Elektronika.lt
 2022 m. rugsėjo 29 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Rugsėjo 29 d. 08:20
Ar technologinis „Ethereum“ atnaujinimas pakeis situaciją kriptovaliutų rinkoje?
Rugsėjo 28 d. 20:13
Šilumos siurblių fenomenas: daug pliusų, bet reikia ir sąlygų (1)
Rugsėjo 28 d. 18:37
Prognozės 2050-iesiems: universitetuose – modernios technologijos, mažės teorinių paskaitų
Rugsėjo 28 d. 16:34
„Volkswagen“ pristatė įspūdingą automobilio projektą
Rugsėjo 28 d. 14:22
Daugiau kilometrų viena elektromobilio įkrova – misija įmanoma: mieste įveikia ir 700 km
Rugsėjo 28 d. 12:11
Geriausi skaitmeninio fotoaparato nustatymai produktų fotografavimui
Rugsėjo 28 d. 10:20
Konkurencinių pranašumų paieškos: kaip didieji duomenys padeda išsiskirti iš verslų minios?
Rugsėjo 28 d. 08:31
Interjerus kitiems kurianti architektė savuosiuose namuose laikėsi kelių taisyklių: turi patarimų visiems
Rugsėjo 27 d. 20:17
„Microsoft“ pristato naujausią „Darbo tendencijų tyrimą“ ir technologiją, padedančią atkurti vadovų ir darbuotojų ryšį
Rugsėjo 27 d. 17:13
Į kosmoso erdvę iškeltas pirmasis banko skyrius pasaulyje – iš Lietuvos
FS19 Mods
FS19 Courseplay, FS19 Maps, FS19 Seasons
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS22 Mapy
Farming Simulator 19 mody, FS22 Tractor, FS22 Mods
Sims 4 Mods
Sims 4 cheats, Sims 4 money cheat, Sims 4 careers
Lastenvaunut
Turvaistuin, Matkarattaat, Lasten vaatteet
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
FS22 Map mods
Farming simulator 22 mods, FS22 Harvesters, FS22 Seasons
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
Rinkiniai tėvams
8 mėnesių kūdikis, 6 mėnesių kūdikis, 2 mėnesių kūdikis
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Vilnius Tech“ pusryčiuose už mokslą – stojimų rezultatai ir duonos simbolika

Publikuota: 2022-08-02 07:13
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Reaguodamas į šiandienos iššūkius švietimo srityje, prastus valstybinių brandos egzaminų rezultatus, kurie iš dalies lėmė stojančiųjų į aukštąsias mokyklas skaičiaus mažėjimą, Vilniaus Gedimino technikos universiteto („Vilnius Tech“) rektorius Romualdas Kliukas pakvietė žiniasklaidą į spaudos pusryčius diskutuoti ir ieškoti sprendimų. Renginyje taip pat dalyvavo švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas, ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė, „Teltonika loT Group“ vadovas Arvydas Paukštys ir Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Vytautas Kučinskas.

„Vilnius Tech“ pusryčiuose už mokslą – stojimų rezultatai ir duonos simbolika
„Vilnius Tech“ nuotr.

Renginio metu rektorius akcentavo išsilavinimo svarbą ir teigė, kad, kaip rodo tyrimai, šalies gerovės rodikliai priklauso nuo jos piliečių išsilavinimo. Pusryčių metu buvo patiekta tik duona – šia metafora buvo siekiama pabrėžti, kad šiandienos abiturientas, norėdamas ateityje prasimaitinti ir turėti daugiau nei tik duonos, turėtų siekti žinių, išsilavinimo ir tapti kūrėju, savo srities lyderiu.

„Europos Komisija brėžia aukštus tikslus Europai ir Lietuvai – tapti aukštųjų technologijų šalimi bei prognozuoja, kad artimiausiu laiku labiausiai trūks aukštos kvalifikacijos darbuotojų. „Vilnius Tech“ universitetas, kaip ir kiti Lietuvos universitetai, yra pasiruošęs prisidėti įgyvendinant Lietuvai keliamus tikslus“, – sakė „Vilnius Tech“ rektorius.

Rektorius pabrėžė, kad universitetas galėtų priimti į inžinerijos, informacinių technologijų (IT) programas dvigubai, trigubai daugiau studentų ir suteikti jiems kokybišką išsilavinimą.

Rektorius taip pat atkreipė dėmesį, kad mokiniams, kurie nesurinko minimalaus konkursinio balo stojimui į universitetą, „Vilnius Tech“ suteiks galimybę tapti kandidatais į studentus. Išbandyti save ir pasitempti iki reikalingo studijų lygmens, taip neprarandant šių metų ir išnaudojant juos mokymuisi. Nuo rugsėjo mėnesio kandidatai į studentus galės studijuoti dalinėse studijose bei nemokamai lankyti parengiamuosius matematikos arba fizikos kursus.

Kalbėdamas apie šiandienos situaciją švietimo srityje, „Vilnius Tech“ rektorius teigė, kad nereikėtų kelti klausimo kas kaltas, nes vieno kaltininko čia nerasime, tai lėmė daug priežasčių: bendrasis ugdymas sunkiai prisitaikė prie nuotolinio mokymosi, taip pat prieš daug metų įvestas profiliavimas, atgyvenusi konkursinio balo sandara, profesinio orientavimo problemos. Pasak rektoriaus, vis dar bandome eksperimentuoti, nors turėtume sustiprintu režimu mokyti matematikos, fizikos, chemijos. Rektorius paminėjo ir efektyvaus mokytojų rengimo problemą.

Renginyje dalyvavęs švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas sakė, kad reikėtų kuo daugiau kalbėti apie aukštąjį mokslą, išsilavinimą. „Išsilavinusi visuomenė pasižymi tiek socialiniu aktyvumu, tiek kuriama aukšta pridėtine verte“, – teigė G. Jakštas.

Vis dėlto, pasak viceministro, labai svarbi mokslo kokybė, nes ilgą laiką buvo devalvuojamas aukštasis mokslas, buvo mažinamos kartelės, reikalavimai ir tai turėjo neigiamų pasekmių. Mokiniams trūksta motyvacijos, jie nededa pakankamai pastangų, kas lėmė ir prastus šių metų matematikos egzamino rezultatus. Viceministras dviprasmiškai įvertino šių metų stojimų rezultatus, nusivylė, kad didelė dalis kolegijų nusprendė neiti kokybės keliu, bet įžvelgė ir pozityvių tendencijų, pasidžiaugė, kad nemažėjo stojančiųjų į STEM specialybes, augo stojančiųjų į IT specialybes skaičius.

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė renginio metu teigė, kad šiandien labai svarbu pritraukti kuo daugiau stojančiųjų į technologinių krypčių specialybes. Pasak viceministrės, prognozuojama, kad per artimiausius kelis metus inžinerijos, technologijų srityse bus sukurta tūkstančiai darbo vietų, kasmet vis didėja šių sričių specialistų poreikis, tad švietimo sistema turėtų atliepti šį poreikį. Viceministrė taip pat akcentavo, kad turėtume dėti daug pastangų, kad mokiniai turėtų matematikos žinias ir galėtų rinktis technines specialybes, kad galėtume judėti į aukštos pridėtinės vertės ekonomiką, kuri lems šalies gerovę.

„Mano pagrindinė šios dienos žinutė – reikia daugiau studentų, stojančių į technologines specialybes. Stokite į technologinių krypčių specialybes ir tai darykite drąsiai, nes kiekvieno įstojusiojo laukia šimtai darbdavių, tūkstančiai gerai apmokamų darbo vietų bei nuolatinio augimo ir tobulėjimo galimybės“, – sakė J. Neliupšienė.

Renginyje verslo poziciją išsakė „Teltonikos“ vadovas Arvydas Paukštys, kuris teigė, kad šiandien itin reikalingi aukštos kvalifikacijos specialistai. „Žmogus sotus ne vien duona, o kad būtų ką ant duonos uždėti, reikia žinių, gebėjimų, kompetencijų. Aukštą pridėtinę vertę kuria žmonės, kurie turi gebėjimų, žinių ir moka jas taikyti“, – tvirtino A. Paukštys.

Pasak „Teltonikos“ vadovo, šiandien aukštos kvalifikacijos specialistams Lietuvoje atsiveria didelės galimybės. Tie, kas renkasi elektroniką, programavimą, technologijas, robotiką Lietuvoje galės susirasti gerą darbą, kuris apmokamas ne mažiau nei vakaruose – specialistams jau mokamas ir penkis tūkstančius eurų siekiantis atlyginimas. „Lietuva turi daug talentų, tik reikia sudaryti sąlygas juos atskleisti. Tie studentai, kurie pasirinks inžinerines profesijas, turės pačius geriausius darbus“, – sakė A. Paukštys.

Skaityti pranešimą buvo pakviestas ir Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Vytautas Kučinskas, kuris teigė, kad esminis Lietuvos išteklius yra žmogus ir jei pradėsime į žmogų žiūrėti kaip į vertybę ne tik teoriškai, bet ir praktiškai, tuomet svajonės apie daug stojančiųjų į technologinius mokslus išsipildys šimtu procentų.

Lietuvos studentų sąjungos prezidentas taip pat kalbėjo apie pokyčius švietimo srityje ir sakė, kad būtina sudaryti tokias socialines sąlygas studentams, kad jiems nereikėtų dirbti studijų metu, kad jie galėtų skirti visą laiką studijoms, mokslui.

„Kai mes visi suremsime pečius ir sieksime pokyčių, tuomet mes išnaudosime esminį Lietuvos išteklių – žmones, kurie yra tikrai gabūs ir protingi. Užsienis į mus lygiuojasi – labai daug sričių, kuriuose Lietuva yra lyderė: lazeriai, biotechnologijos. Plėskime, auginkime ir mūsų tiksliųjų mokslų sektorius gyvuos. Čia turime daug potencialo“, – sakė V. Kučinskas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Tarptautinėje konferencijoje bus aptartas besikeičiantis aukštasis mokslas ir jo perspektyvos

Rugsėjo 26 d., pirmadienį, nuo 9 val. Seimo III r. Konferencijų salėje vyks tarptautinė konferencija „Aukštasis mokslas: pasiekimai, iššūkiai ir galimybės“, kurią organizuoja Seimo Švietimo ir mokslo komitetas kartu su Vilniaus universitetu.

Naujais mokslo metais daugiau pedagogikos ir IT pirmakursių

Naujuosius studijų metus šalies aukštosiose mokyklose sutiko daugiau pirmakursių nei pernai – studijų sutartis 2022 m. bendrojo priėmimo metu pasirašė 19 162 įstojusieji.

Profesinių mokyklų mokiniai kviečiami mokytis pameistrystės būdu: už mokymąsi gaunamas atlyginimas

Pasibaigus šių metų priėmimui į profesinio mokymo įstaigas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena apie galimybę profesinių mokyklų mokiniams profesijos mokytis darbo vietoje, t. y. pameistrystės būdu.

2022 m. rugsėjis
2022-09-07 21:09
Verslo stipendijos gabiausiems teisės studentams: darbdaviai mato didžiulę naudą ateičiai
2022-09-06 17:59
Naujus mokslo metus pradėjo keturi nauji profesinio rengimo centrai
2022-09-02 18:25
Naujus mokslo metus Kaunas pasitinka su šviežiais receptais matematikos žinioms stiprinti
2022-09-02 11:11
Daliai pasirinkusių energetikos studijas – 300 eurų stipendijos
2022 m. rugpjūtis
2022-08-26 21:06
Studijos KTU sulaukė abiturientų dėmesio: universitetas išlieka tarp lyderių
2022-08-24 11:25
VDU išlieka tarp lyderių: pagal priimtųjų studentų skaičių – antras Lietuvoje
2022-08-23 07:06
Lietuvoje lankysis mokslinėmis inovacijomis pasigirti galintis JAV profesorius R. C. Rumpf
2022-08-22 21:06
Pedagogikos studentai ir mokyklos bei savivaldybės kviečiami sudaryti išankstines įsidarbinimo sutartis
2022-08-20 07:17
Daugėja besirenkančių pedagogikos ir IT studijas
2022-08-19 13:44
Pratęsiamos stipendijos iki 2020 m. įstojusiesiems į pedagogikos studijas
2022-08-19 07:08
Prasideda papildomas priėmimas į profesinio mokymo įstaigas
2022-08-18 15:28
Norinčių studijuoti MRU ženkliai gausėja
Daugiau...Paieška archyve
Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

Telefonai, kompiuteriai, laikrodžiai, auto – Telefonai.eu

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!


Reklama
‡ 1999–2022 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Ilgalaikiai kreditai, paskola už automobilį, kreditų skaičiuoklė
www.mokilizingas.lt
FS19 Mods, FS17 Mods, FS15 Mods
www.farming2015mods.com
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama