Elektronika.lt
 2025 m. liepos 1 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 30 d. 20:36
NASA aptiko planetą, kuri sugriauna visas teorijas
Birželio 30 d. 17:45
Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo: ką tai reiškia darbuotojams ir darbdaviams?
Birželio 30 d. 14:17
Prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją gavęs M. Šimėnas: svarbiausia – proveržį kurianti idėja
Birželio 30 d. 11:38
Suaktyvėję GPS trikdžiai kelia nerimą keliaujant, bet ne bendraujant: mobilusis ryšys išlieka stabilus
Birželio 30 d. 08:20
Patarė, kaip elgtis, jeigu tapote sukčių auka
Birželio 29 d. 20:18
„OpenAI“ ir „Google“: dirbtinio intelekto lenktynės nesutrukdė bendradarbiauti, kaip keisis debesijos rinka?
Birželio 29 d. 16:17
Sprendimas iš regiono: energijos valdymas be žmogaus įsikišimo
Birželio 29 d. 12:26
Technologijos, girdinčios jūsų kūno signalus: mokslininkė pataria, kaip išvengti perfekcionizmo spąstų
Birželio 29 d. 08:38
Kelionėse naudojatės viešu „Wi-Fi“ ir įkrovimo stotelėmis? Ekspertas įspėja dėl grėsmių
Birželio 28 d. 20:39
Išmanusis telefonas vietoj kortelės? Rizikos, kurias slepia mobilieji atsiskaitymai
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Lagaminus į NASA kraunasi 4 studentai iš Lietuvos

Publikuota: 2019-08-22 14:50
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Naujus mokslo metus NASA šiais metais pradeda 4 studentai iš Lietuvos. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia 2019 metų konkurso į NASA Ames tyrimų centrą laimėtojus, kurie nuo kitos savaitės kartu su studentais iš kitų šalių pradeda rudens stažuotes NASA.

Lagaminus į NASA kraunasi 4 studentai iš Lietuvos

Į prestižinių stažuočių programą šiemet atrinkti 4 perspektyvūs studentai, kurie nacionalinių atrankų metu pasižymėjo puikiais rezultatais ir žiniomis.

Konkurso laimėtojai: Kauno technologijos universiteto transporto priemonių inžinerijos bakalauro studentas Deividas Čelkys, Vilniaus Gedimino technikos universiteto bioinžinerijos bakalauro studentė Justina Gineitytė, Vilniaus universiteto nanomedžiagų chemijos bakalauro studentas Juzef Kučinski, Kauno technologijos universiteto mechanikos inžinerijos bakalauro studentas Tomas Narbuntas.

„Didžiuojamės šia kasmetine iniciatyva ir bendradarbiavimu su NASA. Tai unikali galimybė lietuviams prisidėti prie naujausių tyrimų ir technologijų vystymo pasaulinei kosmoso pramonei“, – sako Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktorius Kęstutis Šetkus.

Nuo rugpjūčio 26 d. lietuvaičiai pradeda 16 savaičių trunkančią rudens stažuočių programą NASA Ames mokslinių tyrimų centre. Stažuotėje jie dirbs prie šių sričių projektų: aeromechanikos, biojutiklių plėtros, nanotechnologijų taikymo elektronikoje.

J.Gineitytė pakviesta dirbti prie biojutiklių plėtros projekto, kuris bus reikšmingas ateityje NASA astronautų sveikatos stebėsenai. J.Kučinsky dirbs kartu su NASA mokslininkais ir inžinieriais nanotechnologijų elektronikos ir jutiklių plėtros projekte, kuriame bus testuojami įvairūs įrenginiai. T.Narbuntas ir D.Čelkys dirbs su Aeromechanikos biuro plėtojamu orlaivių aeromechanikos projektu, kurio metu atliks mokslinius tyrimus ir vykdys eksperimentus.

Nacionaliniame konkurse šiais metais varžėsi 30 studentų iš skirtingų Lietuvos aukštųjų mokyklų. Šis konkursas sėkmingai organizuojamas jau 5 kartą ir vyksta kasmet nuo 2015 metų. Iš viso stažuotis į NASA jau vyko 21 studentas (2018 m. – 4 studentai, 2017 m. – 12 studentų, 2016 m. – 3 studentai, o 2015 m. – 2 studentai).

Stažuočių NASA programa vykdoma pagal MITA dvišalio bendradarbiavimo susitarimą dėl tarptautinės stažuočių programos (ang.k. NASA International Internship Program, NASA I²), kuris buvo pasirašytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės delegacijos vizito į JAV metu 2014 metais.

Tik 12 pasaulio šalių (Australija, Brazilija, Izraelis, Jordanija, Meksika, Lietuva, Portugalija, Pietų Afrikos Respublika, Pietų Korėja, Švedija, Trinidadas ir Tobagas bei Jungtiniai Arabų Emyratai) ir Europos kosmoso agentūra turi sutartis su NASA bei gali siųsti savo studentus į vasaros ir rudens stažuotes.

Studentų stažuotes finansuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšomis.

Nuo 2019 metų liepos 1 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje yra įkurtas Lietuvos kosmoso biuras, kuris teikia aktualią informaciją apie Lietuvos verslo ir mokslo pasiekimus kosmoso srityje.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
KTU atveria duris norintiems daugiau nei diplomo – nauja galimybė prisidėti prie lustų kūrimo

Šiais metais duris atvėrė viena moderniausių lustų technologijų erdvių Lietuvoje – KTU Lustų akademija. Bendradarbiaujant su šia akademija, naujais mokslo metais KTU startuoja Talentų akademijos ugdymo programa, leisianti jauniesiems kūrėjams gilintis į puslaidininkių technologijų pasaulį, dirbti su verslo įmonėmis ir įgyti tarptautinės patirties.

Klaipėdos universitete – pirmą kartą tokio masto Karjeros mugė: kviečia verslus ir jaunimą susitikti

Spalio 9 d. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vyksianti Klaipėdos universiteto (KU) Karjeros mugė – pirmą kartą rengiamas tokio masto susitikimas tarp akademinės bendruomenės ir verslo.

QS pasaulinis aukštųjų mokyklų reitingas: KTU – antras geriausias universitetas Lietuvoje

Paskelbti naujausi vieno žinomiausių pasaulinių universitetų reitingų „QS World University Rankings (QS WUR) 2026“ rezultatai. Šiais metais KTU pateko tarp 741–750 reitinguotų pasaulio universitetų ir yra antras stipriausias universitetas Lietuvoje.

2025 m. birželis
2025-06-26 07:30
VDU įteikti diplomai absolventams: artes liberales misija – suteikti ne tik žinių, bet ir tvirtą vertybinį pagrindą
2025-06-23 09:19
Talentų ugdymas Lietuvoje: kaip verslo ir mokslo bendradarbiavimas skatina jaunimą rinktis IT ir duomenų mokslo studijas
2025-06-19 10:23
Iš Europos fizikos olimpiados Lietuvos mokiniai parsivežė sidabrą ir bronzą
2025-06-18 20:22
Neišnaudota galimybė mokiniams: nemokamą „Office“ paketą gavo dar ne visi
2025-06-17 09:16
Prof. dr. E. Saliklis: „Kaip DI gali padėti, o kartais ir mesti iššūkį žmogaus kūrybinei dvasiai?“
2025-06-15 20:04
KTU Studentų mokslinės draugijos komanda laimėjo pirmąją vietą nacionaliniame švietimo hakatone
2025-06-15 13:14
Renkami geriausi šalies STEAM mokytojai – „Ateities kūrėjai 2025“
2025-06-08 16:30
KTU ir „EdTech Lithuania“ suvienijo jėgas: sieks pažangios ir atsakingos švietimo ateities
2025-06-07 18:33
Naujas žingsnis tvarios ateities link – Klaipėdos universiteto ir Mykolo Romerio universiteto sutartis dėl inovatyvios jungtinės magistrantūros
2025-06-07 14:22
EIMIN ir toliau planuoja skirti stipendijas tiksliųjų mokslų studentams regionuose
2025-06-06 18:38
Vytauto Didžiojo universitetas jau 13-tą kartą kviečia moksleivius vasarą pasitikti „VDU Vasaros mokykloje“
2025-06-05 22:08
Į CERN vasaros mokyklą išvyksta du studentai iš Lietuvos: abu – iš VU Fizikos fakulteto
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama