Elektronika.lt
 2026 m. balandžio 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 23 d. 18:03
19 sekundžių, kurios pakeitė internetą: pirmasis „YouTube“ vaizdo įrašas švenčia gimtadienį
Balandžio 23 d. 15:16
Nematomas skaitmeninis pėdsakas: ar žinome, kiek kainuoja viena dirbtinio intelekto užklausa?
Balandžio 23 d. 12:52
KTU mokslininkai sukūrė modelį, kuris gali pagerinti autonominių sistemų saugumą
Balandžio 23 d. 09:36
Asmeninis eksperimentas virto tyrimu: kokią įtaką darbui daro išmaniojo telefono atsisakymas?
Balandžio 22 d. 18:30
Jūsų duomenys jau dirba prieš jus: nauja sukčių taktika, kuri veikia net atsargiausius
Balandžio 22 d. 16:10
Kova su vėjo malūnais? Atsakė, ar įmanoma sustabdyti socialinių tinklų botus (1)
Balandžio 22 d. 14:38
Saugumas DI amžiuje: kiek privatumo esame pasiruošę iškeisti į patogumą?
Balandžio 22 d. 12:21
„LG Electronics“ 2026 m. televizorių inovacijos
Balandžio 22 d. 10:37
KTU mokslininkė apie dirbtinio intelekto poveikį smegenims: stebime kognityvinės evoliucijos pradžią
Balandžio 22 d. 08:16
Pusei darbo ieškančių lietuvių įsidarbinti trukdo skaitmeninių įgūdžių stoka
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Paskelbti Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso laureatai

Publikuota: 2010-04-27 08:19
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: el. paštas LR švietimo ir mokslo ministerija

Paskelbti Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo laimėtojai.

Jais tapo: Asta Lučiūnaitė, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro astronomijos būrelio narė, Vilniaus Šeškinės vidurinės mokyklos 12 kl. mokinė, už darbą „Saulės aktyvumo ciklai“, vadovė Aurelija Visockienė. Darbo tikslas - palyginti saulės aktyvumo ciklus ir surasti jų kitimo dėsningumus, prognozuoti 24 ciklo aktyvumą. Atlikus sudėtingus skaičiavimus galima numatyti, kaip keičiasi saulės aktyvumas ir kokią tai gali turėti įtaką Žemės klimato kaitai.

Guoda Radavičiūtė ir Vaiva Radavičiūtė, Kauno technologijos universiteto gimnazijos 11 ir 12 klasių mokinės, už darbą „Piridino N-oksido dariniai – potencialūs antibakteriniai ir priešgrybeliniai vaistai“, vadovė Vilma Petrikaitė. Darbo tikslas - ieškoti būdų, kaip įveikti bakterijas. Kadangi žmonės serga įvairiomis infekcinėmis ligomis, vartoja priešmikrobinius vaistus, kuriems po kiek laiko bakterijos darosi atsparios, būtina spręsti šią problemą.

Paskelbti Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso laureatai

Donatas Ramaška, Vilniaus „Minties“ gimnazijos 12 kl. mokinys, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro chemijos būrelio narys, už darbą „Elektrai laidžių polimerų sintezė“, vadovė Julija Baniukevič. Darbo tikslas - sukurti tokias unikalių savybių elektronines medžiagas, kurias būtų galima naudoti saulės baterijų, elektrai laidžių klijų ir pan. gamyboje.

Šie mokiniai rugsėjo 24 - 29 d. atstovaus Lietuvai Lisabonoje vyksiančiame Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse. Juos vertins komisija sudaryta iš įvairių šalių mokslininkų Bus vertinamas pateikto projekto originalumas, kūrybiškumas, moksliškumas, atlikimo metodika, savarankiškumas, praktinis idėjų realizavimas, vizualinis stendo apiforminimas, dalyvio pasirengimas diskusijai, savo darbo pristatymas vertinimo komisijai.

Konkurso laimėtojais taip pat tapo: Domas Uogintas, Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos 12 kl. mokinys, už darbą „Dieninių drugių faunos pasiskirstymas įvairiose buveinėse“, vadovas Egidijus Petrulis.

Dalia Bartkevičiūtė ir Gailė Tumėnaitė, Varėnos „Ąžuolo“ vidurinės mokyklos 10 ir 8 klasės mokinės, už darbą „Grybų dažų pritaikymas gobelenų restauravimui“, vadovė Jolanta Žilionienė.

Raminta Juškaitė, Vilniaus Žirmūnų gimnazijos 12 kl. mokinė, už darbą „PMQR genų paplitimas tarp Lietuvoje išskirtų klinikinės ir veterinarinės kilmės enterobakterijų“, vadovė dr. Edita Sužiedėlienė, VU Gamtos mokslų fakulteto profesorė.

Povilas Kavaliauskas, Kauno Vinco Kudirkos vidurinės mokyklos 10 kl. mokinys, už darbą „Naminių musių vaidmuo platinant atsparias bakterijų padermes“, vadovė dr. Rita Plančiūnienė.

Konkursui per 200 mokinių pateikė 130 tiriamųjų mokslo, kūrybinių darbų, projektų, stebėjimų, maketų, modelių ir kt. iš įvairių mokslo krypčių. Į baigiamąjį turą buvo atrinkti geriausi 27 darbai iš astronomijos ir fizikos, technologijų, chemijos, ekologijos, žemės ūkio, biomedicinos, sveikatos, humanitarinių ir socialinių mokslų. Mokinių darbus vertino įvairių mokslo sričių ekspertų komisijos. Vertinant buvo atsižvelgiama į jų moksliškumą, originalumą, darbo tęstinumą, atlikimo metodiką, savarankiškumą, praktinę naudą, modelių, maketų, lentelių, grafikų estetinį vaizdą.

Šis konkursas kasmet įtraukia vis daugiau šalies mokinių ir mokytojų, skatina jų kūrybinę iniciatyvą. Konkurso dalyviai bendrauja su mokslininkais, specialistais. Tai jiems padeda įvertinti savo tolesnių studijų galimybes, nes daugelis dalyvių savo ateitį sieja būtent su moksline veikla.

Lietuvos mokiniai Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse dalyvauja nuo 1996 m. Europos Komisija, siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į mokslo svarbą, mokslo bendruomenę priartinti prie visos visuomenės, skatinti jaunų žmonių domėjimąsi mokslu, konkursą organizuoja nuo 1989 m. Jame gali dalyvauti 15-20 amžiaus jaunieji mokslininkai.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
CERN mokslas arčiau mokyklų: KTU ir partneriai pristato naujas galimybes

Balandžio 28 d. Lietuvos mokyklų mokytojai, vadovai ir vyresniųjų klasių mokiniai kviečiami į nuotolinį renginį „Après-STEAM“, kuriame bus pristatomi naujausi mokslo atradimai Europos branduolinių tyrimų organizacijoje CERN, Lietuvos bendradarbiavimo su CERN galimybės pedagogams ir moksleiviams, „EditAI“ švietimo technologijų naujovės bei „Mokslo salos“ aktualijos ir partnerystės.

Inžinerija Panevėžyje: verslo plėtra ir augantis specialistų poreikis

Visai neseniai Panevėžyje įvyko jau tradicija tapęs renginių ciklas „Inžinerija – Panevėžio DNR“, subūręs miesto mokymo įstaigas ir verslo atstovus bendram tikslui – didinti šios profesijos patrauklumą bei skatinti moksleivių susidomėjimą šia studijų kryptimi.

Duomenimis grįsta ekonomika: naujos kartos specialistų rengimas

Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakultetas pristato atnaujintą magistrantūros studijų programą „Ekonomika ir analitika“, kuri atliepia vieną svarbiausių šiuolaikinės darbo rinkos pokyčių – augantį poreikį specialistams, gebantiems derinti ekonominį mąstymą su pažangia duomenų analitika.

2026 m. balandis
2026-04-16 17:26
KTU atidaryta pažangi energetikos laboratorija: stiprins studentų praktinius gebėjimus
2026-04-16 14:32
„Vilnius Tech“ taps verslo ir talentų traukos centru: vyks 22-oji karjeros diena GRAVITY
2026-04-16 11:11
Paskelbti ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo nugalėtojai – Lietuvą pasaulyje garsins 3 moksleiviai
2026-04-16 07:02
KTU vyko dvi nacionalinės olimpiados – subūrė gabiausius Lietuvos vaikus
2026-04-15 13:28
Balandžio 16–17 d. – atvirų durų dienos visose profesinio mokymo įstaigose
2026-04-15 07:05
Naujovė Lietuvos aukštosiose mokyklose: vienu metu bus galima studijuoti kelias sritis
2026-04-14 19:43
VDU Studijų festivalis
2026-04-14 17:07
KTU magistratūros diena „Mokslo saloje“ – sąmoningas žvilgsnis į studijas
2026-04-13 19:35
VDU erdvėse pirmą kartą Lietuvoje vyks Europos aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo forumas
2026-04-10 15:29
Nemokami kursai gyventojams: moko naudotis valstybės elektroninėmis paslaugomis ir apsaugoti savo duomenis
2026-04-09 11:34
„DataLab“ mokymai: savivaldybėse stiprinamos duomenų kompetencijos
2026-04-08 19:30
KTU studijose – išskirtinė iniciatyva: būsimi pedagogai mokysis dirbtinį intelektą taikyti pamokose
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama