija ir VšĮ „Lietuvos verslo paramos agentūra“ šiandien pasirašė paramos sutartis su UAB „Intersurgical“, UAB „Sicor Biotech“, UAB „ViaSolis“, UAB „Baltic Solar Solutions“ ir UAB „Baltic Solar Energy“. Pasirašytų sutarčių paramos suma – 61,4 mln. litų, skirtų per ES priemonę verslo plėtrai „Lyderis LT“.

„Kryptingai remdami investicijas į aukštąsias technologijas kuriame vieną iš ramsčių, į kurį remsis Lietuvos ūkis po 10 metų. Noriu pabrėžti, kad pridėtinė vertė, kuriama biotechnologijų ar saulės elementų gamybos sektoriuose, yra penkis–septynis kartus didesnė nei tradicinėje pramonėje“, – pranešime cituojamas ūkio ministras Dainius Kreivys.

UAB „Intersurgical“ užsitikrino 14,9 mln. litų dydžio ES paramą kompleksiniam gamybinių technologinių procesų modernizavimui ir plėtrai, įmonė specializuojasi vienkartinių medicininių kvėpavimo gaminių gamyboje.

UAB „Sicor Biotech“ užsitikrino 7,8 mln. litų dydžio ES paramą biofarmacinės gamybinės bazės plėtrai Visoriuose. Pagrindinė UAB „Sicor Biotech" veikla - modernių rekombinantinių biofarmacinių preparatų kūrimas ir gamyba pagal pažangiausias mokslo ir gamybos technologijas, kompanija yra vienintelė genų inžinerijos būdu kuriamų vaistų gamintoja Centrinėje ir Rytų Europoje, vienintelė vaistų substancijų gamintoja Lietuvoje.

UAB „ViaSolis“ užsitikrino 14,3 mln. litų dydžio ES paramą gamybinės linijos, skirtos inovatyvių fotoelektrinių modulių gamybai, įdiegimui.

UAB „Baltic Solar Solutions“ ir UAB „Baltic Solar Energy“ užsitikrino atitinkamai 14,9 mln. ir 9,5 mln. litų dydžio ES paramą eksperimentiniam silicio elektros energijos elementų gamybos ir tyrimų centrui kurti.

Pastačius saulės energijos ir optinių-skaitmeninių laikmenų technologijų tyrimų centrą Visoriuose, UAB „Baltic Solar Energy“ ir UAB „Baltic Solar Solutions“ čia vykdys saulės elementų tyrimus ir eksperimentinę gamybą, o UAB „ViaSolis“ užtikrins elementų surinkimą į paruoštus naudoti energetinius modulius.

„Didžioji dalis naujuose Visorių projektuose kuriamų technologijų ir produktų bus eksportuojama, jų kūrime dalyvaus mūsų šalies akademinė bendruomenė. Numatytos investicijos žymiai paskatins verslo įsitraukimą į slėnių veiklą Lietuvoje ir taps sektinu pavyzdžiu kitiems integruoto mokslo, studijų ir verslo centrams“, – teigė VITP plėtros direktorius Saulius Arelis.

„Visą produkciją ir tyrimų rezultatus eksportuosime. Saulės energetika pasaulyje šiandien yra labiausiai besivystanti pramonės šaka ir Lietuva čia turi unikalią galimybę – spėti į pasaulinį saulės energetikos technologijų traukinį ir pradėti tiekti pasaulio rinkoms aukštųjų technologijų produktus ir žinias, turinčius milžinišką pridėtinę vertę“, – sako „BOD Group“ ir UAB „Baltic Solar Energy“ vadovas Vidmantas Janulevičius.

Anot jo, būtent ES fondų parama leis Visoriuose įsteigti pasaulinio lygio konkurencingą saulės energijos technologijų tyrimų ir eksperimentinės gamybos centrą. Bendros investicijos iki 2012 m. į jį siektų 150 mln. litų. Suplanuota, kad 2015 m. apyvarta iš čia kuriamų saulės elementų sieks 415 mln. litų, o eksportas sudarys daugiau nei 95%.

Prognozuojama, kad 2016-2018 m. bendra saulės energijos technologijų klasterio įmonių apyvarta Lietuvoje pasieks 1,6 mlrd. litų. Iki to laiko sektoriuje bus sukurta 500 naujų darbo vietų, teigiama pranešime.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Fiksuotos elektros kainos planų vidutiniai tarifai sumažėjo

Per praėjusią savaitę Lietuvoje pasigaminome 89 proc. suvartotos elektros energijos – 180,8 GWh, trūkstama elektros energija buvo importuota iš Švedijos ir Latvijos.

Kovą dėl atšilusių orų didmeninės elektros kainos Baltijos šalyse sumažėjo 2–2,5 karto

Lietuvoje vidutinė didmeninė elektros kaina kovą buvo 82 Eur/MWh, arba 47 proc. mažesnė nei vasarį. Kainų mažėjimo tendencijos stebėtos visose Baltijos jūros regiono šalyse – didmeninės ir galutinės elektros kainos mažėjo ir Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Švedijoje. Galutinė elektros kaina vartotojams Lietuvoje kovą buvo 5,4 proc. mažesnė nei vasarį.

„Apple“ prašo iš „Samsung“ duomenų apie tai, kaip žmonės pereina iš „iPhone“ į „Android“

„Apple“ yra ne tik didžiausia išmaniųjų telefonų gamintoja pasaulyje, bet ir dominuoja premium segmente, tuo tarpu „Android“ gamintojai daugiausia parduoda biudžetinius modelius. Gindamasi nuo antimonopolinio ieškinio, IT milžinė kreipėsi pagalbos į savo pagrindinį konkurentą.

2026 m. balandis
2026-04-24 07:22
„Tele2“ pirmasis ketvirtis: daugiau pajamų ir sumokėtų mokesčių
2026-04-21 20:58
Lietuvių energetikos technologijų įmonė fiksavo rekordinius 2025 metus: kaupikliai tampa nauju standartu
2026-04-20 17:39
Elektros energijos kainų vidurkis šalyje išaugo 61 proc.
2026-04-17 11:42
Žalia šviesa uždegta: 40 mln. eurų keliaus Lietuvos gynybos ir saugumo pramonei
2026-04-17 08:37
„Telia Lietuva“ finansų vadovė: stabilumas šiandien vertingesnis už greitą grąžą
2026-04-15 19:24
Šiltesni orai ir didesnė vietinė gamyba kovą lėmė elektros pigimą
2026-04-15 08:42
„Telia“ investuoja 2 mln. eurų į debesijos sprendimus
2026-04-14 14:59
Fiksuotos elektros kainos planų tarifus mažino vienas tiekėjas
2026-04-14 11:31
„Sony“ televizorių verslas pereina į „TCL“ kontrolę
2026-04-13 17:33
„AGON by AOC“ įtvirtina Nr. 1 poziciją Europoje tarp žaidimų monitorių prekės ženklų
2026-04-13 16:18
Per savaitę atpigo elektra, dujos ir nafta
2026-04-13 13:21
VERT: elektros energijos suvartojimas kovą smuko ketvirtadaliu, daugiausia elektros pagamino vėjo elektrinės
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama