Elektronika.lt
 2024 m. kovo 28 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Kovo 28 d. 11:17
Kaip atrodys mokslai, studijos ir darbas DI eroje: pagrindiniai parodos „Karjera & studijos Lietuvoje“ akcentai
Kovo 28 d. 08:52
Jungikliai pagaminti iš atliekų – naujovė tvariems namams
Kovo 27 d. 20:30
Saulės elektrinė – daugiabučio balkone: ar tai įmanoma Lietuvoje? (1)
Kovo 27 d. 18:19
4 išmanūs sprendimai, leidžiantys efektyviai taupyti elektrą
Kovo 27 d. 16:36
Ekspertė apie dirbtinį intelektą ir darbuotojų produktyvumą: „Svarbu suprasti, jog nėra vieno stebuklingo įrankio, kuris išspręstų visas problemas“
Kovo 27 d. 14:14
„Philips Monitors“ E1 serija turės tris naujus daugiafunkcinius modelius, skirtus hibridiniam ir nuotoliniam darbui
Kovo 27 d. 12:43
Reikalavimas elektrifikuoti penktadalį stovėjimo vietų glumina verslą: nukentės galutiniai vartotojai
Kovo 27 d. 10:37
KTU mokslininkų ir partnerių bendras darbas: virtuali realybė padės mokantis chirurgijos
Kovo 27 d. 08:12
Prarasti Lietuvos mokslininkai: kodėl moksleiviai dažnai nenori tapti mokslininkais ir kaip tai pakeisti?
Kovo 26 d. 20:20
Kaip keičiasi vairavimo įpročiai persėdus į elektromobilį?
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

KTU įsteigė 10 tūkst. eurų prizinį fondą studentams, kurie baigiamuosiuose projektuose nagrinėja dirbtinio intelekto metodų taikymą

Publikuota: 2021-04-20 12:45
Tematika: Švietimas, studijos
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt / Pranešimas spaudai

Dirbtinis intelektas (DI) susilaukia vis didesnio visuomenės dėmesio – išmaniąsias technologijas vartojame ir buityje, ir darbe, o verslas ir valstybė kiekvienais metais investuoja į šios srities specialistus. Siekiant didinti studentų aktyvumą renkantis baigiamųjų projektų temas, nagrinėjančias DI metodų taikymą, KTU įsteigė 10 tūkst. eurų prizinį fondą – geriausi studentų projektai bus įvertinti vienkartinėmis tikslinėmis stipendijomis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Konkurse gali dalyvauti pirmosios ir antrosios pakopų, vientisųjų ir profesinių studijų baigiamųjų kursų studentai, kurie savo baigiamuosiuose projektuose taiko dirbtinio intelekto metodus. Komisijos išrinktų geriausių baigiamųjų projektų autoriams – studentams – bus skirtos vienkartinės tikslinės stipendijos, kurių dydis sieks 1 tūkst. eurų.

Studentų baigiamieji projektai turės atitikti šiuos kriterijus: pasirinkta aktuali, visuomenei ar verslui svarbi tema, darbas inovatyvus ir pritaikomas.

„Neabejotinai dirbtinis intelektas jau ne vienerius metus yra viena plačiausiai aptarinėjamų temų. Kaip jis pakeis pasaulį ir keisis pats? Universitete siekiame, jog KTU studentai ne tik koja kojon žengtų su aktualiausiomis šių dienų technologinėmis naujovėmis, bet ir būtų jų kūrėjai, inovacijų lyderiai. Norėdami paskatinti studentus ne tik laukti pokyčių, bet ir tapti svaria jų dalimi įsteigėme 10 000 eurų fondą, kuris bus panaudotas apdovanojant geriausių baigiamųjų projektų, susijusių su dirbtinio intelekto tematika, autorius“, – teigia KTU studijų prorektorius Jonas Čeponis, vienas iš konkurso komisijos narių.

Robotai – puiki alternatyva rutininiam darbui

Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 40 įmonių, kurios savo veiklą sieja su DI produktų vystymu. Pasak KTU Dirbtinio intelekto centro vadovės Agnės Paulauskaitės-Tarasevičienės, DI sistemos yra integruojamos į vis daugiau sričių. Tokios sistemos demonstruoja pranašumą vertinant darbų – užduočių – atlikimo efektyvumą bei tikslumą, o robotai perima rutininius, nesudėtingus, taisyklėmis nusakomus darbus. Neabejojama, kad DI naudojimas ir toliau sparčiai augs bei transformuos darbo rinką.

„Ateityje ne tik pramonėje, bet ir buityje dirbs daugybė robotų-asistentų – jau dabar turime siurblius, langų plovimo, žolės pjovimo ir kitus robotus, tačiau visada reikės specialistų, kurie tokias išmaniąsias mašinas valdys, taisys, prižiūrės ir kurs naujas“, – sako KTU docentė A. Paulauskaitė-Trarasevičienė, viena iš konkurso komisijos narių.

Vis dėlto ji pažymi, kad Lietuvoje DI integracijos ir modernizacijos procesas yra šiek tiek lėtesnis dėl mažos rinkos ir finansinio pajėgumo, tačiau tarptautinės kompanijos, veikiančios Lietuvoje, integruoja technologijas, kurios atlieka rutininius darbus. Taip pat ieškoma automatizuotų sprendimų, kurie leistų pagreitinti atliekamų darbų laiką, sumažinti žmogiškojo faktoriaus klaidų tikimybę bei kaštus, susijusius su darbuotojų išlaikymu.

„Darbo vietų perkėlimas į pigesnės darbo jėgos šalis šiandieninėje skaitmenizavimo ir dirbtinio intelekto eroje nėra toks populiarus ir turi alternatyvius sprendimus – procesų automatizavimas ir dirbtinio intelekto technologijų pritaikymas. Visi darbai, kurie gali būti robotizuoti, t. y. darbai, kurių seka yra nesunkiai apibrėžiama ir nusakoma aiškiomis taisyklėmis, greitu metu bus optimizuoti ir Lietuvoje“, – teigia ji.

Europoje trūksta DI specialistų

Europoje ir pasaulyje DI tematikos įtraukimas į studijas yra taikomas vis platesniu mastu. A. Paulauskaitė-Tarasevičienė sako, kad nors anksčiau DI tematika KTU būdavo labiau doktorantūros objektas, šiuo metu DI moduliai įtraukiami ir į pirmosios bei antrosios pakopos studijas.

Be to, pastaruoju metu ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje jau galima rasti DI studijų programų. KTU, kaip lyderiaujantis universitetas DI srityje bei turintis didelę patirtį, pasiūlė pirmąsias Lietuvoje pirmosios pakopos dirbtinio intelekto studijas.

„Pasaulinėje rinkoje kiekvienais metais atsiranda vis daugiau produktų, kurie reklamuoja DI galimybes, o mūsų šalies įmonės pastaruoju metu labai seka tokias naujoves, siekia neatsilikti, o kartais ir pralenkti savo DI idėjomis ir sprendimais. Būtent šios įmonės ganėtinai garsiai ir aiškiai ištransliuoja žinutę – „labai trūksta DI specialistų“. Bendrojo profilio IT specialistą paruošti kaip DI specialistą yra laikui imlus darbas, be to, pats žmogus turi būti suinteresuotas mokytis ir gilintis į ganėtinai sudėtingus DI algoritmus“, – teigia ji.

Pasak A. Paulauskaitės-Tarasevičienės, KTU įsteigtas prizinis fondas yra svarbus, siekiant skatinti studentus pritaikyti DI metodus sprendžiant išsikeltus uždavinius savo baigiamuosiuose projektuose.

„Ir mes kalbame apie visų studijų programų studentus, nes DI taikymas yra aktualus ir naudingas įvairių sričių atstovams: vertėjams, ekonomistams, chemikams, mechanikams ir kitiems. Nors kiekvienais metais matomas vis didesnis studentų susidomėjimas DI tematikomis, šis prizinis fondas – tai didelė paskata naujiems studentams pradėti domėtis DI taikymu jų specialybėje, o jau turintiems DI žinių – toliau gilintis į šią sritį ir įsitraukti į mokslinius tyrimus“, – sako KTU Dirbtinio intelekto centro vadovė.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Dirbtinis intelektas švietime: beveik 60 proc. švietimo įstaigų neturi DI strategijos

Švietimo įstaigos sparčiai žengia į priekį dirbtinio intelekto (DI) srityje ir pastebi didelę investicijų grąžą. Tačiau IDC tyrimas parodė, kad švietimo įstaigų vadovai jaučiasi prasčiau pasirengę DI skatinamiems pokyčiams nei jų kolegos kitose veiklų šakose.

Lietuvoje antrąkart rengiamas jaunųjų inžinierių čempionatas STEAM TEAM

5-12 klasių mokiniai kviečiami pasitelkti savo vaizduotę ir išradingumą bei sudalyvauti jau antrą kartą Lietuvoje rengiamame nacionaliniame jaunųjų inžinierių čempionate STEAM TEAM.

Europos universitetai dar labiau solidarizuojasi su Ukraina

ATHENA Europos universitetų aljansas, kuriam priklauso ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas, plečia savo nuotolinių veiklų pasiūlą studijuojantiems Ukrainoje.

2024 m. kovas
2024-03-26 11:48
Parodoje „Karjera & studijos Lietuvoje 2024“ Vilniaus universitetas pristatys išskirtines inovacijas
2024-03-15 19:54
Tarptautinių studijų paroda – renginys, subursiantis būsimus studentus ir aukštąsias mokyklas
2024-03-06 07:09
Per pirmą KURSUOK veiklos mėnesį mokytis užsiregistravo 4,2 tūkst. suaugusiųjų (1)
2024 m. vasaris
2024-02-28 07:05
KTU laboratorijų centro „M-Lab“ infrastruktūros pajėgumus papildė įspūdinga „Continental“ įranga
2024-02-23 21:08
Vilniuje – nauja nanosistemų inžinerijos studijų programa
2024-02-23 18:33
Tarptautinių studijų paroda Vilniuje
2024-02-22 13:19
Pritarta kolegijų reorganizacijai Kaune, Klaipėdoje ir Marijampolėje
2024-02-18 19:29
IT mokslo sektoriui stiprinti – 18 mln. eurų valstybės investicijų
2024-02-11 10:45
Kauno startuolius ugdo prestižinių universitetų ekspertai iš JAV ir Nyderlandų
2024-02-10 07:09
Ypatinga VDU naujovė, skirta rengti ateities kartai: pasaulinės platformos „Coursera“ kursai
2024-02-08 19:46
Startuoja antrasis Nacionalinis IT iššūkis: moksleivių laukia naujovės
2024-02-07 13:53
Gimnazistai kviečiami dar mokyklos suole išbandyti dominančią specialybę
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama