Elektronika.lt
 2026 m. balandžio 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 23 d. 18:03
19 sekundžių, kurios pakeitė internetą: pirmasis „YouTube“ vaizdo įrašas švenčia gimtadienį
Balandžio 23 d. 15:16
Nematomas skaitmeninis pėdsakas: ar žinome, kiek kainuoja viena dirbtinio intelekto užklausa?
Balandžio 23 d. 12:52
KTU mokslininkai sukūrė modelį, kuris gali pagerinti autonominių sistemų saugumą
Balandžio 23 d. 09:36
Asmeninis eksperimentas virto tyrimu: kokią įtaką darbui daro išmaniojo telefono atsisakymas?
Balandžio 22 d. 18:30
Jūsų duomenys jau dirba prieš jus: nauja sukčių taktika, kuri veikia net atsargiausius
Balandžio 22 d. 16:10
Kova su vėjo malūnais? Atsakė, ar įmanoma sustabdyti socialinių tinklų botus (1)
Balandžio 22 d. 14:38
Saugumas DI amžiuje: kiek privatumo esame pasiruošę iškeisti į patogumą?
Balandžio 22 d. 12:21
„LG Electronics“ 2026 m. televizorių inovacijos
Balandžio 22 d. 10:37
KTU mokslininkė apie dirbtinio intelekto poveikį smegenims: stebime kognityvinės evoliucijos pradžią
Balandžio 22 d. 08:16
Pusei darbo ieškančių lietuvių įsidarbinti trukdo skaitmeninių įgūdžių stoka
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Šiemet brandos egzaminų užduotis vertins daugiau vertintojų, dar labiau sustiprintas užduočių saugumas

Publikuota: 2010-03-18 09:01
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: el. paštas LR švietimo ir mokslo ministerija

Šiemet brandos egzaminų darbams vertinti planuojama pasitelkti apie 1 780 vertintojų, pernai valstybinius brandos egzaminus vertino 1 230 mokytojų. Prieš sesiją planuojami naujai atrinktų vertintojų įvadiniai mokymai. Taip pat ketinama surengti mokymus visiems vertintojams. Vertinti valstybinius brandos egzaminus jau panoro apie 2 400 mokytojų. Vertintojai bus atrinkti vadovaujantis Nacionalinio egzaminų centro direktoriaus patvirtintais kriterijais. Bus atsižvelgiama į išsilavinimą, kvalifikacinę kategoriją ar mokslinį laipsnį, valstybinių brandos egzaminų kandidatų darbų vertinimo patirtį, vertinamo dalyko egzaminų programos, organizavimo ir vykdymo tvarkos išmanymą. Pirmenybė teikiama mokytojams, dirbantiems bendrojo lavinimo mokyklų 11– 12 klasėse (gimnazijų III–IV klasėse).

Šiemet daug dėmesio skirta dalykams, kuriuos abiturientai laikys pagal redaguotas egzaminų programas. Nacionalinis egzaminų centras du kartus sudarė galimybę mokiniams įsivertinti savo žinias: prieš pasirinkdami egzaminus jie galėjo atlikti pavyzdines ir bandomąsias užduotis. Kartu buvo organizuoti užduočių rengėjų mokymai, modeliuojama vertintojų mokymo sistema.

Šiemet daug dėmesio skiriama ne tik kokybiškam užduočių parengimui, bet ir saugumui. Atliktas technologinis auditas, panaudojus ES struktūrinių fondų lėšas iš dalies jau atnaujintos užduočių gamybos technologijos, kur įmanoma, stengiamasi eliminuoti žmogiškąjį veiksnį.

Šiemet prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė 49 575 kandidatai: 694 eksternai, 634 buvę mokiniai, 3 490 suaugusiųjų mokyklų, 9 459 profesinių ir žemės ūkio mokyklų, 14 814 vidurinių mokyklų ir 20 484 gimnazijų mokiniai. Pernai egzaminus laikė 50 283 kandidatai. Iš jų: 872 eksternai, 1 274 buvę mokiniai, 3 679 suaugusiųjų mokyklų, 7 986 profesinių mokyklų, 790 žemės ūkio mokyklų, 17 661 vidurinių mokyklų abiturientai, 18 021 gimnazijų abiturientai.

Šiemet dauguma kandidatų (19 773 kandidatų) laikys tris arba keturis (16 030 kandidatų) egzaminus. Visus šešis egzaminus panoro laikyti 399 kandidatai. Vidutiniškai vienas kandidatas laikys 3,26 egzamino.

Be privalomojo lietuvių kalbos egzamino, šiais metais populiariausi pasirinkimai yra šie: valstybinis istorijos egzaminas (22 673 kandidatai), valstybinis matematikos (22 150 kandidatų) ir valstybinis užsienio kalbos (anglų) egzaminas, kurį laikys 21 385 kandidatai.

Iš mokyklinių egzaminų populiariausi geografijos (11 425 kandidatai) ir naujai įvestas technologijų (4 733 kandidatai) brandos egzaminas.

Nors brandos atestatui gauti 2010 metais pakaks dviejų brandos egzaminų (privalomo – lietuvių kalbos ir kito pasirenkamojo), stojantiesiems į aukštąsias mokyklas bus keliami aukštesni reikalavimai. Šiemet baigusieji mokyklas galės pretenduoti į valstybės finansuojamas studijų vietas, jeigu bus išlaikę ne mažiau kaip 3 brandos egzaminus – privalomąjį lietuvių kalbos ir du pasirenkamuosius brandos egzaminus. Išimtis – menų studijos: į jas stojant pakaks 2 brandos egzaminų.

Šiemet abiturientai turėjo galimybę rinktis valstybinius matematikos, istorijos, biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, užsienio kalbų (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių,) arba mokyklinius gimtųjų kalbų (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių), geografijos, dailės, muzikos, muzikologijos ir technologijų egzaminus.

Kandidatų pasirinkimai rodo, kad lyginant su 2009 metais, 2010 metais valstybinių brandos egzaminų pasirinkimo skaičius didėja apie 1,45 karto, o mokyklinių – mažėja apie 2 kartus.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
CERN mokslas arčiau mokyklų: KTU ir partneriai pristato naujas galimybes

Balandžio 28 d. Lietuvos mokyklų mokytojai, vadovai ir vyresniųjų klasių mokiniai kviečiami į nuotolinį renginį „Après-STEAM“, kuriame bus pristatomi naujausi mokslo atradimai Europos branduolinių tyrimų organizacijoje CERN, Lietuvos bendradarbiavimo su CERN galimybės pedagogams ir moksleiviams, „EditAI“ švietimo technologijų naujovės bei „Mokslo salos“ aktualijos ir partnerystės.

Inžinerija Panevėžyje: verslo plėtra ir augantis specialistų poreikis

Visai neseniai Panevėžyje įvyko jau tradicija tapęs renginių ciklas „Inžinerija – Panevėžio DNR“, subūręs miesto mokymo įstaigas ir verslo atstovus bendram tikslui – didinti šios profesijos patrauklumą bei skatinti moksleivių susidomėjimą šia studijų kryptimi.

Duomenimis grįsta ekonomika: naujos kartos specialistų rengimas

Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakultetas pristato atnaujintą magistrantūros studijų programą „Ekonomika ir analitika“, kuri atliepia vieną svarbiausių šiuolaikinės darbo rinkos pokyčių – augantį poreikį specialistams, gebantiems derinti ekonominį mąstymą su pažangia duomenų analitika.

2026 m. balandis
2026-04-16 17:26
KTU atidaryta pažangi energetikos laboratorija: stiprins studentų praktinius gebėjimus
2026-04-16 14:32
„Vilnius Tech“ taps verslo ir talentų traukos centru: vyks 22-oji karjeros diena GRAVITY
2026-04-16 11:11
Paskelbti ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo nugalėtojai – Lietuvą pasaulyje garsins 3 moksleiviai
2026-04-16 07:02
KTU vyko dvi nacionalinės olimpiados – subūrė gabiausius Lietuvos vaikus
2026-04-15 13:28
Balandžio 16–17 d. – atvirų durų dienos visose profesinio mokymo įstaigose
2026-04-15 07:05
Naujovė Lietuvos aukštosiose mokyklose: vienu metu bus galima studijuoti kelias sritis
2026-04-14 19:43
VDU Studijų festivalis
2026-04-14 17:07
KTU magistratūros diena „Mokslo saloje“ – sąmoningas žvilgsnis į studijas
2026-04-13 19:35
VDU erdvėse pirmą kartą Lietuvoje vyks Europos aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo forumas
2026-04-10 15:29
Nemokami kursai gyventojams: moko naudotis valstybės elektroninėmis paslaugomis ir apsaugoti savo duomenis
2026-04-09 11:34
„DataLab“ mokymai: savivaldybėse stiprinamos duomenų kompetencijos
2026-04-08 19:30
KTU studijose – išskirtinė iniciatyva: būsimi pedagogai mokysis dirbtinį intelektą taikyti pamokose
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama