Elektronika.lt
 2024 m. liepos 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Liepos 24 d. 20:23
„Philips Monitors“ pristato žadą atimantį greitį lenktame „Evnia 27M2C5200W“ ekrane
Liepos 24 d. 17:08
Ištuštinta banko sąskaita – ne vienintelis praradimas prisijungus prie nesaugaus Wi-Fi
Liepos 24 d. 14:28
Ar patys sau kišame koją siekdami energetinės nepriklausomybės?
Liepos 24 d. 11:04
Kodėl verta rinktis naudotus telefonus iš Banknote.lt?
Liepos 24 d. 08:09
Duomenų saugykla debesyje: ar tai saugesnis pasirinkimas nei lokali saugykla?
Liepos 23 d. 18:22
7 iš 10 nebaigia e. parduotuvėje pradėto pirkimo: ką turėtų žinoti verslai?
Liepos 23 d. 15:17
Pagrindinio ekrano suasmeninimo laisvė ir apsauga nuo pykinimo važiuojant: 5 įdomiausios „iOS 18“ funkcijos
Liepos 23 d. 12:50
Kaip neapsigauti perkant naudotą elektromobilį?
Liepos 23 d. 09:52
Negalintiems skaityti įprastu būdu Nacionalinėje bibliotekoje bus prieinamos garsinės knygos
Liepos 22 d. 19:29
Studentai konstruoja FPV savadarbius dronus
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

VDU dėstytojų skaitmenizuotas mokymo(si) turinys: kelias į inovacijas ir kūrybiškumą

Publikuota: 2024-06-12 11:31
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Šiandien skaitmenizacija Lietuvos švietimo sektoriuje atveria naujas galimybes ir iššūkius, keisdama tradicinius mokymo metodus. Kuriamos inovatyvios skaitmeninės mokymo priemonės ne tik skatina studentų kūrybinį mąstymą ir įsitraukimą, bet ir leidžia aukštųjų mokyklų dėstytojams modernizuoti studijų programas. Nacionalinės švietimo agentūros „EdTech“ centras kartu su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU), siekdami kelti dėstytojų skaitmenines kompetencijas ir atnaujinti studijų programas, kvietė juos dalyvauti skaitmeninės transformacijos mokymų programoje „Aukštųjų mokyklų dėstytojų skaitmeninės transformacijos kompetencijų tobulinimo mokymai“.

„EdTech“ projekto mokymai VDU dėstytojams. VDU J. Petronio nuotr.
„EdTech“ projekto mokymai VDU dėstytojams. VDU J. Petronio nuotr.

Programą bendradarbiaujant su VDU lektoriais sukūrė ir įgyvendino VDU Profesinių kompetencijų vystymo centras (PKVC), vykdydamas projektą „Skaitmeninė švietimo transformacija“ („EdTech“). Mokymų metu VDU dėstytojams pavyko sukurti daugiau nei 100 interaktyvių skaitmeninių mokomųjų priemonių ir integruoti jas į savo studijų dalykus.

Apie skaitmeninių kompetencijų ugdymo būtinybę, sukurtas inovatyvias skaitmenines mokymo priemones (SMP), leidusias dėstytojams modernizuoti ir atnaujinti norimus studijų dalykus, kalbamės su šioje mokymų programoje dalyvavusiais lektoriais – VDU Azijos studijų centro vadovu, Humanitarinių mokslų fakulteto (HMF) dėstytoju dr. Arvydu Kumpiu ir VDU Švietimo akademijos (ŠA) dėstytoja doc. dr. Rasa Nedzinskaite-Mačiūniene.

Skaitmeninės mokymo priemonės skatina studentų kūrybiškumą ir įsitraukimą

Projekto metu, koordinuojant Profesinių kompetencijų vystymo centrui (PKVC), dėstytojai sukūrė daugiau nei 100 interaktyvių skaitmeninių mokomųjų priemonių. VDU dėstytojas dr. Arvydas Kumpis „EdTech“ parengė skaitmeninę mokymo priemonę (SMP) – „Tautiškumo išlaikymas Rytų Azijoje“. Ši inovatyvi priemonė VDU bakalauro studijų programos „Regiono studijos: Rytų Azijos šalių kultūros ir kalbos“ studentams padeda giliau suprasti tautinės tapatybės sociokultūrinius aspektus Rytų Azijoje.

Pasak dr. A. Kumpio, šią bakalauro studijų programą besirenkantys studentai dažnai pasižymi „nestandartiniu“ požiūriu, pomėgiais ir kūrybiniu potencialu, todėl tradicinės studijų dalyko atsiskaitymo formos, pavyzdžiui, seminarai ar testai, juos gali pernelyg „įrėminti“.

„Sukurta skaitmeninė mokymo priemonė yra orientuota į įvairių studentų kompetencijų ugdymą, kūrybiškumą, gebėjimą dirbti komandoje, ji padeda geriau suprasti dėstytojo suformuluotus reikalavimus ir susieti mokomąjį turinį, interpretuojant jį įvairiuose kontekstuose, ypatingą dėmesį skiriant užduoties interaktyvumui“, – pabrėžia jis.

Pasitelkus šią SMP, studentams buvo pateikta užduotis grupėse sukurti vaizdo įrašą pasirinkta tema, pateikiant jį TV žinių formatu. VDU dėstytojas pasidžiaugė aktyviu studentų įsitraukimu, gautu pozityviu atgaliniu ryšiu bei puikiais rezultatais – įdomiais vaizdo įrašais. Todėl nenuostabu, kad jis planuoja sukurtą SMP naudoti ir ateityje dėstant šį studijų dalyką.

VDU docentės dr. Rasa Nedzinskaitė-Mačiūnienė ir dr. Eglė Stasiūnaitienė Švietimo vadybos magistratūros studentams sukūrė interaktyvią skaitmeninę mokymosi priemonę – pabėgimo kambarį „Edukodas“. Pastarasis yra integruotas į VDU Švietimo vadybos ir organizacinio mokymosi studijų dalyką. Doc. dr. R. Nedzinskaitės-Mačiūnienės teigimu, šios SMP tikslas – padėti studentams įtvirtinti dalyko žinias ir atlikti savitikros testą. „Edukodas“ apima šešių tipų užduotis, tarp kurių – ne tik žinių testas, bet ir vaizdo įrašai. „Džiugu, kad pabėgimo kambarį jau spėjo išbandyti VDU Švietimo vadybos ir Švietimo vadovų magistratūros studijų programų studentai, kurie atsiliepimuose įvertino jo privalumus ir tobulintinus aspektus“, – dalinasi pašnekovė.

Antroji doc. dr. R. Nedzinskaitės-Mačiūnienės sukurta skaitmeninė priemonė – tai interaktyvi „Moodle“ studijų aplinka, skirta VDU bakalauro studijų studentams, pasirinkusiems Pedagogikos studijų dalyką. Pasak jos, šioje SMP buvo integruoti įvairūs dirbtinio intelekto ir kiti skaitmeniniai įrankiai, siekiant sukurti kuo patrauklesnę mokomąją studijų aplinką.

„Pavyzdžiui, dalyko temai skirtos iliustracijos buvo sukurtos su „Microsoft Bing“ įrankiu, o vaizdo įrašų peržiūros – su „Edpuzzle“ programa. Struktūrinio mąstymo lavinimui ir infografikų kūrimui buvo panaudota „Canva“ programa, o dokumentų dalinimuisi ir bendradarbiavimui – „Google Drive“ ir „Jamboard“ įrankiai. Kadangi VDU Pedagogikos studijų dalyką renkasi ir būsimi ikimokyklinės pedagogikos, ir fizinio ugdymo pedagogikos specialistai, mano tikslas buvo plačiajam studentų ratui parodyti, kaip galima panaudoti ir integruoti įvairius skaitmeninius įrankius mokomojo proceso metu, o taip pat paskatinti juos praktiškai išbandyti ir ateityje“, – apibendrina pašnekovė.

„EdTech“ mokymų programa – vertinga patirtis dėstytojams

Abu VDU dėstytojai, dalyvavę „EdTech“ mokymų programoje, ją įvertino itin pozityviai. Daugybės teigiamų dėstytojų atsiliepimų susilaukė VDU Užsienio kalbų instituto (UKI) lektorės Vigilijos Žiūraitės mokymai „Inovatyvūs dėstymo metodai kuriant ir įgalinant informacines technologijas“, taip pat inovatyvaus ugdymo ekspertų iš NHL Stendeno taikomųjų mokslų universiteto (Nyderlandai), doc. dr. Roelien Wierdos ir Rono Barendseno mokymai „Trends in education“. Dėstytojai palankiai įvertino ir kitas mokymų temas – VDU Menų fakulteto (MF) lektoriaus Augustino Balaišio mokymus „Įtraukūs įrankiai ir dirbtinio intelekto technologijos edukacijoje“, VDU Informatikos fakulteto (IF) lektoriaus Edgaro Ščiglinsko mokymus „Video turinio kūrimas – baziniai montažo principai“ ir kt.

VDU dėstytojo dr. A. Kumpio teigimu, ši mokymų programa viršijo jo lūkesčius. Ypač naudingi jam pasirodė mokymai apie įvairių skaitmeninių įrankių panaudojimą, pavyzdžiui, „Canva“, „Nearpod“ ar „Padlet“, kurie leidžia pagerinti studentų įsitraukimą į mokymo(si) procesą. Mokymų metu įgytas žinias jis pritaikė ne tik dirbdamas VDU, bet ir vieno vizito metu, dėstydamas Japonijoje, Tokijo Showa moterų universitete. „Nors Japonija atrodo itin išsivysčiusi šalis technologijų srityje, tačiau aukštojo mokslo institucijose dėstytojo ir studento santykis yra gana konservatyvus, studentai yra kuklūs, nelinkę garsiai atsakinėti ar diskutuoti. Bet vizito metu pasitelkti skaitmeniniai įrankiai, tokie kaip „Nearpod“ ar „Padlet“, padėjo peržengti bendravimo barjerus ir leido studentams aktyviau įsitraukti į mano dėstomas paskaitas, pavyzdžiui, kartu pildant sužaidybintas apklausų formas ar įvairiais užduočių lentas“, – tikina jis.

Skaitmenizuoto mokymo privalumai ir iššūkiai

Paklaustas apie intensyvėjančią skaitmenizaciją švietimo sektoriuje, VDU Azijos studijų centro vadovas dr. A. Kumpis pabrėžia, kad pastarosios sėkmė labai priklauso nuo mokomo dalyko ir dėstytojo gebėjimo tinkamai ir patraukliai integruoti skaitmeninius įrankius. Nors jis pripažįsta, kad humanitarinių mokslų krypties dėstytojai gali pasigirti didesniu skaitmeninių įrankių pasirinkimu ir paprastai geba juos lengviau pritaikyti, tačiau svarbiausia – atrasti balansą tarp teorinės medžiagos ir interaktyvių užduočių pateikimo.

Pašnekovo manymu, švietimo srityje vykstančios skaitmenizacijos ignoruoti negalime, tačiau trūksta pozityvesnio dėstytojų bendruomenės požiūrio – suvokiant, kad šis procesas gali būti naudingas abiem pusėms: dėstytojams ir studentams.

„Tradiciniai mokymo(si) metodai, kurie atrodė efektyvūs prieš 10–20 metų, šiandien gali būti neveiksmingi. Skaitmeniniai įrankiai leidžia suderinti tradicinius ir inovatyvius metodus, padeda studentams įsisavinti informaciją, pademonstruoti praktinius dalykus „čia ir dabar“, jie palengvina ir dėstytojų darbą. Kadangi dauguma užduočių gali būti perkeltos į skaitmeninę erdvę, dėstytojams nebereikia į paskaitas fiziškai atsinešti testų ar kitų įrankių. Neretai studentams, norintiems atlikti užduotį, užtenka išmaniojo telefono. Jeigu galime padėti studentams veiksmingiau perimti mūsų žinias, tuomet mums, dėstytojams, verta ieškoti naujų dėstymo formų ir metodų“, – įsitikinęs dr. A. Kumpis.

VDU dėstytoja doc. dr. R. Nedzinskaitė-Mačiūnienė pritaria vyraujančiai nuomonei, kad įvairių skaitmeninių priemonių integravimas tampa vis svarbesne šiuolaikinio švietimo tendencija. „Vis dėlto jos yra tik pagalbinė priemonė mokomojo proceso metu. Technologijos nepadarys visko už mus, tačiau gali labai palengvinti dėstytojų darbą“, – pabrėžia ji, pridurdama, kad dėstytojų atsakomybė už kokybiško mokomojo turinio parengimą, informacijos perteikimą ir gebėjimą sudominti studentus, visgi išlieka. Docentės teigimu, nors galima diskutuoti dėl iššūkių (pavyzdžiui, siekiant skaitmenizuoti gamtos mokslų studijų dalykus), tačiau „EdTech“ projektas tapo puikiu įrodymu, kaip įvairūs skaitmeniniai įrankiai ir inovatyvios mokymo(si) metodikos gali būti pritaikytos įvairiose studijų srityse.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Tarptautinėje matematikos olimpiadoje Lietuvos mokinys iškovojo auksą ir pažėrė rekordų

Jungtinėje Karalystėje vykusioje 65-ojoje tarptautinėje matematikos olimpiadoje Lietuvos mokinys pelnė aukso medalį ir absoliučioje įskaitoje pasiekė geriausią visų laikų rezultatą tarp lietuvių. Lietuvos komanda taip pat pelnė du bronzos medalius ir du pagyrimo raštus.

Nuo rugsėjo – dar daugiau naujų studijų programų „Vilnius Tech“: mokysis apie tvarumą ir dirbtinį intelektą

„Vilnius Tech“ pristato naujas studijų programas: nuo rugsėjo pradžios būsimieji bakalauro studentai galės mokytis Tvarumo technologijų. Tuo metu magistrantūros studentų laukia Tvarumo valdymo, Dirbtinio intelekto inžinerijos ir Dirbtinio intelekto sprendimų valdymo bei Kraštovaizdžio architektūros studijos.

QS reitinge VDU – tarp šimto geriausių Šiaurės Europos universitetų

Šiandien paskelbtame naujausiame QS Europos universitetų reitinge Vytauto Didžiojo universitetas vėl demonstruoja sėkmingus rezultatus: pakilo aukštyn iš 284 į 267 vietą bendrame reitinge, o Šiaurės Europoje – iš 105 į 99 vietą. Iš viso reitinge buvo įvertintos 685 aukštojo mokslo institucijos Europoje.

2024 m. liepa
2024-07-24 16:01
Prašymus dėl nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims susitvarkykite dabar
2024-07-22 20:19
EIMIN kviečia abiturientus rinktis tiksliuosius mokslus – jauniesiems talentams numatytos stipendijos
2024-07-17 18:35
Apklausa: 8 iš 10 Lietuvos gyventojų inžinerijos profesiją laiko perspektyvia, ekspertai tikisi proveržio
2024-07-10 21:07
Stojančiųjų į VU magistrantūros studijas kur kas daugiau nei pernai
2024-07-08 19:55
KTU pradeda antrąjį priėmimo į magistrantūrą etapą – paklausą kuria technologinės tendencijos
2024-07-03 18:32
Radviliškio rajono valdžia investuos į mokytojus, policininkus ir šių specialybių studentus
2024 m. birželis
2024-06-28 17:19
Pirmojo šalyje „Vilnius Tech“ Tvarumo centro atidaryme – tvarumo ekspertai ir visuomenės veikėjai
2024-06-28 09:23
Pasirašytas tarpusavio susitarimo memorandumas: didinti energetikos srities studentų skaičių ir gerinti studijų kokybę
2024-06-27 07:16
8-ojoje tarptautinėje KTU doktorantų vasaros mokykloje – dėmesys kompetencijų tobulinimui
2024-06-25 19:52
Skirtingas disciplinas jungiantys gyvybės mokslai – universalus pagrindas skirtingiems pasirinkimams ateityje
2024-06-23 19:27
Dirbtiniam intelektui (DI) nenumaldomai skinantis kelią į daugelį ekonomikos sričių, tačiau pilotų poreikis vis tiek auga
2024-06-22 11:07
Parama studentams – privalomas žingsnis siekiant technologinės pažangos
Daugiau...Paieška archyve
Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama