Elektronika.lt
 2025 m. liepos 2 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 1 d. 20:13
Elektrinių automobilių burbulas netrukus sprogs? Kinijos bendrovės skambina pavojaus varpais
Liepos 1 d. 17:38
Išmanus eismo valdymas: KTU studentas kuria aplinkos suvokimo modelį autonominėms sistemoms
Liepos 1 d. 14:14
Dviračių ir pėsčiųjų takų kokybės tyrimai išmaniai: „Via Lietuva“ dangos būklę analizuoja nuotoliniu būdu
Liepos 1 d. 11:43
Netikra tikrovė: kaip atpažinti DI sugeneruotą realistišką vaizdą?
Liepos 1 d. 08:31
„Microchip“ komponentai ir BLDC variklių valdymas
Birželio 30 d. 20:36
NASA aptiko planetą, kuri sugriauna visas teorijas
Birželio 30 d. 17:45
Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo: ką tai reiškia darbuotojams ir darbdaviams?
Birželio 30 d. 14:17
Prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją gavęs M. Šimėnas: svarbiausia – proveržį kurianti idėja
Birželio 30 d. 11:38
Suaktyvėję GPS trikdžiai kelia nerimą keliaujant, bet ne bendraujant: mobilusis ryšys išlieka stabilus
Birželio 30 d. 08:20
Patarė, kaip elgtis, jeigu tapote sukčių auka
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Vilniaus universiteto DI projektas nominuotas „AI Lithuania“ metų inovacijų EdTech kategorijoje

Publikuota: 2025-01-09 07:06
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakulteto lektorių dokt. Godos Strikaitės-Latušinskajos ir dr. Pauliaus Jurčio projektas, kai pirmą kartą pasaulyje į mokymosi procesą buvo integruoti pačių dėstytojų skaitmeniniai antrininkai (DI žinių avatarai), yra nominuotas prestižiniam „AI Lithuania“ apdovanojimui DI inovacijų švietime kategorijoje.

„AI Lithuania“ apdovanojimui nominuoti VU dėstytojai G. Strikaitė-Latušinskaja ir dr. P. Jurčys džiaugiasi galėdami pristatyti novatorišką VU dvasią. Pasak jų, DI priemonės atveria naujas galimybes plėsti žinias ir skatinti kritinį mąstymą, empatiją ir tarpusavio pasitikėjimą tarp studentų ir dėstytojų, o dėstytojai neturėtų bijoti, kad šios priemonės išstums juos iš mokymo procesų.

„Stovėdami ties šia svarbia švietimo ir DI technologijų sankirta, – sako dr. P. Jurčys, – užuot nerimavę, kaip DI paveiks mokymosi procesus, turime ieškoti būdų, kaip patys galime pritaikyti šias priemones, siekdami plėsti žmonių suvokimo akiračius.“

Sėkmingas bandomasis projektas VU – tai pavyzdys kitoms institucijoms, atskleidžiantis, kokią įtaką DI gali turėti keičiant mokymo metodus, stiprinant studentų įsitraukimą ir keliant svarbius klausimus apie etiką, duomenų privatumą ir naujų technologijų integraciją.

„Ši nominacija – tai svarbus pripažinimas ir mums, ir Vilniaus universitetui. Ji padrąsina mus toliau kurti modernią, personalizuotą ir labiau prieinamą mokymosi aplinką, atitinkančią šiuolaikinio studento poreikius. Džiaugiamės, kad mūsų pastangos neliko nepastebėtos ir kad Vilniaus universitetas dalijasi mūsų vizija apie inovatyvų švietimą. Tikime, kad švietimo ateitis yra neatsiejama nuo tokių sprendimų kaip „Paulius AI“ ir „Goda AI“, kurie suteikia galimybę mokytis personalizuotai, efektyviai ir inovatyviai“, – sako dokt. G. Strikaitė-Latušinskaja.

Anot lektorių, tai tik pradžia. Remdamasis jau įgytomis pamokomis ir užmegztais ryšiais, VU tęs DI dvynių taikymą, kad būtų plečiamas supratimas, kaip DI galėtų būti panaudojamas švietimo srityje. Tai darydamas, VU siekia būti pasaulio inovacijų priešakyje ir rodyti pavyzdį, kad DI priemonės gali praturtinti mokymosi procesą ir žmogiškųjų išteklių bei kritinio mąstymo horizontus.

Nauji mokymo ir mokymosi horizontai

2024 m. pavasario semestre VU Teisės fakulteto dėstytojai G. Strikaitė-Latušinskaja ir dr. P. Jurčys žengė naują žingsnį aukštojo mokslo srityje. Siekdami atverti naujas žinių perteikimo studentams galimybes, lektoriai sukūrė ir į paskaitų bei mokymosi procesą integravo savo DI žinių dvynius „Goda AI“ ir „Paulius AI“.

Pradiniai projekto rezultatai atskleidė, kad DI dvyniai yra itin veiksminga žinių atvėrimo ir mokymo priemonė. Užuot pakeitę dėstytojus, jie veikia kaip lengvai pasiekiami, nuolat prieinami žinių šaltiniai, kuriais studentai gali naudotis bet kuriuo jiems patogiu metu. Toks lankstumas studentams suteikė galimybę giliau panagrinėti sudėtingus teisės aspektus jiems patogiu tempu, peržvelgti ir pasitikslinti dėstomą medžiagą ne tik įprastose paskaitose.

Dėstytojų prieinamumas 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę pastebimai sumažino studentų jaučiamą įtampą ir stresą. Pasibaigus semestrui, paskaitose dalyvavę studentai teigė, kad sumažėjo jų nerimas, mat jie turėjo naują ir patogią priemonę, padedančią geriau įsisavinti paskaitų medžiagą ir labiau kontroliuoti mokymosi procesą.

Be to, tokia integracija padidino įsitraukimą į mokymosi procesą ir paskatino daugiau diskusijų paskaitų metu. Įdomu tai, kad galimybė bendrauti su dėstytojų DI antrininkais ne tik nepakenkė studentų ir dėstytojų ryšiui, bet netgi priešingai – jį sustiprino. Turėdami galimybę konsultuotis su DI dvyniais, studentai galėjo geriau įsisavinti kurso medžiagą ir džiaugėsi artimesniu ryšiu su dėstytojais. Studentai jautėsi labiau aprūpinti, nes turėjo daugiau galimybių pažinti dėstomą medžiagą, o paskaitų metu diskusijos tapo subtilesnės.

Viena iš džiugiausių projekto staigmenų – sustiprėjęs ryšys tarp dėstytojų ir studentų. Užuot sukūrę atskirtį ar sumažinę gyvo bendravimo vertę, DI dvyniai paskatino dar gyvesnes diskusijas paskaitose ir sukėlė domėjimąsi ne tik dėstomu dalyku, bet ir DI priemonių nulemtais pokyčiais švietimo srityje. Studentai drąsiau užduodavo klausimus DI dvyniams, ypač sudėtingomis ar subtilesnėmis temomis, žinodami, kad vėliau galės grįžti į auditoriją su sukaupta informacija ir padiskutuoti giliau. Toks nuolatinis informacijos ratas praturtino mokymo(si) procesą, skatindamas bendradarbiavimą ir bendrą žinių paiešką.

Viena svarbiausių pamokų, išryškėjusių bandomojo projekto metu, yra ta, kad DI mokymo priemonių įtraukimas suteikia galimybę įgyti naujų skaitmeninio raštingumo įgūdžių, kuriuos, panašiai kaip kompiuterinį ar kritinį mąstymą, universitetai turi ugdyti iš anksto. Išmokę efektyviai naudotis DI įrankiais, studentai didina ne tik skaitmeninį raštingumą, bet ir pasitikėjimą savimi, kuris padeda žengti į profesinį pasaulį.

„Turime suteikti studentams DI raštingumo įgūdžių, – sako dr. P. Jurčys, – kad jie galėtų klestėti profesinėje ir asmeninėje veikloje.“

Nepaisant to, lektorių teigimu, DI integravimas neturėtų būti suprantamas kaip atsisakymas esminių švietimo principų – kritinis mąstymas vis dar išlieka svarbiausias.

Kaip pažymėjo VU dėstytojai dokt. G. Strikaitė-Latušinskaja ir dr. P. Jurčys, DI įrankių integravimas į mokymo programą atveria galimybę naujai permąstyti, ką kritinis mąstymas reiškia mašininio mokymosi amžiuje: „DI gali atlikti duomenų analizę ar pasiūlyti greitų įžvalgų, o žmogaus protas – susitelkti į gilesnių problemų sprendimą, etinius klausimus ir interpretavimą. Dėstytojai atlieka pagrindinį vaidmenį skatindami savarankišką studentų mąstymą. Jie turi padėti studentams užduoti tinkamus klausimus, kritiškai įvertinti prielaidas ir peržiūrėti DI pateikiamus rezultatus – tai itin svarbūs įgūdžiai epochoje, kai algoritmai vis labiau lemia sprendimų priėmimą.“


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Virtualios realybės, kompiuterinių žaidimų ir kitų multimedijos technologijų kūrimas – VDU studentų kasdienybė

Virtuali realybė (VR), kuri dar neseniai daugeliui siejosi tik su pramogomis, šiandien yra svarbi priemonė, padedanti mokytis, kurti, pažinti pasaulį ir geriau suprasti save. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslininkų teigimu, VR nėra tik žaidimų aikštelė – tai priemonė, kuri efektyviai taikoma mokymui, studijoms ar moksliniams tyrimams.

Dvejojantiems – dar yra laiko: kodėl verta stoti į magistrantūros studijas?

Liepos 1 d. 14 val. baigėsi pirmasis stojimo į magistrantūros studijas etapas, ir nors laikas pateikti paraišką greitai baigsis, vis dar galima suspėti. Ką daryti, jeigu vis dar kyla abejonių dėl studijų krypties ar jų suderinamumo su darbu?

KTU atveria duris norintiems daugiau nei diplomo – nauja galimybė prisidėti prie lustų kūrimo

Šiais metais duris atvėrė viena moderniausių lustų technologijų erdvių Lietuvoje – KTU Lustų akademija. Bendradarbiaujant su šia akademija, naujais mokslo metais KTU startuoja Talentų akademijos ugdymo programa, leisianti jauniesiems kūrėjams gilintis į puslaidininkių technologijų pasaulį, dirbti su verslo įmonėmis ir įgyti tarptautinės patirties.

2025 m. birželis
2025-06-27 07:11
Klaipėdos universitete – pirmą kartą tokio masto Karjeros mugė: kviečia verslus ir jaunimą susitikti
2025-06-26 21:37
QS pasaulinis aukštųjų mokyklų reitingas: KTU – antras geriausias universitetas Lietuvoje
2025-06-26 07:30
VDU įteikti diplomai absolventams: artes liberales misija – suteikti ne tik žinių, bet ir tvirtą vertybinį pagrindą
2025-06-23 09:19
Talentų ugdymas Lietuvoje: kaip verslo ir mokslo bendradarbiavimas skatina jaunimą rinktis IT ir duomenų mokslo studijas
2025-06-19 10:23
Iš Europos fizikos olimpiados Lietuvos mokiniai parsivežė sidabrą ir bronzą
2025-06-18 20:22
Neišnaudota galimybė mokiniams: nemokamą „Office“ paketą gavo dar ne visi
2025-06-17 09:16
Prof. dr. E. Saliklis: „Kaip DI gali padėti, o kartais ir mesti iššūkį žmogaus kūrybinei dvasiai?“
2025-06-15 20:04
KTU Studentų mokslinės draugijos komanda laimėjo pirmąją vietą nacionaliniame švietimo hakatone
2025-06-15 13:14
Renkami geriausi šalies STEAM mokytojai – „Ateities kūrėjai 2025“
2025-06-08 16:30
KTU ir „EdTech Lithuania“ suvienijo jėgas: sieks pažangios ir atsakingos švietimo ateities
2025-06-07 18:33
Naujas žingsnis tvarios ateities link – Klaipėdos universiteto ir Mykolo Romerio universiteto sutartis dėl inovatyvios jungtinės magistrantūros
2025-06-07 14:22
EIMIN ir toliau planuoja skirti stipendijas tiksliųjų mokslų studentams regionuose
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama