Elektronika.lt
 2026 m. kovo 17 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Kovo 17 d. 12:57
Mitais apipinti elektromobiliai: kodėl nerekomenduojama tempti ir kaip krauti lyjant?
Kovo 17 d. 09:15
Penkios klaidos, kurios verslui brangiai kainuoja renkantis elektros tiekimą
Kovo 16 d. 20:54
Lietuva ir Latvija pradeda kvantinės komunikacijos infrastruktūros projektą „Lat-LitQN“
Kovo 16 d. 18:42
„Lexus“ pristato visiškai naują ES: Lietuvoje pirmiausia pasirodys elektrinės versijos
Kovo 16 d. 16:30
Nerimas dėl egzaminų – KTU psichologo patarimai
Kovo 16 d. 15:32
FTMC vystoma moderni netiesinė mikroskopija ir DI – naujos galimybės biomedicinai ir skydliaukės vėžio diagnostikai
Kovo 16 d. 13:47
Kam skitas slaptasis naršymo režimas?
Kovo 16 d. 11:10
Energetika tarp geopolitikos ir žaliojo kurso: kas laukia po AEI proveržio?
Kovo 16 d. 09:30
Ne viskas taip paprasta: 5 mitai apie dirbtinį intelektą, kuriais vis dar tikime (1)
Kovo 16 d. 07:11
Pasaulinis IQ pirmą kartą krenta: pasimokykite iš programuotojų, kaip išlikti protingesniais už DI
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Vėluojama pateikti visą informaciją besiruošiantiems stoti į Lietuvos aukštąsias mokyklas

Publikuota: 2010-03-17 13:25
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Lietuvos studentų atstovybių sąjunga

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) atkreipia dėmesį, jog aukštosios mokyklos vėluoja vykdyti LR mokslo ir studijų įstatymo 41 straipsnio nuostatas ir būsimiems studentams nepateikia visos informacijos, kuri leistų tiksliau pasirinkti aukštąją mokyklą pagal jos suteikiamą išsilavinimą. LSAS ragina LR Švietimo ir mokslo ministeriją aktyviau dalyvauti procese ir užtikrinti įstatyme nurodytos informacijos viešinimą.

„Naujasis Mokslo ir studijų įstatymas galioja jau beveik metus, tačiau artėjant naujam stojimo į aukštąsias mokyklas etapui pasigendame nuoseklaus įstatymo nuostatų įgyvendinimo. Stojantiesiems kol kas pasiekiama tik reklaminio pobūdžio informacija, jos tikrai nepakanka priimti atsakingus sprendimus už poros mėnesių prasidėsiančiame priėmime į aukštąsias mokyklas. Raginame Švietimo ir mokslo ministeriją imtis iniciatyvos ir užtikrinti įstatyme nurodytos informacijos sklaidą visose aukštosiose mokyklose“, – sakė LSAS socialinių klausimų ir akademinio proceso reikalų koordinatorė Ieva Dičmonaitė.

LSAS išanalizavo Lietuvos aukštųjų mokyklų teikiamą informaciją ir kai kur pasigedo net elementarių dalykų, tokių kaip studijų programų sudėtis, studijų kaina ar teisinė bazė, taip pat pasigendama aukštųjų mokyklų studijų nuostatų, etikos kodeksų ar studijų rezultatų vertinimų tvarkų.

„Labai svarbu, kad studentai ir stojantieji galėtų susipažinti su išsamiais studijų programų aprašais, dėstytojų kompetencijomis, moksline ir meno veikla, pačių studentų ar absolventų nuomone apie aukštąją mokyklą. Įstatyme taip pat pabrėžta, jog informacija apie aukštųjų mokyklų įsivertinimus ar pripažintų institucijų atliktus aukštosios mokyklos veiklos vertinimus turi būti prieinama kiekvienam, tačiau tik nedaugelis mokyklų pateikia tokią informaciją. Stojantiesiems primename, jog jie turi teisę reikalauti ir gauti visą šią informaciją, tai įtvirtinta Mokslo ir studijų įstatyme,“ – teigė I. Dičmonaitė.

Mokslo ir studijų įstatyme akcentuojama, jog aukštosios mokyklos turi skelbti ir absolventų karjeros rodiklius. Įprasta, jog solidūs užsienio universitetai ar kolegijos absolventų įsidarbinimo rodiklius pateikia viešai, tačiau Lietuvoje tokia statistika neskelbiama, retai apskritai renkama, nors to ir reikalauja teisės aktai. LSAS vertinimu, aukštojo mokslo sistemos pertvarkos metu Švietimo ir mokslo ministerija turėtų imtis aktyvesnio vaidmens užtikrinant studijuojančiųjų ir planuojančiųjų studijuoti teisių apsaugą, kai aukštosios mokyklos neturi pakankamų paskatų arba jų iniciatyvos nepakanka planuotiems reformos tikslams pasiekti.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Balandžio 16–17 d. visos profesinio mokymo įstaigos kviečia į atvirų durų dienas

Balandžio 16–17 d. visos profesinio mokymo įstaigos vėl pakvies apsilankyti atvirų durų dienose. Visoje Lietuvoje vyksiantis renginys suburs mokinius ir jų tėvus, mokytojus, karjeros specialistus ir visus susidomėjusiuosius artimiau pažinti profesinį mokymą, užsukti į bendrojo ugdymo klases ir laboratorijas, išbandyti dominančią profesiją, sužinoti apie priėmimą.

Ekspertės žinutė abiturientams: išankstinis priėmimas – didesnė galimybė studijuoti nemokamai

Nors bendrasis priėmimas į aukštąsias mokyklas prasidės tik vasarą ir sprendimą, kokią studijų programą rinktis, dauguma abiturientų kol kas atideda, specialistai ragina tai apgalvoti jau dabar ir nepraleisti išankstinio stojimo galimybės. Tai – ne įsipareigojimas, o tik dar viena priemonė pasiekti tikslų ar apsidrausti, jei situacija susiklostytų ne taip, kaip planuota.

Didžiausiame Lietuvos švietimo forume VDU – diskusijos apie lyderystę, inovacijas ir žmogiškumą

Renginys, šiemet subūręs apie tris tūkstančius dalyvių, kvietė klausytis per 60 pranešimų ir diskusijų įvairiomis švietimo temomis – apie dirbtinį intelektą, STEAM, lyderystę, emocinę sveikatą, partnerystę su verslu, mokyklas kaip slaptą ginklą Lietuvos gynyboje ir daug kitų aktualių klausimų.

2026 m. kovas
2026-03-05 17:53
Kultūros ministerija ir KTU sutarė bendradarbiauti stiprinant intelektinės nuosavybės apsaugą
2026-03-04 13:19
Didžiausias pavasario įvykis moksleiviams – KU projektas „Iškeisk pamoką į paskaitą“ sugrįžta 26-ąjį kartą
2026 m. vasaris
2026-02-24 19:04
Žiemos priėmimas į profesines mokyklas pritraukė rekordiškai daug naujų mokinių
2026-02-23 07:34
Kviečia jubiliejinis programavimo konkursas: 30 metų partnerystės su Kazickų šeimos fondu šventė
2026-02-19 13:21
Valstybės apdovanojimai už nuopelnus Lietuvai įteikti dviem KTU mokslininkams
2026-02-17 19:40
Klaipėdos universitetas minėdamas 35-metį kvietė į renginį
2026-02-17 10:39
Jau 30 metų vykstantis išskirtinis KTU fizikos konkursas vėl kviečia vaikus iš visos Lietuvos
2026-02-15 22:08
„Vilnius Tech“ ir Zygeno universitetai rengs aukštos kvalifikacijos inžinierius puslaidininkių pramonei
2026-02-07 18:02
Klaipėdos universitetas išlaiko pozicijas prestižiniuose aukštojo mokslo institucijų reitinguose
2026-02-06 21:02
Ką darbdaviai šiandien vertina labiau – diplomą ar potencialą?
2026-02-01 20:37
QS Europos universitetų reitinge VDU – Lietuvos lyderis trijose kategorijose
2026 m. sausis
2026-01-30 16:23
„QS WUR Europe 2026“ reitingai: KTU trečius metus iš eilės kyla – šuolis tarptautiškume ir tvarume
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama