Elektronika.lt
 2024 m. birželio 17 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Birželio 17 d. 16:22
Perspėja apie naujus finansinio sukčiavimo būdus: kaip nepakliūti į nusikaltėlių pinkles
Birželio 17 d. 14:30
Ar Baltijos šalių infrastruktūra pakankama važinėti elektromobiliu: ekspertai sklaido abejones
Birželio 17 d. 12:26
„Latvenergo“ investuos 200 mln. eurų į vėjo energetikos projektą Lietuvoje
Birželio 17 d. 10:43
Vertinate namų privatumą? 1 iš 10 išmaniųjų namų prietaisų programėlių jūsų duomenimis dalijasi su trečiosiomis šalimis
Birželio 17 d. 08:23
Pristatyti du nauji „Philips Evnia“ serijos monitoriai
Birželio 16 d. 17:31
Ištestavo 50 elektromobilių modelių: išaiškėjo efektyviausi
Birželio 16 d. 13:18
Sunkvežimiai bus reitinguojami saugumo bandymuose
Birželio 16 d. 09:31
Informacinių sistemų KVR ir KPEPIS konsolidavimo ir modernizavimo projektas: susitikimai su tikslinėmis projekto auditorijomis
Birželio 15 d. 17:24
Nauja „Windows 11“ funkcija kaitina aistras: gali atskleisti net slapčiausias vartotojo paslaptis
Birželio 15 d. 13:41
Gudriausi sukčių metodai stebina: įkliūva net atsargiausi
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
BeamNG Mods
BeamNG Cars,
BeamNG Trucks,
BeamNG Maps
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

KTU – antras Lietuvoje pagal priimamų doktorantų skaičių

Publikuota: 2024-05-21 21:03
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Kiekvienais metais Kauno technologijos universitetas (KTU) į valstybės finansuojamas doktorantūros studijas priima apie 70 doktorantų, o iš jų apie 30 proc. sudaro kandidatai iš užsienio. Šiais metais stojančiųjų į KTU doktorantūros studijas laukia naujovės – didesnė valstybės skiriama parama ir naujos matematikos mokslo krypties doktorantūros studijos.

Asociatyvi KTU nuotr.
Asociatyvi KTU nuotr.

„KTU – vienas lyderiaujančių technologijų universitetų Baltijos šalyse su gerai įvertinta tarptautine reputacija. Mokslinės infrastruktūros kokybė, profesionali dėstytojų komanda ir daugiametė patirtis suteikia puikią aplinką moksliniams tyrimams ir studijoms“, – pabrėžia KTU Mokslo prorektorius prof. dr. Kęstutis Baltakys.

KTU doktorantūroje studijuoja beveik trečdalis doktorantų iš užsienio. Pasak KTU Mokslo prorektoriaus prof. dr. Kęstučio Baltakio, dalį doktorantūros vietų papildomai laimi universiteto mokslininkai-tyrėjai (menininkai) pagal Lietuvos mokslo tarybos vykdomą konkursą ir šiuo metu universitetas yra antroje vietoje šalyje pagal priimamų doktorantų skaičių.

Galimybės tiek universitete, tiek versle

Kartų kaita lemia ir kitokį jaunųjų tyrėjų požiūrį į mus supančią aplinką, todėl ypač svarbus yra jų ugdymas. „Mokslininko kelią rinktis svarbu dėl galimybės tyrinėti aktualius klausimus, bendradarbiauti su kitais srities specialistais ir spręsti įvairias problemas“, – teigia prof. dr. K. Baltakys.

Profesorius, prisimindamas savo akademinės karjeros pradžią, sako, kad doktorantūros studijos jam suteikė galimybę prisidėti prie mokslo pažangos ir asmeninio tobulėjimo.

„Negaliu sakyti, kad jau pirmame bakalauro kurse svarsčiau rinktis mokslininko kelią. Noras studijuoti doktorantūroje atėjo pamažu – kuo daugiau gilinausi į savo tyrimų lauką ir įgijau žinių bei patirties, tuo aiškiau mačiau, ką galiu nuveikti mokydamasis toliau“, – pasakoja KTU Mokslo prorektorius, pabaigęs KTU Chemijos inžinerijos doktorantūrą.

Į doktorantūrą, kitaip nei į kitas studijų pakopas, studentai priimami į pasirinktą konkrečią tematiką. Dalis iš tematikų – mokslininkų rengiamos kartu su įmonėmis, o tai turi esminę įtaką inovacijoms ir technologijų plėtrai.

KTU Doktorantūros mokyklos vadovė Reda Žilėnaitė sako, kad doktorantūros studijos skatina svarbiausiomis žiniomis grįstus naujausius tyrimus, o tai sudaro sąlygas naujų technologijų kūrimui arba esamų technologijų tobulinimui.

„Tematikos, parengtos bendradarbiaujant su įmonių atstovais, praplečia doktorantų galimybes – jie savo mokslinius tyrimus gali vykdyti ne tik universitete, bet ir verslo įmonėse. Taip pat tai leidžia praktiškai pritaikyti mokslinius darbus“, – sako R. Žilėnaitė.

Pabaigus doktorantūros studijas, atsiveria plačios karjeros galimybės tiek universitete, tiek versle. „Doktorantai gali tęsti karjerą akademiniame pasaulyje ir įsilieti į mokslo grupes bei vykdyti tarptautinius projektus. Taip pat jie gali pasukti į verslo sektorių, kuriame jų sukauptos žinios tampa atsvara priimant esminius sprendimus, kuriant inovacijas ir padedant siekti aukščiausių rezultatų“, – tikina prof. dr. K. Baltakys.

Tarp naujovių doktorantams – didesnė parama

Nuo šių metų universitete studijuojantiems valstybės finansuojamoje doktorantūros vietoje keičiasi skiriama valstybės parama. „Šiais metais pirmo kurso doktorantams skiriama parama siekia 1045 eurus per mėnesį, antro – ketvirto kurso doktorantams – 1210 eurų per mėnesį“, – teigia R. Žilėnaitė.

Be finansinės paramos, doktorantūrą pasirinkę studentai turės plačias galimybes naudotis papildomomis KTU suteikiamomis naudomis: gauti papildomą finansavimą su studijomis ir moksliniais tyrimais susijusiomis veiklomis, nemokamai tobulinti bendrąsias kompetencijas, pavyzdžiui, komunikacijos, akademinio rašymo ar kalbų.

„Pastebime, kad vis labiau darbdaviai atkreipia dėmesį į minkštųjų kompetencijų poreikį darbuotojams, ne išimtis ir akademinis pasaulis. Tad suteikdami galimybę tobulinti bendrąsias kompetencijas, norime užtikrinti mūsų studentų konkurencingumą darbo rinkoje“, – sako KTU Doktorantūros mokyklos vadovė.

Taip pat doktorantai galės dalyvauti jiems organizuojamuose renginiuose, vasaros mokyklose, vykti į dalines studijas ir mokslines stažuotes užsienyje, įsitraukti į KTU Doktorantų draugijos veiklas ir aktyviai dalyvauti Sporto ir sveikatingumo centro siūlomuose laisvalaikio sporto užsiėmimuose.

Nauja tarptautinė doktorantūra

KTU šiemet pradeda vykdyti naujos mokslo krypties trečiosios pakopos studijas. Tai matematikos mokslo krypties doktorantūra, vykdoma kartu su Prahos Karolio universitetu (Čekija) ir Georgo Augusto Getingeno universitetu (Vokietija).

„Matematikos doktorantūros studijos – ypatingos dėl keleto priežasčių. Tai vienintelės Lietuvoje matematikos doktorantūros studijos, vykdomos kartu su prestižiniais užsienio universitetais, turinčiais aukštus reitingus. Abu universitetai patenka tarp geriausių 200–300 pasaulio universitetų“, – akcentuoja KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (MGMF) dekanė doc. dr. Bronė Narkevičienė.

Šios studijos atveria doktorantams galimybes jau nuo studijų pradžios semtis tarptautinio bendradarbiavimo patirties, bendraujant su išskirtinių kompetencijų turinčiais matematikais iš Prahos Karolio ir Georgo Augusto Getingeno universitetų.

„Studijų programoje numatyti moduliai, leidžiantys doktorantams pasirinkti labai platų jų tyrimų interesų spektrą. Be to, doktorantūros mokslo tyrimų pobūdis orientuotas į Lietuvos mokslinį ir ekonominį augimą ir prioritetines mokslo kryptis, pasižyminčias daugiadalykiškumu, taikant matematikos mokslo tyrimus medicinoje, ekonomikoje, mechanikoje ir finansuose“, – pažymi doc. dr. B. Narkevičienė.

Dėl išvardintų programos ypatumų, studijas baigę matematikos mokslo daktarai savo karjerą galės tęsti įvairiose veiklos sferose Lietuvoje ar užsienyje. „Tikime, kad matematikos doktorantūra ne tik pagerins jau turimo matematikos mokslo žmogiškojo potencialo panaudojimą, bet ir reikšmingai prisidės prie Lietuvos jaunųjų matematikos mokslininkų rengimo, matematikos mokslo vystymo ir Lietuvos ūkio konkurencingumo“, – priduria MGMF dekanė.

Tiek pabaigus matematikos doktorantūrą, tiek kitų krypčių doktorantūrą ir apgynus daktaro disertaciją, būsimi mokslo daktarai tuo pačiu galės įgyti doktorantūros tarptautiškumą liudijantį pažymėjimą – Europos daktaro sertifikatą.

Informacija apie prašymų studijuoti pildymą

Prašymai studijuoti KTU koordinuojamų mokslo krypčių doktorantūroje bei lydintys dokumentai priimami internetu, KTU priėmimo į doktorantūros studijas informacinėje sistemoje (DPIS) birželio 5–20 d.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kaune pristatyta nauja Lietuvos inžinerijos kolegija

Kaune visuomenei pristatyta unikali Lietuvos inžinerijos kolegija, kuri kuriama susijungus Kauno technikos ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoms.

VDU dėstytojų skaitmenizuotas mokymo(si) turinys: kelias į inovacijas ir kūrybiškumą

Šiandien skaitmenizacija Lietuvos švietimo sektoriuje atveria naujas galimybes ir iššūkius, keisdama tradicinius mokymo metodus. Kuriamos inovatyvios skaitmeninės mokymo priemonės ne tik skatina studentų kūrybinį mąstymą ir įsitraukimą, bet ir leidžia aukštųjų mokyklų dėstytojams modernizuoti studijų programas.

Tvarioji inžinerija – žinios ir menas diegti robotus gyvojoje gamtoje

Tai – vienintelė Lietuvoje VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto studijų programa Tvarioji inžinerija, kurioje rengiami specialistai, gebantys diegti ir valdyti išmaniąsias inžinerines sistemas – dronus, robotus, dirbtinio intelekto programas, precizinio mašinų valdymo modelius gyvojoje gamtoje.

2024 m. birželis
2024-06-11 19:27
Ar programuotojai – vieninteliai technologijų sektoriaus perlai? Atskleidė, kokių specialistų labiausiai trūksta žaidimų industrijoje
2024-06-11 15:10
Šiemet Lietuvių išeivijos studentų stažuočių programoje – rekordinis skaičius dalyvių
2024-06-11 07:12
Nuo liepos 1 d. Kaune pradės veikti Lietuvos inžinerijos kolegija
2024-06-09 10:42
Mainų studijos užsienyje – galimybė pažvelgti į save kitaip
2024-06-08 07:28
Svarbūs pokyčiai stojimo į aukštąsias mokyklas sistemoje: ką būtina žinoti?
2024-06-07 21:13
Apdovanoti antrojo „Nacionalinio IT iššūkio“ nugalėtojai
2024-06-07 18:09
Įspūdingas VDU šuolis: pasauliniame universitetų reitinge pakilo net per šimtą pozicijų
2024-06-07 13:25
Pasauliniai QS universitetų reitingai: VU kilo daugiau kaip 30 pozicijų, pagal įsidarbinimo rodiklį – 105 pasaulyje
2024-06-06 15:46
Pasaulinis universitetų reitingas QS: KTU palypėjo daugiau nei per 50 vietų
2024-06-06 13:35
„Vilnius Tech“, „Ignitis Grupė“ ir LAJM vienija jėgas – rengs jūrinės energetikos specialistus
2024-06-05 15:17
„Vilnius Tech“ kviečia: įjunk drąsą keisti pasaulį
2024-06-03 15:38
Birželio 1 d. prasidėjo priėmimas į aukštąsias mokyklas. Ką svarbu žinoti stojantiesiems?
Daugiau...Paieška archyve
Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama