Elektronika.lt
 2026 m. vasario 15 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 14 d. 20:35
Išvenkite nereikalingų problemų: šiuos prietaisus būtina išjungti iš tinklo prieš išeinant iš namų
Vasario 14 d. 16:29
R. Racz – pirmoji lietuvė, CERN vykdanti egzotinių dalelių pentakvarkų tyrimus
Vasario 14 d. 12:46
„Sony“ pristato belaides ausines „WF-1000XM6“ – geriausias triukšmo slopinimas ir aukščiausios kokybės garsas
Vasario 14 d. 08:29
Ryšys svarbiau už elektrą? Ekspertas įvardijo didžiausią šiuolaikinio verslo riziką
Vasario 13 d. 20:16
Ar tai neša pažangą ar pražūtį? Naujosios technologijos paverčia karą beveik nepastebimu reiškiniu
Vasario 13 d. 17:43
Saugesnis internetas: patarimai, kaip išvengti apgavysčių
Vasario 13 d. 14:25
„European Energy“ atidarė didžiausią Šiaurės Europoje baterijų ir saulės energijos hibridinį parką
Vasario 13 d. 11:44
Metai be BRELL: ramus startas, „streso testas“ Estijoje ir pamokos baterijų bei saulės bumui
Vasario 13 d. 08:20
KTU mokslininkai kuria radiacijai atsparių, lanksčių saulės elementų technologiją mažiesiems palydovams
Vasario 12 d. 20:32
Slaptas astronautų pokštas sukrėtė NASA: astronautai slapta paleido moters balsą iš kosmoso
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, RDR2 Maps
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Paroda „Mokykla 2015“ griaus stereotipus

Publikuota: 2015-09-02 10:15
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Šiandien į mokyklą sugrįžtantys ar pirmą kartą į mokyklos suolą sėsiantys moksleiviai dažnai būna įsitikinę, kad mokytis sunku ir neįdomu. Lapkričio 6-7 dienomis, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančioje švietimo parodoje „Mokykla 2015“, įvairiomis čia surengtomis veiklomis bus griaunami stereotipai apie tai, kad mokslas yra nuobodus, kartu teigiama, kad šiandien būti mokytoju yra garbinga ir įdomu.

Kaip sako parodos „Mokykla 2015“ projekto vadovė Lina Jurkėnaitė, dvi dienas trunkančioje parodoje bus tęsiama mokyklos be sienų koncepcija, kuri simbolizuoja kiekvieno bendruomenės nario, jo kūrybiškumo, nuomonės ir iniciatyvos svarbą mokykloje. Kartu bus griaunami stereotipai apie tai, kad mokykloje yra nuobodu, o mokytis sunku ir neįdomu. „Šios parodos išskirtinumas – įvairios veiklos ir aktuali renginių programa: vyks konferencijos ir forumai, susitikimai, diskusijos ir debatai, interaktyvūs edukaciniai užsiėmimai bei kūrybinės dirbtuvės mokytojams ir mokiniams. Renginiuose dalyvaus kviestiniai lektoriai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių“, – teigia L. Jurkėnaitė.

Parodos organizatoriai sako, kad šiais metais švietimo paroda akcentuos kelias svarbiausias temas. Pirmoji – STEAM (angl. Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) ugdymas, kurio populiarinimui ir plėtrai Lietuvoje šiuo metu skiriama daug dėmesio. Parodos metu bus sukurta galimybė gyvai susipažinti su STEAM ugdymo priemonėmis, geraisiais pavyzdžiais. „Norint pažinti pasaulyje vykstančius reiškinius ir spręsti jame egzistuojančias problemas, mums labai reikia žinių iš gamtos mokslų, matematikos, technologijų, inžinerijos. Taip pat ir kūrybiškumo, kad galėtume integruoti visus šiuos elementus į vieningą pažinimo procesą ir jais pasinaudotume spręsdami problemas. Į tai ir orientuojasi STEAM. Parodoje lankytojai ir patys galės prisiliesti prie įdomaus mokslo: STEAM laboratorijose konstruos robotus, kurs holograminius atvaizdus ir susipažins su neribotomis vandens panaudojimo galimybėmis. Sukursime erdvę, kur dalyviai praktiškai pritaikys STEAM disciplinų žinias“, – pasakoja Ugdymo plėtotės centro Informacinių technologijų skyriaus metodininkė Justina Sajė.

Dar vienas svarbus akcentas – mokytojo profesijos prestižas ir atsakymas į klausimą, kodėl šiandien būti mokytoju yra garbinga ir įdomu. Vyks įvairaus pobūdžio konsultacijos besirenkantiems ar pasirinkusiems mokytojo profesiją. „Specialiai mokytojams skirtose mokytojo profesijos prestižo erdvėse siūlysime interaktyvius mokymus apie savivertę, emocijų higieną, stiliaus ir įvaizdžio konsultacijas. Aiškinsimės, kuo vaiko teisių išmanymas yra svarbus mokytojo profesijos prestižui“, – sako J. Sajė.

Be minėtų „Mokykla 2015“ akcentų, parodoje taip pat bus nagrinėjamos svarbios pilietiškumo, neformaliojo ugdymo temos, daug dėmesio bus skiriama Z kartai ir tėvų bei mokytojų santykiams su ja. Veiklos parodoje bus organizuojamos ne tik mokytojams ir tėveliams, bet ir mokiniams. Numatytuose parodos renginiuose dalyvaus kviestiniai lektoriai iš įvairių užsienio šalių.

Šiemet parodoje dalyvaus daugiau nei 100 įmonių ir švietimo įstaigų. Paroda vyks lapkričio 6-7 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Parodą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras ir LITEXPO.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Klaipėdos universitetas išlaiko pozicijas prestižiniuose aukštojo mokslo institucijų reitinguose

KU ir toliau išlieka matomas tarptautinėje akademinėje erdvėje – naujausiame regioniniame „QS World University Rankings: Europe 2026“ reitinge universitetas užėmė 467 vietą Europoje, aplenkdamas 51,4 % visų reitinguotų Europos aukštojo mokslo institucijų.

QS Europos universitetų reitinge VDU – Lietuvos lyderis trijose kategorijose

Paskelbtame naujausiame QS Europos universitetų reitinge „QS World University Rankings: Europe“ Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) užėmė 251 vietą tarp beveik tūkstančio Europos universitetų, Šiaurės Europoje pateko į šimtuką, o Lietuvoje buvo lyderiu trijose kategorijose.

„QS WUR Europe 2026“ reitingai: KTU trečius metus iš eilės kyla – šuolis tarptautiškume ir tvarume

Paskelbtame „QS World University Rankings: Europe 2026“ reitinge Kauno technologijos universitetas trečius metus iš eilės stiprino savo pozicijas ir užėmė 243-ąją vietą, patekdamas tarp 250 stipriausių Europos regiono aukštojo mokslo institucijų.

2026 m. vasaris
2026-02-06 21:02
Ką darbdaviai šiandien vertina labiau – diplomą ar potencialą?
2026 m. sausis
2026-01-29 21:11
KTU kviečia pasirinkti magistrantūrą anksčiau – papildomas balas stojant ir kompensacija studijoms
2026-01-28 21:04
KTU prisijungė prie Skaitmeninio švietimo tarybos
2026-01-26 13:44
„Vilnius Tech“ alumnė P. Draugelytė – apie stažuotę NASA: „Viskas įmanoma, jei nuoširdžiai to siekiame“
2026-01-26 07:21
„Times Higher Education“ 2026 m. dalykiniai reitingai: KTU – tarp stipriausių Lietuvos universitetų
2026-01-23 07:29
Parodoje „Studijos ir karjera Lietuvoje 2026“ pristatyta, ką svarbu žinoti abiturientams
2026-01-21 15:17
Praktinė elektronika mokykloje: KTU pradėjo nacionalinę kvalifikacijos tobulinimo programą STEAM mokytojams
2026-01-21 07:16
„Vilnius Tech“ atveria e. mokymosi paslaugų platformą: nauda ir verslui, ir nuolat besimokantiems
2026-01-19 18:23
Suomija imasi ryžtingo žingsnio: mokyklose – privalomos DI pamokos prieš melą
2026-01-19 15:07
Mokslų akademijoje apdovanoti Lietuvai tarptautinėse olimpiadose atstovavę mokiniai
2026-01-15 21:01
KTU prasideda išankstinis priėmimas – kviečia studijas pasirinkti anksčiau
2026-01-05 19:40
KU jungiasi prie Europos vandenilio platformos: stiprės studijos, tyrimai ir partnerystės
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama