Elektronika.lt
 2026 m. sausio 12 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 11 d. 18:11
Nuo muzikos iki „Teams“: naujasis „Mercedes“ atnaujinimas keičia, kaip naudojame automobilį
Sausio 11 d. 12:16
Didieji metų išpardavimai: sukčių apgaulėmis susigundo 1 iš 5 perkančių internetu
Sausio 11 d. 08:28
Ar tikrai ginčijatės su žmogumi, ar su botu, kalbančiu lietuviškai? Ekspertai skaičiuoja: kas penktas įrašas – roboto
Sausio 10 d. 18:18
„Microsoft“ ruošia tylų perversmą: „Teams“ ir „Outlook“ laukia svarbūs pasikeitimai
Sausio 10 d. 12:23
„Kia“ elektromobilių gamybos patirtis atgims europiečiams svarbiame naujajame EV2
Sausio 10 d. 08:25
Telefonus ugdymo procese apribojusios mokyklos vadovė: tai nauda ir mokiniams, ir mokytojui (1)
Sausio 9 d. 20:25
Pirmasis pasaulinis 3D pastatų žemėlapis jau čia: sužinokite, kas tai yra ir kam jis išvis reikalingas
Sausio 9 d. 17:02
Naktimis spaus šaltukas: kaip pasirūpinti savo automobiliu lauke
Sausio 9 d. 14:30
Įspūdingas kiniškas elektrinis automobilis: trys varikliai, generatorius ir LiDAR ant stogo
Sausio 9 d. 11:28
Lietuvių mokslininkė kuria jutiklius, kurie padės geriau suprasti stratosferoje vykstančius procesus
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Must have farming mods
Farming simulator modhub, Best farming simulator mods
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Energetikos sektoriaus įmonėms prognozuojant specialistų trūkumą ateityje, šiandien pasirašytas tarpusavio susitarimo memorandumas, kuriuo Energetikos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos mokslo įstaigos ir energetikos įmonės susitarė kartu siekti didinti energetikos studentų skaičių aukštosiose mokyklose bei gerinti energetikos studijų kokybę.

Tikimasi, kad tai atlieps sparčiai besivystančią energetikos sektoriaus transformaciją Lietuvoje. Vertinant energetikos sektoriaus specialistų poreikį, skaičiuojama, kad 2021 m. aprūpinimo šiluma, dujomis, elektra, inžinerinių statinių ir patalpų mikroklimato srityje veikla Lietuvoje užsiėmė apie 1,5 tūkst. įmonių, kuriose dirbo apie 30 tūkst. asmenų. Prognozuojama, kad iki 2030 m. energetikos sektoriuje trūks mažiausiai 2 500 darbuotojų.

„Šiandienos memorandumas yra vienas iš žingsnių, kuriais siekiame esamus ir būsimus aukštos kvalifikacijos specialistus atgręžti į energetiką ir parodyti, kaip jie galėtų realizuoti savo potencialą, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys. – Energetikoje reikės įvairiausio profilio specialistų – nuo inžinierių iki kibernetinės saugos specialistų, nuo fizikų iki meteorologų. Todėl užduotis – parodyti energetikos galimybes ir galimybes energetikoje – tenka jau šiandien mums visiems.“

Siekiant užtikrinti tvarų ir efektyvų Lietuvos energetikos sektoriaus vystymąsi, būtina didinti kvalifikuotų energetikos specialistų skaičių. Iki 2030 m. planuojama parengti ne mažiau kaip 1 900 energetikos srities specialistų, o iki 2050 m. užtikrinti visapusį kompetentingų specialistų poreikį.

Europos ekonomikai ir pramonei persiorientuojant į klimatui neutralią veiklą, skaičiuojama, kad Lietuvos energetikos sektoriuje 2050 m. galėtų būti sukurta 140 000 naujų darbo vietų.

Memorandumas numato energetikos įmonių įsitraukimą į studijų procesą, siekiant supažindinti akademinę bendruomenę ir studentus su inovatyviomis technologijomis, tobulinti esamas programas ir siūlyti naujas.

Taip pat, siekiant įtraukti daugiau jaunų žmonių į energetikos studijas, ypatingas dėmesys bus skiriamas STEAM centrams. Šie centrai suteikia mokiniams galimybę praktiškai susipažinti su energetikos technologijomis, skatina domėjimąsi mokslu, inovacijomis, inžinerija ir matematika bei padeda formuoti būsimus energetikos specialistus nuo ankstyvo amžiaus. Pagal memorandumą numatytas bendradarbiavimas su trimis STEAM centrais Panevėžyje, Marijampolėje ir Tauragėje.

Tarpusavio susitarimo memorandumą pasirašė Energetikos ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, UAB „EPSO-G“, AB „Ignitis grupė“, AB „KN Energies“, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Kauno technologijos universitetas, Klaipėdos universitetas, Marijampolės kolegija, Tauragės švietimo centras ir Panevėžio švietimo centras.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama