Elektronika.lt
 2021 m. spalio 21 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Spalio 21 d. 10:20
Jaučiate šiuos simptomus? Gali būti, kad atėjo laikas skaitmeninei detoksikacijai
Spalio 21 d. 08:10
BMW pristatė naujos kartos „BMW 2 Active Tourer“
Spalio 20 d. 20:15
Atominiu laikrodžiu išmatuotas bendrojo reliatyvumo poveikis laikui vieno milimetro atstumu
Spalio 20 d. 17:24
„Apple“ pristatė naujuosius galiūnus
Spalio 20 d. 14:19
SEB bankas įspėja gyventojus – neapsigaukite, sukčiai suįžūlėjo
Spalio 20 d. 11:02
ESET pristato dirbtinio intelekto veikimu paremtą antivirusinę programą
Spalio 20 d. 08:28
Kas nutiktų, jei žlugtų socialiniai tinklai? Taip, kaip anksčiau, jau nebebūtų
Spalio 19 d. 20:06
Programėlės, padėsiančios užtikrinti išmaniųjų telefonų saugumą
Spalio 19 d. 17:10
Prestižinį apdovanojimą pelnę inžinieriai: apie stulbinamus lazerių pritaikymo būdus
Spalio 19 d. 14:08
Kibernetinio saugumo ekspertai: nemokėkite išpirkos, jei tapote atakos auka
FS19 Mods
FS19 Courseplay, FS19 Maps, FS19 Seasons
GTA 5 Mods
GTA 5 Cheats, GTA 5 vehicle mods, GTA 5 Map mods
FS 19 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 19 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LS19 Mods
Fs19 modhub, fs19 maps, FS19 Seasons
FS19 Mapy
Farming Simulator 19 mody, FS19 Tractor, FS19 Truck
MSFS2020 Liveries
Flight Simulator 2020 Mods, MSFS2020 Scener, MSFS2020 Airports
Sims 4 Mods
Sims 4 cheats, Sims 4 money cheat, Sims 4 careers
Lastenvaunut
Turvaistuin, Matkarattaat, Lasten vaatteet
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
FS22 Map mods
Farming simulator 22 mods, FS22 Harvesters, FS22 Seasons
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Atsinaujinantis „Vilnius Tech“ antras pagal kviečiamųjų skaičių

Publikuota: 2021-08-10 21:15
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Praėjusią savaitę baigėsi kone du mėnesius trukęs pirmasis priėmimo į aukštąsias mokyklas paraiškų pildymo etapas. Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje šiais metais (BPIS) pirmojo etapo prašymo pageidavimus pateikė beveik 26 tūkst. stojančiųjų. Kvietimų studijuoti aukštosiose mokyklose sulaukė beveik 20 tūkst, jaunuolių.

„Vilnius Tech“ studentai. Simo Bernoto nuotr.
„Vilnius Tech“ studentai. Simo Bernoto nuotr.

„Pagal bendrus rezultatus (valstybės finansuojamas ir valstybės nefinansuojamas) esame antroje vietoje. Tai įrodo, kad noriai būsimieji studentai renkasi Vilniaus Gedimino technikos universitetą („Vilnius Tech“) ir sieja ateitį su mūsų universitetu, ateities profesijomis“, – teigia Stojančiųjų ir priėmimo informavimo centro direktorė Dovilė Ulinskaitė.

Lietuvoje mažėja abiturientų skaičius

Lietuvoje kiekvienais metais mažėja abiturientų, kurie išlaiko brandos egzaminus ir gauna atestatus, skaičius. 2021 m. statistiką lyginant su 2020 m. statistika – abiturientų sumažėjo net apie 6 proc., o tai atitinkamai koreguoja ir dalyvaujančiųjų ir kviečiamųjų Bendrajame priėmime skaičius. Jeigu 2019 m. brandos atestatus gavo apie 22 tūkstančius abiturientų, tai šiais metais tik 19 600, o tai – 11 proc. mažiau.

Šiais metais pagrindinio priėmimo metu iš viso 25 717 stojantieji pateikė pirmojo etapo prašymo pageidavimus. Praeitais metais tokių stojančiųjų buvo 5,5 proc. daugiau. Pirmuoju etapu „Vilnius Tech“ studijuoti pakviesta 8 proc. mažiau, lyginant su 2020 m. primojo etapo rezultatais. Tačiau būtina paminėti, kad šiais metais ir valstybės finansuojamų vietų buvo suplanuota net 19 proc. mažiau nei 2020 m.

Populiarėja inžinerinės krypties studijos

Remiantis BPIS duomenimis išryškėja tendencija, kad inžinerinės krypties studijos iš esmės populiarėja ir jas būsimieji studentai renkasi, kaip ateities profesijas. Tai matyti ne tik pagal stojančiųjų į universitetus, bet ir į kolegijas, skaičių.

„Galime išskirti keletą programų, į kurias buvo pakviesta studijuoti daugiau studentų, nei praėjusiais metais: Elektronikos inžineriją, Automatiką, Mechanikos inžineriją, Mechatroniką ir robotiką, Statybos inžineriją, Architektūrą, Skrydžių valdymą, Kompiuterių inžineriją“, – vardija D. Ulinskaitė.

Naujos studijų programos „Vilnius Tech“

Naujos studijų programos, kurios šiemet buvo pristatytos stojantiesiems, sulaukė skirtingo stojančiųjų susidomėjimo.

„Dirbtinio intelekto sistemų, Kraštovaizdžio architektūros ir Taikomojo dirbtinio intelekto studijų programose buvo suformuotos pilnos studentų grupės, tad jau nuo rugsėjo pirmakursiai galės išbandyti savo jėgas universitete. Kol kas Statinio informacinio modeliavimo programoje nepavyko surinkti minimalaus kviečiamųjų studijuoti skaičiaus, dėl vėlyvo programos įvedimo stojančiųjų pasirinkimui, bet tikime, kad galėsime kitais metais, skirdami daugiau dėmesio šios programos išaiškinimui, sulaukti daug daugiau susidomėjusių studentų“, – pasakoja Stojančiųjų ir priėmimo informavimo centro direktorė.

Stojančiųjų pritraukimui – stipendijos studentams

Šiais metais prie studentų pritraukimo ir būsimų specialistų rengimo aktyviai prisidėjo ir įmonės.

„Universiteto partneriai remia kai kurias studijų programas. Skaičiai rodo, kad stipendijų įsteigimas yra itin efektyvi traukos priemonė. Priėmimo į jas rezultatai 2021 m. išaugo, lyginat su 2020 m.“, – dėmesį atkreipia D. Ulinskaitė.

Pasak jos, stipendijos padėjo padidinti stojančiųjų į šias studijų programas skaičių: Elektronikos inžinerijos, Duomenų analizės technologijų, Gamybos inžinerijos ir valdymo, Informacinės ir ryšių technologijų, Informacinių sistemų, Informacinių technologijų, Informacinių sistemų inžinerijos, Kompiuterių inžinerijos, Mechanikos inžinerijos, Mechatronikos ir robotikos, Programų inžinerijos.

Mažesnio populiarumo šiais metais sulaukė Geodezijos ir geoinformatikos, Gaisrinės saugos, Biomechanikos ir Avionikos studijų programos.

Papildomas priėmimas – ką reikia žinoti?

Stojantiesiems, kuriems pagrindinio priėmimo metu nepavyko įstoti į norimą studijų programą, nevertėtų nusivilti. Jie turi dar keletą galimybių.

Nuo rugpjūčio 13 d. iki rugpjūčio 16 d. vyks papildomas prašymų studijuoti į universitetus ir kolegijas registravimas Bendrojo priėmimo (www.lamabpo.lt) informacinėje sistemoje.

Papildomo priėmimo metu, stojantieji gali registruoti atnaujintus prašymus arba, jeigu nedalyvavo pagrindiniame priėmime, teikti naujus prašymus priimti studijuoti į studijų programas, kuriose dar liko laisvų vietų. Galima nurodyti ne daugiau kaip 6 pageidavimus.

Papildomo priėmimo etapo metu stojantieji gali pretenduoti tik į valstybės nefinansuojamą studijų vietą, jeigu jie jau sudarė valstybės finansuojamų studijų sutartį su aukštąja mokykla arba gavo studijų stipendiją; tiek į valstybės finansuojamą, tiek į valstybės nefinansuojamą studijų vietą (ir studijų stipendiją), jeigu jie sudarė valstybės nefinansuojamų studijų sutartį su aukštąja mokykla arba jeigu negavo ar nepriėmė jokio kvietimo studijuoti.

Papildomo priėmimo metu, prašymo pageidavimų sąraše galima keisti ir papildyti ar išbraukti studijų programas, jų eiliškumą, studijų formą ir finansavimo pobūdį, tačiau negalima įrašyti studijų programų, kuriose numatytas stojamasis egzaminas, testas (architektūra, kraštovaizdžio architektūra, orlaivių pilotavimas, skrydžių valdymas), jeigu jos nebuvo įrašytos informacinėje sistemoje pagrindinio priėmimo metu.

Stojimų į aukštąsias mokyklas konkursas vyksta tokia pačia tvarka, kaip ir pagrindinio priėmimo metu. Jam pasibaigus, stojančiajam, atsižvelgiant į prašyme nurodytus prioritetus, rugpjūčio 20 d. pateikiamas siūlymas užimti valstybės finansuojamą arba nefinansuojamą studijų vietą (ir gauti studijų stipendiją) arba jis gauna neigiamą atsakymą. Pakviestieji turi ne vėliau kaip per tris dienas (rugpjūčio 21 – 23 d.) sudaryti studijų sutartį su aukštąja mokykla jos nustatyta tvarka.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Teltonika“ išdalino €3000 stipendijas technologijų studentams

36 elektronikos, informacinių technologijų ir mechanikos krypčių pirmakursiai, kurie parodė savo išskirtinį norą prisidėti prie naujų technologijų vystymo, gavo €3 000 metines „Teltonikos“ stipendijas.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programos kūrybinės dirbtuvės: STEAM ugdymas integruoja ateičiai būtinas kompetencijas

Šiandien Vilniuje, Gyvybės mokslų centre, surengtose trečiosiose „Tūkstantmečio mokyklų“ programos kūrybinėse dirbtuvėse pedagogai, mokslininkai, socialiniai partneriai tarėsi, koks turėtų būti STEAM ugdymas mokykloje, kad jis atlieptų šiandienos ir rytdienos mokymo iššūkius.

„Erasmus+“ programa – nuosekliai kuria Lietuvos švietimo sistemos tarptautiškumą

Per 2014-2020 m. laikotarpį programa „Erasmus+“ finansavo 65 tūkst. asmenų studijų, praktikų, dėstymo, kvalifikacijos tobulinimo ir kitų mokymosi formų mokymosi vizitų užsienyje. Tarptautiniai ir nacionaliniai „Erasmus+“ poveikio tyrimai byloja, kad programa padėjo atverti ir modernizuoti Lietuvos švietimo institucijas, jos dėka gerėja švietimo paslaugų kokybė, tobulinami švietimo dalyvių gebėjimai.

2021 m. spalis
2021-10-06 17:13
Tarptautinių studijų paroda sugrįžta į Vilnių ir Kauną
2021 m. rugsėjis
2021-09-27 13:41
Lietuvos aukštojo mokslo diplomai bus automatiškai pripažįstami Beniliukso šalyse
2021-09-25 10:15
Pasaulinis QS įsidarbinamumo reitingas: KTU absolventai – tarp sėkmingiausiai įsidarbinančių pasaulyje
2021-09-24 11:43
Tarptautiniuose reitinguose įvertintos VU studijų programos ir absolventų įsidarbinimo galimybės
2021-09-24 07:50
Tęsiasi pernai pavasarį kilusi savanorių mokykloms iniciatyva: skelbiama nauja registracija
2021-09-23 13:36
Europos Komisija pristato naują programėlę „Erasmus+“ su integruotu Europos studento pažymėjimu
2021-09-22 15:09
Vilniaus universitete įsteigta „Red Hat“ akademija
2021-09-20 19:01
MRU studijų programas atnaujina pagal rinkos diktuojamas sąlygas
2021-09-13 19:13
Kauno informacinių technologijų mokykloje – pirmoji Lietuvoje mobiliosios įrangos remonto klasė
2021-09-10 21:09
„Sourcery“ kviečia išbandyti jėgas nemokamoje programavimo akademijoje
2021-09-03 15:20
Programavimas nuo mažų dienų: paaiškėjo ką apie tai mano daugelis lietuvių
2021-09-02 10:29
Vidurio Europos matematikos olimpiadoje lietuviai laimėjo bronzos medalius
Daugiau...Paieška archyve
www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

www.rslietuva.com – nemokamas elektronikos komponentų pristatymas

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai

ENEBA's game store

Technologijos.lt

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

www.rrt.lt – Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba


Reklama
‡ 1999–2021 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
LTV.LT – geriausių lietuviškų tinklalapių katalogas
www.ltv.lt/technologijos/
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS19 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Ilgalaikiai kreditai, paskola už automobilį, kreditų skaičiuoklė
www.mokilizingas.lt
FS19 Mods, FS17 Mods, FS15 Mods
www.farming2015mods.com
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama