Elektronika.lt
 2026 m. birželio 7 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 6 d. 16:38
Kaip žmogaus kūnas reaguotų į ilgas kosmines keliones: FTMC mokslininkai pateikia naujų žinių
Birželio 6 d. 10:41
Išmanusis laikrodis tapo sveikatos stebėtoju: kada nereikėtų numoti ranka į jo signalus
Birželio 5 d. 18:35
3 dalykai, kurių bankas niekada neprašo telefonu
Birželio 5 d. 16:09
Ar Lietuvai vis dar reikalinga saulės energetika?
Birželio 5 d. 14:36
Kaip meninė instaliacija padeda vizualizuoti nematomas DI grėsmes
Birželio 5 d. 12:24
Fizikos teismas Holivudui: kas įmanoma, o kur filmai klysta?
Birželio 5 d. 10:24
Ekonomikos augimas priklausys nuo to, kaip žmonės priims technologijas: atskleidė, kokie pokyčiai laukia kasose
Birželio 5 d. 08:30
Programišiai pergudravo „Meta“ DI robotą ir perėmė paskyras: žmogaus budrumo jau nebepakanka
Birželio 4 d. 18:36
Bemiegės naktys prieš egzaminus: kodėl „dar viena valanda prie knygų“ gali pakenkti?
Birželio 4 d. 16:26
Klaipėdos universitete įvyko didžiausias Europos STEAM mokytojų festivalis
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Vilnius Tech“ – tarptautiškiausias universitetas Lietuvoje

Publikuota: 2025-05-10 15:28
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

„Vilnius Tech“ – tarptautiškiausias universitetas Lietuvoje, skelbia žurnalas „Reitingai“. Pirmoji vieta pagal tarptautiškumą reitinge skirta, remiantis Švietimo mainų paramos fondo rodikliais ir Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis bei įvertinus studijų programų, dėstomų užsienio kalba kiekį, taip pat, jungtines studijų programas studijuojančių užsieniečių skaičių, studentų ir darbuotojų mobilumą, naudojantis „Eramsus+“ programa bei kt. „Vilnius Tech“ šioje srityje surinko 6,38 taškus iš 10-ies galimų.

„Vilnius Tech“ – tarptautiškiausias universitetas Lietuvoje

Pagal alumnų kuriamą pridėtinę vertę ir darbdavių vertinimą, „Vilnius Tech“ – lyderių trejete.

Alumnų kuriama vertė ir darbdavių vertinimas buvo atliktas pagal „Reitingai“ užsakyto sociologinio 1005 darbdavių tyrimo rezultatus (tyrimą atliko UAB „Prime Consulting“), taip pat, remiantis Užimtumo tarnybos ir Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis. Vertinant buvo atlikta darbdavių apklausa apie absolventų įmonei reikalingas žinias bei gebėjimus, taip pat atsižvelgta į baigusiųjų įsidarbinimą po studijų ir atlyginimo pokytį po 18 mėnesių nuo studijų baigimo.

„Tarptautiškumas, atvirumas, inovatyvumas, kūrybiškumas – tai kertinės „Vilnius Tech“ vertybės, kuriomis vadovaujamės kasdien. Universitetas siekia būti atviras pasauliui, todėl tarptautiškumas yra neatsiejama mūsų strateginės plėtros dalis. Tiek atvykstantys studentai, tiek dėstytojai iš užsienio šalių praturtina universiteto akademinę bendruomenę, skatindami nuolatinį kultūrų dialogą ir prisidėdami ugdant ateities lyderius, sėkmingai veikiančius ir tarptautinėje darbo rinkoje.

Alumnai – tai mūsų vizitinė kortelė, jų sėkmės istorijos įkvepia ir rodo kryptį. Į universitetą jie sugrįžta jau kaip verslo partneriai ar mentoriai, atveria duris praktikai ir stažuotėms, remia mokslinius tyrimus ir prisideda prie specialistų ugdymo, kurie ne tik įsilieja į darbo rinką, bet ir kuria jos ateitį. Glaudus bendradarbiavimas su alumnais padeda universitetui tobulėti“, – sako „Vilnius Tech“ strateginės partnerystės prorektorius doc. dr. Adas Meškėnas.

Daugiau kaip 20 proc. – užsieniečių

2024 m. „Vilnius Tech“ vykdė 50 laipsnį suteikiančias studijų programas anglų kalba, kurios sudarė 53 proc. visų studijų programų.

Pagal praėjusių metų „Vilnius Tech“ stojimo rezultatus, iš 2805 įstojusiųjų net 23,2 proc. atvyko iš užsienio šalių, o šiuo metu iš viso 23,6 proc. visų universiteto studentų sudaro užsieniečiai iš 81 valstybės. Tarp jų dominavo studentai iš Indijos, Ukrainos, Azerbaidžano, Turkijos ir Maroko.

Penkios populiariausios studijų programos pirmojoje pakopoje, pritraukusios daugiausia stojančiųjų: Dirbtinio intelekto sistemos, Kompiuterių inžinerija, Verslo vadyba, Informacinės technologijos ir Kūrybinės industrijos. Antrojoje pakopoje daugiausia stojančiųjų sulaukė Versliosios lyderystės, Informacijos ir informacinių technologijų sauga, Tarptautinio verslo, Informacinių sistemų inžinerija bei Pramonės inžinerijos ir inovacijų vadybos programos.

2023–2024 m. m. „Vilnius Tech“ studijavo 654 „Erasmus+“ ir kitų mainų programų studentai. Tarp atvykusių mainų programų dalyvių dominavo studentai iš Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos, Italijos ir Latvijos aukštųjų mokyklų. Prie mainų programų dalyvių skaičiaus didėjimo prisidėjo „Vilnius Tech“ organizuojamos „Erasmus+“ mišriosios intensyvios programos (angl. Blended Intensive Programmes, BIP).

Įgyvendinant Erasmus+ studentų ir darbuotojų mobilumo programų projektus, 2023–2024 m. m. 155 „Vilnius Tech“ dėstytojai skaitė paskaitas ES ir ne ES šalių užsienio šalių universitetuose, o 260 akademinio ir neakademinio personalo nariai stažavosi užsienio partnerių universitetuose.

Į universitetą buvo atvykę skaityti paskaitų 108 dėstytojai iš 43 šalių universitetų ar ES įmonių. Iš viso 132 užsienio akademinio ir administracijos personalo darbuotojai atvyko į „Vilnius Tech“ mokymosi vizito, dalyvavo projektų susitikimuose, seminaruose ar konferencijose.

Inžinieriams rasti darbą – ne problema

„Vilnius Tech“ rūpinasi studentų ir absolventų įsidarbinimo galimybėmis, skatindamas juos ne tik studijuoti, bet ir aktyviai kurti savo profesinę ateitį. Strateginės partnerystės centras universitete organizuoja karjeros konsultacijas, kurios padeda studentams atrasti savo karjeros kelią, pasirengti sklandžiam įėjimui į darbo rinką bei įgyti reikalingų žinių ir įgūdžių, siekiant karjeros Lietuvoje ar užsienyje. Universitetas, teikdamas studentams pagalbą karjeros klausimais, glaudžiai bendradarbiauja su verslo partneriais. Ši partnerystė suteikia galimybę studentams ne tik gauti ekspertų konsultacijas bei išsamią informaciją apie darbo rinkos poreikius ir karjeros galimybes, bet ir naudotis universiteto informacine baze, kurioje skelbiamos laisvos darbo ir praktikos vietos.

Kasmet analizuojama, kiek universiteto absolventų registruojasi Užimtumo tarnyboje. Remiantis 2025 m. sausio 20 d. duomenimis, iš 2024 m. studijas baigusių 1486 studentų tik 69 buvo užsiregistravę Užimtumo tarnyboje, tai sudaro vos 4 proc. absolventų. Pagal šiuos duomenis galima teigti, kad „Vilnius Tech“ studentai greitai įsidarbina bei įsitvirtina darbo rinkoje.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
KTU prasideda priėmimas į bakalauro ir vientisąsias studijas

Nuo birželio 1 d. KTU prasideda bendrasis priėmimas į bakalauro (pirmosios pakopos) ir vientisąsias studijas. Šiais metais KTU vykdomas priėmimas net į 41 bakalauro studijų programą ir 1 vientisųjų studijų programą.

Klaipėdos universitete – tarptautinė „Erasmus+“ savaitė apie skaitmenizaciją ir dirbtinį intelektą

Klaipėdos universitete (KU) vyko kasmetinė tarptautinė „Erasmus+“ savaitė „Digital Magic & AI in Academia“, subūrusi 37 dalyvius net iš 17 pasaulio šalių. Į renginį atvyko dėstytojai, tarptautinių ryšių specialistai, „Erasmus+“ koordinatoriai bei akademinės bendruomenės nariai iš užsienio.

Klaipėdos universitetas ir Šilutės pirmoji gimnazija stiprina partnerystę STEAM ugdymo srityje

KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas ir Šilutės pirmosios gimnazijos direktorė Laima Spirgienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama stiprinti STEAM ugdymą, skatinti mokinių domėjimąsi mokslu bei sudaryti sąlygas kryptingai ruoštis ateities profesijoms.

2026 m. birželis
2026-06-02 09:25
Prasideda priėmimas į aukštąsias mokyklas – VU siūlo individualiąsias studijas, įvairių stipendijų galimybes
2026 m. gegužė
2026-05-29 15:49
Moksleiviams – įkvėpimų ir žinių kupina „VDU Vasaros mokykla 2026“
2026-05-28 07:05
JAV bendrovė „Mission Essential Group“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „Vilnius Tech“
2026-05-26 15:11
Klaipėda taps Europos STEAM švietimo sostine
2026-05-25 15:24
VU pernai paskyrė daugiau kaip 100 specialių stipendijų, kviečia pretenduoti ir šiais metais
2026-05-22 17:30
Prasideda priėmimas į Vilniaus universiteto magistrantūros studijas
2026-05-20 17:11
KU aptartos ateities galimybės: kaip projektinis mokymas ir skaitmeninės platformos keičia pradinį ugdymą
2026-05-20 11:54
Nacionalinė programa stiprino matematikos mokytojų kompetencijas dirbant su itin gabiais mokiniais
2026-05-12 19:16
„Mokykla ir DI: grėsmė ar galia?“ – nemokama konferencija ir išmanios dirbtuvės mokytojams
2026-05-12 07:12
Netikėtos jaunimo idėjos tampa verslais – KTU apdovanojo inovatyviausias moksleivių komandas
2026-05-09 14:01
Nacionalinio jaunųjų inžinierių čempionato „Steam Team“ finale susigrums stipriausios komandos iš visos Lietuvos
2026-05-05 21:11
Vytauto Didžiojo universitete prasidėjo priėmimas į magistrantūros studijas
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama