Elektronika.lt
 2024 m. gegužės 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Gegužės 26 d. 10:24
Įspėjimas tiems, kurie naršydami naudojasi „Incognito“ režimu: jis ne toks privatus, kaip atrodo, bet yra alternatyvų
Gegužės 25 d. 16:31
Daug rimčiau už DI. Kada bus sukurtas AGI
Gegužės 25 d. 10:19
Pristatytas darbo skelbimų portalas „StartupCV“ jaunesniesiems IT specialistams
Gegužės 24 d. 20:28
Pietų Korėjoje skaitmeniniai vadovėliai – su dirbtiniu intelektu
Gegužės 24 d. 17:40
Debiutuojantis „Kia EV3“: ką siūlo novatoriško elektromobilio gamintojai?
Gegužės 24 d. 14:14
Karjera IT sektoriuje: ekspertas paaiškina, kuo skiriasi programuotojų lygiai
Gegužės 24 d. 11:27
Autonominės parduotuvės užkulisiuose – moderniausios sistemos ir pinklės ilgapirščiams
Gegužės 24 d. 08:51
Didžiausia požeminė laboratorija CERN: nuo vėžio gydymo terapijų iki interneto atradimo
Gegužės 23 d. 20:45
Fasado saulės kontrolės sprendimai, kuriuos verta rinktis
Gegužės 23 d. 18:12
Lietuviai 5G vertina palankiau, bet tikėti įvairiais mitais galutinai neatsisako
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Ypatinga VDU naujovė, skirta rengti ateities kartai: pasaulinės platformos „Coursera“ kursai

Publikuota: 2024-02-10 07:09
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

„Pastarųjų metų įvykiai pasaulyje parodė, kad žmoniją gali ištikti net ir sunkiai prognozuojami įvykiai, todėl privalome rengti savo ateities kartą, galinčią veikti neprognozuojamomis sąlygomis, atsparią bet kokiems sukrėtimams ir gebančią prisitaikyti prie nuolat kintančių ir neapibrėžtų sąlygų. Būtent dėl šių priežasčių Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), įsivertinęs papildomų kompetencijų vystymo būtinybę, sudarė sąlygas dėstytojams ir studentams nemokamai mokytis didžiausioje pasaulyje kursų ir mokymosi programų platformoje „Coursera“, – ypatingą VDU siūlomą naujovę pristato universiteto Studijų prorektorė dr. Simona Pilkienė.

Jono Petronio nuotr.
Jono Petronio nuotr.

Dar nuo 2023-ųjų gegužės mėnesio, VDU studentai „Transform4Europe“ dėka pradėjo naudotis išskirtine galimybe nemokamai studijuoti bet kuriuos „Coursera“ mokymų platformos kursus. Studentai laisvai rinkosi ir klausė tiek trumpus (1–2 valandų) trukmės kuruojamus projektus, tiek kursus, tiek specializacijas ar profesionalius, darbo rinkoje ypač vertinamus sertifikatus, kuriuos išklausyti gali užtrukti iki pusės metų.

Tačiau nebuvo apsiribota vien laisvai pasirenkamais kursais šioje platformoje. VDU dėstytojai 2023 m. rudens semestro metu integravo „Coursera“ kursus į savo dėstomų dalykų turinį – juos išklausė daugiau nei 350 studentų ir įsiskaitė kaip studijuojamo dalyko turinį. „Coursera“ kursai papildė dėstomų dalykų turinį įvairiose studijų kryptyse.

Universiteto ateitis – nauji metodai ir įrankiai

VDU studijų prorektorės dr. Simonos Pilkienės teigimu, šiandieninėje nuolat besikeičiančioje visuomenėje universitetas vaidina ypatingą vaidmenį: jam suteikta atsakomybė ne tik perteikti mokslo pagrindu kuriamas žinias ir vystyti studentų gebėjimus, bet jis kartu atsakingas už ateities visuomenės kūrimą.

„Studijų procesas turi keistis iš esmės, kurio metu naudojami studentą įtraukiantys metodai, jis tampa aktyviu veikėju, o perteikiamos žinios virsta aktyvaus proceso metu būtent neapibrėžtomis aplinkybėmis (įvairiais scenarijais) vystomais studentų gebėjimais. Tam turi būti pasitelkiamos įvairios realios ir skaitmeninės aplinkos, inovatyvūs įrankiai ir iki šiol netradiciniais laikyti studijų metodai, tokie kaip „Coursera“ kursai“, – paaiškina prorektorė.

Dėstytojams buvo skirta ypatinga užduotis – integruoti garsiausių pasaulio universitetų teikiamą mokymosi turinį į studijų procesą, tokiu būdu jį praplečiant, praturtinant ir studentams suteikiant galimybę praplėsti kompetencijas. Toks metodas, pasak pašnekovės, itin pasiteisino, nes ženkliai pagerėjo studentų gebėjimai sprendžiant kompleksines problemas, taikant teorines žinias realiose situacijose. Dėstytojų nuomone, tai praplėtė studentų žinių kontekstą ir padidino jų įsitraukimą į studijų procesą.

Globalus pasaulis ir jo galimybės VDU studentams

Šiuolaikinių menų katedros dėstytojas dr. Tomas Pabedinskas pažymi, kad jo dėstomame dalyke „Fotografijos teorija ir istorija“ studijavimo patirtį itin praturtino studentų išklausytas Niujorko modernaus meno muziejaus (MoMA) kursas „Seeing Through Photographs“.

„Šis kursas padėjo Naujųjų medijų meno bakalauro studijų programos studentams savarankiškai plėsti geografinį ir kultūrinį akiračius, pažinti galimų požiūrių į meninę kūrybą ir vizualiąją kultūrą įvairovę. Studentų tobulėjimas bei įsitraukimas buvo akivaizdus ir paskaitų metu – jie paskaitų medžiagą susiedavo su „Coursera“ platformoje įgytomis žiniomis, buvo pasiruošę įsitraukti į prasmingas diskusijas. Taigi galima sakyti, kad į studijų dalyką integruotas „Coursera“ kursas studijų procesą dar vienu žingsniu priartino prie siekiamybės, kurioje studentas ir dėstytojas tuo pačiu yra ir kolegos“, – pažymi dr. T. Pabedinskas.

VDU Psichologijos katedros Organizacinės psichologijos magistrantūros studijų programos dėstytoja dr. Kristina Kovalčikienė teigiamai vertina platų įvairaus intensyvumo, trukmės ir tematikų spektro pasirinkimą, kuris leido pasiūlyti studentams keletą pasirinkimų, pagal jų interesus gilinti žinias specifinėse dalyko temose. „Maloniai nustebino studentų šimtaprocentinis įsitraukimas ir netgi viršijo lūkesčius, nes dalis jų išklausė daugiau kursų nei buvo tikimasi“, – sako dėstytoja.

Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos studentai, būsimieji mokytojai, dalyko „Emocinio intelekto ugdymas“ metu galėjo išklausyti „Coursera“ siūlomą Jeilio universiteto profesorės dėstomą kursą „The Science of Wellbeing“, atlikti jo užduotis ir gauti įvertinimą.

Pasak dalyko dėstytojos dr. Elenos Trepulės, studentai džiaugėsi, kad sužinojo daug naudingų dalykų, leisiančių patiems gerinti savo emocinės sveikatos kokybę ir įgytomis žiniomis bei išmoktomis praktikomis pasidalinti su mokiniais ateityje. Tą patį „Coursera“ kursą Anglų kalbos C1 lygio dalyke integravusi dr. Aurelija Čeglytė minėjo, kad buvo vertinga išgirsti, kaip mažinti streso bei nerimastingumo kiekį savo gyvenime, kartu mokantis naujo anglų kalbos žodyno. Taip pat naudinga buvo matyti, kaip paskaitas veda Jeilio universiteto profesorė.

Studentų atsiliepimai – taip pat teigiami

VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dėstytoja dr. Gintarė Leckė, į studijų dalyką „Elgsenos finansai ir finansų etika“ integravusi „Coursera“ kursą „Global Impact: Business Ethics“, pastebi, kad tai studentams suteikė galimybę mokytis iš pasaulinių ekspertų ir praktikų. Taip pat atvejo analizės, konkrečių įmonių etikos problemos padėjo studentams susieti teorines žinias, įgytas paskaitų metu, su aktualiomis praktinėmis įmonių finansų etikos problemomis. Šio „Coursera“ kurso dėka studentai ugdė gebėjimus analizuoti realias įmonių problemas bei reflektuoti finansų etikos klausimais.

VDU Menotyros katedros docentė dr. Aušrinė Cemnomolskė, į magistrantūros studijų dalyką „Lietuvos kultūros paveldo savitumai“ integravusi Bocconi universiteto (Milanas) parengtą kursą „Arts and Heritage Management“, pažymi, kad tai buvo gera patirtis ir pabrėžia tarptautiškumo aspektą, kuris padeda praplėsti žinias bei suteikia platesnį studijų kontekstą.

Pačių studentų atsiliepimai apie tokią patirtį – taip pat teigiami. Pasak jų, „Coursera“ kursai yra ir naudingi, ir įdomūs, o toks studijų papildymas – džiuginantis. Sėkminga patirtis integruojant naujus įrankius ir mokymosi turinį studijų procese tęsiama ir ką tik prasidėjusio pavasario semestro metu. Daugiau nei trys šimtai studentų galės klausyti „Coursera“ kursus, integruotus į dėstomus dalykus.

Kursus siūlo ne tik universitetai, bet ir „Google“, „Microsoft“ ir „Meta“

„Coursera“ yra masinio švietimo projektas, kurį 2012 m. sukūrė du Stenfordo universiteto profesoriai. Bendradarbiaujant su universitetais ir kitomis organizacijomis, „Coursera“ suteikia galimybę internetu lankyti kursus, įgyti sertifikatus ir akademinius laipsnius įvairiose srityse. 2023 m. šioje platformoje beveik 300 pasaulio universitetų ir įmonių siūlė daugiau nei 4 tūkstančius įvairių kursų.

„Coursera“ platforma siūlo lankstų savarankiško mokymosi modelį ir itin plačias mokymosi bei profesinio tobulėjimo galimybes, leidžia tobulinti turimus įgūdžius, įgyti konkurencinį pranašumą darbo rinkoje. Prisijungus prie platformos galima lanksčiai planuoti mokymosi kursus, jų trukmę ir laiką – atsižvelgiant į savo užimtumą ir sau patogų laiką.

Kursai siūlomi pačiomis įvairiausiomis temomis – nuo programavimo, kalbų lavinimo iki viešo kalbėjimo, psichologijos, karjeros planavimo ir kt. Kursus siūlo ne tik geriausi pasaulio universitetai, bet ir garsios įmonės, tokios kaip „Google“, „Amazon“, IBM, „Microsoft“, „Meta“ ir kitos.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„EdTech“ centro nemokami seminarai apie švietimo technologijas subūrė per 1300 pedagogų bei švietimo bendruomenės atstovų

Siekdamas prisidėti prie spartesnės švietimo skaitmenizacijos, Nacionalinės švietimo agentūros „EdTech“ centras nuo kovo mėnesio Lietuvos mokytojus kviečia į nemokamą renginių ciklą „Švietimas EdTech ritmu“.

KTU kvies pasaulį pažinti naujoje virtualios realybės auditorijoje „InfinityLab“

KTU Statybos ir architektūros fakultete buvo atidaryta Baltijos šalyse unikali auditorija „InfinityLab“. Nors įprasta virtualią realybę patirti užsidėjus tam specialiai skirtus akinius, universitetas savo studentus ir mokslininkus kvies tai padaryti grupėmis.

Priėmimas į aukštąsias mokyklas – jau birželio 1 d. Ką svarbu žinoti stojantiesiems?

Birželio 1 d. startuoja bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Stojančiųjų lauks 11 valstybinių ir 5 nevalstybiniai universitetai, 12 valstybinių ir 6 nevalstybinės kolegijos. Į valstybės finansuojamas vietas numatoma priimti tiek pat pirmakursių, kaip ir pernai – 12,7 tūkst. Ką svarbu žinoti stojantiesiems?

2024 m. gegužė
2024-05-22 17:06
Alytuje ir Marijampolėje veiks nauji aukštųjų mokyklų padaliniai: informacija stojantiesiems
2024-05-21 21:03
KTU – antras Lietuvoje pagal priimamų doktorantų skaičių
2024-05-21 18:19
Vilniaus universitete – geriausiai vertinamos studijos, plačiausios karjeros galimybės ir prasmingas laisvalaikis
2024-05-20 15:53
Vilniaus universitetas „Comic Con Baltics“: fantastikos ir studijų paralelės
2024-05-20 09:49
NASA astronautė „Vilnius Tech“ studentams: šiame universitete visus jaudina skrydžiai
2024-05-16 13:52
Susisiekimo ministerija ir „Lietuvos Junior Achievement“ kviečia moksleivius savaitei sėsti į transporto inžinierių kėdes
2024-05-11 15:50
Baltijos šalių informatikos olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo 1 sidabro ir 2 bronzos medalius
2024-05-10 16:37
Reitinguose – sustiprėję KTU pozicijos
2024-05-10 10:21
Vilniaus universitetas – geriausias Lietuvoje: smarkiai lenkia kitus mokslo srityje
2024-05-09 18:11
VDU – antras Lietuvoje pagal moksliškumo ir akademinio personalo rodiklius
2024-05-08 13:25
„MagnifiCanSat“ palydovas – inžinerinių varžybų dalyvis
2024-05-04 13:56
Dabarties ir ateities technologijoms: „Vilnius Tech“ atidaryta „Scania“ laboratorija
Daugiau...Paieška archyve
Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama