Elektronika.lt
 2025 m. liepos 2 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 1 d. 20:13
Elektrinių automobilių burbulas netrukus sprogs? Kinijos bendrovės skambina pavojaus varpais
Liepos 1 d. 17:38
Išmanus eismo valdymas: KTU studentas kuria aplinkos suvokimo modelį autonominėms sistemoms
Liepos 1 d. 14:14
Dviračių ir pėsčiųjų takų kokybės tyrimai išmaniai: „Via Lietuva“ dangos būklę analizuoja nuotoliniu būdu
Liepos 1 d. 11:43
Netikra tikrovė: kaip atpažinti DI sugeneruotą realistišką vaizdą?
Liepos 1 d. 08:31
„Microchip“ komponentai ir BLDC variklių valdymas
Birželio 30 d. 20:36
NASA aptiko planetą, kuri sugriauna visas teorijas
Birželio 30 d. 17:45
Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo: ką tai reiškia darbuotojams ir darbdaviams?
Birželio 30 d. 14:17
Prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją gavęs M. Šimėnas: svarbiausia – proveržį kurianti idėja
Birželio 30 d. 11:38
Suaktyvėję GPS trikdžiai kelia nerimą keliaujant, bet ne bendraujant: mobilusis ryšys išlieka stabilus
Birželio 30 d. 08:20
Patarė, kaip elgtis, jeigu tapote sukčių auka
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Stojimai į aukštąsias mokyklas pandemijos sąlygomis: ką šiemet būtina žinoti?

Publikuota: 2020-07-29 11:18
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Paskutiniai mokslo metai abiturientams ir taip tampantys nelengvu etapu šiemet pateikė dar daugiau staigmenų: pavasarį mokytis ir brandos egzaminams ruoštis teko nuotoliniu būdu. Iššūkių patyrė visa švietimo sistema, bet universitetų atstovai ramina būsimuosius studentus – pirmakursių atėjimui jie jau pasiruošę. „Šiemet dėl esamų aplinkybių buvo priimtas nutarimas pavėlinti priėmimą į aukštąsias mokyklas ir sumažinti etapų skaičių. Birželio 1-ąją prasidėjęs priėmimas šiemet tęsis net iki rugsėjo 4 dienos“, – sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Studijų prorektorius prof. dr. Romualdas Kliukas.

Stojimai į aukštąsias mokyklas pandemijos sąlygomis: ką šiemet būtina žinoti?
VGTU nuotr.

Iš ko susidės stojamasis balas?

Norintieji stoti į aukštąsias mokyklas, kaip ir kasmet, turi peržengti minimalaus balo kartelę. Šiemet ji nedidėja – Lietuvos universitetai sutarė išlaikyti 5,4 stojamąjį balą.

R. Kliukas primena, kad, norint pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą, reikia išlaikyti lietuvių, matematikos ir užsienio kalbos egzaminus. Visų jų minimali išlaikymo riba – po 16 balų. „Šių metų pokytis toks, kad nebebus skaičiuojamas trijų privalomų egzaminų balų vidurkis. Praėjusiais metais buvo reikalaujama, kad pretenduojančiųjų stoti į universitetus jis būtų ne mažesnis nei 40“, – atkreipia dėmesį VGTU Studijų prorektorius.

Bus atsižvelgiama ir į mokomųjų dalykų metinius įvertinimus. „Stojančiųjų į universitetą mokomųjų dalykų metinių pažymių vidurkis turėtų būti ne mažesnis kaip 7. Minimalūs mokomųjų dalykų metinių pažymių vidurkių bei išlaikytų valstybinių egzaminų reikalavimai taikomi tik stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas, o tiems, kurie rinksis valstybės nefinansuojamą vietą, užtenka išlaikyti bent vieną valstybinį brandos egzaminą ir pasiekti minimalaus balo kartelę“, – pasakoja R. Kliukas.

Anot jo, net ir įstojus į valstybės nefinansuojamą vietą, nereiškia, kad už studijas reikės mokėti visą laiką. „Gerai išlaikius sesijos egzaminus ir atsiradus laisvų valstybės finansuojamų vietų, jos gali atitekti iki tol už studijas mokėjusiems geriausiems studentams. Vis dėlto reikėtų pasidomėti, kokios yra realios galimybės pereiti į nemokamą vietą skirtingose aukštosiose mokyklose bei studijų kryptyse, mat dėl specialistų poreikio ir ne vienodo studijų populiarumo tiksliuosiuose, inžineriniuose moksluose tai padaryti gali būti lengviau nei socialiniuose ar humanitariniuose moksluose“, – atkreipia dėmesį VGTU prorektorius.

Ką svarbu atlikti per pagrindinį priėmimo etapą?

Bendrąjį priėmimą į aukštąsias mokyklas sudaro pagrindinis ir papildomas etapai. Prašymai studijuoti teikiami prisijungus prie Bendrojo priėmimo informacinės sistemos per LAMA BPO tinklalapį. „Prašyme galima nurodyti iki 9 norimų pageidavimų studijuoti universitetuose ir kolegijose. Svarbu atkreipti dėmesį į eiliškumą ir surašyti studijų programas nuo labiausiai norimos iki mažiausiai pageidaujamos“, – akcentuoja R. Kliukas.

Prašymus stojantieji gali registruoti iki rugpjūčio 18 d. 12 val., o iki to laiko yra galimybė juos koreguoti, papildyti ar išbraukti studijų programas, keisti jų eiliškumą, finansavimo pobūdį. Stojamosios studijų įmokos šiemet nėra, taip pat nereikia mokėti ir už prašyme atliekamas korekcijas.

Pasibaigus prašymų teikimo terminui, atsižvelgiant į prašymuose nurodytus prioritetus, stojantieji rugpjūčio 22 d. arba gaus vieną kvietimą užimti studijų vietą, arba sulauks neigiamo atsakymo. Gavusieji vietą norimoje studijų programoje rugpjūčio 24–26 d. turės sudaryti studijų sutartį su aukštąja mokykla. To nepadarius, kvietimas studijuoti bus anuliuojamas, o atsilaisvinusios lėšos bus perkeltos į papildomą priėmimo etapą.

Pakviestieji studijuoti į VGTU studijų sutartį galės pasirašyti elektroniniu būdu VGTU internetinėje prašymų registravimo sistemoje.

Ką svarbu žinoti dalyvaujant papildomame priėmimo etape?

Pasibaigus pagrindiniam priėmimui, rugpjūčio 28–31 d. visi norintieji galės dalyvauti papildomo priėmimo etape. Jo metu bus galima pretenduoti į likusias laisvas vietas.

„Svarbu nepamiršti, kad papildomame priėmime gali dalyvauti ir tie, kurie nedalyvavo pirmajame etape. Papildomam priėmimui stojantieji registruoja atnaujintus prašymus, o jei nedalyvavo pagrindiniame priėmime – teikia naujus prašymus ir nurodo ne daugiau kaip 6 pageidavimus“, – primena R. Kliukas.

Jis akcentuoja, kad jei stojantysis jau dalyvavo pirmame etape ir jau sudarė valstybės finansuojamų studijų sutartį su aukštąja mokykla arba gavo studijų stipendiją, jis gali pretenduoti tik į valstybės nefinansuojamą studijų vietą. Jei stojantysis su aukštąja mokykla sudarė valstybės nefinansuojamų studijų sutartį arba jeigu negavo ar nepriėmė jokio kvietimo studijuoti, tokiu atveju jis gali pretenduoti tiek į valstybės finansuojamą, tiek į valstybės nefinansuojamą studijų vietą, taip pat ir į studijų stipendiją.

Atrankos konkursas vyks tokia pačia tvarka. Kvietimų stojantieji sulauks iki rugsėjo 4 dienos ir per tris dienas turės sudaryti studijų sutartį su aukštąja mokykla.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Virtualios realybės, kompiuterinių žaidimų ir kitų multimedijos technologijų kūrimas – VDU studentų kasdienybė

Virtuali realybė (VR), kuri dar neseniai daugeliui siejosi tik su pramogomis, šiandien yra svarbi priemonė, padedanti mokytis, kurti, pažinti pasaulį ir geriau suprasti save. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslininkų teigimu, VR nėra tik žaidimų aikštelė – tai priemonė, kuri efektyviai taikoma mokymui, studijoms ar moksliniams tyrimams.

Dvejojantiems – dar yra laiko: kodėl verta stoti į magistrantūros studijas?

Liepos 1 d. 14 val. baigėsi pirmasis stojimo į magistrantūros studijas etapas, ir nors laikas pateikti paraišką greitai baigsis, vis dar galima suspėti. Ką daryti, jeigu vis dar kyla abejonių dėl studijų krypties ar jų suderinamumo su darbu?

KTU atveria duris norintiems daugiau nei diplomo – nauja galimybė prisidėti prie lustų kūrimo

Šiais metais duris atvėrė viena moderniausių lustų technologijų erdvių Lietuvoje – KTU Lustų akademija. Bendradarbiaujant su šia akademija, naujais mokslo metais KTU startuoja Talentų akademijos ugdymo programa, leisianti jauniesiems kūrėjams gilintis į puslaidininkių technologijų pasaulį, dirbti su verslo įmonėmis ir įgyti tarptautinės patirties.

2025 m. birželis
2025-06-27 07:11
Klaipėdos universitete – pirmą kartą tokio masto Karjeros mugė: kviečia verslus ir jaunimą susitikti
2025-06-26 21:37
QS pasaulinis aukštųjų mokyklų reitingas: KTU – antras geriausias universitetas Lietuvoje
2025-06-26 07:30
VDU įteikti diplomai absolventams: artes liberales misija – suteikti ne tik žinių, bet ir tvirtą vertybinį pagrindą
2025-06-23 09:19
Talentų ugdymas Lietuvoje: kaip verslo ir mokslo bendradarbiavimas skatina jaunimą rinktis IT ir duomenų mokslo studijas
2025-06-19 10:23
Iš Europos fizikos olimpiados Lietuvos mokiniai parsivežė sidabrą ir bronzą
2025-06-18 20:22
Neišnaudota galimybė mokiniams: nemokamą „Office“ paketą gavo dar ne visi
2025-06-17 09:16
Prof. dr. E. Saliklis: „Kaip DI gali padėti, o kartais ir mesti iššūkį žmogaus kūrybinei dvasiai?“
2025-06-15 20:04
KTU Studentų mokslinės draugijos komanda laimėjo pirmąją vietą nacionaliniame švietimo hakatone
2025-06-15 13:14
Renkami geriausi šalies STEAM mokytojai – „Ateities kūrėjai 2025“
2025-06-08 16:30
KTU ir „EdTech Lithuania“ suvienijo jėgas: sieks pažangios ir atsakingos švietimo ateities
2025-06-07 18:33
Naujas žingsnis tvarios ateities link – Klaipėdos universiteto ir Mykolo Romerio universiteto sutartis dėl inovatyvios jungtinės magistrantūros
2025-06-07 14:22
EIMIN ir toliau planuoja skirti stipendijas tiksliųjų mokslų studentams regionuose
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama