Elektronika.lt
 2025 m. gruodžio 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 24 d. 18:40
Naujiena keliautojams: oro uoste diegiama sistema, kuri gali pakeisti visos Europos keliones
Gruodžio 24 d. 08:38
Lietuvių požiūris į internetą ir DI: atviri technologijoms, tačiau atsargūs
Gruodžio 23 d. 18:22
Dirbtinis intelektas mažina naršyklės plėtinių poreikį: viskas keičiasi greičiau nei daugelis įsivaizdavo (1)
Gruodžio 23 d. 12:26
Kiek kainuoja šventinė nuotaika? Papasakojo, kaip apskaičiuoti galimas elektros išlaidas
Gruodžio 23 d. 08:53
Kai šventinė nuotaika tampa spąstais: KTU profesorius įspėja apie kibernetinių sukčių pinkles
Gruodžio 22 d. 18:22
Išmanusis telefonas praneša apie programinės įrangos atnaujinimą? Neskubėkite jo įsidiegti, gali kilti problemų
Gruodžio 22 d. 12:17
Tyrimas: pirkėjai Lietuvoje jaučiasi laisvai naudodamiesi dirbtinio intelekto pirkimo rekomendacijomis
Gruodžio 22 d. 08:38
„Vilnius Tech“ šventes kviečia sutikti žaismingai: sveikinimus skraidina eglė
Gruodžio 21 d. 18:32
Turite seną banko kortelę? Jokiu būdu jos neišmeskite
Gruodžio 21 d. 12:14
Prabangos standartą keičia skaitmenizavimas: kiek jūsų automobilio – jau telefone?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Must have farming mods
Farming simulator modhub, Best farming simulator mods
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Lietuvos aukštojo mokslo diplomai bus automatiškai pripažįstami Beniliukso šalyse

Publikuota: 2021-09-27 13:41
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė Briuselyje pirmadienį dalyvaus Baltijos šalių – Beniliukso sutarties dėl abipusio diplomų pripažinimo pristatymo ceremonijoje. Nuo šiol Lietuvos aukštojo mokslo diplomai bus automatiškai pripažįstami ir Belgijoje, Nyderlanduose, Liuksemburge. Lietuva jau anksčiau yra pasirašiusi tokią sutartį su Baltijos valstybėmis.

Lietuvos aukštojo mokslo diplomai bus automatiškai pripažįstami Beniliukso šalyse

Sutartis pasirašyta apsikeičiant laiškais

Dėl pandemijos nepavykus suderinti visoms šalims tinkamo ministrų susitikimo laiko, sutartis dėl abipusio diplomų pripažinimo jau yra pasirašyta rugsėjo 14 d. apsikeičiant laiškais. Pirmadienį šešių valstybių švietimo ministrai dalyvaus sutarties pristatymo ceremonijoje.

„Tikiu, kad tai tik pradžia, kad ši sutartis bus įkvėpimas pažangai šioje srityje visoje Europoje, o kitos šalys seks šiuo pavyzdžiu ir prisijungs prie iniciatyvos. Labai svarbu, kad studentai galėtų kuo geriau išnaudoti visas mokymosi galimybes visoje Europoje“, – sakė ministrė J. Šiugždinienė.

Sutarties šalys dar turės pasirašytą sutartį patvirtinti pagal šalių vidaus reikalavimus. Lietuvoje sutartis turės būti ratifikuojama Seime. Kai visos šalys ratifikuos sutartį, Belgijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Estijos, Latvijos ir Lietuvos piliečių bakalauro, magistro ir daktaro diplomai šiose šalyse bus pripažįstamos automatiškai.

Šešios valstybės pripažins diplomus

Regioninius automatiško kvalifikacijų pripažinimo susitarimus jau iki šiol buvo sudariusios Šiaurės šalys (atnaujinta 2016 m. Reikjaviko deklaracija), Beniliukso šalys (2015 m., papildytas 2018 m.), Baltijos šalys (2018 m.).

Visos ES mastu automatiškas pripažinimas vis dar sunkiai pasiekiamas dėl 1999 metų Bolonijos deklaracijos, kuria siekiama Europos šalių aukštojo mokslo sistemas sujungti į bendrą erdvę, skirtingo priemonių įdiegimo lygio atskirose šalyse.

2019 m. lapkričio 8 d. Briuselyje Baltijos ir Beniliukso šalių (Belgijos, Nyderlandų ir Liuksemburgo) už aukštąjį mokslą atsakingi ministrai ar viceministrai pasirašė Ketinimų deklaraciją dėl automatiško aukštojo mokslo kvalifikacijų tarpusavio pripažinimo, taip išreikšdami politinę valią parengti teisiškai įpareigojančią daugiašalę sutartį.

2019 m. gruodžio mėn. 17 d. Briuselyje susitikę Baltijos ir Beniliukso šalių ekspertai aptarė galimą daugiašalės sutarties aprėptį ir pagrindines nuostatas, buvo parengtas sutarties projektas. Vėliau susitikimų gyvai ir nuotoliniu būdu metu šalių ekspertai teikė savo siūlymus, susitarė dėl visoms šalims priimtinų nuostatų.

Sutartyje numatyta galimybė prie sutarties vėliau jungtis kitoms Europos aukštojo mokslo erdvės šalims.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Pirmuosiuose nacionaliniuose STEAM mokytojų apdovanojimuose „Ateities kūrėjai 2025“ įvertinta 18 pedagogų

Antradienį Kaune įvyko pirmą kartą LINPRA kartu su BACC ir Lietuvos inžinerijos kolegija organizuoti nacionaliniai STEAM mokytojų apdovanojimai „Ateities kūrėjai 2025“. Iškilmingoje ceremonijoje buvo pagerbti mokytojai, reikšmingai prisidedantys prie jaunimo technologinio, inžinerinio ir kūrybinio ugdymo visoje Lietuvoje.

Inžinerijos proveržis: Lietuvos inžinerijos kolegija pradeda darbą su daugiafunkcine „Diocell“ lazerinių procesų platforma

Sparčiai modernėjant pramonės technologijoms, Lietuvos inžinerijos kolegija žengė dar vieną žingsnį į priekį – įsigijo daugiafunkcę, pažangia lazerinių procesų platformą „Diocell“, sukurtą įmonės „Diodela“.

Paskelbti 2025 m. inovatoriškiausi mokslininkai ir aktyviausi KTU jaunieji tyrėjai

Kauno technologijos universitetas paskelbė 2025 metų inovatoriškiausių ir aktyviausių jaunųjų mokslininkų konkursų laimėtojus. Inovatoriškiausių mokslininkų konkurse šiemet išskirti du tyrėjai, kurie reikšmingai prisidėjo prie Universiteto mokslo ir inovacijų plėtros.

2025 m. gruodis
2025-12-17 16:21
KTU – trečius metus iš eilės tarp Europos technologinių universitetų lyderių
2025-12-09 07:20
Kaip mokosi Z ir Alfa kartos? Skaitmeniniais objektais papildyti vadovėliai – nauja mokymosi realybė, rodo apklausa
2025-12-08 19:31
Klaipėdos universiteto STEAM centras – žaidimų aikštelė protui
2025-12-07 07:41
Vilniaus universitetas ir toliau lyderiauja dalykiniame Lietuvos aukštųjų mokyklų reitinge
2025-12-06 16:50
VDU išsaugojo lyderystę žurnalo „Reitingai“ studijų krypčių reitinge
2025-12-05 10:30
„Vilnius Tech“ įsigijo vieną moderniausių terminės analizės prietaisų: stiprins pažangių medžiagų kūrimą
2025-12-03 13:08
Trečioji STEAM konferencija Klaipėdos universitete subūrė daugiau kaip 300 pedagogų
2025 m. lapkritis
2025-11-30 12:22
Patvirtinta 2026 m. stojančiųjų į aukštąsias mokyklas konkursinė eilė: minimalūs reikalavimai nesikeičia
2025-11-24 16:44
7-oji matematikos olimpiada Klaipėdos universiteto taurei laimėti subūrė rekordinį jaunųjų talentų skaičių
2025-11-21 07:11
Konsoliduotas pedagogų rengimo centras „EDUTAKU“ telkia aukštąsias mokyklas bendroms mokslinėms veikloms
2025-11-14 21:04
STEAM ugdymą stiprinanti programa įsibėgėja: „Vilnius Tech“ mokosi antroji mokytojų grupė
2025-11-03 10:52
Vilniaus universitete prasidėjo tarptautinių studentų priėmimas
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama