Elektronika.lt
 2021 m. lapkričio 30 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Lapkričio 29 d. 20:22
Didėja neperdirbamų elektronikos atliekų srautas: vienkartinės elektroninės cigaretės nugula sąvartynuose
Lapkričio 29 d. 17:19
„Kibernetinis pirmadienis“ – proga pasitikrinti, ar internete apsiperkate saugiai
Lapkričio 29 d. 14:29
Mokslininkai atskleidė beprotišką Marso teraformavimo planą: nori sukurti dirbtinį magnetinį lauką
Lapkričio 29 d. 11:27
„Porsche“ pristatė itin lengvą ir galingiausią kada nors sukurtą „Cayman“
Lapkričio 29 d. 08:12
Metas pripažinti – jau įžengėme į hibridinio darbo erą ir turime prisitaikyti
Lapkričio 28 d. 15:57
Sukurti inovatyvūs sprendimai dirvožemio sveikatai gerinti
Lapkričio 28 d. 09:03
Lietuvis patyrė, ką reikštų gyventi Mėnulio bazėje
Lapkričio 27 d. 15:19
5 programėlės, padėsiančios sekti savo finansus
Lapkričio 27 d. 09:57
Regeneracinis stabdymas: nuvažiuojamas atstumas pailgėja, o stabdžių kaladėlės beveik nedyla
Lapkričio 26 d. 20:30
Populiariausi slaptažodžiai „nulaužiami“ vos per sekundę: kaip to išvengti?
FS19 Mods
FS19 Courseplay, FS19 Maps, FS19 Seasons
GTA 5 Mods
GTA 5 Cheats, GTA 5 vehicle mods, GTA 5 Map mods
FS 19 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 19 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LS19 Mods
Fs19 modhub, fs19 maps, FS19 Seasons
FS19 Mapy
Farming Simulator 19 mody, FS19 Tractor, FS22 Mods
MSFS2020 Liveries
Flight Simulator 2020 Mods, MSFS2020 Scener, MSFS2020 Airports
Sims 4 Mods
Sims 4 cheats, Sims 4 money cheat, Sims 4 careers
Lastenvaunut
Turvaistuin, Matkarattaat, Lasten vaatteet
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
FS22 Map mods
Farming simulator 22 mods, FS22 Harvesters, FS22 Seasons
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
Rinkiniai tėvams
8 mėnesių kūdikis, 6 mėnesių kūdikis, 2 mėnesių kūdikis
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Erasmus+“ programa – nuosekliai kuria Lietuvos švietimo sistemos tarptautiškumą

Publikuota: 2021-10-14 21:21
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

„Programą „Erasmus+“ galima drąsiai vadinti viena iš labiausiai pasiteisinusių Europos Komisijos iniciatyvų, skirtų senojo žemyno švietimo sistemoms tobulinti, jaunimo lyderystei auginti ir socialinei atskirčiai mažinti. Sėkmingiausia ES programa, kuria per beveik 35 metus pasinaudojo daugiau nei 10 mln piliečių iš 33 šalių“, – šiais žodžiais, spalio 14d. spaudos konferenciją skirtą naujam „Erasmus+“ programos etapui paminėti ir jos reikšmę Lietuvai aptarti pradėjo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje l.e.p. vadovė Agnė Kazlauskaitė.

„Erasmus+“ programa – nuosekliai kuria Lietuvos švietimo sistemos tarptautiškumą

Europos Komisijos atstovybės vadovė akcentavo, kad pandemija – didžiulis iššūkis visiems ir „Erasmus+“ programai taip pat. Todėl atsakas į pandemiją – Europos ekonomikos gaivinimo planas – dar vadinamas „Next Generation EU“ paketas – skirtas būtent jauniems žmonėms, jų ateičiai apsaugoti. 800 mlrd. eurų paketu kuriame žalią, skaitmeninę ir atsparią ateitį. Įgyvendindamos nacionalinius ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planus ES valstybės skirs ne mažiau kaip 37 % investicijų žaliesiems tikslams įgyvendinti ir ne mažiau kaip 20 % – skaitmeniniams tikslams, – kalbėjo Agnė Kazlauskaitė.

Konferencijoje dalyvavęs Švietimo, mokslo ir sporto ministro patarėjas Andrius Zalitis sakė, kad svarbu pastebėti, jog daugelyje švietimo sričių „Erasmus+“ yra vienintelė programa, kuri taip nuosekliai remia tarptautinius švietimo institucijų bendradarbiavimo projektus ir mokymosi mobilumus. Per 2014-2020 m. laikotarpį 192 mln. € „Erasmus+“ dotacijų buvo skirta Lietuvos institucijoms. Nors didžiausia programos finansavimo dalis tenka aukštajam mokslui, klaidinga manyti, kad tai tik universitetams skirta programa. Pavyzdžiui, profesinio mokymo organizacijoms teko 43 mln. € , mokyklinio ugdymo – 30 mln. €, o suaugusiųjų švietimo – 10 mln. €. Per 2014-2020 m. laikotarpį programa „Erasmus+“ finansavo 65 tūkst. asmenų studijų, praktikų, dėstymo, kvalifikacijos tobulinimo ir kitų mokymosi formų mokymosi vizitų užsienyje. Tarptautiniai ir nacionaliniai „Erasmus+“ poveikio tyrimai byloja, kad programa padėjo atverti ir modernizuoti Lietuvos švietimo institucijas, jos dėka gerėja švietimo paslaugų kokybė, tobulinami švietimo dalyvių gebėjimai.

Gražina Kaklauskienė, „Erasmus+“ programą administruojančios institucijos Švietimo mainų paramos fondo direktoriaus pavaduotoja teigė, kad nauja programa turi tvirtą vertybinį pagrindą ir padeda spręsti problemas, su kuriomis Europa susiduria šiuo metu ir susidurs artimoje ateityje. Šiam septynerių metų programos laikotarpiui yra išskirti 4 pagrindiniai prioritetai: pirmasis prioritetas: įtrauktis ir įvairovė, antrasis prioritetas – švietimo skaitmenizavimas, kadangi ypatingai pandemija išryškino poreikį plėtoti prieinamą bei aukštos kokybės skaitmeninį mokymą/si. Trečiasis prioritetas – žaliasis „Erasmus“. Nepaneigsime fakto, kad būdama didžiausia mobilumo programa, „Erasmus“ prisideda prie aplinkos taršos, todėl atsižvelgiant į šį prioritetą ir į bendrą siekį, kad iki 2050 m. Europa taptų aplinkai neutralaus poveikio klimatui žemynu, daug bus investuojama į programos dalyvių žaliąjį švietimą, skatinsime pasirinkti tvaresnes keliavimo alternatyvas.

Pandemija, smogusi paskutiniaisiais metais pagreitino naujų mobilumo formų atsiradimą. Buvo planuota, kad virtualus ir mišrus mobilumas startuos tik su nauja programa, bet pandemija pagreitino šių veiklų aktyvavimą ir tokiu būdu padėjo sumažinti neigiamus jos padarinius programai. Programa pademonstravo didelį atsparumą pandemijai, kuri kirto per mobilumo programų šaknį – laisvą žmonių judėjimą. Ji sustabdė žmones, esančius užsienyje ar planuojančius ten vykti. Prasidėjus pandemijai programa nebegalėjo veikti pagal suderintas taisykles, reikėjo naujų ir greitų sprendimų. Europos Komisijai bendradarbiaujant su šalių narių vyriausybėmis, nacionalinėmis agentūromis bei mobilumo projektus įgyvendinančioms institucijomis pavyko užtikrinti programos gyvybingumą ir pandeminiu laikotarpiu. 2020 m. buvo pasiektas 41 % 2019 metų mobilumų. Iš viso per 2020 m. įgyvendinta 4424 mobilumų ( 2019 – 10881 mob. ), dalinosi Gražina Kaklauskienė.

„Erasmus+“ programos jaunimo sritis yra pagrindinė jaunimo dalyvavimo, bendrųjų kompetencijų ugdymo, kokybiško darbo su jaunimu plėtojimo finansavimo priemonė Lietuvoje. Lietuvoje „Erasmus+“ programos dalį skirtą jaunimui administruoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Departamento vadovas Jonas Laniauskas teikė, kad jaunimo sričiai per naująjį programos periodą, t.y. 2021-2027 m., skiriama 80% daugiau lėšų nei per praėjusį periodą, kuris vyko 2014-2020 m. Tai sudaro 10,3% programos lėšų – 2,7 mlrd. eurų. Palyginimui praeitame etape, jaunimo sričiai buvo skirti 1,5 mlrd. eurų. Lietuvoje vien 2021 m. jaunimo projektų finansavimui skirta 4,3 mln. eurų. Padidintas finansavimas suteikia dar daugiau galimybių su jaunimu dirbančioms organizacijoms ir patiems jaunuoliams veikti neformalaus ugdymo srityje ir plėsti savo kompetencijas. Departamentas siekia, kad „Erasmus+“ jaunimo srities teikiamomis galimybėmis dar aktyviau naudotųsi mažiau galimybių turintys jauni žmonės ir organizacijos iš įvairių Lietuvos regionų. Vykdant programą didelis dėmesys bus skiriamas veiklų metu įgytų bendrųjų kompetencijų pripažinimui pasitelkus „Youthpass“ priemonę bei partnerystei su Rytų Partnerystės šalimis.

„Erasmus+“ programa įveikė pandemiją ir pradeda naują gyvenimo etapą! Tokia žinutė buvo transliuojama spaudos konferencijoje. Vilniaus mieste, stoties rajone papuošta miesto siena tarsi patvirtina tai ir simbolizuoja programos sėkmę. Nuo šiol miestiečiams ir jo svečiams akį merks beveik 15-os metrų , atjaunėjęs Einšteinas. Ryškiomis spalvomis ant gyvenamojo namo sienos suspindęs piešinys pavadintas „Erasmus+ SIENA: niekada nevėlu____“ kviečia kiekvieną pamatyti savo galimybę.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Trumposios studijos didins prieinamumą bei leis greičiau įgyti rinkoje paklausią specialybę

Jau kitų metų rugsėjį kolegijos galės abiturientams siūlyti ne tik bakalauro, bet ir trumpąsias studijas, kurios leis per 1,5–2 metus įgyti rinkoje paklausias, pavyzdžiui, IT specialybes. Tokią galimybę atveria Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pakeistas studijų vykdymo reglamentavimas.

Lietuva prisijungia prie Globalios su aukštuoju mokslu susijusių kvalifikacijų pripažinimo konvencijos

Seimas ratifikavo Globalią su aukštuoju mokslu susijusių kvalifikacijų pripažinimo konvenciją. Prisijungimas prie globalios konvencijos padidins Lietuvos aukštojo mokslo konkurencingumą pasauliniame kontekste, palengvės Lietuvos aukštojo mokslo sistemoje suteiktų kvalifikacijų pripažinimas trečiosiose šalyse.

2021 m. lapkritis
2021-11-24 21:07
Programa „Erasmus+“: 2022 m. mobilumui ir bendradarbiavimui švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto srityse bus skirta beveik 3,9 mlrd. EUR
2021-11-24 10:11
Tarptautinėje astronomijos ir astrofizikos olimpiadoje laimėtas bronzos medalis
2021-11-19 13:21
Seimas patikslino priėmimo į aukštąsias mokyklas sąlygas
2021-11-10 09:48
Priėmimo rezultatai išryškino sektorių finansavimo skirtumus
2021-11-08 21:33
Vilniaus universitetas kviečia tapti studentu vienai dienai – siūlo aplankyti 300 paskaitų
2021-11-04 19:28
Trys naujos Europos aukštojo mokslo kryptys
2021-11-04 13:34
Pasaulio dalykiniame aukštųjų mokyklų reitinge VU pirmą kartą įvertintas edukologijos srityje
2021 m. spalis
2021-10-29 13:12
Atidarytas STEAM atviros prieigos centrų tinklas
2021-10-29 11:11
Lietuvių atsakas į aviacijos mokymų sąstingį – pirmoji pasaulyje nuotolinių mokymų platforma aviacijai
2021-10-27 17:26
„Vilnius Tech“ bendradarbiaus su „Blockchain centre“ – didins specialistų skaičių rinkoje
2021-10-19 07:01
„Teltonika“ išdalino €3000 stipendijas technologijų studentams
2021-10-15 20:49
„Tūkstantmečio mokyklų“ programos kūrybinės dirbtuvės: STEAM ugdymas integruoja ateičiai būtinas kompetencijas
2021-10-14 21:21
 „Erasmus+“ programa – nuosekliai kuria Lietuvos švietimo sistemos tarptautiškumą
Daugiau...Paieška archyve
www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

www.rslietuva.com – nemokamas elektronikos komponentų pristatymas

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

www.rrt.lt – Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba


Reklama
‡ 1999–2021 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
LTV.LT – geriausių lietuviškų tinklalapių katalogas
www.ltv.lt/technologijos/
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS19 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Ilgalaikiai kreditai, paskola už automobilį, kreditų skaičiuoklė
www.mokilizingas.lt
FS19 Mods, FS17 Mods, FS15 Mods
www.farming2015mods.com
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama