Elektronika.lt
 2020 m. spalio 23 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Spalio 23 d. 10:30
5 skaitmeninio etiketo patarimai moksleiviams: kaip elgtis mokantis nuotoliniu būdu?
Spalio 23 d. 08:13
Kaip parenkama vieta vėjo elektrinėms: palankus vėjas – dar ne viskas
Spalio 22 d. 21:13
Nemuno saloje pradėtos vienintelio šalyje mokslo muziejaus statybos
Spalio 22 d. 20:11
Skaitmeninės rinkodaros strategas: prie Z kartos turėsime prisitaikyti visi
Spalio 22 d. 19:17
„AsstrA“ šiuolaikiniame pasaulyje didina siuntų sekimo galimybes
Spalio 22 d. 18:39
„Huawei“ pristatė naujus „Mate“ serijos išmaniuosius telefonus
Spalio 22 d. 16:53
Nuo šiol lietuvių literatūrą kuria ir mašinos
Spalio 22 d. 14:47
„Spotify“ ir „Soundcloud“ krikštatėvio „iPod“ gimtadienis: kaip gimė revoliucija muzikos rinkoje?
Spalio 22 d. 12:31
Giliojo mokymosi programa: nederlingose dykumose iš tikrųjų yra milijonai medžių
Spalio 22 d. 10:18
Monstras sugrįžta – svarbiausi „Hummer EV“ skaičiai
FS19 Mods
FS19 Courseplay, FS19 Maps, FS19 Seasons
SnowRunner Mods
SnowRunner maps, SnowRunner trucks, How to install mods
FS 19 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 19 Maps, FS 19 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
Install MC Mods
Minecraft Dungeons Mods, Minecraft Dungeons Skins, Minecraft Dungeons Maps
FS19 Combines
Farming Simulator 19 Mods, FS19 Trucks, FS 19 Mods
Cyberpunk 2077 Mods
Installing CP2077 Mods, CP2077 Release Date, Cyberpunk 2077 News
Mobilieji telefonai
Mobilieji telefonai internetu, telefonų dėklai, telefonų priedai
Šlagbaumas
Fontanai, lauko židinys, supynės
LS19 Mods
Fs19 modhub, fs19 maps, FS19 Seasons
Snowrunner Mods
Snowrunner Maps, Snowrunner Trucks, Install Snowrunner Mods
MSFS2020 Liveries
Flight Simulator 2020 Mods, MSFS2020 Scener, MSFS2020 Airports
Sims 4 Mods
Sims 4 cheats, Sims 4 money cheat, Sims 4 careers
Lastenvaunut
Turvaistuin, Matkarattaat, Lasten vaatteet
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

DNR plano investicijos švietimui ir mokslui: prioritetas – skaitmeniniam mokymui

Publikuota: 2020-09-16 17:18
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija papildomai investuos į ugdymo skaitmeninimą, STEAM sričių plėtrą, praktinį profesijos mokymą bei pedagogų, dėstytojų ir mokslininkų kvalifikaciją. Iš viso įgyvendinant Lietuvos ateities ekonomikos DNR planą į švietimo ir mokslo sritis bus investuota pusė milijardo eurų.

DNR plano investicijos švietimui ir mokslui: prioritetas – skaitmeniniam mokymui
Asociatyi „Pixabay“ nuotr.

„Tikslas yra vienas – švietimo paslaugų kokybė, prieinamumas ir vienodų galimybių visiems sukūrimas. Todėl numatytos gausios investicijos į mokyklų aprūpinimą skaitmeninėmis moderniomis mokymo priemonėmis ir turiniu, taip pat lėšos mokytojų kompetencijoms tobulinti. Visos priemonės suplanuotos atsižvelgiant į esamą švietimo problematiką ir naujus sistemai keliamus iššūkius“, - sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Lėšos virtualioms mokymosi platformoms, mokytojų kvalifikacijai

14 mln. eurų yra numatyti mokinių aprūpinimui skaitmeniniu turiniu, virtualiomis mokymosi platformomis, reikalinga technologine įranga, taip pat mokytojų skaitmeninėms kompetencijoms tobulinti. Savivaldybėms bus paskirstoma po 40 eurų kiekvienam mokiniui: iš jų 2020 metų 4 mėnesiams bus skiriama po 10, 2021 metams – po 30 eurų mokiniui. Bendrojo ugdymo mokyklų turinio ir priemonių skaitmenizavimui numatoma sukurti bendrą katalogą, kuriame kiekviena mokykla galės pasitikrinti, ar tiekėjų siūlomas skaitmenis ugdymo turinys atitinka nustatytus pagrindinius kokybės kriterijus bei išsirinkti, ko jai labiausiai reikia.

Kompiuteriai darželiams

Moderniomis darbo vietomis taip pat bus aprūpinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai. Tai ne tik padidins įvairių mokymosi priemonių prieinamumą ir glaudesnį pedagogų bendradarbiavimą su tėvais, bet ir skatins skaitmeninės ekosistemos plėtrą. Planuojama iš viso įrengti beveik pusantro tūkstančio modernių darbo vietų. Tam numatyta daugiau nei 8 mln. eurų.

Galimybės nuotoliniams egzaminams

Per 2 mln. eurų bus skirta elektroninei mokinių pasiekimų vertinimo sistemai tobulinti. Siekiama, kad mokinių pasiekimų patikrinimus, brandos egzaminus bei jų vertinimą būtų galima vykdyti ir nuotoliniu būdu, o sukaupti atvirų užduočių bankai būtų interaktyvūs, prieinami ir aktyviai naudojami mokymuisi.

Naujos specialiojo ugdymo priemonės ir padėjėjų etatai

Palaikyti pradėtas neįgaliųjų integracijos programas bus siekiama investuojant 1 mln. eurų į specialiųjų mokymo priemonių įsigijimą. Dar 1,6 mln. eurų numatyta finansuoti naujai steigiamus 150 mokytojo padėjėjų etatų. Mokytojo padėjėjai teiks specialiąją pagalbą autizmo spektro, emocijų ir elgesio ar kitų raidos sutrikimų turintiems mokiniams.

Specialus dėmesys – pedagogų kompetencijų stiprinimui, naujų įgijimui

Daugiau nei 9 mln. eurų bus paskirstyti mokytojų, mokyklų vadovų ir pavaduotojų ugdymui kompetencijų stiprinimui. Beveik trečdalis šios sumos atiteks pedagogams, siekiantiems galimybės mokyti antrojo mokomojo dalyko, pvz. papildomai įgyti gamtos mokslų ar matematikos mokytojo kvalifikaciją. Taip pat bus finansuojamos mokytojų stažuotės STEAM srities įmonėse, mokytojų ir pavaduotojų, siekiančių tapti mokyklų vadovais vadybinių kompetencijų stiprinimas, priemonės esamų mokyklų vadovų vadybinių gebėjimų, susijusių su ugdymo turinio atnaujinimu bei STEAM plėtra mokyklose ir inovacijų skatinimu, stiprinimui.

Profesinio mokymo srityje taip pat yra aktualu tobulinti profesijos mokytojų technologines kompetencijas. Jų mokymams, stažuotėms verslo įmonėse bus skiriamas beveik 1 mln. eurų.

Stiprinama pameistrystė ir inžinerinis mokymas

Vienas iš profesinio mokymo prioritetų – stiprinti praktinį mokymą pameistrystės forma, t.y. dirbant ir mokantis darbo vietoje.

Mokinių praktinio mokymo darbo vietoje skatinimui bus skiriama per 21 mln. eurų. Tai padės užtikrinti sklandesnį ir greitesnį įsiliejimą į darbo rinką daugiau nei 4000 profesiją įgijusių jaunuolių. Daugiau nei 8 mln. eurų skirta, kad darbo ieškantys asmenys galėtų įgyti kvalifikaciją ar persikvalifikuoti taikant profesinį mokymą pameistrystės forma. Planuojama, kad ši priemonė padės į darbo rinką sugražinti per pusantro tūkstančio asmenų.

Mokiniams, kurie pasirinks profesinio mokymo įstaigoje įgyti inžinerinės ar kitos STEAM srities profesiją, bus skiriamos tikslinės stipendijos. Planuojama, kad jas galėtų gauti daugiau nei 1000 mokinių.

Ne mažiau kaip 10 mln. eurų yra numatyta skirti profesinių mokyklų informacinių išteklių, skaitmeninių priemonių ir kompiuterinės įrangos atnaujinimui.

Atnaujinamos studijų ir profesinio mokymo programos

Aukštojo mokslo srityje svarbus rinkai aktualių studijų programų parengimas, kvalifikuotų dėstytojų pritraukimas, aprūpinimas IT ištekliais. Bus investuojama per 43 mln. eurų į studijų ir profesinio mokymo programų atnaujinimą ir naujų sukūrimą: skatinamos investicijos į aukštą pridėtinę vertę turinčias kvalifikacijas ir kompetencijas, STEAM sritis, tiksliųjų mokslų pedagogiką.

Ir toliau bus skiriamos tikslinės stipendijos edukologijos, inžinerinės pramonės, informacinių technologijų ar kitas STEAM studijas pasirinkusiems studentams. Planuojama, kad stipendijos padės į šių sričių studijas aukštosiose mokyklose pritraukti 3000 aukštus mokymosi pasiekimus turinčių ir motyvuotų mokytis asmenų.

Skatinamos tarptautinės universitetų iniciatyvos

Siekiant padidinti aukštųjų mokyklų tarptautinį konkurencingumą numatytos papildomos investicijos jų įsitraukimui į Europos universitetų tinklų iniciatyvas. Tam numatyta skirti apie 10 mln. eurų. Aukštosios mokyklos bus skatinamos išbandyti naujus bendradarbiavimo modelius, kurie prisidės prie studentų ir dėstytojų mobilumo. Daug dėmesio bus skiriama technologinių ir pedagoginių inovacijų diegimui į atnaujinamas studijų programas.

Mokslo ir verslo bendradarbiavimo plėtra

Mokslo srityje planuojamos investicijos į COVID-19 tyrimus bei mokslo ir verslo bendradarbiavimo plėtrą, taip pat į mokslo ir studijų institucijų dalyvavimo tarptautiniuose projektuose skatinimą. Planuojamų investicijų tikslas – skatinti inovacijų procesus, kad būtų sukurta naujų produktų ir paslaugų.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Profesinio mokymo licencijavimas perkeliamas į elektroninę erdvę

Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui formaliojo profesinio mokymo licencijavimą perkelti į elektroninę erdvę.

„Microsoft“: lietuviai nori tapti programuotojais ir duomenų analitikais

Birželį kompanija „Microsoft“ pristatė iniciatyvą, skirtą padėti žmonėms įgyti trūkstamų skaitmeninių įgūdžių. Praėjus trims mėnesiams nuo iniciatyvos pradžios, joje jau sudalyvavo 10 mln. žmonių iš viso pasaulio, o Baltijos regione aktyviausi lietuviai.

Tarptautinės stažuotės studentams

Kviečiame doktorantūros, bakalauro (nuo antro semestro) ir magistrantūros studijų studentus pasinaudoti puikia galimybe vykdyti tarptautinius mokslinius tyrimus bei gauti mokslinės stažuotės finansavimą.

2020 m. spalis
2020-10-22 18:50
Virtuali paroda „Tarptautinių studijų dienos“
2020-10-08 18:19
Augant susidomėjimui profesiniu mokymu papildomai skiriama pusė tūkstančio valstybės finansuojamų vietų
2020-10-07 15:42
Spartinamas savarankiškai įgytų profesinių kompetencijų pripažinimas
2020-10-06 21:08
Jubiliejų minintis KTU Statybos ir architektūros fakultetas skaitmenizuojasi
2020-10-02 13:52
Geriausiems šalies abiturientams trečius metus skiriamos Signatarų stipendijos
2020 m. rugsėjis
2020-09-29 21:02
Tarptautinėje informatikos olimpiadoje – trys bronzos medaliai
2020-09-29 17:17
Vyriausybė skirs paramą 100 baltarusių studijoms Lietuvoje
2020-09-28 20:37
Tarptautinėje matematikos olimpiadoje Lietuvos komanda laimėjo tris bronzos medalius ir tris pagyrimo raštus
2020-09-21 11:28
Valstybinių egzaminų rezultatus norintiems pasigerinti abiturientams – antras šansas
2020-09-20 19:34
Lietuvos studentus kviečia dalyvauti „Seeds for the Future“ mokymosi programoje
2020-09-17 15:14
Kursai apie skaitmeninį darbą su jaunimu „MOOC digital“
2020-09-17 09:28
Mokyklos dirba derindamos nuotolinį ir įprastą mokymą
Daugiau...Paieška archyve
Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

www.rslietuva.com – nemokamas elektronikos komponentų pristatymas

ENEBA's game store

„Altegra“ – elektronikos projektavimas ir gamyba

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

Technologijos.lt

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

MRO Supply


Reklama
‡ 1999–2020 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Farming Simulator 2017 Mods, FS 17 Mods
ls2017.com
„TV programa“ – tiksli
televizijos programa

www.tvprograma.lt
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras
www.lmnsc.lt
Ilgalaikiai kreditai, paskola už automobilį, kreditų skaičiuoklė
www.mokilizingas.lt
Lietuvių kalba informacinėse technologijose
www.likit.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
MoksloFestivalis.lt
Mokslo ir technologijų pasaulis – naujienos ir straipsniai
www.technologijos.lt
Farming Simulator 2019 Mods, FS19 Tractors, FS19 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – geriausių lietuviškų tinklalapių katalogas
www.ltv.lt/technologijos/
FS19 Mods, FS17 Mods, FS15 Mods
www.farming2015mods.com
Mokslo populiarinimo projektas „Mokslas verslui ir visuomenei“
www.mokslasplius.lt
Reklama


Reklama